writing-img

noče čaja ali vode, pa pika!

clock-img

28.06.2005, 09:53

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Punce!
Moja lubica je stara 2 meseca in se samo dojimo. Vse lepo in prav, ampak v tej vročini se mi pa zdi, da bi lahko spila tudi malo čaja. Ja, ne me takoj napasti - vem vse o tem prednjem vodenem mleku, ki je za odžejat. Saj jo pristavljam vsako uro, ko je kriza (temperature nad 30°C), pa vseeno. Včasih se mi zdi, da pride kriza in se mleko enostavno ne more tako hitro naredit, če tako na pogosto pije oz. vsaj ne teče tako kot bi bilo treba, potem je pa jok.
Noče vode, ne mlačne, ne segrete na 37°, noče bebe čaja, ne kamilic. Včeraj sem popustila pa kupila Hippov komarčkov čaj, ki ga vse tako hvalite tu - sem mislila, da jo bo tisto malo cukrčka, ki je v njem kaj premamilo, pa se ne da - žveči cucelj pa se mi smeji. Na žličko pa sploh ne gre, ker se ji vsakič zaleti.
Imamo aventovo flašo in iz nje čist lepo pije, če je noter mojemleko (že parkrat preizkušeno), tko da - zna piti iz nje.
A se še komu to dogaja, ker tule berem, da že 1 teden stari otročki pijejo čaj?
Sej, če ne gre drugače, se bomo pač dojili na 1 uro ali manj, ampak tu pa tam bi pa le lahko malo čaja spila...
Kaj menite?
LP, Taška

clock-img

28.06.2005, 09:58

clock-img

piščanc

pencil-img

3674

naš je star 5 mesecev, pa se že od začetka loviva s to flaško

spije par požirkov soka, če je zaprt, potem pa konec. igra se z cucljem, včasih bolj pali nastavek od aventa (tisti proti polivanju), ampka vse skupaj dojema bolj kot igro

voda in čaj sta pa tudi bolj za igro, sam se mi zdi, da će ve kdaj potrebuje tko da ga ne silim, pač zlijem stran, če ne želi

clock-img

28.06.2005, 10:04

clock-img

Anonimen

Poišči z iskalnikom..temo...Dojenje poleti.

clock-img

28.06.2005, 10:38

clock-img

afrika

pencil-img

283

Saj če dojiš tako pogosto in mu nudiš zizo tudi za žejo, ga po moje ni treba siliti z drugo tekočino. Se pač s tvojim mlekcem odžeja. Moj se tudi. Pa smo bili na morju, pa itak je že doma za po... vroče, ipd. Sem tudi jaz skos gnala paniko, da sigurno za žejo ne more bit dovolj moje mleko, pa je. Sicer pa je moj zdaj že čez 5 mesecev star, pa se še vedno le doji. No, te dni pa sem mu vendarle za pokušino začela malo jabolčnega sokca dajat - se mu zelo dopade. In ker je že tako "velik" pije kar iz kozarca. Skor nič se nama ne poliva. Tako da flaško, pa cucelj pa vse kar paše zraven, smo mi kar preskočili. Skratka... uživaj poletje:) in kar je najbolj pomembno, če se boš odločila, da ga tudi za žejo samo dojiš - obvezno ti ogrooooooomno pij. RES OGROMNO!!!

clock-img

28.06.2005, 10:39

clock-img

afrika

pencil-img

283

Sori...vidim, da imaš punčko...tako da...GA=JI

clock-img

28.06.2005, 10:56

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Tudi jaz mislim, da ji tvoje mleko zadostuje, če ne bi sigurno pila še kaj drugega. Kot sem že nekje omenila, lahko prekontroliraš pri dojenčku, če mu primanjkuje tekočine tako, da preveriš njegovo glavico. Tam kjer je fontanela (mehki del) ne sme biti vdrto. Če je, dojenčku primankuje tekočine (nam je povedala pediatrinja) lp

clock-img

28.06.2005, 12:52

clock-img

corfu

pencil-img

3829

če bi bila žejna bi pila, brez skrbi.

clock-img

28.06.2005, 14:32

clock-img

Pilar

pencil-img

1009

Po moje ti ni treba skrbet.Saj tako kot delaš, je čisto v redu.

clock-img

28.06.2005, 16:11

clock-img

BarbaraO

pencil-img

310

Malo se lahko orentiraš tudi po tem, koliko(krat) je plenička mokra. Če normalno lula in kaka, sigurno ne potrebuje dodatkov. Jaz sem svojo izključno dojila do 6. meseca, piti je pa začela malo več šele okrog enega leta. Prej je večino tekočine dobila skozi hrano.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem