cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Higiena pri dojenčku

clock-img

28.04.2022, 20:28

clock-img

MONSI21

pencil-img

1

Pozdravljene mamice,
zanima me kako skrbite za higieno oziroma čistočo rokic pri vaših dojenčkih - predvsem v obdobju 3-6 mesecev, no, pa tudi po tem, dokler malček ni sposoben pri tem vsaj malo sodelovati. 
Rokice so ves čas v ustih, prijema vse živo, zato se sprašujem, kako jih je najbolj praktično umivati preko dneva. Kako se tega lotevate ve? 

clock-img

02.02.2024, 05:18

clock-img

eloisa03

pencil-img

1


IZVIRNO SPOROČILO: MONSI21

Pozdravljene mamice fnaf,
zanima me kako skrbite za higieno oziroma čistočo rokic pri vaših dojenčkih - predvsem v obdobju 3-6 mesecev, no, pa tudi po tem, dokler malček ni sposoben pri tem vsaj malo sodelovati. 
Rokice so ves čas v ustih, prijema vse živo, zato se sprašujem, kako jih je najbolj praktično umivati preko dneva. Kako se tega lotevate ve? 



Pred obrokom in po menjavi plenic:
Temeljito umijte svoje roke z milom in vodo.
Dojenčkove rokavčke zavihajte navzgor, da ne bodo mokri.
Navlažite rokico dojenčka z mlačno vodo.
Nanesite nekaj blagega mila, namenjenega dojenčkovi koži.
Nežno umijte dojenčkove rokice, pri čemer bodite pozorni na vse gube in med prsti.
Dobro sperite milo z mlačno vodo.
Dojenčkove rokice obrišite s čisto brisačo.

Če dojenček rokice tlači v usta:
Po potrebi ponovite postopek umivanja rok.
Uporabite lahko tudi vlažilne robčke, namenjene dojenčkovi koži, vendar le kot alternativo umivanju z milom in vodo.
Izogibajte se uporabi antibakterijskih robčkov, saj lahko dražijo dojenčkovo kožo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem