writing-img

Draga hrana

  
clock-img

14.04.2009, 14:16

clock-img

Pikica76

pencil-img

290

Danes sem vsa vesela pričakovala račun za Mercator Piko, ker sem začela v trgovino hodit ob torkih in uvljavljam njihov 10 % popust, med tednom pa kupim tu pa tam še kakšen sokec in kruh za tamalega. Res gledam, da vzamem osnovna živila, mleko, jogurte, malo sadja in zelenjave (ostalo kupujemo na trgu), moko, plenice, wc papir, kakšne piškote v glavnem nič posebnega. In danes me vrže na rit račun za cel mesec : 656 €. (to je res ves denar, ki ga porabimo v trgovini, ker kupujemo izključno na kartico, da imamo na koncu meseca pregled). Moram dodati, da kupujemo meso pri mesarju in zelenjavo več ali manj na trgu. Od kje toliko, pa še kao pazila sem? Aja smo pa 2 odrasla in 2 otroka. Ne vem no, meni se zdi, da je vsak mesec dražje.

clock-img

14.04.2009, 14:21

clock-img

TomTaylor

pencil-img

6915

Ne samo, da se ti "zdi". Hrana JE draga. Počasi bomo morali spet njive in vrtove obdelovati, da bomo vsaj sezonsko sadje/zelenjavo imeli (kao) zastonj. Pišuka, zadnjič se mi je zaluštalo solate-kristalke, mater, da sem dala za tisto zeleno glavo malenkost manj kot 2,00 evra...Pismo, meni se je zdelo drago...

clock-img

14.04.2009, 14:24

clock-img

mika

pencil-img

6485

IZVIRNO SPOROČILO: Pikica76

Danes sem vsa vesela pričakovala račun za Mercator Piko, ker sem začela v trgovino hodit ob torkih in uvljavljam njihov 10 % popust, med tednom pa kupim tu pa tam še kakšen sokec in kruh za tamalega. Res gledam, da vzamem osnovna živila, mleko, jogurte, malo sadja in zelenjave (ostalo kupujemo na trgu), moko, plenice, wc papir, kakšne piškote v glavnem nič posebnega. In danes me vrže na rit račun za cel mesec : 656 €. (to je res ves denar, ki ga porabimo v trgovini, ker kupujemo izključno na kartico, da imamo na koncu meseca pregled). Moram dodati, da kupujemo meso pri mesarju in zelenjavo več ali manj na trgu. Od kje toliko, pa še kao pazila sem? Aja smo pa 2 odrasla in 2 otroka. Ne vem no, meni se zdi, da je vsak mesec dražje.



Ne moreš verjetuser posted image . Mi smo tudi včasih toliko ali še več porabili na mesec, od kar pa mož vozi kosilo iz šole, pa so se nam stroški zmanjšali za 200€ sigurno. Kuham samo med vikendom.

Sicer pa sem v mercatorju za praznike v sob in ned. pustila 300€...eh

clock-img

14.04.2009, 14:24

clock-img

Rožica I

pencil-img

4047

Pred časom sem sama razrezala Pikino kartico z odloženim plačilom in obdržala samo modro, ravno zaradi prevelikih mesečnih zneskov.
Sem pa ravno danes zapravila 70€ v Lidlu ( s tem da sem kupila še nogavice in majico za 20€), ampak sem ven odnesla 2 veliki kartonski škatli robe. V Mercatorju bi dala sigurno še kakšnih 50€ zraven, tako da je potrebno dobro razmislit glede teh kartic, ki nam omogočajo blazne popuste.

_____________________________

ROŽICA

clock-img

14.04.2009, 14:27

clock-img

Korina1

pencil-img

1122

Res je hrano obupno draga.
Ostalega pa ne bom komentirala ker sem že velikokrat,Ker tvoj znesek mi 4 porabimo v dveh mesecih in pol (skoraj) pa kupujem vse v trgovini od mesa do zelenjave, krompirja, pač hrano in izdelke za pranje in čiščenje.

clock-img

14.04.2009, 14:29

clock-img

mika

pencil-img

6485

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Ne samo, da se ti "zdi". Hrana JE draga. Počasi bomo morali spet njive in vrtove obdelovati, da bomo vsaj sezonsko sadje/zelenjavo imeli (kao) zastonj. Pišuka, zadnjič se mi je zaluštalo solate-kristalke, mater, da sem dala za tisto zeleno glavo malenkost manj kot 2,00 evra...Pismo, meni se je zdelo drago...



Men se je nedolgo nazaj zaluštalo mlade čebule...in so tri čebule ( v Lidlu) stale 3€....pa sem si mislila, pa f... off, norca pa se ne bo nihče iz mene delal.
Bom raje  počakala na svojo ali mamino čebulo. Pri nas ni ziher, da bo kaj iz vrta, ker user posted image  rada vrtnari

clock-img

14.04.2009, 14:31

clock-img

Korina1

pencil-img

1122

Potem si dala pa res veliko zanjo. V soboto sem jo jaz kupila v Mercatorju in sem dala za 4 čebulice 0.68€

clock-img

14.04.2009, 14:33

clock-img

TomTaylor

pencil-img

6915

IZVIRNO SPOROČILO: mika



Men se je nedolgo nazaj zaluštalo mlade čebule...in so tri čebule ( v Lidlu) stale 3€....



in to v Lidlu?user posted image To so morale biti pa v velikosti vsaj zeljne glave, če ne že lubenice user posted image 3 evre...ne me j... Pa to ni normalno no..

clock-img

14.04.2009, 14:35

clock-img

mika

pencil-img

6485

IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Potem si dala pa res veliko zanjo. V soboto sem jo jaz kupila v Mercatorju in sem dala za 4 čebulice 0.68€


Ma nisem je kupila. Iz jeze nisem dala 3€ za tri čebule...pa sej niso normalniuser posted image .

Mi jo je pa mama z morja prinesla

clock-img

14.04.2009, 14:40

clock-img

mika

pencil-img

6485

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mika



Men se je nedolgo nazaj zaluštalo mlade čebule...in so tri čebule ( v Lidlu) stale 3€....



in to v Lidlu?user posted image To so morale biti pa v velikosti vsaj zeljne glave, če ne že lubenice user posted image 3 evre...ne me j... Pa to ni normalno no..



takrat me je lidl res presenetil-negativno. Še moj mi je rekel, zakaj ne vzamem če se mi lušta...hja pa kaj še. Naj si najdejo drugega buksla, ki bo  kupil za takšno ceno.Drugače pri njih večinoma kupujemo sadje in zelenjavo pa moko za kruh, ker imajo ugodno in fajn izbiro. Tale čebula, pa ne vem...očitno en kiksuser posted image

clock-img

14.04.2009, 14:48

clock-img

Lsica

pencil-img

1745

Se strinjam, meni se zdi drag predvsem kruh (zato ga navadno poskušam kupit v Hoferju ali v Mercatorju - dnevni kruh, ta dva mata še normalno ceno. Jogurte kupujem , ker jih imava oba rada, ampak najcenejše, navadne (nič aktivie proti napihnjenostiuser posted image ). Sadje in zelenjavo ne kupujem več na tržnici, ker se mi zdi da pretiravajo s cenami, pa še zdi se mi, da kar nekaj stvari ni ravno domače... Tudi kar se tiče sadja, zelenjave se mi zdi, da ma Hofer kar ugodno ponudbo. Pa kakšen Leclerc. Tudi Mercator.
Mesa HB ne jemo, zato pa ribe - zopet Leclerc, navadno jemljem cenejše pa bolj zdrave plave ribe (sardele, skuše,...), ostale če teh ni oz. glede na ponudbo. Sladko - pečem sama, če se le da. Sladoled - družinsko pakiranje....itn.

Glede tvojega zneska, midva sva dva, pa sva kar blizu temu... Pa kot vidiš zgoraj, tudi pazim kaj in kje kupujem. Ampak šparam na hrani pa ne, še vedno se mi zdi pomembno kvalitetna in zdrava prehrana.

clock-img

14.04.2009, 14:51

clock-img

Pikica76

pencil-img

290

Korina kako vam rata? Sej če ima kdo še kak dober nasvet za šparanje bom zelo vesela. Edino Lidli in Hoferji so nam mal daleč, ker jih pač nimamo v domačem kraju. V Škofji Loki imamo Mercatorjev monopol, žal. user posted image

clock-img

14.04.2009, 15:00

clock-img

Korina1

pencil-img

1122

IZVIRNO SPOROČILO: Pikica76

Korina kako vam rata? Sej če ima kdo še kak dober nasvet za šparanje bom zelo vesela. Edino Lidli in Hoferji so nam mal daleč, ker jih pač nimamo v domačem kraju. V Škofji Loki imamo Mercatorjev monopol, žal. user posted image



Kako nam uspe? Moj znesek ki ga lahko zapravim za hrano je nekako polovica moževega dohodka(sama sem brez). Ostala polovica gre za kredit in položnice. Več kot 250€ ne smem zapravit za hrano.

clock-img

14.04.2009, 15:05

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Kupovanje v samo eni trgovini je drag špas.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

clock-img

14.04.2009, 15:14

clock-img

Freycha

pencil-img

8389

brskele, če si zaseden človek, pa da se voziš na ne vem koliko koncev, da vse nabaviš, pa prideš na isto, kot če kupuješ v eni trgovini.

Jaz pa ravno ugotavljam, da vsak mesec porabim manj za hrano user posted image  Ta mesec je bila Pika le 330€, pa si sedaj tudi malico za službo kupujem kar v Mercatorju (recimo kaka žemljica, malo salame, itd).

Je pa res, da ne kupujemo več stvari, ki jih ne rabimo. Danes grem spet v mercator na večji nakup, ampak sem 3x razmislila, če bom dala vse na listek in če ni na listku, tudi ne kupim, če ni nujno potrebno.....

clock-img

14.04.2009, 15:35

clock-img

Korina1

pencil-img

1122

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Kupovanje v samo eni trgovini je drag špas.




Ravno kupovanje v eni trgovini je najceneje. Ko hočeš res pridet skozi mesec z vsoto denarja poskusiš vse mogoče. Hodila sem šla nakupovat v 3 trgovine in na koncu ugotovila da najmanj zapravim če grem samo v eno in tam vse nakupim.

clock-img

14.04.2009, 15:42

clock-img

Anonimen

midva plus tamali, pika je bila danes 230eur.... gledam,ce se da,da grem takrat,ko so dvojne al pa trojne pike,nakupim vecina za cel mesec.kruh se posebej hodi kupovat,ko se rabi.....mesa v mercatorju nekupujeva...
24.4 ko so trojne pike grem spet v navabo za cel naslednji mesec...in julija bova po racunici lahko koristila 600pik-120eur, bo prav za dopust prislo....

clock-img

14.04.2009, 15:42

clock-img

nuala

pencil-img

1653

No, jaz porabim na mesec cca 400 EUR za vso hrano ( vključno sadje, meso, kruh, toaletne potrebščine, prašek ) če pazim in večino hrane kupim v Lidlu. Pri nas je to edina možnost, cene so cca 30% nižje kot v ostalih trgovinah.
Pa ne kupujem veliko "neumnosti", edino mesa morda malo več ( ker kuham še za pse ) in velike količine Nutelle ( mož je odvisnež ).




_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

clock-img

14.04.2009, 15:43

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Kupovanje v samo eni trgovini je drag špas.




Ravno kupovanje v eni trgovini je najceneje. Ko hočeš res pridet skozi mesec z vsoto denarja poskusiš vse mogoče. Hodila sem šla nakupovat v 3 trgovine in na koncu ugotovila da najmanj zapravim če grem samo v eno in tam vse nakupim.



Tako je.Plus,da si napises in ankupis z cel mesec.Ne pa da hodis na pamet vsak teden v trgovino.Ziher se nakupis zraven nekaj akr nimas na listku napisanega.

clock-img

14.04.2009, 15:52

clock-img

Korina1

pencil-img

1122

Res je, jaz grem v trgovino nekako 2x na mesec. Takrat kupim vse tudi kruh, potem pa mogoče če slučajno zmanjka kakšna malenkost še 1x v 14 dneh.

clock-img

14.04.2009, 16:06

clock-img

Kliki

pencil-img

2756

Punce Mercator je itak najdražja trgovina.
Jast kupujem izključno v Šparu in Lidlu pa mi verjemite da za dve odrasli osebi ne porabim več kot 200eurov malo pa seveda tudi gledam kaj kupim.

clock-img

14.04.2009, 16:20

clock-img

Korina1

pencil-img

1122

Jaz najdem pa ogromno stvari ki so v Mercatorju dosti cenejša kot v Lidlu, že npr. mleko se da dobit ceneje pa jogurti.... Sem enkrat probala 14 dnevni nakup opraviti v Lidlu in naslednji nakup v Mercatorju pa je bil Mercatorjev račun manjši. Je pa res da kupujem več ali manj Mercatorjve izdelke

clock-img

14.04.2009, 16:34

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

ja pošteno drago je, mi damo vsak teden ene toliko user posted image  pa tudi kao pazimo...

clock-img

14.04.2009, 16:38

clock-img

cukr07

pencil-img

1393

Hrana je res postala zelo draga. Sem prav vesela, da imamo doma vrt na katerem pridelamo veliko zelenjave, tako da jo v sezoni sploh ne kupujemo, pa še ozimnico si naredimo vsako leto. Tako vsaj nekaj prihranimo.



_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

clock-img

14.04.2009, 17:08

clock-img

rija

pencil-img

15589

torej hrana je noro dragauser posted image

ampak najdraže je kupovanje s temi plastikami, pa temi bonusi....jaz kupujem samo na gotovino, ker me sicer nič ne boli, če potegnejo kartico za kakšen nor znesekuser posted image  

_____________________________

...vox populi...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni