cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

Zakaj bi morali otroci pri računanju uporabljati prste

Preprečevanje učencem uporabe prstov med računanjem, bi lahko bilo podobno ustavitvi njihovega matematičnega razvoja, glede na nove raziskave možganov.

Zakaj bi morali otroci pri računanju uporabljati prste

Skoraj vsi otroci računajo s prsti. Ko so starejši in matematične težave postajajo vse bolj zapletene, jim pogosto rečejo, naj ne računajo s prsti, ker naj bi bil to manj inteligenten način razmišljanja.

Učitelji, starši in drugi učenci, ki se zgražajo nad tem, da otrok računa s prsti, pa jih oropajo odlične priložnosti za krepitev povezav med nevroni.

 

PREBERITE TUDI: Dr. Ranko Rajović: Otrok ne potrebuje milijon dejavnosti, ampak park, gozd in počitnice na podeželju

 

Stanfordska profesorica Jo Boaler na spletni strani "The Atlantic" piše o nevroloških koristih uporabe prstov pri računanju in trdi, da lahko tak način računanja pomaga pri naprednejšem razmišljanju na višjih matematičnih ravneh.

Preprečevanje učencem uporabe prstov med računanjem bi lahko bilo podobno ustavitvi njihovega matematičnega razvoja, glede na nove raziskave možganov. Prsti so eden najbolj uporabnih vizualnih pripomočkov in predel možganov, ki nadzoruje prste, se v veliki meri uporablja tudi v odrasli dobi. Potreba po prstnem zaznavanju in pomembnost takega zaznavanja sta morda celo razlog, zakaj pianisti in drugi glasbeniki matematiko razumejo bolje kot ljudje, ki ne igrajo nobenega inštrumenta.

 

Boalerjeva je naredila raziskave in učne načrte za podporo temu načinu učenja matematike z uporabo vizualnega razmišljanja, matematičnih sposobnosti in naprednega razmišljanja. Njen program YouCubed na univerzi Stanford pomaga učencem in učiteljem premagati ovire pri učenju matematike. Dokazano je, da je strah pred matematiko ovira pri učenju matematike. Z opozarjanjem na to težavo in razmišljanjem o novih načinih poučevanja matematike Boalerova utira širše poti tako učencem kot tudi odraslim, da razvijejo ljubezen do matematike.

 

PREBERITE TUDI: Še poznate stare igre? Se jih še igrate?

 

Nič čudnega ni, da učenci tako pogosto mislijo, da je matematika nedosegljiva in nezanimiva, medtem ko so v učilnicah običajno le potisnjeni v svet abstraktnosti in številk. Od njih se zahteva, da se naučijo matematičnih dejstev, da pregledajo strani in strani delovnih listov, polnih številk, vse z zelo malo vizualne angažiranosti in kreativne predstavitve matematike, za kar pogosto krivijo predpise o učnem načrtu in slabe načrte. Skupni temeljni standardi za osmi razred bolj poudarjajo vizualno delo kot številni drugi učni sklopi. Njihove srednješolske vsebine pa učitelje zavezujejo k računalniškemu in abstraktnemu razmišljanju. In če ti standardi spodbujajo vizualno delo, se to običajno spodbuja kot uvod v razvoj abstraktnih idej, ne pa kot orodje za opazovanje in širjenje matematičnih idej ter za krepitev pomembnih nevronskih povezav.

 

Vir: Ringeraja.rs

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem