writing-img

Utrujenost/lakota

clock-img

01.12.2010, 14:08

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

Pozdrav!

Prosim za vaša mnenja/nasvet - jaz sem zmešana že kot kura.

Kako ločiti med tem ali je otrok zaspan ali lačen? Meni se zdi, da moj joka isto. Ok, če si mane oči, zeha, se ne zanima za stvari,.. predvidevam, da je zaspan.

Kaj pa ko je lačen? Moj joka, rokice ima več ali manj skoz v ustih,.... Je pa tako, da kadarkoli mu ponudim zizo, on zagrabi in je. Ko je siten, nervozen mu ponavadi vedno ponudim zizo. Vem, da dojenje ni samo zaradi prehranjevanja, vendar me vseeno zanima kakšne znake za lakoto imajo vaši malčki. Kako jok lakote ločiti od drugega joka? Moj pri 4m tehta malo več kot 7kg (tehtano doma) - vsi pravijo, da ima preveč, tudi P. mi je omenila, ko smo imeli pri 3m posvetovalnico - takrat je imel 6835 g in 65 cm.

Se pa pri 4m dojiva na cca 2h. Zelo redko je čas med podoji večji - razen, ko spi.

clock-img

01.12.2010, 14:27

clock-img

ledenka

pencil-img

11848

najprej te bom potolažila glede teže - pri 4 mes. je imel moj več kot 9 kg. Sedaj pri letu in pol ima 12 kg, vse je izgubil, ko je začel migat.

Počasi ga že lahko poskusiš potolažit tudi drugače, ne samo z dojko. Če ima dudo, lahko probaš najprej s tem, ali pa mu ponudiš vodo, mogoče boš tako uspela podaljšat čas med podojema. Ko boš začela uvajat gosto hrano, bo morda tudi pomagalo.

pa čim manj se sekiraj user posted image  včasih je dojka edino, kar pomaga!

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!

clock-img

01.12.2010, 14:44

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

S tem se nisem obremenjevala in se sploh nisem spraševala. Ko je jokal, sem mu dala joško, če je zaspal je zaspal, če je jedel je jedel. Na joški je bil precej pogosteje od tvojega. Čez dan na 30-60 minut, če je spal, se je zamotil npr sprehod ali vožnja z avtom... potem na 1-2 uri. Na 2 uri so bili zelo redki trenutki. Na 3 nikoli, razen ponoči.
Pri 4 mesecih 67 cm in 6800g. (porodna 3000g). Bil je suhcen za našo pediatrinjo. Ne vem kaj ti imajo težit pri P.
Se spomnim slikce od ledenke in njenega sina, naš je bil res drobižek proti njenemu in isto pri 1,5 letu je naš tudi imel 12 kg.

Nehaj se obremenjevat in ga daj na joško, ko to hoče, celo če duda ali kaj drugega ne pali.

clock-img

01.12.2010, 14:53

clock-img

Katy78

pencil-img

3275

Hm, jaz se tega nisem nikoli spraševala. Sicer ga nisem dojila, ampak je bil na AM. Se pa spomnim, da so bila obdobja ko je jokal in ga je potolažila edino flaška pa čeprav se je malo prej napokal do sitega tako da lačen verjetno ni bil... Kaj pa vem, kot pravim, se nisem s tem obremenjevala... Je pa tudi teža hitro naraščala in ko bi moral biti 4. mesece star (govorim "ko bi moral biti" ker je bil mesec in pol prej rojen) je imel čez 7kg in ni bil nikakor predebel. Velikokrat je potem tudi polival, kar je bil dokaz da je bil sit, ampak se je s sesanjem samo crkljal in umirjal. Zanimivo je pa to, da duda pa ni bila ok, je moralo mleko ven priteči. user posted image Danes npr. mleka tudi videti ne more, ravno danes sem mu ponujala kakav - je naredil en požirek in se skremžil... Isto je samo z mlekom. user posted image
Ima pa zdaj pri 2 letih 13,5kg čeprav je še vedno velik požeruh ampak tudi vse pokuri. Tudi tvoj bo pokuril ko bo postal bolj mobilen.

clock-img

01.12.2010, 21:18

clock-img

mamsi

pencil-img

857

No, naša se ne mara dojit niti, ko je lačna, verjela ali ne, tako da pri meni je ravno kontra kot pri tebi.

Pri nas je tako, če je lačna, postane nemirna, tudi med nošenjem, brca z nogicami in rokami in debelo gleda z očmi, ne joka, samo malo zacmevka, pa neha, in spet zacmevka, to izmenjaje na par sekund. Dudo ven meče.
Če je pa zaspana, pa sitnari, se zvija, sitnarjenje se stopnjuje v vedno večji jok. Mane si oči in med nošenjem pa se umiri. Dudo sesa skos.

Takle mamo.

clock-img

01.12.2010, 23:52

clock-img

nusi

pencil-img

1833

Enkrat sem prebrala članek, da imajo dojenčki različne joke za utrujenost, lakoto...jaz pri svojem nisem ločila takrat nič user posted image . sedaj ima 6m in že ločim (malo), prej sem ga pa kar vedno na joško dala, če ni bil lačen ni jedel oz. je samo parkrat cmoknil in tako sem vedela ali je utrujen ali lačen. Glede teže ne skrbi, če se dojita nikakor ne more biti pretežek, naš je imel pri 3,5 m 7440 g user posted image

clock-img

02.12.2010, 12:21

clock-img

charlyka

pencil-img

823

Tudi jaz mislim, da če se dojita, te nima teža kaj skrbet.

Enako sem se spraševala tudi jaz - ali joka, ker je lačna ali zaspana ... sem bila tudi že čist zmešana in utrujena, tako da vem kako ti je ... no, potem pa sem jo enostavno dala vsakič, ko je jokala, na zizo in je bil mir - če je bila lačna, je jedla, če ne, je malo podudlala in zaspala. Pristavljala sem na cca. 3 ure, včasih tudi manj.

No, potem pa je pri dobrih 5 mes sprejela dudo, tako da zdaj uspavam z njo, jesti pa hoče nekje na 3 do max 4 ure.

Zdrži še malo, pa kar pristavljaj, saj bo user posted image user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem