writing-img

sprožitev poroda

clock-img

19.04.2005, 09:23

clock-img

tejč

pencil-img

1926

Zanima me, če so kateri sprožili porod že pred 40. tednom. Meni je namreč G v porodnišnici rekel, da bo treba roditi malo prej zaradi manj plodovnice in halcinirane posteljice. Rekel je, da en ali dva tedna prej.
Zanimajo me kakršnekoli izkušnje s tem. Kako to poteka? Ali dobiš datum in kako to gre naprej? Mehčanje materničnega vratu???? Umetni popadki????V žilo????
Saj ne delam panike, zanima pa me, kako in kaj, saj se rok poroda počasi bliža...

clock-img

19.04.2005, 09:31

clock-img

Trebnje

pencil-img

244

Nič se ne boj.Verjetno ti bodo vstavili tabletko za mehčanje materničnega vratu.Ko se boš začela odpirat in če ne boš imela dovolj močnih popadkov,ti bodo verjetno dodali umetne.Boli,ampak se da zdržat.
Samo ne se bat - pa srečno!

clock-img

19.04.2005, 09:33

clock-img

Pilar

pencil-img

1009

Sem imela sprožen porod..., takrat sem bila noseča 37t/3dni...dobila sem 2 svečki (prva ni prijela),...rodila ful hitro. Nobene panike.V bistvu sem bila že v bolnici in po 4 dneh smo se odločili, da mi sprožijo porod, ker se je meni že skoraj mešalo od strahu( plodovne vode malo in pa sumljivi CTG)... srečno!:rozica:

clock-img

19.04.2005, 09:52

clock-img

Anonimen

Jaz sicer nisem rodila pred rokom, sem pa imela sprožen porod 15 dni čez PDP. Ampak najbrž ni kakšne velike razlike.

Jaz sem bila takrat odprta 2 prsta že cel mesec, popadkov pa nisem imela nič. Prišla sem tja, klistir, potem pa na posteljo. Dali so mi umetne popadke prek infuzije, ja v žilo. Za mehčanje MV nisem dobila ničesar.
Po kakšni uri so se popadki pričeli, ko so mi zviševali količino in so bili praktično takoj na 3 minute, pa potem na eno, dve , spet tri... Skratka na full že takoj, brez reda, včasih kar en za drugim.

Po petih urah in pol sem rodila.

clock-img

19.04.2005, 09:53

clock-img

Anonimen

Aja, pa ko so mi dali umetne so mi še mehur predrli.

clock-img

19.04.2005, 10:33

clock-img

NATAŠA11

pencil-img

31

Jaz sem rodila dvakrat in obakrat so mi porod sprožili.:zmeden:
Prvič sem bila en teden pred rokom, odprta 2 cm, popadkov nič, otrokov utrip pa čedalje slabši (utrip je imel okoli 110 udarcev na minuto). Tako so me sprejeli v porodnišnico, mi dali svečko (prvo okoli 12.ure, drugo okoli 18.ure) in ker se ni nič dogajalo so mi predrli mehur, čakali eno uro in ker še vedno ni blio popadkov so mi začeli dajati umetne (infuzija). Rodila sem po 2,5 urah in moram priznati, da ni bilo tako hudo kot sem pričakovala. Sinko je bil pa tudi OK, saj smo se zanj najbolj bali.9nebesa
Drugič pa so mi sprožili porod, ker sem bila že en teden čez rok, posteljica zrela, jaz pa zopet odprta samo 2cm in nič popadkov ( tudi lažnih ne ). Tokrat sem šla takoj v porodno sobo, kjer so me pripravili, predrli mehur ( nič svečke ) in po eni uri dali umetne popadke. Kapnile sta samo dve ali tri kapljice in so se takoj začeli popadki, ki so trajali skoraj v eno , no mogoče je bilo med njimi minuto pavze. Tako sem rodila v pol ure po nastavitvi infuzije. Bilo je hudo, ampak kratko.Tudi drugi fantek je bil lep, zdrav in mi je tudi ta porod ostal v lepem spominu.:angel:
Takšne so moje izkušnje s porodi in se nanju prav rada spomnim!
Srečno in upam, da bo tudi tvoja izkušnja lepa! 9nebesa

clock-img

19.04.2005, 10:54

clock-img

karmy

pencil-img

2530

men so se sprožili ampak zarad tega ker sva z mojim bivšim prekršla pravilo 6 tednom pred porodom in 6 tednom po porodu nič sexa :hudicek:

clock-img

19.04.2005, 13:12

clock-img

žiža

pencil-img

1361

meni je v 34 tednu odtekla voda . Popadkov ni bilo nič, zato sem dobila umetne. Brez panike, meni se ta umetni niso zdeli ne vem kako grozni.
Karmy glede seksa 6 tednov pred mi pa ni čist jasno :ups:

clock-img

19.04.2005, 14:55

clock-img

Anonimen

Mn tut ne. Midva sva vsak dan, pa sem 15 čez pdp rodila

clock-img

19.04.2005, 22:34

clock-img

tania

pencil-img

118

Mene so tudi sprejeli v porodnišnico 13.dan po PDP, odprta en prst, nič popadkov. Drugi dan so mi vstavili svečko za mehčanje materničnega vratu (ob 9.30), nato mi je voda odtekla nekje ob 15.30. Začeli so se blagi popadki in čez dve uri minili. Ponoči me je tudi nekaj ščipalo, potem pa so me še naslednji dan (15 dni po PDP) zjutraj ob 9.30 priklopili na umetne v žilo, in po dobrih dveh urah sem rodila zdravo deklico.:sloncek::sloncek::sloncek:

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem