writing-img

lepo prosim za pomoč!

clock-img

19.07.2005, 11:02

clock-img

tanyad

pencil-img

6

pozdravljene punce,

ker vidim da vam gredo nasveti zelo dobro od rok še jaz prosim za sledečega...sem študentka, ki je včeraj zvedela da je noseča (full sem vesela), sam zdej pa ne vem, septembra se poročim, oktobra nadaljujem študij vendar kot izredna študentka, tko da kaj mi svetujete, da obdržim status študentke (in kaj mi kot poročeni študentki potem sploh pripada - koliko porodniške ter dodatkov) ali da se prijavim kot brezposelna oseba, ker statusa tko al tko ne rabim ker sem izredno. V kateri situaciji dobim več? ker pa je moj policist in ima kar lepo plačo se mu verjetno ne splača da bi on vzel nadomestilo. nimam pojma kaj naj nardim, res bi bila vesela vsakega nasveta.

lep pozdrav vsem na forumu, tanja:sloncek:

clock-img

19.07.2005, 11:22

clock-img

petra.horzi

pencil-img

761

Pripada ti:

1. vsaki mamici študentki pripada dodatno študijsko leto za vsakega ŽIVOROJENEGA otroka v času študija (po 70.čl. Zakona o visokem šolstvu). V praksi to pomeni, da lahko mamica študentka ali 2x ponavlja ali podaljša absolv. staž za eno leto več kot ostali študenti, saj zakon ne določa, kdaj mora mamica pravico do dodatnega študij. leta izkoristiti.; edino dokazilo, ki ga pri tem potrebuješ je, da imaš izpisek iz matične knjige)
2. če je imela študentka rizično nosečnost v tekočem študijskem letu, ki se je srečno ali nesrečno zaključila, ima tudi neke posebne privilegije (sedaj ne vem točno, če lahko zaprosiš za leto pavze, vsekakor pa ti lahko manjkajo izpiti ipd. - to bi se bilo dobro pozanimat); tukaj rabiš potrdilo spec. ginekologa
3. kar se tiče fantov/partnerjev itd.: očetje (študentje), ki v 1. letu otrokovega življenja živijo v skupnem gospodinjstvu z otrokom, imajo tudi neke posebne privilegije (verjetno spet kaj z izpiti ipd.); rabiš: izpisek iz rojstne matične knjige in potrdilo o skupnem gospodinjstvu (v tem primeru pač ti ali on spremenita stalni naslov)
4. pripada ti (tako kot vsaki mamici) pomoč za opremo novorojenca v obliki paketa (na voljo imaš 4 pakete) ali pa denarja v vrednosti mal manj kot 60.000 sit. Vsekakor se ti bolj splača vzeti denar, saj vrednost paketa znaša cca. 32.000 sit (sicer pa ti ostanek ti izplačajo v denarju); rabiš: potrdilo G o predvidenem datumu poroda, fotokopije osebne izkaznice oz. potnega lista, davčne št., EMŠO in bančne kartice. Vlogo za pridobitev pomoči moraš vložiti v času od 60 dni PRED porodom ali 60 dni PO njem-kasneje ti pravica ne pripada več
5. vsaka mati, ki je brezposelna (ne dobiva denarnega nadomestila za porod. dopust ali kakšnega drugega nadomestila plače) in je državljanka RS Slo s stalnim prebivališčem v SLO - se pravi tudi študentka, ima pravico do starševskega nadomestila - znaša okoli 40.000/mesec


Naštela sem samo glavne stavri, če te zanima še več, pojdi na ta naslov:

http://www.stud-druzine.org/pravice%20dru%9Ein.htm

clock-img

19.07.2005, 11:31

clock-img

petra.horzi

pencil-img

761

kot študentki mamici dobiš tud od vzajemne paket, ne vem točno kok je vrednost.
če boš zprosila za štipendijo, se za obračun štejejo tud dohodki tvojih staršev (če si prijavljena še pri njih),
lp

clock-img

19.07.2005, 11:39

clock-img

piščanc

pencil-img

3674

mislim, da v obeh primerih dobiš enako, 40.000 porodniške vsak mesec in paket, jaz bi na tvojem mestu obdržala status (in sem tudi ga), ker si tako vsaj zdravstveno zavarovana, drugače moraš plačevati še dodatno zdr. zavarovanje (cca.4.000 sit/mesec)
drugače pa je, če kot brezposelna dobiš kakšno soc. pomoč, samo to je pa bolj odvisno od dohodkov. tale država ni ravno radodarna do študentk, ampak saj itak vsak živi svoje življenje in skrbi zase

čestitke za :nosecka:

clock-img

19.07.2005, 11:45

clock-img

tanyad

pencil-img

6

hvala vsem za info!!

clock-img

19.07.2005, 12:46

clock-img

mia-1

pencil-img

147

Od Vzajemne ne dobis nic vec ker je konec akcije-je bla sam do konec maja da te malo popravim.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem