cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Čudni gibi

clock-img

19.12.2009, 13:21

clock-img

lilima

pencil-img

6

Pozdravljen mamice. Imam sina, ki je star 8 mesecev. Že dalj časa opažam, da kadar je razburjen ali mu kaj ne ustreza in tudi kadar je zelo vesel izvaja nekakšne čudne gibe rok (predvsem prstov). Gre za nenormalno hitro zapiranje in odpiranje dlani (stiska in spušča pesti). Zelo me skrbi, da je gre za kakšno nevrološko napako. V ponedeljek greva k pediatrinji me pa vseeno zanima, če je katera pri svojem otroku opazila kakšne podobne gibe, ki se ponavljajo? 

clock-img

19.12.2009, 13:23

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

19.12.2009, 13:55

clock-img

Anonimen

se mi zdi, da tako trenira svoje prstke,...
je kar zapleten postopek, da prstki delajo tako kot jim glavica veleva!

clock-img

19.12.2009, 20:13

clock-img

bina30

pencil-img

526

Ja, to je neka povezava med možgani in rokami, sem enkrat čitala, samo se ne znam pravilno izrazit. Skratka, tudi mi, kadar smo jezni ali živčni ali izražamo kakšno močno čustvo, počnemo nekaj z rokami (stiskamo pesti, udarjamo ob mizo, manemo roke......) Nič hudega!!!!

clock-img

20.12.2009, 13:57

clock-img

Taddy78

pencil-img

1983

Tudi naš je to delal, ponavadi od veselja, oz. navdušenja nad čem. Zraven je še sopihal skozi noseka, kot mali bikec...vse skupaj je bolj zgledalo kot A MI BOŠ ŽE DALA TO...

clock-img

20.12.2009, 17:32

clock-img

tasa_m

pencil-img

21300

Tudi naša dela to..sploh ko ne dobi dovolj hitro določene stvari user posted image

clock-img

20.12.2009, 18:05

clock-img

Nončika

pencil-img

2778


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Tudi naš je to delal, ponavadi od veselja, oz. navdušenja nad čem. Zraven je še sopihal skozi noseka, kot mali bikec...vse skupaj je bolj zgledalo kot A MI BOŠ ŽE DALA TO...



to sopihanje mi je znano, pa mamo komaj 2m staro detece. predvsem tedaj to počne preden dobi flaško.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

clock-img

09.02.2010, 10:28

clock-img

lilima

pencil-img

6

Hojla mamice!! Spet jaz!! Nekaj vas je napisalo, da vaši dojenčki tudi delajo podobne gibe rok kot sem jih opisala. Moj sin je že star 11.mesecev in še vedno dela z rokicama iste gibe. Pediatrinja je sicer rekla, da so ti gibi nekaj normalnega. Meni pa se zdi, da to po počne še bolj pogosto kot je (vedno, ko kaj želi, ko je zaspan, ko je lačen, ko se naveliča igranja, ko želi na roke,... vedno začne migati s prsti). Zdaj me pa zanima, koliko časa so vaši otroci to počeli, do katere starosti? Kmalu bo star eno leto, skoraj že hodi, tole z rokicama pa me res moti. Kdaj se bo to nehalo?

clock-img

09.06.2023, 13:01

clock-img

Bu123

pencil-img

2

Pozdravljeni.
Zanima me ali ste prisli do odgovora zakaj otrok to počne? Moj počne isto in me zelo skrbi. Tudi bolj pozen je v razvoju.. :(
Najlepša hvala. Lep pozdrav 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem