writing-img

RE: Oktobrčki 2010

  
clock-img

15.12.2010, 19:56

clock-img

caroline1

pencil-img

687

ja to spregledanje faze spanja zna biti naporno, ker ratajo hudo sitni. tudi naša!in potem samo visi na praznih joškah in se huduje user posted image . pikic praktično ni več, ima pa nekaj vneto oko al pa si ga je zdrgnila, ker se nonstop drgne po obrazu z rokcami...se ji ful dogaja. zdaj sem jo že dala spat pa še kar gleda v temo user posted image . pa nič ne joka. je pa težje zaspat, če se ne kopa, zato se trudiva jo vsak dan vsaj za dve tri minutke namočit...

božiček jaz pa bi...dobitni listek za sedmico user posted image

clock-img

15.12.2010, 20:31

clock-img

mamamajča

pencil-img

4469

missD- pojemo, se nosimo, zibamo, v gugalniku sediva, vse živo... a on joka in joka.... Nisem še ugotovila, kaj je narobe. Najprej sem mislila, da se boji- ta jok zvečer se dogaja odkar sva prišla iz bolnice domov. Pa sem najprej pomislila, če ga mogoče tema prestraši, ker je bilo tud ponoči takrat, ko sem morala odit in ga pustit tam...  Pa ne vem, majhen je še, če bi znal že tako povezat stvariuser posted image

tinaaleks- user posted image za sobice in ne, naj ti ne žal za evrčke, ker ste jih "zapravili" za odlično zadevo. Vse za naše malčke, ne? Ja pa še klima, luksuz! Ti bom zavidala poletiuser posted image

caroline- nimaš šans! Sedmice ne bo- malo se še zviša, potem pa ride k meniuser posted image

clock-img

15.12.2010, 20:37

clock-img

lilli35

pencil-img

29

tudi pri nas ce spregledamo cas spanja je fertik smo takoj v zacaranem krogu dojenje,in tezko nazaj zaspi.nas kosek pa zvecer dobi bodice user posted image in mala noce spat notri se kar malo mucimo
kaj vasi podirajo kupcke lana jih ne sem probala na vse nacine grm je prisel zaspancek

clock-img

15.12.2010, 20:46

clock-img

S*

pencil-img

3006

mamamajčica pri nas imamo popolnoma isto situacijo. Mala miss joka, na momente kot da jo iz kože dajem. Potem ji ponudim za jest, se malo umiri pa se hitro naveličaa in spet protestira. Sedaj jo mož nosi, pa še kar nekaj godrnja. Isto je že nekaj večerov in tudi jaz mislim da to niso krčki apak res ne vem kaj jo muči. Se mi pa potem srce trga, ko jo gledam kako kriči in ji ne znam pomagatuser posted image

clock-img

15.12.2010, 20:47

clock-img

S*

pencil-img

3006

No pravkar je zaspala user posted image , bomo videli za koliko časa.

clock-img

15.12.2010, 20:49

clock-img

missD

pencil-img

873

hmm mamamajča...dvomim da si je tako hitro zapomnil. To, da se joka ne da pomirit si sploh ne predstavljam...
moja 2 se lahko en moment dereta kokr da ju kdo iz kože daje drug moment je to že preteklost in že delita nasmehe. In če je jok kar tako ali pa da je zaspan mi ga nekako uspe toliko umirit,da ne joka.

Prejle recimo se Sofia ni hotla umirit, duda je v loku letela iz ust, flaške ni hotla, nosit tud ne sam drla se je. Sem dala malo glasbe na računalniku (metaluser posted image user posted image ) in je takoj utihnla pol je pa tud flaško sprejela, stankala 100ml in zdej je koma že skor 3h.

Aja pa v njuni sobici imam celo noč prižgano lučko (taka zvezdica iz ikee) in sem jo nekako s pomočjo kabla navezala na pojstlco,da ni blo treba jo na steno šraufat in je tako nižje od njiju in je svetloba bolj medla.
vide kar sanjajta o sedmici, če jo katera prisanja se javim za prispevkeuser posted image

clock-img

15.12.2010, 20:52

clock-img

Pokora

pencil-img

1089

Smarnca kako je mali? Dej reč da je vse ok!!!user posted image

Kaj mi je danes ušpičil mali! Ne vem kdaj mi je iz predala snel moko. Me pokliče v jedilnico kjer me na mizi čaka jed iz plastelina na debelo posutega z moko. Se mi je kar stemnilo pred očmi, mali pa ves ponosen kaj je zame "skuhal". Sem sicer z veseljem pojedla, potem je pa sledila "pridiga" kako se s hrano ne igramo... JJe bila pa po celi bajti drsalnica, ker je ustvarjal v svoji sobi in ko je prenašal, je bila moka povsod!!!!

Učer popoldne sva z Nikom spekla še kekse in russian tea c. Evo ena fotka da se vam mal sline pocedijo:

user posted image

Ker nam učer ni uspelo jit na Dedka Mraza mi bo sestra zrihtala njegovo obleko. Sem že soseda nahecala da se bo obleku. Pol pa še moj mrožek za sosedove otroke. Si ne morem predstavljat kakšno veselje bo to! Al pa strah? Bomo videliuser posted image


Roberta, zdaj to, zadnjo rundo je našemu mulčku pomagalo šentjanževo olje da sta se mu ušeska zrihtala. Sem pa samo z baby palčko na tenko namazala sluhovoda in je nucalo!

Takole se je pa mala en večer pokrila po kopanju da je mela miruser posted image :

user posted image

Se pa na slikci vidi kako bogo kožo ima na ličkih. ampak P pravi da je ok.

clock-img

15.12.2010, 20:53

clock-img

mamamajča

pencil-img

4469

IZVIRNO SPOROČILO: missD


vide kar sanjajta o sedmici, če jo katera prisanja se javim za prispevkeuser posted image


phe, šaljivkauser posted image

clock-img

15.12.2010, 21:13

clock-img

sasadejan

pencil-img

551

user posted image  Koliko vam že kaj glavice sami držijo?

Pri našemu bodo pa pomoje kmalu zobki. Se že belo vidi user posted image

< Sporočilo je popravil sasadejan -- 15.12.2010 21:14:05 >

clock-img

15.12.2010, 21:14

clock-img

Pokora

pencil-img

1089

Anju evo recepta: 

Rženi hlebčki:

3 manjša JAJCA ali 2 veliki
15 dag SLADKORJA
25 dag MLETIH OREHOV
20 dag ČOKOLADE V PRAHU
4-5 žlic OSTRE MOKE
MLETI SLADKOR

Jajca in sladkor zmiksaš, dodaš orehe, čokolado in moko. Če je masa prepocasta dodaš še kako žlico moke ali orehov. Z vlažnimi rokami narediš kuglice in jih povaljaš po mletem sladkorju Pečeš na 180 20 min 

Russian tea cookies: (mere so mal čudne ker sem jih preračunala iz CUP-ov (recept dobila iz Amerike). Si moram nujno kupit en cup, da bo lažje delat)

250g MASLA
120ml MLETEGA SLADKORJA
1 VANILIJ ali 1čajna žlička ESENCE
560ml MOKE
1/4 žličke SOLI (fino mlete, ker se jo drugače čuti)
170 ml drobno narezanih OREHOV
MLETI SLADKOR

Zmešaš maslo in sladkor, vmešaš moko, orehe in sol, gneteš dokler se ne drži skupi. Narediš male kroglice (ta velika frnikola), pečeš na 200, pribl. 10-12 min. Ne smejo porjaveti.
Ko so piškoti topli (ne vroči) povaljaš v mletem sladkorju. Ko se popolnoma ohladijo še enkrat povaljaš v mletem sladkorju.

clock-img

15.12.2010, 21:27

clock-img

tinaaleks

pencil-img

760

pokora-zdaj sem pa še jaz v skušnjavi da pečem! potem bodo šle pa kg kar same gor.user posted image

kar se spanja tiče-nimam pojma kaj deluje. Naš recimo cel dan skoraj nič ne spi, ampak samo malo drema, proti večeru pa rata prav zoprn, ker je zaspan. ob 18 ga samo še skopam, dam flaško, potem takoj v posteljo in v momentu zaspi. In spi celo noč. No ja, saj enkrat mora prinesti spanec noter.user posted image

Mi je bilo pa danes prav smešno, pa čeprav ni bilo ne vidt, ne slišat tako. Sem najrepj skopala Anleksandro, mali je pa čakal na previajlni. Potem sem jo dala kar zraven njega, da jo še namažem, ker ima zelo suho kožo in se je potem nekaj začela jokat (nimam več pojma kaj je bilo), takoj za njo pa še Gabriel. In sta se mali in veliki škrat skupaj drla na previjalni. Sem bila že tako zmatrana, da mi je bilo prav smešnouser posted image

clock-img

15.12.2010, 21:30

clock-img

missD

pencil-img

873

jst bom tud probala te piškote narest. zgleda in bere se enostavno.
Si bom pa še obiske zrihtala, da jih bojo jedluser posted image

clock-img

15.12.2010, 21:40

clock-img

M&A

pencil-img

235

mamamajča - jaz imam sicer ellaroo trak, ki pa se ga veže podobno kot sleepywrap. Malo oblečem v kombinezon, zavijem v dekico in namontiram čez bundo, do sedaj je še ni prezeblo.

spanje - iz totalne zaspanke prvega meseca je postala dnevna nespečnica user posted image Do tega tedna je brez problemov zaspala le v jajčki ali v vozičku, zdaj pa štrajka tudi v mobilnih enotah... Doma v košari se že nekaj časa bojujeva, zaspi za 10 min, pa če je še tako zmatrana. Ma dokler ga ponoči ne biksa (spi pribl. 11 ur, vmes se zbudi 1-2x user posted image ), se ne pritožujem! 

piškoti - mi delate lušte user posted image


clock-img

15.12.2010, 21:52

clock-img

anju

pencil-img

2573

u Pokora, sem mislila da si spregledala mojo prošnjo, ko sem prebrala tvoj prvi post, hvalauser posted image skrbiš da ostanem 60suser posted image
tako kožo ima Vitan. torej P pravi da je ok? ok!
kako lepo se je Nik zaposliluser posted image ti si pa verjetno pridigala o tem kako moraš pucat za njim?user posted image

tinaaleks kolk ceneje so klime pozimi?

majabar a si poskusla nazaj mleko pit?

M&A kdaj se boš prepustila luštom? ne, resno - do kdaj imaš namen bit na dieti?

kar se tiče teh večernih jokcev je prav to - večer, meni se zdi da občutijo ta prehod, ne vem pa zakaj jim je tako tesnobenuser posted image Vitan je kar zaspanček. dnevni spanci se sicer krajšajo, zaspi z guncanjem vozička z dudo (ne me vprašat kaj bom guncala ko preraste košaro) ponoči 1x ali 2x in zaspi pri meni ali ga prestavim poleg v posteljico brez pripomočkov. njegovo spanje mi zaenkrat zelo ustreza:)

sasadejan zobki! ne vem zakaj, ma ko jih je tavečji dobil sem bila tako čudno vesela, so se mi solze pocedile. pa zazdelo se mi je da odrašča in se že počasi "ločuje" od mene. svašta ja tako čustveno.

sedmica? dajte bit realne, s tolk dnarja se vam zmešauser posted image

< Sporočilo je popravil anju -- 15.12.2010 21:53:10 >

clock-img

15.12.2010, 21:56

clock-img

tinaaleks

pencil-img

760

anju-klime so pa ceneje za ene 10%. Ma smo, rekli, da če že vse neki rihtamo, bomo dali pa še klime not. Ker jaz pa vročina ne greva skupaj (imam ponoči še vendo okno odprto).

Zdaj grem pa spat!

Nočko!

clock-img

15.12.2010, 22:17

clock-img

smarnca

pencil-img

139

evo nas, ko ravno govorite, kako težko vaši sončki zaspijo brez joka zvečer in če so preutrujeni...črt je šele zdej zaspal in to samo zarad tega, ker je danes čez dan tako malo spal. pri nas pa ne pali nošenje, če ga mam pokonc kar gleda tut če je čist utrujen, pol če ga mam leže sitnari, tko, da sem ga najprej položila v postlco na trebuh, pa je žačel kravice pastuser posted image . donc sm mela to čast, da mi je pokazal kako močn je že, kljub temu, da prespi večji del dneva no pa noči tut...no pol sm ga dala pa na bok pa z njegovo dekico pokrila in je bla v momentu tišina....kok fajn. zdej pa upam, da bo tut veliki brat spal, ker atija ni, ker je šel v stožice na tekmo.

v glavnem nč novga s Črtom, vse po starem, zdravnik je naredil samo UZ in je rekel, da ni spremembe. v bistvu sem bl ko ne razočarana nad pregledom, sej sem si sama kriva, ker sem šla sama...jst sm se ubadala s črtom, ga slačila držala, zdravnik je naredil UZ pol pa vse posnel na diktafon - jst sem tisti čas oblačila Črta, ker se je neki jokal je seveda šel zdravnik v drug prostor govorit. no na koncu pa sem ga vprašala kako je stanje, pa je rekel, da ni spremembe....no, sej slabš ne more bit....lahk se sam prej ali pa pozneje zrihta....zdej pa morm čakat izvid, da pol prečekiram vse...

hvala bogu, da dajete kake recepte gor, da si še jst kakega zabeležim pa upam, da tut kej nardim..čekam, da bo mož končno nehal delat, to bo točno čez en teden pol pa lahk mal začnem packat, dokler sem pa sama z obema doma mi pa na misel ne pride, ko ju dam ležat, da bi pa kaj prpravla, grem še jst mal počivat.

hi hi pokora kk so nabriti vsi po vrsti ane.

lih tok na hitr zdej pa tut jst spat.

clock-img

15.12.2010, 22:25

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

15.12.2010, 22:31

clock-img

Najki

pencil-img

1593

IZVIRNO SPOROČILO: missD
In če zamudiš dobi otrok nov zagon energije,rata tečen in težko zaspi, tudi spanec potem, ko končno zaspi je slabši,bolj nemiren.



To je pa se kako res. Ce zamudi spanje, dobi novo energijo, samo zaspanost mu pa ostane in rata nekako agresiven, pa mal se mu blede, zaspat pa ne more. To se pri vecjih ful pozna. Starsi imajo 2 opciji - ure in ure poskusat otroka uspavat, kar bo verjetno uspelo sele ob naslednji spalni rundi in starsi bojo izmozgani user posted image , ali pa delovati normalno naprej, kakor da je odspal svoje, ce in ko bo zadosti zaspan, bo sel spat.

mamamajca a joka, ko ugasnes luci? po moje pa ze povezujejo stvari, recimo Lien moje narocje in obraz povezuje s hrano in zacne ful prijazno, upajoce gledat, grulit in cmokat. tudi ze pozna, kako ji glavico primem, ko ji hocem nosek spucat in se ze vnaprej otepa. pa ce v posteljici jokca in stojim zraven in ji samo govorim, bo se naprej jokcala, dokler je ne odkrijem, da jo bom vzela ven. te signale, ki jim sledi ugodje ali neugodje, takoj prepoznajo.
poskusi ga dati spat za noc pri luci, da vidis, ce je res to krivo. mogoce pa preprosto ni zaspan, pa mu ni vsec, da ne vidi okoli sebe.

tinaaleks renovacija za duso a ne? user posted image

caroline1 mleko ji nakapaj v ucek. da se ne drgne, ker bi jo srbelo? tako mali se se ne znajo praskat.

lilli 35 je tvoja puncka Lana ali iana? Ne vem, katera je prva crka .

pokora ful si me nasmejala s to moko user posted image . yummy na slikico  user posted image , na drugi bi ji pa kapico dol potegnila, da pokaze okice user posted image .

sasadejan upam, da se ne bo zobk, ce dojis user posted image . lahko pa traja par tednov, predno se prebijejo, ceprav je belo, lahko pa je tudi par dni.

Toliko vas berem o tej vecerni sitnobi, da lahko samo trkam, da pri nas tega ni. Je pa Lien najmlajsa tukaj, pa se vedno sprasujem, ce se bojo take stvari zacele cez par tednov user posted image . Upam, da ne.


_____________________________

"Na svetu je samo en najlepši otrok in vsaka mama ga ima."

clock-img

16.12.2010, 08:25

clock-img

anju

pencil-img

2573

jutro

joj, Najki kako so različni, vidiš moj, ki ne mara baš bit na prsih pa ne povezuje tega z mojim obrazom. zbudi se nekje na prehodu iz noči v dan, zbudi za ustat in takrat joka, nekaj malega se doji, ampak zelo nemirno in dokler se mu ne pokažem je tako. ko pa zagleda moj obraz pa usta do ušes, jok izgine. tako da zgleda da še ne ve da so joške mojeuser posted image

upam na lep dan. s toplega zavetja doma zgleda jutro prav lepo.

clock-img

16.12.2010, 08:49

clock-img

tinaaleks

pencil-img

760

Dan!

Jaz mam pa bombo v stanovanju! Sem morala večraj čisto izpraznizi otroško sobo in imam zdaj vse v dnevni ali v spalnici. Mojstre že imam tukaj, tako da bomo videli. Sem se pa spomnila da nisem še kupila novih jogijev, tako da sploh ne vem kako bomo danes spali. Ja, v starih posteljah, ampak kje pa bodo? V otroški ne bo prostora!!
ja, si pa naredim dela pred prazniki!user posted image

clock-img

16.12.2010, 08:55

clock-img

mamamajča

pencil-img

4469

hej

najki, saj težava je, ker JE zaspan, in ker ne more in ne more, je siten... večer za večerom. Pa saj ne traja to nekaj dolgo, ampak mi je pa čudno, ker tako hudo joka in nobeno zibanje ne pomaga, podnevi pa zaspi brez težav. Sam, sploh ne rabim bit zraven.

Ne vem, moram res dobro preštudirat.

clock-img

16.12.2010, 08:59

clock-img

mamamajča

pencil-img

4469

smarnca, to je v redu, ne? kako se je držal malček?
tinaaleks, boš dala eno slikico gor, ko bo končano? Mi imamo tud v načrtu kupit novo pohištvo za otroške, ampak kje je še to..........

clock-img

16.12.2010, 09:12

clock-img

zinchy

pencil-img

599

jutro

joooj jest sem še zmerej čist boga glede dojenjauser posted image kolobarja okol bradavic imamčist rdeča in ko sam pomislim,da morm dojit mi gre kr na jok.Tut z nastavki še zmerej boli.Upam,da se kmalu pozdravi.Si bom danes dala gor obkladke iz kamelic,da se mal pomiri vse skupaj.
Ja glede spanja sem ga jest tudi včerej "posrala"... je bil že Mai zelo zaspan ker je bil že cel popoldne pokonci in potem je zaspal 15 min preden sem ga hotla skopat no in sem ga zbudila ga skopala potem se je pa začelo...ker je ratal zelo utrujen po kopanju se je začel jokati in se ni in ni potolažil.No ja na napakah se učimo.
Drugače smo pa včerej prvič spali 9ur v kosuuser posted image

_____________________________

13.10.2010 Mai Peter

clock-img

16.12.2010, 09:32

clock-img

filisa

pencil-img

672

IZVIRNO SPOROČILO: zinchy

jutro

joooj jest sem še zmerej čist boga glede dojenjauser posted image kolobarja okol bradavic imamčist rdeča in ko sam pomislim,da morm dojit mi gre kr na jok.Tut z nastavki še zmerej boli.Upam,da se kmalu pozdravi.Si bom danes dala gor obkladke iz kamelic,da se mal pomiri vse skupaj.
Ja glede spanja sem ga jest tudi včerej "posrala"... je bil že Mai zelo zaspan ker je bil že cel popoldne pokonci in potem je zaspal 15 min preden sem ga hotla skopat no in sem ga zbudila ga skopala potem se je pa začelo...ker je ratal zelo utrujen po kopanju se je začel jokati in se ni in ni potolažil.No ja na napakah se učimo.
Drugače smo pa včerej prvič spali 9ur v kosuuser posted image




Super za spanje!


Za bradavice pa poskusi multi mam komprese in si jih menjuj na 3 ure, ponoči pa jih namaži z bepanthenom (jaz sem uporabila modrega, ki ga je potrebno dol sprat pred dojenjem). V 2 dneh so bile kot nove user posted image


clock-img

16.12.2010, 09:44

clock-img

caroline1

pencil-img

687

dobro jutro.

smarnca, kolumbo- čimprej se pozdravite...vas prav občudujem...mene vsaka pikica spravi iz tira! res izkušnje naredijo svoje!

mamamajča- če si vplačala iste cifre kot jaz, z veseljem podelim miljon user posted image

anju- brez skrbi, ne bi se mi zmešalo! včasih mi kdo reče, da se mi bolj itak ne more user posted image user posted image

naša mala pupi je danes spala tudi 9 dobrih ur! jupiiii...kar nisem mogla verjet zjutraj, ko je zajamrala- pogledam uro pa pol pet!me je bilo strah, da je zmrznla...jo ponavadi ob prvem dojenju dam še v bombažni žakeljček!pa ni kot zgleda user posted image se je nazizala in spala do pol osme, pa spet zizala in potegnila do devetih. prav fino a ne? zdaj je spila flaško pol pol. ker sem bila pridna in sem zvečer pred spanjem načrpala eno rundo  user posted image . zgleda, da se res povečuje tale količina mleka. morem pa rečt, da je bla včeraj sitna za znoret! sem zvečer prav čakala da pride lubi iz šihta, sva jo kar skopala in dala spat.zaspi pa ponavadi brez težav, včasih celo urco gleda v zrak...ji ponavadi pustim tv prižgan ali pa luč na hodniku!ma je to moj angel!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem