[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.11.2011 15:21:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Hiperaktivnost (6.11.2011 15:23:54)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pa veš kaj me še zanima, milionarka - kaj je tvoj resnični vzrok oz. namen sodelovanja na tej temi?
Glede na to da je na podforumu Otroci s PP odprtih kar nekaj debat na temo hiperaktivnosti, pa te tam še nisem zasledila, me res zanima, kaj te toliko zadržuje tu. Ok, debata je res odprta na Čveku, pa vendar - ogromno čvekic se tukaj sploh ni oglasilo - zakaj? Ker se verjetno ne čutijo kompetentne, nimajo izkušenj ipd. Ti si se oglasila. Super. Podala si svoj pogled, celo svetovala uporabnici Nadaklemen naj otroka vozi v gozd, naj obišče psihiatra sama in naj doma uvede red in disciplino. OK, izrazila si svoje mnenje, svoj pogled, izzvala nekaj uporabnic ... nato pa ... kaj?


Še enkrat hvala, da skrbite za moje počutje in motive [sm=smiley1.gif].

In za to, da povzemaš dejstva - ki so zgolj dejstva, nič drugega.

Nato pa - kaj?
Kaj ste naredili iz dobrih izhodišč?

Kdo špekulira o mojih motivih in mojih značajskih lastnostih?
Ali slučajno jaz o vaših?

Razen v predpostavki, da v tako neozdravljivih primerih kot je opisani, cela družina potrebuje obisk pri psihiatru. Kaj je na tem tako...ne vem točno kaj?

Ali vas morda jaz zmerjam z vsemi mogočimi žaljivkami? Povej(te).

Vem, prizadetost izhaja iz vas in vašega dojemanja in ne iz mojega značaja.




Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (6.11.2011 16:10:45)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Pa veš kaj me še zanima, milionarka - kaj je tvoj resnični vzrok oz. namen sodelovanja na tej temi?
Glede na to da je na podforumu Otroci s PP odprtih kar nekaj debat na temo hiperaktivnosti, pa te tam še nisem zasledila, me res zanima, kaj te toliko zadržuje tu. Ok, debata je res odprta na Čveku, pa vendar - ogromno čvekic se tukaj sploh ni oglasilo - zakaj? Ker se verjetno ne čutijo kompetentne, nimajo izkušenj ipd. Ti si se oglasila. Super. Podala si svoj pogled, celo svetovala uporabnici Nadaklemen naj otroka vozi v gozd, naj obišče psihiatra sama in naj doma uvede red in disciplino. OK, izrazila si svoje mnenje, svoj pogled, izzvala nekaj uporabnic ... nato pa ... kaj?

Še enkrat hvala, da skrbite za moje počutje in motive [sm=smiley1.gif].

In za to, da povzemaš dejstva - ki so zgolj dejstva, nič drugega.

Nato pa - kaj?
Kaj ste naredili iz dobrih izhodišč?

Kdo špekulira o mojih motivih in mojih značajskih lastnostih?
Ali slučajno jaz o vaših?

Razen v predpostavki, da v tako neozdravljivih primerih kot je opisani, cela družina potrebuje obisk pri psihiatru. Kaj je na tem tako...ne vem točno kaj?

Ali vas morda jaz zmerjam z vsemi mogočimi žaljivkami? Povej(te).

Vem, prizadetost izhaja iz vas in vašega dojemanja in ne iz mojega značaja.

Kakor sem napisala v mojem prejšnjem postu... lahko ti razlagamo (in to dejstva, ne samo mnenja ali teorije), nikakor pa ti ne bomo mogli razložiti (ker nimaš izobrazbe in/ali izkušenj). Najmanj eno od tega dvojega pa namreč potrebuješ za to, da razlago dojameš.

Zjutraj se mi je še (nekako) dalo, zdaj se mi pa ne več (toliko), zato samo še ena malenkost...

Mi povzemamo dejstva (kaj pa je dejstvo še lahko drugega, kot dejstvo? - prosim, ne sprašuj nesmislov), ti pa povzemaš linke do dejstev (ker dejstev sama iz prej omenjenih razlogo ne moreš napisati).

Kaj smo naredili iz dobrih izhodišč? Iz izhodišč, katera mi smatramo za dobra, smo naredili veliko, vendar dvomim, da je še kdo tukaj, ki se mu da to razlagati tebi. Ker nisi zmožna razumeti. Se ve, zakaj.

Kdo špelulira o tebi? Odkrito jaz in še cca. trije "primerki". Neodkrito verjetno vsakdo, ki je kdajkoli prebral karkoli, kar si napisala na RR.

Če ti slučajno špekuliraš o nas? Ne, niti slučajno. Ti o nas enostavno kar pišeš dejstva. A veš - tista, ki so (zate) samo dejstva, nič drugega. Čemu bi sploh k dejstvom dodajala še špekulacijeP Nesmisel, morda - ali samo zapolnjevanje praznine v tem okvirčku za objavo posta (to je tisto - "samo da nekaj napišem")?

Če nas ti zmerjaš? Mislim, da ne. Pa bi bilo bolje, če bi se naučila kakšne dalmatinske kletvice od očeta tvojega otroka in bi nam jo zaupala, kakor pa, da sebe ponižuješ s tem, ko pišeš, kar pač pišeš. Ampak se ne sekiraj - važno, da ti svoje zapise smatraš kot nekaj krepko vzvišenega nad zapisi ostalih.

Kdor je prizadet zaradi tvojega pisanja... no, temu bi jaz eno focko dala okrog ušes. Je pa upravičeno marsikdo jezen nate (dva ali trije so morda celo razočarani nad tabo, ampak jaz ne spadam mednje).

Aja, pa za konec... sorry, ampak fučka se nam za tvoje počutje, tvoji motivi so nam pa tako ali tako jasni. Samo klinc, ko ni efektov od njih (ne zate, ne za nas).

In hvala Bogu, da nisi študirala sociologije in/ali psihologije... ker bi, sodeč po napisanem, pogrnila bolj, kakor jaz pri kemiji ali matematiki (pa verjemi, da bi se jaz tam krepko stegnila).




urška -> RE: Hiperaktivnost (6.11.2011 16:25:05)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem kako lahko pričakujete starši hiperaktivnih otrok od laične javnosti, da bo motnjo 100% sprejelo, če sami pravite, da jo del stroke zavrača.......?




ne vem kako lahko potem ti tukaj komentiraš in pametuješ in deliš nasvete, če ne misliš motnje sprejet. pa niti ni treba 100%. dovolje je, če saj malo stopiš iz okvirjev in priznaš, da mogoče obstajajo drugačni ljudje, drugačni otroci.





urška -> RE: Hiperaktivnost (6.11.2011 16:30:35)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Kaj ste naredili iz dobrih izhodišč?




mi smo svoje otroke odpeljali na svež zrak, v gozd, kakor si svetovala. najverjetneje več kot enkrat. ampak, ne boš verjela, ko smo prišli domov, so naši otroci še vedno imeli adhd.




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (6.11.2011 19:31:00)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ne vem kako lahko pričakujete starši hiperaktivnih otrok od laične javnosti, da bo motnjo 100% sprejelo, če sami pravite, da jo del stroke zavrača.......?

In nikjer nisem jaz krivila vas, staršev, da ste vi krivi za to motnjo...nikjer nisem tudi te motnje kategorično zavračala.....povedala sem le, da se vedno pogosteje pojavlja (po mojem mnenju seveda, nisem govorila o nekih %) povedala sem le, da se je tudi vzgoja v zadnjih 40 letih spremenila.....in je postala precej permisivna.....



Sama sicer ne vem, kateri del stroke zavrača hiperaktivnost (o tem sem prvič slišala tukaj, pa še to je bil omenjen samo B. Žorž - btw, kaj pa je sploh on; psiholog, psihiater?), pa tudi če jo res, je tako skoraj pri vseh boleznih in motnjah in problemih - določen del stroke ima vedno nek svoj pogled. Saj to lahko vidimo že pri alernativni medicini - večina jo je kategorično zavračala, nek dal jo še zmeraj in jo vedno bo, določen procent strokovnjakov pa jo že leta dolgo potiho podpira in morda celo izvaja. Tako pač je in tako vedno bo.
Enako tudi danes lahko za čisto preproste bolezni najdemo zdravnike, ki bodo takoj ukrepali, drugi bodo pa v stilu nejevernih Tomažev in po sistemu, da je večina ljudi itak hipohondrov, ki hočejo samo bolniško, ukrepali šele takrat, ko je človek skoraj tik pred smrtjo (ali celo umre).
In zdaj - kateri del stroke ima torej prav?

Drugič - to sem ti že enkrat napisala, ampak ker je tvoj nivo komunikacije za moje pojme zelo na nivoju, iz tebe pač veje deloma upravičen dvom, ti bom še enkrat:

-Trideset let nazaj je bil delež alergikov, astmatikov, epileptikov zanemarljiv. Kot sem ti že napisala, jaz se jih iz časa svoje OŠ skorajda ne spomnim.

-Danes je delež ortrok, ki obolevajo za temi boleznimi, v nenehnem porastu.

-Za disleksijo jaz svoj živ dan nisem slišala do pred nekaj let (recimo 10, morda 15 let nazaj). Pa vendar je bil Einstein dislektik in ta podatek je prišel ven šele pred parimi leti. Zakaj?

-Rak - tudi zanj vemo, da je v nenehnem porastu. V času mojega otroštva in mladosti smo poznali par oblik raka, danes skoraj ni dela telesa, ni organa, kjer se ta vrag ne bi razvil. Da o št. rakavih bolnikov ne govorimo glede na št. rakavih bolnikov pred 30 leti.

-Ko sem bila otrok in še kasneje, najstnica, sem bila non stop na soncu, na plažo sem prišla ob 10 dopoldan in odšla z nje ob šestih zvečer. Sploh se ne spomnim, da bi nas starši kaj mazali, o slabem vplivu sonca se sploh ni govorilo, še najmanj o kakšni alergiji na sonce. Danes so razmere glede tega popolnoma drugačne, kajne.

- Da imamo ljudje ščitnico in da imajo moški prostato sem izvedela par let nazaj.

- In še in še in še in še bi lahko naštevala.

Kaj hočem povedati - Seveda imamo ljudje od nekdaj ščitnico in moški prostato, prav tako je pretirana izpostavljenost soncu od nekdaj škodljiva. Od nekdaj so bili dislektiki in rakavi bolniki, od nekdaj astmatiki, alergiki itd. Od nekdaj. A bili so redki, vsekakor jih je bilo mnogo manj, kot jih je danes. In tudi hiperaktivni otroci so od nekdaj bili (preberi si roman H. Hesseja: Pod kolesom). A jih je bilo manj. Za nekatere je stroka vedela, nekateri so bili šele v raziskavi, za nekatere se zaradi takratnih družbenih, kulturnih in ne vem kakšnih vse vzrokov stroka ni zanimala oz. jih je obravnavala v skladu s takratnim znanjem.
A medicina je napredovala, predvsem iz radovednosti, veliko pa tudi zaradi potreb, saj se je število astmatikov, alergikov, rakavih bolnikov, dislektikov, hiperaktivcev iz leta v leto povečevalo. Iz leta v leto. Zakaj, sem tudi že parkrat napisala.

In ne nazadnje, ali se vam ne zdi logično, da če je hiperaktivnost dedna, kot trdi stroka, da so hiperaktivci od nekdaj bili. Od koga, za božjo voljo, pa naj bi današnji ADHD-jčki podedovali to motnjo, če nekoč te motnje ne bi bilo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Pa še nekaj - ko sem jaz hodila v šolo, se spomnim morda 5 otrok na celi šoli, ki bi jih danes takoj opredelili kot otroke s PP, pa recimo, da bi jih lahko našteli na vsej šoli še 1x toliko, katerim bi morebiti danes znali diagnosticirati izvor njihovih težav, pa so pač ali ponavljali razred, bili prešolani ali pa pač nekako lezli. Vsekakor bi takrat delež teh učencev znašal nekje med 3-5% celotne šolske populacije.

Danes je delež otrok s PP, ki so vključeni v redno OŠ še enkrat višji, celo več - ta procent znaša nekje okoli 10% (v teh 10% spadajo vsi otroci s PP, torej od tistih, ki imajo učne težave, so gibalno ovirani ali imajo kakšno drugo motnjo, kot npr. ADD, ADHD, disleksijo, dispreksijo, itd.), da o procentu alergikov in atmatikov ne govorim.

In danes nihče, ampak res nihče ne dvomi, da imajo v enem razredu Jurček astmo, Špela alergijo na mleko, Lojzek alergijo na osje pike, Katja disleksijo, da je Franci s krajšo nogo motorično oviran otrok, ... nihče v to ne dvomi, vsi pa dvomijo, da ima Matic res ADHD. Vsi se sprašujejo, če morebiti njegovi starši nimajo pojma o vzgoji oz. Matica permisivno vzgajajo, nimajo doma reda, nimajo avtoritete ... vsem se zdi Matic hudo razvajen in nevzgojen otrok.

Mar ti kot starš Matica ne bi od hudega zajokala? Mar se ne bi vprašala, zakaj, zakaj, za božjo voljo, samo tebi nihče ne verjame. Mar se ti ne bi zdelo za malo, da bi samo tebi očitali, da si otroku pridobila odločbo samo zato, ker se ti ga ne ljubi vzgajati? Mar se ti ne bi zdelo krivično, da bi samo nate kazali s prstom, da zastrupljaš svojega otroka z zdravili, medtem ko bi Jurčkova mama Jurčku brez slabe vesti vpihovala ventolin (ali kaj že imajo), Lojzku dala injekcijo po osjem piku, Franciju kupila ortopedske čevlje, za Špelo pa zahtevala posebno dietno prehrano v šoli.


In ja, vedno so bili in vedno bojo ljudje, ki bodo "hvatali krivine".  Tudi glede ADHD motnje, sigurno. A to še vedno ne izniči dejstva, da ta motnja res obstaja, da je celo v porastu ... Žal se je ne da na RTG-ju pokazati kot raka, a vendar obstaja, kakor obstajajo številne druge možganske (psihične, umske) bolezni in  motnje. Možgani so in bojo verjetno vedno najbolj misteriozen in zato neraziskan organ človeka - to pa ti bo potrdil čisto vsak strokovnjak.

To in samo to želimo starši ADHD-jčkov dokazati laični javnosti. In od nje dobiti vsaj malo strpnosti, če že razumevanja ne moremo.





urška -> RE: Hiperaktivnost (6.11.2011 20:55:52)

podpis, nejcko.

sicer bi pripomnila samo tole: menim, da se motnja ne pojavlja nič pogosteje kot pred leti, je pa pogosteje diagnosticirana. samo to je razlika.
dejstvo je, da so naši otroci ožigosani kot nevzgojeni in podivjani, medtem, ko so otroci, ki imajo kakršnokoli vidno hibo, invalidi. revčki pa so oboji. in s tem, ko nam staršem dajete "dobronamrene"nasvete, v stilu, pojdite z otrokom na svež zrak, ne pomagate ne nam nič, še manj pa našim otrokom.

in naši otroci imajo v letih odraščanja največ težav prav zaradi tega, ker so obkroženi z ljudimi, ki motnje nočejo priznati, ki je nočejo niti videti, ki nočejo, zaradi "lastnega prav" pogledati izza okvirjev.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.11.2011 22:40:13)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




madela -> RE: Hiperaktivnost (7.11.2011 11:28:33)

Bagi, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Žalostno kam je ta tema ušla.V tej temi bi naj sodelovali tisti starši,ki imajo hiperaktivne otroke in seveda tisti,ki se soočajo s težavnimi otroci,ter tudi tisti,ki imajo kak pameten nasvet.
Zdaj pa tole zgleda,kot pri nas doma,ko eno in isto stvar povem 5x pa bo otrok še vedno trdil svoje....bistvo pa je,da jaz vem,da imam prav in ne otrok,vsaj v večini primerov.







nejcko -> RE: Hiperaktivnost (7.11.2011 12:41:58)

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Bagi, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Žalostno kam je ta tema ušla.V tej temi bi naj sodelovali tisti starši,ki imajo hiperaktivne otroke in seveda tisti,ki se soočajo s težavnimi otroci,ter tudi tisti,ki imajo kak pameten nasvet.
Zdaj pa tole zgleda,kot pri nas doma,ko eno in isto stvar povem 5x pa bo otrok še vedno trdil svoje....bistvo pa je,da jaz vem,da imam prav in ne otrok,vsaj v večini primerov.






Hehe, pa še res je.

Morda bomo pa na koncu ugotovili, da je milijonarka hiperaktivna in od tod njene kompetence, samo razkriti jih noče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Mogoče so jo res spravili v red in jo disciplinirali, ampak dopovedati se ji pa še vedno nič ne da - kot našim mulcem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]






Hope2 -> RE: Hiperaktivnost (7.11.2011 12:47:50)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: madela

Bagi, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Žalostno kam je ta tema ušla.V tej temi bi naj sodelovali tisti starši,ki imajo hiperaktivne otroke in seveda tisti,ki se soočajo s težavnimi otroci,ter tudi tisti,ki imajo kak pameten nasvet.
Zdaj pa tole zgleda,kot pri nas doma,ko eno in isto stvar povem 5x pa bo otrok še vedno trdil svoje....bistvo pa je,da jaz vem,da imam prav in ne otrok,vsaj v večini primerov.






Hehe, pa še res je.

Morda bomo pa na koncu ugotovili, da je milijonarka hiperaktivna in od tod njene kompetence, samo razkriti jih noče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . Mogoče so jo res spravili v red in jo disciplinirali, ampak dopovedati se ji pa še vedno nič ne da - kot našim mulcem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]





Boste pa lahk šle skupaj na kavo kam v naravo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] , to ji bo sigurno koristilo v taki meri, da bo vsaj normalne komentarje dajala. Zdaj sedi za računalnikom in ji škodi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]






Kerensa* -> RE: Hiperaktivnost (7.11.2011 12:50:17)

http://www.youtube.com/watch?v=Zii_CVYT3hI




urška -> RE: Hiperaktivnost (7.11.2011 14:34:40)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Morda bomo pa na koncu ugotovili, da je milijonarka hiperaktivna in od tod njene kompetence, samo razkriti jih noče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Mogoče so jo res spravili v red in jo disciplinirali, ampak dopovedati se ji pa še vedno nič ne da - kot našim mulcem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]





a jo boš ti peljala na sprehod v gozd, al jo jaz?[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 1:02:08)

IZVIRNO SPOROČILO: urška

podpis, nejcko.

sicer bi pripomnila samo tole: menim, da se motnja ne pojavlja nič pogosteje kot pred leti, je pa pogosteje diagnosticirana. samo to je razlika.



Tole sem hotela že včeraj komentirati oz. dopolniti, pa sem potem pozabila.

Točno tako - poanta je samo v diagnosticiranju. Tako kot je za vse bolezni/motnje/sindrome itd. bil potreben nek čas, da so bile sploh odkrite in je šele s tem bila dana možnost, da so bile diagnosticirane, je bilo potrebno nekaj časa.
Npr. od nekdaj so se rojevali otroci z DS (Downovim sindromom) in otroci z AS (Aspergerjevim sindromom). Toda kako so bili v zgodovini tretirani? Kot prizadeti, umsko zaostali, debilčki, idioti, norci itd.  Strpali so jih v kakšne norišnice, jih vlačili po cirkusih ... Komu so se rojevali v tistih najbolj "zaplankanih časih"? Čarovnicam, grešnicam; bili so božja kazen, slaba karma in bog ve kakšne neumnosti še.
Šele ko se je našel nek strokovnjak, ki ju je "odkril" (beri se jim posvetil, jih raziskal, diagnosticiral), kar je bilo za DS šele konec 19. stoletja, za AS pa okoli l. 1940, se je na te ljudi začelo gledati malo drugače in jih tudi drugače obravnavati.
Morda so tudi takrat ljudje govorili, eh, kaj bo en neumi downovček hodil v kakšno šolo, kaj pa bo sploh iz njega.
Pa je spet preteklo mnogo let in danes vemo, da so lahko nekateri taki otroci igrajo inštrumente, se naučijo veliko veščin, branja, pisanja ... nekateri danes celo obiskujejo normalne šole. Nekateri, ne vsi, seveda, ker vemo, da se oba sindroma lahko kažeta v različnih oblikah in z različno intenzivnostjo.
Ja, veliko je odvisno tudi od staršev - nekateri so trmasti in vzrajni in se brezpogojno predajo svojemu otroku in iz njega naredijo skorajda "čudež". A zgolj in samo, če ima otrok prave preddispozicije za to. so pa tudi starši, ki se takim otrokom odpovedo ... a kdo smo mi, da bi lahko sodili?

Kar se tiče ADHD motnje - morda se res zdi, da je to neka novotarija, nakaj na novo odkritega, vendar (bom kar kopirala):
Hyperactivity has long been part of the human condition. Sir Alexander Crichton describes "mental restlessness" in his book An Inquiry Into the Nature and Origin of Mental Derangement written in 1798.[160][161] The terminology used to describe the symptoms of ADHD has gone through many changes over history including: "minimal brain damage", "minimal brain dysfunction" (or disorder),[162] "learning/behavioral disabilities" and "hyperactivity". In the DSM-II (1968) it was the "Hyperkinetic Reaction of Childhood". In the DSM-III "ADD (Attention-Deficit Disorder) with or without hyperactivity" was introduced. In 1987 this was changed to ADHD in the DSM-III-R and subsequent editions.[163] The use of stimulants to treat ADHD was first described in 1937.[164]

In znanih je kar nekaj oseb, ki so imele to motnjo, pa močno dvomim, da so jim jo v njihovih časih znanli diagnosticirati: Einstein, Mozart, Hesse, baje tudi DaVinci, pa Tom Cruse, Will Smith itd.

Ta motnja torej ni nobena novost in, kot vidimo, je zanimala naše prednike že dolgo nazaj. Je pa zaradi svoje specifičnosti, raznolikosti, različne intenzivnosti begala in še danes bega strokovnjake. In res j; tako kot je meja med genialnostjo in norostjo lahko samo korak, je lahko samo korak tudi med prepoznavnostjo ADHD in razvajenostjo. A o tem naj sodijo strokovnjaki, mi jim pač zaupamo, ker jim konec koncev moramo, kaj pa nam ostane. Kaj ostane bolniku, kot da zaupa svojemu zdravniku?

Kot pa sem že napisala - možgani so tako kompleksni in tako skrivnostni, da bodo vedno puščali odprta vrata. Nikoli ne dajo dokončnih odgovorov.









urška -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 9:05:38)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

A o tem naj sodijo strokovnjaki, mi jim pač zaupamo, ker jim konec koncev moramo, kaj pa nam ostane.



in prav tako moramo zaupati svojemu otroku, kar še ne pomeni, da ga samo zagovarjamo, da mu dajemo potuho in da se gremo permisivno vzgojo.




liliana -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 9:20:43)

je lahko samo korak tudi med prepoznavnostjo ADHD in razvajenostjo.


In ravno to bega laike oz. tiste, ki nimajo izkušenj z ADHD......in izgleda, da tudi strokovnjake.......




nejcko -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 10:14:29)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

je lahko samo korak tudi med prepoznavnostjo ADHD in razvajenostjo.


In ravno to bega laike oz. tiste, ki nimajo izkušenj z ADHD......in izgleda, da tudi strokovnjake.......


Ja, razumljivo in nihče ni zaradi tega jezen. Problem nastane, ker se ravno v primeru ADHD laična javnost "najbolj spozna" in daje sodbe. Samo to.




mojcaziga -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 10:35:14)

Sama sem se oglasila enkrat čist na začetku teme, potem pa sem nehala brat, samo tu in tam sem pregledala kak komentar.

Ker sama nimam otroka s PP, tudi nimam osebnih izkušenj in se tudi sama nisem poglabljala v vzroke .....  bolezni, motnje. Vem toliko, kolikor mi pove kolegica.

Mislim, da je ves prblem v tem, da motnja ni dovolj raziskana. Baje obstaja, potem pa spet ne in gre za vzgojno motnjo, potem je spet prirojena motnja,..... Ali obstaja ali ne, je dejstvo, da se nanjo izgovarja veliko staršev, katerih otroci so le nevzgojeni in razvajeni. In zaradi tega so kot taki okarakterizirani tudi res prizadeti in moteni otroci. Pač, to je tako kot izigravanje samohranilstva in na koncu so na slabšem taprave samohranilke.
Po moje bo vedno obstajal ta dvom, ali nekdo ima motnjo ali ne. Razen če izumijo kak test ala nosečniški, ki bo pokazal neizpodbiten + ali -.
Se spomnim mojih osnovnošolskih dni, ja, imeli smo par ravsarjev in par takih, ki so kar nekaj begali. Učitelji so jih silom ali milom navadili na šolski red. Kako so imeli doma, ne vem. Ampak noben uradno ni imel motnje, ampak je bil le žleht ali .....
Danes je teh otrok malo morje. In kot sem prej rekla, večina je resnično nevzgojenih. Razlika iz mojih let in danes je to, da se mora take otroke spoštovati kot otroke s PP, jih sprejeti v družbo,...... Praksa pa pokaže, da si lahko dovolijo karkoli, pa ne odgovarjajo zaradi svoje motnje, posledice pa čutijo ostali otroci.
Imamo enega takega v razredu. Baje je ADHD otrok. Med poukom se vstane in koga klofutne, pač tako ker je njemu (baje ga je drug otrok sprovociral ipd), razgraja med poukom, na izletih uganja norčije in se potem vsi ukvarjajo z njim in ostali čakajo,.....
Ali je to fer do naših otrok?
Ali resnično motnja obstaja ali ne, ni moja naloga ugotavljati, niti nisem strokovna oseba, ki bi bila zato pooblaščena. Sem pa zato, da se dokočno uredi to področje in se začne delat na usposobljenosti kadra, ki s takimi otroki delajo, zato, da ne bodo naši / ostali otroci čutili posledic dejanj motenih otrok. Pa tu ne mislim zdaj ločenih oddelkov ali kaj takega, ampak le to, da bodo znali ustaviti in umiriti te otroke, da bodo tudi naši imeli možnost normalnega pouka.

lp




urška -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 11:11:40)


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Baje je ADHD otrok. Med poukom se vstane in koga klofutne, pač tako ker je njemu (baje ga je drug otrok sprovociral ipd), razgraja med poukom, na izletih uganja norčije in se potem vsi ukvarjajo z njim in ostali čakajo,.....
Ali je to fer do naših otrok?




seveda, niti pod razno ni možno da bi motnjo imel a ne? in seveda niti pod razno ni možno, da bi kdorkoli od vaših sončEkov sporvociral tega (ali kateregakoli drugega) otroka, a ne? imaš prav, to res ni možno.









BAJE.




mojcaziga -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 11:19:05)

IZVIRNO SPOROČILO: urška


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Baje je ADHD otrok. Med poukom se vstane in koga klofutne, pač tako ker je njemu (baje ga je drug otrok sprovociral ipd), razgraja med poukom, na izletih uganja norčije in se potem vsi ukvarjajo z njim in ostali čakajo,.....
Ali je to fer do naših otrok?




seveda, niti pod razno ni možno da bi motnjo imel a ne? in seveda niti pod razno ni možno, da bi kdorkoli od vaših sončEkov sporvociral tega (ali kateregakoli drugega) otroka, a ne? imaš prav, to res ni možno.









BAJE.


Baje ima motnjo, ker odločbe (še) nima. Baje ga je otrok sprovociral - to so besede njegovih staršev, ki jih pri pokuku ni bilo. Besede otrok, ki so v razredu bili, pa pravijo drugače. Med matematiko, ko so reševali naloge, eden pred tablo in drugi v zvezke, je tamali svojo sošolko klofutnil iz milega neba. S čim ga je sprovocirala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Po moje ve samo on.

In hvala za tvoj odziv. Sama nisem z ničemer zapostavljala motenih otrok, niti jih obtoževala nčesar. Ampak tvoj odgovor pove veliko in ja, s takim zaničevalnim odnosom do naših sončkov, še zdaleč ne boste dosegli, da vas bomo preostali starši razumeli. Žal.
Vsaj dokler ne boste sprejeli odgovornosti za dejanja svoj otrok - aja, ni potrebno, ker imajo itak odločbo, a ne?!

lp




urška -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 11:45:53)

moj otrok je bil lani v razredu dežurni krivec. tudi ko ga ni bilo pri pouku je bil za nekaj kriv. no letos se je izkazalo, da sploh ni tako. izkazalo se je, da je otrok, ki ga je lani moj sin celo leto "maltretiral," ravno tako provociral mojega. seveda ne po besedh lanske učiteljice, po besedah letošnje pa je stvar popolnoma drugačna.

da nisi ničesar obtoževala? tisti tvoj BAJE, pove popolnoma vse. tudi če nima odločbe, diagnozo ima. le-to dobiš vsaj kakšno leto prej, kot odločbo. sploh natančno ne veš o čem govorimo, pametna si pa vseeno.

moj otrok nima odločbe. tudi ko jo bo imel ne bo pridobil nič drugega kot (mogoče) 5 ur strokovne pomoči. kolikor vem, nikjer v nobeni odločbi ni postavke kjer bi pisalo, da lahko tak otrok počne vse. če vaša učiteljica ne zna delat s tem otrokom, če ne zna ostalega razreda naučiti in pripravit na tega otroka, tukaj niso krivi ne starši, ne otrok (in ne, tudi ostali otroci v razredu ne). naša lanska tudi ni znala (hkrati pa je bila prepričana, da samo ona vse ve), letošnja je pa preprosto CARICA.

pa prosim, ne mene krivit za tvojo nestrpnost. ti mnenje že imaš, ne moj odziv, ne 100 testov in dokazov te ne bo prepričalo drugače. baje. ah ne baje, zagotovo.




mojcaziga -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 11:57:57)

Če imate mame z vsemi tak nivo komunikacije, najprej napad in potem dalje, imate velik problem, pa ne s hiperaktivnostjo.
Nikjer nisem nikogar obtoževala, niti žalila, niti pametovala, kar se zate ne more reči.

Ampak ok. Vsi so krivi, da vaši otroci ne funkcionirajo v sistemu, samo vi in otroci ne. Naši sončki jih sprovocirajo, učitelji ne znajo z njimi delat, mi vas ne razumemo, ampak hkrati pa v isti sapi zatrjujete, da z njimi ne gre drugače, saj imajo motnjo prirojeno. Torej, kaj zdaj drži?

lp




liliana -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 12:01:46)

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

je lahko samo korak tudi med prepoznavnostjo ADHD in razvajenostjo.


In ravno to bega laike oz. tiste, ki nimajo izkušenj z ADHD......in izgleda, da tudi strokovnjake.......


Ja, razumljivo in nihče ni zaradi tega jezen. Problem nastane, ker se ravno v primeru ADHD laična javnost "najbolj spozna" in daje sodbe. Samo to.



Laična javnost pove svoje mnenje.....ni pa to vedno sodba......in ker je tanka črta med prepoznavnostjo ADHD in razvajenostjo.......je mnenje laične javnosti pač tako kot je.....se bolj nagiba v prid razvajenosti.....

In mojcaziga je dala lepo iztočnico za naprej.....vendar debata ne bo plodna, ker ste starši otrok z ADHD preveč osebno in čustveno vpleteni in vsako drugačno mnenje od vašega jemljete kot osebni napad in obsojanje vas.....




liliana -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 12:05:58)

če vaša učiteljica ne zna delat s tem otrokom, če ne zna ostalega razreda naučiti in pripravit na tega otroka, tukaj niso krivi ne starši, ne otrok (in ne, tudi ostali otroci v razredu ne). naša lanska tudi ni znala (hkrati pa je bila prepričana, da samo ona vse ve), letošnja je pa preprosto CARICA.


Tako kot je marsikaj v razredu odvisno od učitelja, je torej tudi marsikaj v življenju v šoli in tudi izven šole odvisno od staršev.....




urška -> RE: Hiperaktivnost (8.11.2011 12:17:21)


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Če imate mame z vsemi tak nivo komunikacije, najprej napad in potem dalje, imate velik problem, pa ne s hiperaktivnostjo.




ne, najbrž ne. to je moja specialiteta. meni se ne da zavijat v folijo. mislim pa, da napadate ostali (ne vsi), ko nas prepričujete, da so naši otroci samo razvajeni in nič drugega. mogoče bi bilo dobro se pozanimati kaj ta motnja je, kakšni so simptomi, kako taki ljudje funkcionirajo.....potem bi lahko govorili o tem ali obstaja ali ne, se ti ne zdi?




Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>