|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jogurti
26.3.2007 10:38:36   
nelly
Pozdravljene.Mene pa zanima kdaj ste svojim malčkom začele dajati fruhtzwerge.Moja pikica je stara 5m in 14 dni in bi ji poskusila dati.Se vam zdi prehitro?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jogurti
26.3.2007 11:02:07   
eya
Ja, meni se zdi zelo prekmalu. Mi smo jogurte začeli dajati šele po 8. mesecu, tako kot tudi skute in sire. Pa še takrat sem začela z navadnim jogurtom, potem s sadnimi in Fruchtzwergi-se mi zdi, da je ta zadnji fuuul umeten.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jogurti
26.3.2007 11:06:26   
asso
Uvajanje mlečnih izdelkov se začne po 8. mesecu starosti.
Prilagam še link:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=19763&t=19763

http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=16420&t=16420

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jogurti
26.3.2007 11:07:50   
beba76
Meni je pediatrinja prejšnji teden rekla, da ji lahko že komot dajem (v soboto bo dopolnila 7 mesecev). In sva že probali, pa je z veseljem jedla. Kak le ne, če je pa ful sladko. Smo pa mi z gosto hrano začeli ful hitro - pri 3 mesecih zaradi refluksa (mleko smo pa z rižkom gostili že pri 1 mesecu) in smo do zdaj že jedli vso zelenjavo in sadje, ki je dovoljeno. Pa seveda meso tudi - teletino, puranje, piščančje.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jogurti
26.3.2007 11:46:07   
tt79
Js sem začela pri 5 mesecih, vse je bilo OK, tudi pediater je takrat dal zeleno luč....
Edino se izogibaj jagodnih jogurtkov in skuticuser posted image user posted image

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jogurti
26.3.2007 12:42:53   
SaaS
Jaz sem mu po mojem nekje med 7 in 8 mesecem prvič dala jogurt in skuto, ampak navaden jogurt. Zdaj je star 10 mesecev in mu še vedno raje mešam navaden jogurt ali skuto s svežim sadjem.
Včasih, če nimam sadja, oz ga ne morem zmečkati ali naribati, skupaj zmešam kar jogurt in sadni frutek.
Fruchtwege so meni zanič, obupno sladki se mi zdijo... pa še količinsko ne gre, bi jih moral kar nekaj pojest, da bi zaleglo. Za posladek po kosilu pa ok.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jogurti
26.3.2007 13:59:49   
Putka
Čim kasneje. Rajši v navadnio jogurt ali skuto sadje zmešaj. Sicer pa so fruhtsvergi z naravnimi barvili narejeni, tako gor piše.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jogurti
26.3.2007 21:12:15   
mojsoncek
Mi smo z jogurti in skutkami zaceli nekje po sedmem mesecu. Sem mu pa ze prej dala vcasih kaksno zlicko, ko sem sama jedla, ker ga je vedno zanimalo vse kar imajo drugi na krozniku.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jogurti
27.3.2007 15:37:25   
tejcka
Pozdravljena!

Mojemu ni bilo nič, fruhcije ima prav rad, prav tako navaden jogurt, ampak le tega mu moram izboljšat s plazma keksi. Delaj po občutku, čim manj kompliciraj, če mu kakšna stvar ne bo pasala, bošže ugotovila, vem da je težko, sem bila tudi sama pred dvemi meseci na tem, ampak čez en mesec boš že prava dr mr!!!!

Lp, Tadeja.

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jogurti
27.3.2007 21:30:52   
Baucka
Jaz sem začela nekje okoli 9 meseca s skuto. Nato pa jogurti. Ima najraje navadnega, sadni zgleda da so ji presladki. Pravtako noče pit sokov ima raje čaj ali vodo. Vsaj otrok je drugačen.  Fruhtzwerge pa so tako nabiti z aromo, da je Ema še 3 ure po malini dišala. Sem mnenja, da je bolje navadnega dat, čeprav si mamice mislimo, da jih ne bodo hoteli jest, ker so kisli, se zelo motimo.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu tejcka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jogurti
28.3.2007 22:49:40   
Peli
Mislim da je še vedno boljša skuta LJ mlekarn s sadjem, pa ne tista ki piše - skuta nad sadjem - men ma tista prov umetn okus. Drgač pa zmiksaš sadje in ga zmešaš z jogurtom ali sadjem.
Jest sm mu fruhzwerge kr kmal dala, samo mi jih ni hotu kej dost jest, zdej mi zanje tud ust noče več odpret.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jogurti
29.3.2007 21:57:07   
soundb
Jaz mislim, da bi se vsaka morala odločiti sama.
Nam je pediater rekel, da do 6 meseca nič, samo mleko ( materino ali Aptamil). Mi pa smo pri 3,5 mesecih začeli s sadnimi kašicami, potem zelenjavnimi, pri 4,5 smo že jedli razne zelenjavne juhice, sedaj pri 6 mesecih pa jemo že vse: za zajtrk kaj mlečnega ( včasih tudi kuhan rumenjak ), za malico sadje, za kosilo kuhano zelenjavo s krompirjem ali rižem in piščancem, za popoldansko malico pa razne sadne skute, včasih tudi fruchtzwerge, za večerjo pa zopet nekaj mlečnega ( rižolino, frutolino,.... ). Naš mali sonček je popolnoma zdrav, nobenih alergij,... Tudi jagode z banano smo že imeli za malico. Zakaj pa ne jogurt, poskusite kakšnega z manj maščobe in le eno žličko pa boste videla reakcijo

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jogurti
29.3.2007 22:30:14   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: soundb
Zakaj pa ne jogurt, poskusite kakšnega z manj maščobe in le eno žličko pa boste videla reakcijo


Pri mlečnih stvareh sploh niso problem maščobe, mlečne maščobe naj bi naši user posted image  dobili čimveč in zato jaz svojemu dajem vedno polnomastne jogurte, skute in mleko.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu soundb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jogurti
30.3.2007 11:03:35   
smeska
Se strinjam z eyo. Nujno je treba uporabljat živila, ki so polnomastna. Moščobe so potrebne, da telo lažje veže nekatere vitamine (mislim da vitamin A, K, D ...).

_____________________________

Vsaka mama je najboljša mama za svojega otroka.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jogurti
30.3.2007 12:13:19   
pearl
Mi smo z jogurti začeli okrog 8 m. Navaden jogur Aktivija zmešam z raznim sadjem, prav dobro pride z banano, kar poka ko je.
Z raznimi fruhciji pa je zaenkrat ne bom basala. 

(odgovor članu smeska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jogurti
1.4.2007 16:22:02   
Anonimen
Bolj kot razni "zwergeji" se priporočajo navadni ali "aci" jogurti, ki imajo podobno sestavo kot črevesna flora. Za okus lahko dodaš nekaj svežega sadja.

(odgovor članu nelly)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jogurti
1.4.2007 17:36:08   
nelly
Koliko krat pa imate goste obroke čez dan in koliko krat imate mlečnega?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jogurti
1.4.2007 18:03:05   
Nisaa
midva mava zjutri in zvečer flašo mleka pol pa ene4 obroke gh vmes tud jogurte že pa skutke  že od 5m-6m naprejuser posted image

_____________________________

Papa Nina
27.8.2006 je na svet pokukal najin Maj
11.7.2007 pa je prišel čudežni herojček Gaj

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jogurti
1.4.2007 21:25:53   
nelly
Nisaa katere jogurte pa skute pa jeta.To je moj prvi otro pa še nisem ziher, ker sem brala da lahko mlekouživa šele po 1.letu.Jogurti pa skute so pa mlečni izdelki.

(odgovor članu Nisaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jogurti
1.4.2007 21:30:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nelly

Koliko krat pa imate goste obroke čez dan in koliko krat imate mlečnega?


Se ne spomnim več tako dolgo nazaj.....za začetek seveda en mlečni obrok v obliki jogurta ali skute. Kdaj pa (če sploh) dva, pa več ne vem.

(odgovor članu nelly)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jogurti
2.4.2007 11:30:20   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: nelly

Nisaa katere jogurte pa skute pa jeta.To je moj prvi otro pa še nisem ziher, ker sem brala da lahko mlekouživa šele po 1.letu.Jogurti pa skute so pa mlečni izdelki.


Pediatri priporočajo mlečne izdelke-jogurti, smetana, skuta, siri po 8. mesecu, kravje mleko pa po prvem letu. Mlečni izdelki so fermentirani in ne jih enačit z mlekom.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jogurti
2.4.2007 13:25:22   
tati2
Joj to je pa res prekmalu. Kar počakaj še malo. Mi smo z jogurti, sirčki... začeli tam nekje med 7 in 8 mesecem.

(odgovor članu nelly)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?