Lenčica zala je birokrat, ki sicer obvlada bilance in zna oceniti stanje, ampak pri praktičnih ukrepih za zmanjšanje rdečih številk, pa žal, pogrne. Nase je vzela vse mogoče nepriljubljene ukrepe in tega ji ne bodo nikdar odpustili. Ne gre za dodatna posojila, ampak predvsem, da je rinila npr. v nepremičninski davek, po drugi strani pa ni bilo čisto nič storjenega na področju nakradenega premoženja, pa čeprav je državna blagajna žejna. Prav tako bi bilo dosti bolje vložiti energijo v totalno kriminalizirano zdravstvo. Njena največja napaka ni Gašpar Gašpar Mišič, njena največja napaka je, da je nekako breme in odgovornost prenesla na ljudi, ki še nekaj brcajo, ki še nekaj ustvarjajo in jih hotela dodatno obremeniti.
Resnici na ljubo, en sam človek ne more biti za vse če imaš okoli sebe večinoma same čvekače, končaš tako, kot je končala ona. Naivna ali ne, sama se je za to odločila. Pa kakor je osovražena, temelje je, kljub vsemu, postavila in na teh temeljih bi lahko kdo, ki mu je kaj jasno, gradil naprej. Mislim tudi, da bi bilo čisto pametno njo obdržati, da bdi nad bilancami in opozarja, kaj se dogaja in v kombinaciji z nekom, ki bi vedel kaj storiti in še s kom tretjim, ki bi znal to tudi izpeljati, bi se dalo marsikaj storiti.
Mislim da ji zdaj, ko je dvignila glavo izza bilanc in suhoparnih ter brezosebnih številk, marsikaj bolj jasno, kot pred enim letom. Mislim tudi, da je privatizacijo 'zamrznila' zato, ker so tukaj potrebne zelo pomembne odločitve, za katere pa vprašanje, če jih vlada v odstopu ima pravice sprejemati. Nova vlada pride na čelo septembra in prav je, da ima karte v rokah, ne pa da bomo poslušali, da ima zvezane roke, ker 'procesov ni mogoče več ustaviti'. Dojemati je začela svet politike in najbrž ne želi, da bi se izgovarjali nanjo. itak se bodo. V bistvu se rešiti ne more, ker bo vse narobe. Če bi nadaljevala, bi bila kriva, ker se ne da ustaviti, če je zamrznila, bo kriva, ker je upočasnila.
Kakšne posebno velike škode ne bo. Če zmagajo tisti, ki bi obdržali strateška podjetja, jih bodo lahko obdržali, če pa zmagajo tisti, ki bi vse prodali, jih bodo pa še vedno lahko prodali. Če je pa kdo v ozadju zdaj v zadregi, ker je kaj obljubil, pa njegov problem.
_____________________________
When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."