RE: Hiperaktivnost (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 1:22:41)

ni pod razno nimam casa brat vsega, komentiram samo to, kar je bila napisano na prvi strani, mislim da je urska lepo povedala, da je odvisno od ucitelja kako hiperaktiven otrok sodeluje v soli. Kot bivsa uciteljica lahko povem, da sem imela primer otroka, ki mi je sam, star 10 let, povedal da je hiperaktiven in da se opravicuje ampak bo motil pouk. zdelo se mi je, da ga moram vzeti resno in opazovati,kaj in kdaj se odloci, da moti pouk in na kaksen nacin. Vkljucila sem ga pouk, ga prosila, naj kaj prebere, naj vodi del pouka itd. vse mozne varjante, da sem ga zaposlila. Potem smo naredili lutkovno igrico (ucila sem tuj jezik) potem pa je sam od sebe dal iniciativo za vso scenografijo, spodbudil ostale otroke, da so sodelovali...v glavnem, ful se je angazil in bil res ponosen, da je bil dober v necem kar niti ni vedel, da je dober. Izredno lepo ga je bilo gledat, kako je otrok, ki je sam menil, da ima problem, ugotovil da zmore marsikaj in presenetil sebe in starse. Veliko se da, samo zahteva ogromno vlozka in energije. Prvih nekaj ur sem mislila, da bom znorela..to je blo skoz sprasevanje, vsak stavek se predno sem dokoncala, je ze bilo vprasanje...dokler nisem pogruntala kako ga zamotit in kako stimulirat njegovo energijo in zanimanje. Ja, marsikaj je odvisno od ucitelja, je pa res da v razredih z veliko otroci je to lahko zelo tezko ali celo nemogoce.




Anonimen -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 1:37:36)

se tole bi dodala: kar pravi pedopsihologinja o tem, da lahko zaradi nizke samozavesti postane alkoholik ali drogers...studije kazejo na to, znanstveno je dokazano...vse lepo in prav, ampak vsak clovek je drugacen in vsak izhaja iz malo drugacnega socialnega okolja. Nikoli ne vemo, cesa vsega je otrok zmozen, ce mu za to ne damo priloznosti. Sama sem pri 17 z mami obiskala psihologinjo za posvet okrog  fakultete. Rekla mi je nekaj, cesar ne bom nikoli pozabila - da naj ne sanjam, da na filofaks ne bom nikoli prisla in da dobro da imam mami, ki me vsake toliko spusti na realna tla. Hvala bogu za mojo mami, ki je vedno verjela vame in me vedno spodbujala. Ne samo, da sem lepo prisla na filofaks (takrat so bli se sprejemni izpiti), tudi koncala sem ga, in to celo dvakrat. Koncala sem tudi dva magisterija in delam doktorat. Govorim 6 jezikov in marsikaj sem ze dosegla. brez zaupanja moje mami tega verjetno ne bi bilo, ker bi me taki in podobni "vseznalci" dotolkli v miselnosti, da si domisljam, da sem sposobna vec, kot dejansko sem. Ampak ne, verjamem Einsteinu, ki je rekel, da je vsak genij, ampak ce bi sodili ribo po tem kako dobro pleza na drevo, bi riba vse zivljenje prezivela v prepricanju, da je neumna.





bumerang -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 6:47:00)

pa si mogoče ti lahko predstavljaš, da je pri adhd otrocih za vsak primer posebej potrebna drugačna vzgojna metoda? kot sem že napisala: kar je delovalo prejle, zdaj definitivno ne bo več. in ko najdeš en način je isto minuto že zastarel in ne deluje več. pa me zanima, a se ti zdi to res čisto enostavno?


Ja, se popolnoma strinjam. Kar je zdaj delovalo, čez par minut ne deluje več. In kar je danes, jutri zagotovo ne.
Moj "enostavno" se ni nanašal na to, da je enostavno s takim otrokom, ampak na to, da je enostavno prepoznati kdaj je otrok drugačen od drugih. Vprašanje je bilo, kdaj naj starš ve, da otrok potrebuje pomoč.




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 7:03:10)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Mogoče cigani? Oni imajo dovolj otrok, da lahko solijo pamet praktično vsakemu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley8.gif[/image] .
Žal si uporabila cenen scenarij.

Ti pa si uporabila scenarij ki te ni vreden. Sram te je lahko! Če se lahko izrazim v ''tvojem'' jeziku, ti je ''dodatna vrednost, brez sive ekonomije'' padla pod nulo! Spuščaš se v debate ki jim nisi dorasla. Oz točneje, tvoje izkušnje jim niso dorasle!

Ja, saveda. A pred tabo? Vsaj enkrat se boš počutil "nad" [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image].

Število otrok vsekakor opraičuje tvoje kompetence  v tej temi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Bolj, kot število otrok samo, bi se v tem/takšnem primeru upošteval čas, ki ga kdo preživi s katerim od otrok (svojim ali tujim - od partnerja/partnerke). In ker Colt več časa preživi s partnerkinim otrokom, ki je hiperaktivnež, kakor ti s svojim biološkim, ki to ni, lahko on kljub temu, da nima lastnega otroka, daje o tej tematiki bolj kompetentne izjave, kakor ti.

Če malo priredim pregovor "po bitki je vsakdo lahko general"... na forumu je vsakdo lahko pameten. [sm=smiley1.gif]




mateyka -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 8:23:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Bolj, kot število otrok samo, bi se v tem/takšnem primeru upošteval čas, ki ga kdo preživi s katerim od otrok (svojim ali tujim - od partnerja/partnerke). In ker Colt več časa preživi s partnerkinim otrokom, ki je hiperaktivnež, kakor ti s svojim biološkim, ki to ni, lahko on kljub temu, da nima lastnega otroka, daje o tej tematiki bolj kompetentne izjave, kakor ti.


mislim da tega ne vemo in ne moremo trditi. bodimo fer tukaj. lahko pa sigurno rečemo, da Colt več časa preživi v bližini hiperaktivnih otrok kot miljonarka - to pa zelo verjetno lahko (kdo pa več časa s samim otrokom, pa ne). kompetenca glede sojenja namreč temelji na poznavanju samih adhd otrok in poznavanju njihovega problema iz prve roke..




urška -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 8:48:02)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Sama zase vem in priznam, da nisem idealen starš. Vem, da sem naredila pri vzgoji in pri samem odnosu do sina ogromno napak, morda nepopravljivih, a verjemite, da se sama zaradi tega žrem vsak dan znova in znova.
Toda sem, kakršna sem, in moj sin je bil dan meni v varstvo in vzgojo - bog ve, zakaj. In se trudim. Lahko rečem, da po svojih najboljših močeh, a hkrati priznam, da gotovo ne dovolj. Da bi lahko marsikaj naredila bolje in drugače. Mogoče sva s sinom drug drugemu ena terapija, mogoče sva drug drugemu slaba karma ... kaj vem, dejstvo je, da sva trčila skupaj, padla v vodo in skupaj plavava s tokom.




točno to.




madela -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 8:52:44)

Nejčko,hvala za odgovor. Tudi sama sem razmišljala,da bi vzgojiteljico povprašala,ko toliko tarna preko sina,če morda zazna kakšne znake hiperaktivnosti,pa me je zdaj minilo.
Berem in berem,se poskušam,kaj novega naučit,dobit kak nasvet,najbolj pa bi rada kar preko tegale sama sebi potrdila ali ovrgla to diagnozo. Saj vem,da to tako ne gre,apak si ne morem pomagat. Včeraj sva bila pri pediatrinji in je čist lepo sedel 1 uro v čakalnici zraven mene,sva se pogovarjala...ko sva pa prišla na vrsto pa v ordinaciji sploh ni miroval.Kar nekaj me je spraševal,pa zmerit se je mogel,koliko je zrastel in kar naprej nekaj,dokler ga nism posadila sebi na kolena,da je vsaj malo miroval [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Colt,morda vem,morda pa tudi ne vem,kako je imeti ADHD-jevčka. Vem pa kako je,ko te je strah iti v vrtec,ker te je strah,kaj boš spet slišal.Vem kako je,ko se zaradi tega obsojaš in se sprašuješ,kaj delaš narobe...se premalo ukvarjam z njim,mu preveč dovolim,kdaj sem ga tako razvadila! Posledično so moja pravila vedno bolj stroga,pozabim na to,da je predvsem potrebna ljubeznen in si spet premislim..hočem,da otroci vedo,da jih imam rada. In se sprašujem,kako to...morda pa preveč zahtevam od njih in je zarad tega pod drugim nadzorom takšen,kot je. Vse živo mi roji po glavi,pa nobenega odgovora. Kako je lahko to sploh možno,če pa jaz lahko grem z njim kamorkoli...potujemo veliko in brez težav,gremo v kino brez težav,vsak večer ob 8 gremo v postelje brez težav,uboga me načeloma brez prevelikih težav,...drugje pa druga zgodba[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Pozornost ima pa res minimalno,sploh ko gre njemu za neprijetne stvari,sicer pa je sposoben sedeti po dve uri skupaj pri lego kockah in navodilih,samo da sestavi.




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 10:36:07)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Bolj, kot število otrok samo, bi se v tem/takšnem primeru upošteval čas, ki ga kdo preživi s katerim od otrok (svojim ali tujim - od partnerja/partnerke). In ker Colt več časa preživi s partnerkinim otrokom, ki je hiperaktivnež, kakor ti s svojim biološkim, ki to ni, lahko on kljub temu, da nima lastnega otroka, daje o tej tematiki bolj kompetentne izjave, kakor ti.

mislim da tega ne vemo in ne moremo trditi.

Vemo.




mateyka -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 10:49:18)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Bolj, kot število otrok samo, bi se v tem/takšnem primeru upošteval čas, ki ga kdo preživi s katerim od otrok (svojim ali tujim - od partnerja/partnerke). In ker Colt več časa preživi s partnerkinim otrokom, ki je hiperaktivnež, kakor ti s svojim biološkim, ki to ni, lahko on kljub temu, da nima lastnega otroka, daje o tej tematiki bolj kompetentne izjave, kakor ti.

mislim da tega ne vemo in ne moremo trditi.

Vemo.


ti veš koliko časa miljonarka preživi s svojo hčerko? nisem vedla da se poznata.




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 11:08:46)

Ne vem v minuto ali uro natančno, da ne bo pomote - in tega ne vem niti za Colta. Vem pa na splošno. Osebno poznam oba, Milijonarko in Colta, ampak to nima neke pretirane zveze s tem, saj je Milijonarka o sebi glede tega dovolj napisala na RR-DIPO pod (mislim, da) prejšnjim nickom. Tako, da nisem nič novega ugotovila s tem (pa tudi ničesar ne očitam), samo Milijonarki sem poskušala dopovedati, da ni ravno najpametnejša poteza sebi pripisovati kompetenc, ki jih nimaš in jih tistemu, ki jih ima (več), zanikati oz. odvzemati. Ampak mislim, da (kakor vedno) ne bo pretiranega efekta.




mateyka -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 11:16:10)

ja, se spomnim da je bilo nekaj omenjeno, da je bila odsotna nekaj časa (stran od otroka), samo zdaj je le drugače - živita spet skupaj, čas zanjo zdaj ima; mogoče ima prioritete ravno zaradi prejšnje odsotnosti zdaj višje (ne vem, razmišljam kaj je možno in verjetno)..
glede kompetenc in osebnega poznavanja problema adhd se pa itak strinjava..




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 11:19:04)

Če sem pa spregledala podatek (če je seveda sploh bil na RR, kakor vse ostalo prej), da sedaj živita skupaj, potem pa polovico svojih besed vzamem nazaj.
Druge polovice pa ne, kajti še vedno ostane dejstvo nekaj zamujenih let in to, da Milijonarkina hči ni hiperaktivna.




mateyka -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 11:36:03)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Če sem pa spregledala podatek (če je seveda sploh bil na RR, kakor vse ostalo prej), da sedaj živita skupaj, potem pa polovico svojih besed vzamem nazaj.


kolikor sem jaz brala, je omenjala da sta skupaj - lahko pa da sem narobe razumela..

Druge polovice pa ne, kajti še vedno ostane dejstvo nekaj zamujenih let in to, da Milijonarkina hči ni hiperaktivna.


ja, to itak..

on topic; mogoče bi bil tale link zanimiv za pogledat - kako možgani delujejo in kako kompleksni so. meni se zdi ful zanimivo, če koga zanima (na splošno in za adhd v kontekstu). je pa v angleščini (je pa Iain McGilchrist, če ga kdo pozna)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SbUHxC4wiWk#!




nadaklemen -> RE: Hiperaktivnost (25.10.2011 20:08:35)




IZVIRNO SPOROČILO: bibasiba

se tole bi dodala: kar pravi pedopsihologinja o tem, da lahko zaradi nizke samozavesti postane alkoholik ali drogers...studije kazejo na to, znanstveno je dokazano...vse lepo in prav, ampak vsak clovek je drugacen in vsak izhaja iz malo drugacnega socialnega okolja. Nikoli ne vemo, cesa vsega je otrok zmozen, ce mu za to ne damo priloznosti. Sama sem pri 17 z mami obiskala psihologinjo za posvet okrog  fakultete. Rekla mi je nekaj, cesar ne bom nikoli pozabila - da naj ne sanjam, da na filofaks ne bom nikoli prisla in da dobro da imam mami, ki me vsake toliko spusti na realna tla. Hvala bogu za mojo mami, ki je vedno verjela vame in me vedno spodbujala. Ne samo, da sem lepo prisla na filofaks (takrat so bli se sprejemni izpiti), tudi koncala sem ga, in to celo dvakrat. Koncala sem tudi dva magisterija in delam doktorat. Govorim 6 jezikov in marsikaj sem ze dosegla. brez zaupanja moje mami tega verjetno ne bi bilo, ker bi me taki in podobni "vseznalci" dotolkli v miselnosti, da si domisljam, da sem sposobna vec, kot dejansko sem. Ampak ne, verjamem Einsteinu, ki je rekel, da je vsak genij, ampak ce bi sodili ribo po tem kako dobro pleza na drevo, bi riba vse zivljenje prezivela v prepricanju, da je neumna.



Točno tako jaz pravim,niso vsi enaki,zato naj me neha pedopsihiatrinja preprtičevat da bo čez deset let narkoman.Otrok ima komaj sedem let,pa ima že napovedano prihodnost. Mislim da bo moralo še kaj drugega prit umes....recimo družba,odraščanje,usoda??

Vgalvnem,zdaj sem zamenjala psihiča in grem na drugo mnenje,porem bomo pa videli kako bomo naprej.  [img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/img]
 




Anonimen -> RE: Hiperaktivnost (3.11.2011 22:25:29)

IZVIRNO SPOROČILO: urška

največ težav se pa itak začne v šoli ko otrok pride v strukturirano okoje, kar njim sploh ne ustreza.


Ne ustreza jim, ker niso navajeni reda.

Oddaja, kjer (med drugim) govorijo tudi o družinskem urniku (in redi in disciplini, ki ga ta prinaša):

http://tvslo.si/predvajaj/hiperaktiven-otrok/ava2.115155537/




Anonimen -> RE: Hiperaktivnost (3.11.2011 22:34:37)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

V življenju nisem imela opravka z nikomer, ki bi imel uradno diagnozo, sem pa videla en kup otrok, ki so tako funkcionirali. In čisto za vse lahko povem, da je večji del krivde nosila s seboj nevzgojenost oz. način, kako so starši delali s svojimi otroki.


Starši so toliko krivi kot odgovorni, kako bomo reagirali, ali kot žrtev ali kot odgovoren starš je stvar naše izbire.

Kot individuumi smo različni, in enako različno tudi reagiramo na aktualno propagando glede starševsta, ki je slaba in precej zavožena, saj pozablja na temelje vzgoje.

Pozablja na avtoriteto v družini in na to, kdo vlada.
Pozablja na disciplino.
Pozablja na to, da so nekatere stvari enostavno težke.

Vse, kar pride z otrokom, pride šele za tem.

Mi pa danes izhajamo iz otroka.
Potem pa - bohpomagaj.

Čudi me pa ne.




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 0:53:56)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: urška

največ težav se pa itak začne v šoli ko otrok pride v strukturirano okoje, kar njim sploh ne ustreza.


Ne ustreza jim, ker niso navajeni reda.

Oddaja, kjer (med drugim) govorijo tudi o družinskem urniku (in redi in disciplini, ki ga ta prinaša):

http://tvslo.si/predvajaj/hiperaktiven-otrok/ava2.115155537/


Glede na to, da sem na take oddaje ekstar pozorna, mi je pa tale ušla - hvala, Milionarka, sem jo zdaj poslušala. Pa še naša psihiatrinja je bil gostja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Pa da začnem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] prvo izhajajoč na tvojo boldano trditev;

tale mama - super, res, klanjam se ji, ker tako vojaškega in asketskega režima pa pri nas res nimamo, priznam. Se trudimo držati nek red in rutino, ampak ne znese vedno. Prvič verjetno zato, ker sva oba z možem premalo vztrajna, lahko pa rečemo tudi, da sva preveč ležerna, lena in na komot narejena ...
Drugič zato, ker sva si (oh, kako grozna in neodgovorna starša) poleg že tako zahtevnega otroka omislila še dva (o, Marija sveta, kar dva - 2!!!), ki sta vsaj kot dojenčka rušila možnost stroge rutine, sploh ker je bila mati vsaj polovico časa sama z vsemi tremi zaradi moževe službe (oh, kako neodgovoren oče!!!) Prav za s Cigani primerjat.
Ampak verjemi, da sem se velikokrat tudi sama vprašala, če je bilo to prav, da smo imeli še dva otroka, če je to pošteno do sina. Pa vendar ... prav hčerki, ki sta povsem nekaj drugega, sta luč v naši družini, znak, da tako slaba starša pa vendarle nisva, glede na to da z njima ni nobenih težav.

Sem pa prepričana, da tak način življenja, kot ga je tale mama opisala,  zmore le malo družin, pa najsi imajo enega ali več otrok.

Pod drugo, pri njeni zgodbi manjka pomemben podatek - je to njen edini otrok. Če je, potem sem prepričana, da takega načina življenja morda niti ni tako zelo težko voziti, ko ga enkrat vpelješ. Potrditev za to je lahko kar Bumerang, ki ima prav tako samo enega otroka, kateremu se lahko stoprocentno posveča vsako minuto dneva.
Manjka tudi podatek, koliko časa že vozijo tak način življenja, še več, koliko časa ima sin diagnozo, in predvsem, kakšni rezultati so opazni - glede na to, da sama pravi, da se sin vsak dan bori s svojo motnjo (če se ne motim, je omenila samo motnjo pozornosti, kar je spet zelooo pomemben podatek). Torej, kakorkoli obrnemo - motnja ostaja, niti strog vojaški režim, niti diete in bio hrana in tajska masaža je ne zmanjšajo - samo družini in otroku do neke mere olajšajo življenje.

Karkoli si želela s to oddajo oddajo dokazati (verjetno, da red in disciplina rešita vse težave), lahko v istem hipu ovržemo. Ker dejstvo je, da so otroci s temi težavami, in da se starši na različne načine borimo s tem. In dejstvo je, da s samo z laufanjem po hosti in strogim režimom zadev motenj kar ne odčara. 

Res je, ta mama in Bumerang sta nam lahko za vzor, ampak to še zdaleč ne pomeni, da njuna otroka nimata določenih problemov in da se družina vsakodnevo ne spopada z njimi. Ja, se jima klanjam, morda jima celo zavidam, da sta tako dosledni in oh in sploh in ne zastrupljata svojih otrok z medikamenti kot jaz, ampak dejstvo je, da imajo tako moj sin kot njuna sinova podobne težave.





nejcko -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 1:32:16)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

V življenju nisem imela opravka z nikomer, ki bi imel uradno diagnozo, sem pa videla en kup otrok, ki so tako funkcionirali. In čisto za vse lahko povem, da je večji del krivde nosila s seboj nevzgojenost oz. način, kako so starši delali s svojimi otroki.


Starši so toliko krivi kot odgovorni, kako bomo reagirali, ali kot žrtev ali kot odgovoren starš je stvar naše izbire.

Kot individuumi smo različni, in enako različno tudi reagiramo na aktualno propagando glede starševsta, ki je slaba in precej zavožena, saj pozablja na temelje vzgoje.

Pozablja na avtoriteto v družini in na to, kdo vlada.
Pozablja na disciplino.
Pozablja na to, da so nekatere stvari enostavno težke.

Vse, kar pride z otrokom, pride šele za tem.

Mi pa danes izhajamo iz otroka.
Potem pa - bohpomagaj.

Čudi me pa ne.


Vidiš, milionarka, pa smo spet na začetku. Spet goniš svoj prav. Sama si prej nalepila link pogovora, v katerem je sodelovala psihiatrinja (in kolikor vemo, so psihiatri zdravniki!!!), ne neki terapevti in psihologi, ampak prav zdravnica, ki pa se verjetno ne nekatera medicinsa dejstva le spozna. In ta zdravnica je povedala, kaj so vzroki za hiperaktivnost. Če se ustavimo samo pri dednosti - madona, saj to so te pa verjetno v šoli le naučili, kaj o genskem zapisu in tako ... ni to nekaj priučenega, privzgojenega, naknadno usvojenega - gre za nekaj, čemur se ne moremo izogniti, na kar nimamo vpliva, kakor nimamo vpliva na to, kakšne barve oči imamo, ali nosimo v sebi gen za nastanek sladkorne, rake, astme ...
In če izhajamo samo iz tega, lahko vidiš, da hiperaktivnost NI produkt vzgoje!!! Saj to je tako, kot če bi rekli , da  so slepega  otroka nejgovi  slepi starši naredili slepega, ker ne znajo gledati.

In še nekaj o odgovornosti staršev - če bi bili res vsi starši hiperaktivnih otrok tako zelo neodgovorni, potem do govora o tej motnji sploh ne bi prišlo. Potem razni psihiatri in psihologi in terapevti ne bi imeli dela. Potem takih debat sploh en bi bilo, ker brezbrižni starši pa ja ne iščejo rešitev. Potem ti in tebi podobni sploh ne bi imeli možnosti opletati z jeziki, ker bi taki nevzgojenci, kot so naši otroci,  preprosto prisatali v raznih zavodih, zaporih ali pred strelskim vodom.  In svet bi postal enostavno lep, kajne. Popoln in lep.
Ja, tudi zame je svet lep, ker je Afrika daleč in imam vsak dan obilen  obrok + kakšno sladico za počez, ob kateri vzklikam: "nahranimo lačne". Aja, saj res ... sami so si krivi.




liliana -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 8:59:37)

Na hiperaktivnost se sicer ne spoznam.....vendar glede na to, da v naših generacijah ni bilo hiperaktivnih otrok me malo bega to, da je hiperaktivnost pogojena z dednostjo....pripadali smo pač genaraciji, ko so še obstajali razvajeni otroci, leni otroci, otroci, ki ne ubogajo, ki se pretepajo....eni so bili odličnjaki, drugi so komaj lezli iz razreda v razred......

Ne vem no, pa nočem zdaj s prstom kazati in kriviti starše hiperaktivnih otrok....vendar vseeno mislim, da se s temi odločbami hiperaktivnosti malo pretirava......sigurno je kaj otrokov takih....vendar pa, da bi bil pa zdaj vsak otrok hiperaktiven......to se mi pa zdi malo čudno.....kakor se mi zdi čudno to, da vsako besedo, ki jo izreče stroka "proti" našemu otroku, bodisi, da je preveč razigran, bodisi da je preveč miren, ali kdaj koga udari......jemljemo kot napad nase in takoj k doktorju po odločbo, da pa naš otrok rabi strokovno pomoč in posebno obravnavo.....

Pa ne zdaj prosim jemati to kod napad na vas, starše hiperaktivnih otrok......vendar po tem kar gledam in kaj prebiram na temah o vzgoji otrok, se mi zdi, da svojega otroka in svojo vzgojo vse preveč idealiziramo.......in ne morem, da se ne bi strinjala z milijonarko, predvsem v tem kar je povedala:

Pozablja na avtoriteto v družini in na to, kdo vlada.
Pozablja na disciplino.
Pozablja na to, da so nekatere stvari enostavno težke.

Vse, kar pride z otrokom, pride šele za tem.

Mi pa danes izhajamo iz otroka.
Potem pa - bohpomagaj.

Čudi me pa ne.








Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 10:02:17)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Vidiš, milionarka, pa smo spet na začetku. Spet goniš svoj prav.

Pusti jo. Naj ga. Saj drugega, kakor pisati na forumu o tem, ne more. Izobrazbe o tem nima, izkušenj s tem nima. Stroka bi večino njenega mnenja (čeprav ona svoje mnenje zapisuje kot trditve) sesula v trenutku.

O hiperaktivnosti ne moreš konstruktivno debatirati z nekom, ki več kot očitno niti ne ve, kaj je hiperaktivnost.




Petka09 -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 10:10:46)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Na hiperaktivnost se sicer ne spoznam.....vendar glede na to, da v naših generacijah ni bilo hiperaktivnih otrok me malo bega to, da je hiperaktivnost pogojena z dednostjo....pripadali smo pač genaraciji, ko so še obstajali razvajeni otroci, leni otroci, otroci, ki ne ubogajo, ki se pretepajo....eni so bili odličnjaki, drugi so komaj lezli iz razreda v razred......

Ne vem no, pa nočem zdaj s prstom kazati in kriviti starše hiperaktivnih otrok....vendar vseeno mislim, da se s temi odločbami hiperaktivnosti malo pretirava......sigurno je kaj otrokov takih....vendar pa, da bi bil pa zdaj vsak otrok hiperaktiven......to se mi pa zdi malo čudno.....kakor se mi zdi čudno to, da vsako besedo, ki jo izreče stroka "proti" našemu otroku, bodisi, da je preveč razigran, bodisi da je preveč miren, ali kdaj koga udari......jemljemo kot napad nase in takoj k doktorju po odločbo, da pa naš otrok rabi strokovno pomoč in posebno obravnavo.....

Pa ne zdaj prosim jemati to kod napad na vas, starše hiperaktivnih otrok......vendar po tem kar gledam in kaj prebiram na temah o vzgoji otrok, se mi zdi, da svojega otroka in svojo vzgojo vse preveč idealiziramo.......in ne morem, da se ne bi strinjala z milijonarko, predvsem v tem kar je povedala:

Pozablja na avtoriteto v družini in na to, kdo vlada.
Pozablja na disciplino.
Pozablja na to, da so nekatere stvari enostavno težke.

Vse, kar pride z otrokom, pride šele za tem.

Mi pa danes izhajamo iz otroka.
Potem pa - bohpomagaj.

Čudi me pa ne.






Podpis pod vsako črko!




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 11:20:50)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Na hiperaktivnost se sicer ne spoznam.....vendar glede na to, da v naših generacijah ni bilo hiperaktivnih otrok me malo bega to, da je hiperaktivnost pogojena z dednostjo....pripadali smo pač genaraciji, ko so še obstajali razvajeni otroci, leni otroci, otroci, ki ne ubogajo, ki se pretepajo....eni so bili odličnjaki, drugi so komaj lezli iz razreda v razred......




liliana, tudi danes obstajajo mirni, plašni, nevzgojeni, leni otroci, pretepači in tako. Tako kot so obstajali nekoč. Obstajali pa so tudi hiperaktivni otroci, gotovo so, o tem,  kako so jih obravnavali in kaj jih je doletelo, sem pa že pisala v enem prejšnjih postov. Večinoma so jih strpali v kakšne prevzgojne zavode in poboljševalnice.

Glej, jaz pripadam baby boom generaciji, generaciji, kjer nas je bilo otrok kot listja in trave, po pet in več oddelkov na generacijo je bilo v šolah, pa ti povem, za razne alergije in astme skorajda slišali nismo. V moji generaciji smo imeli le enega astmatika, alergikov ni bilo. O kakšni alergiji na gluten se sploh ni govorilo, pa smo vsi lepo zrasli ob kravjem mleku in gresu.
Kakšno pa je stanje danes glede tega, ti verjetno ni treba pisati.

Tudi rak je bil, hmmm, kako naj rečem, redek - danes pa skoraj ni družine/rodbine, v kateri se ne bi pojavil rak.
Depresija - koliko primerov depre poznaš iz svojega otroštva, mladosti?
Ščitnica - jaz sem za probleme s ščitnico prvič slišala kakšno desetletje nazaj, prej sploh vedela nisem, da jo imamo.
Kaj se je torej zgodilo v teh 30, 40 letih?   Mislim, da ni potrebno pisati, da nam je vsem jasno, da je prvič, medicina napredovala, in drugič, da je okolje čedalje bolj onesnaženo, voda, hrana, zrak, farmacija je naredila svoje, stresno sodobno življenje tudi.

Če se ne bi svet spreminjal, in z njim tudi bolezni, bi danes še vedno govorili samo o jetiki, koleri, garjah in ... nevzgojenih otrocih.

Ne rečem in nikjer nisem trdila, da je vsak malo bolj živahen otrok hiperaktiven. In verjemi, da bi si bolj kot vse želela imeti samo živahnega otroka - pravzaprav sem pri tem vztrajala kar nekaj let, da imam živahnega in nevzgojenega otroka.  Verjemi, da bi bilo tako veliko lažje tako mojemu otroku kot celi naši družini. Mnogo lažje.
In verjemi, da velika večina staršev, katerih otroci so hiperaktivni, ni kar vrat na nosl letela do psihiatra po potrdilo. Ker to je stigma, veš - kakorkoli obrnemo, kakorkoli je ta matnja medicinsko diagnosticirana, je to še vedno stigma tako za otroka kot predvsem za njegove starše. Tako kot je stigma depresija (da je človek pač nesposoben), kot je stigma shizofrenija (da je človek nor), kot je stigma disleksija (da je človek butast), kot je stigma še marsikakšna bolezen, motnja, telesna nepravilnost in nepopolnost ... v tem našem popolnem svetu.






Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 11:25:15)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
v naših generacijah ni bilo hiperaktivnih otrok

Seveda so bili.
Ampak ker medicina še ni bila tako razvita, kakor je danes, se simptomov hiperaktivnosti še ni prepoznavalo in se posledično tudi ni moglo hiperaktivnosti medicinsko določiti - in posledično zdraviti oz. omiliti.

Dokaza o tem, kdaj je hiperaktivnost nastala, sploh ni. Vemo samo, kdaj se jo je prepoznalo kot motnjo oz. bolezen. Koliko prej je pa obstajala, pa mi tega nismo vedeli, pa... who knows?




oka -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 12:45:28)

Seveda so bili.
Ampak ker medicina še ni bila tako razvita, kakor je danes, se simptomov hiperaktivnosti še ni prepoznavalo in se posledično tudi ni moglo hiperaktivnosti medicinsko določiti - in posledično zdraviti oz. omiliti.


Se strinjam. In hiperaktivčki so takrat avtomatično dobili predznak problematičnega, nevzgojenega otroka. Ravno tako kot so dislektike označili za površne, umsko podpovprečne...






Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (4.11.2011 12:48:35)

IZVIRNO SPOROČILO: oka
In hiperaktivčki so takrat avtomatično dobili predznak problematičnega, nevzgojenega otroka. Ravno tako kot so dislektike označili za površne, umsko podpovprečne...

Ja.
In te "problematične, nevzgojene" otroke so potem pretepali in/ali kako drugače kaznovali, da bi iz njih izbili to problematičnost in nevzgojenost (s pretepanjem se vzgaja, a? - še ena cvetka preteklega razmišljanja). Potem, ko je pa čez leta takšen zlorabljen otrok postal problemaš (alkoholik, kriminalec, nasilnež, karkoli), so pa samo zamahnili z roko in rekli:"Ah, saj je bil problematičen že v otroštvu".

Kar je pri tem žalostno, je to, da nekateri v današnjem času še vedno tako razmišljajo.




Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>