writing-img

RE: kako dobiti bolniško?

clock-img

12.10.2009, 16:50

clock-img

Petka09

pencil-img

1129

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

A ste vse po pisarnah al kaj ,da se lahko s šefih menite,saj to je pol super!
No jaz sem le fizični delavec v veliki tovarni



Neumestno, pa vendar: kako primitivno razmišljanje user posted image ...

Pa zgolj za informacijo: tudi v nekaterih pisarnah imajo/imamo določene normative. Tako da se nikar ne smili sama sebi user posted image



ja, TomTaylor, se strinjam s tabo.

Pa itak smo navajeni, da fizikalci razmišljajo o pisarniških delavcih kot da se po riti čohamo, kavice pijemo itd. itd... To je verjetno še razmišljanje iz socialističnih cajtov.

No, enkrat sem se nekaj pritoževala nad gužvo v službi in stresom pred enimi znanci, pa mi je tip (ki je gradbinc in dela na cestnem podjetju) rekel, da kaj se sekiram in pritožujem, saj sem pa ja "na toplem" user posted image . (s tem je mislil, da sem pač notri, v pisarni, torej neodvisna od vremenskih vplivov). Noro res.

clock-img

12.10.2009, 16:55

clock-img

ljupka

pencil-img

1169

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

A ste vse po pisarnah al kaj ,da se lahko s šefih menite,saj to je pol super!
No jaz sem le fizični delavec v veliki tovarni



Neumestno, pa vendar: kako primitivno razmišljanje user posted image ...

Pa zgolj za informacijo: tudi v nekaterih pisarnah imajo/imamo določene normative. Tako da se nikar ne smili sama sebi user posted image



Oprosti nisem nič slabega mislila s tem,sam sem hotla povedat,da se naš šef z navadnimi delavci noče pogovarjat!
Ja smilila sem se sama sebi in sem se vedno počutila manj vredno zraven študiranih žensk,ki jih zlo spoštujem!
Jaz pač nisem imela možnosti it v šolo ,ampak s 15 leti delat sem se nekako sprijaznila s tem!Sam to je druga zgodba!
Če si pa prebrala vse kaj sem napisala,sem tudi to ,da vsako delovno mesto ima svoje tveganje,tudi stres v pisarnah ni pozitiven za plod!

Z vsem spoštovanjem Ljupka!

clock-img

12.10.2009, 21:39

clock-img

jakaracman

pencil-img

2011


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

A ste vse po pisarnah al kaj ,da se lahko s šefih menite,saj to je pol super!
No jaz sem le fizični delavec v veliki tovarni



Neumestno, pa vendar: kako primitivno razmišljanje user posted image ...

Pa zgolj za informacijo: tudi v nekaterih pisarnah imajo/imamo določene normative. Tako da se nikar ne smili sama sebi user posted image


Sory TT ti kvasiš neumnosti nobeno pisarniško delo se ne more primerjati z delom med. sestre v domu ostarelih ali delom za trakom.
Pa norme gor ali dol.

clock-img

12.10.2009, 21:48

clock-img

Teni_

pencil-img

6466

Prosim, da se držite teme oz. osnovnega vprašanja. V nasprotnem primeru bo tema zaklenjena.

clock-img

13.10.2009, 09:33

clock-img

*chance*

pencil-img

136

Pozdravljena mišamaša77!
Med prebiranjem komentarjev me je pri nekaterih prav zabolelo, ker vidim, da nekatere uporabnice s svojimi izjavami in mišljenjem prav nestrpno in nevoščljivo ter zelo primitivno odgovarjajo na tvoje zastavljeno vprašanje. Pa nič ne de, vsaka rit pride na svoj sekretuser posted image
Torej...za prvi mesec bolniškega staleža se obrni na tvojega osebnega zdravnika in mu opiši dejansko stanje tvojega vsakdanjega dela z vsemi nevarnostmi in obremenitvami s katerimi se srečuješ in ga prosi, da ti odpre bolniški stalež. Povej, da bi zelo rada delala, vendar se v strahu za svoj zakladek pod srcem bojiš, da bi z obremenitvami in posledično stresom, kateremu si s tem izpostavljena šlo kaj narobe in da preprosto rabiš malo počitka. Omeni, da imaš glavobole, da se ti megli pred očmi in si slabotna, pa ti noben zdravnik bolniške ne bo zavrnil. Nato na pregledu pri svojem ginekologu svoje stanje opiši tudi njemu in ga prosi, za podaljšanje bolniškega staleža. Napisati ti mora obvestilo osebnemu zdravniku, s katerim se ti nato teden dni pred potekom enomesečnega bolniškega staleža oglasiš pri svojem osebnem zdravniku, kjer on izpiše vse potrebno za oddajo predloga na zdravniško komisijo ZZZS in priloži tudi obvestilo ginekologa, ki ima kar veliko težo pri odločitvi ali stalež podaljšajo ali ne...Potem se počaka na odločbo in vsakič pred iztekom roka se postopek od ginekologa dalje ponoviuser posted image
Če potrebuješ še kakšno podrobno informacijo, me lahko kontaktiraš na ZS.user posted image
Na srce ti polagam, da naredi tako kot ti veleva tvoj um, kajti če gre kaj narobe je ponavadi za očitke prepozno, govorim iz lastnih izkušenj.
Vsem ostalim pa sporočam, da bolniška ni dopust in je prav mučno, ko niti v trgovino po kruh ne greš, ne da bi bil v strahu, da bo prišla kontrola, pa če si navajen od 15. leta dalje delati vse dni v tednu, ne samo enega ampak ponavadi kar dva šihta, poleg pa še študirati, verjemite je doma posedat in poležavat prav grozno! Cel bolniški stalež sem premišljevala, kako lepo bi bilo delat vse do konca, pa vendar...mislim, da sem se odločila pravilno in da si mi ne bo treba kdajkoli očitati, da je šlo karkoli narobe zaradi mojih neodgovornih ravnanj oz. odločitev...
mišamaša77 želim ti mirno in lepo nosečnost brez zapletov ter zdravega user posted image .

clock-img

13.10.2009, 18:20

clock-img

mišamaša77

pencil-img

101

hvala vsem, zdaj sem itak na bolniški zaradi še ostalih zdravstvenih težav, ki jih imam že od prej in se sedaj poslabšujejo, in pa zaradi vsega kar sem opisala v temi "UZ pokazal drugače..."

clock-img

15.10.2009, 15:53

clock-img

Mariana

pencil-img

66

Bravo "chance" to so besedeuser posted image . Strinjam se s tabo. Zakaj pa ne bi nosečka v prvih tednih bila doma? Sama sem doma že 3 teden, ker ne pridem dlje od postelje do WC-ja. Verjemite mi, da bi raje bila v službi in v družbi sodelavk, kjer sem se vedno počutila dobro. Malokdaj sem bila na bolniški, še majhno hči, ko je bila bolna, mi je vedno čuvala mama. Za kakšno dobro že? Ali ne prispevam v državno zdravstveno blagajno?
Koga vse ta naša država plačuje, pa še zdaleč niso slabega počutja (npr. bivše poslance ipd.) Pa da ne bi mladih mamic, ki se dnevno bojijo za svojega otročka.

Nosečnost res ni bolezen, ampak nekatere se na začetku v prvih treh mesecih počutimo tako. Same pa veste, da so to najbolj pomembni tedni za otroka. Sama komaj čakam, da me slabosti in glavoboli minejo in se vrnem na delo. Želim si dobrega počutja, sprehoda po trgovini, frizerja ipd. Vsega tega ni že 2 meseca.

Če bi delala v zdravstvu, kjer je v tem letnem času en kup viroz, bi na vsak način poskušala dobiti bolniško.
Vsak za prve tedne. Pa četudi s prekinitvami za nekaj dni.Vsak normalen gin in osebni zdravnik lahko predpiše bolniško za nekaj časa do 30 dni.
Za kaj več pa potrebuješ izvide. Kot že rečeno sama komaj čakam, da se vrnem v službo in svoj stari ritem. Želim si, da bi moje slabosti čimprej minile in bi končno spet funkcionirala tako doma v družini, kot v službi.

Zato Mišamaša stopi do svoje gin.ali osebne zdravnice in ji povej svoje strahove in počutje. Mogoče pa ti da
bolniško za nekaj časa. Za ves čas je ne boš dobila, razen, če bo kaj hudo narobe ali nevarno. To pa mislim, da si nobena od nas ne želi. Na napadljive dogovore nakaterih iz tega foruma ne obračaj pozornosti. Prepričana sem, da bi v primeru, če jim ponudijo bolniško, to takoj sprejele.( tudi za kavico ipd).

Čuvaj svojo user posted image  . Lp,.

clock-img

15.10.2009, 19:16

clock-img

ZARA

pencil-img

17227

IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR
Prosim, da se držite teme oz. osnovnega vprašanja. V nasprotnem primeru bo tema zaklenjena.


A še ni? Ker je na robu.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem