|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroci z DORV, ASD, VSD in PDA
26.7.2011 7:06:05   
RAKICA2007
Pozdravljene!

Zanima me ali je kakšna mamica tukaj naokoli, z otročkom, ki je imel postavljene zgornje diagnoze?
Mi smo imeli postavljene vse 4 diagnoze...
Rada bi navezala stik z mamico/mamicami otročka s temi diagnozami... lahko tukaj ali po mailu ali preko FBja user posted image

Zanima me marsikaj glede nadaljnega razvoja takšnega otročka in še nekaj ostalih stvari...

Upam, da se katera javi user posted image

Lep dan še naprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroci z DORV, ASD, VSD in PDA
27.7.2011 12:37:48   
olimia
Mi imamo asd in vsd; ne vem pa kaj pomenita ostali okrajšavi... naša je imela tudi odprt Bottalov vod.
več lahko na zs

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroci z DORV, ASD, VSD in PDA
28.7.2011 0:11:29   
klaja
Tudi moja hčerkica je imela ASD in VSD in  je bila pri 4 mesecih operirana, do takrat je jemala zdravila in dodatek k hrani, ker ni nič napredovala. Če te zanima še kaj lahko vprašaš.

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroci z DORV, ASD, VSD in PDA
28.7.2011 9:10:51   
barby00
Pozdravljena!
Moja hčerkica je imala odprt Bottalov vod,PDA ,ASD in VSD.Operirana je bila pri treh mesecih in pol.Operiral jo je dr.Mischaly in zdaj nima več težav.  Tako da,kar pogumno in zaupajte kirurgom!!!!Zlati so!!!
Pozdrav in srečno pri operacijiuser posted image

_____________________________

barby00

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroci z DORV, ASD, VSD in PDA
2.8.2011 7:27:14   
RAKICA2007
Pozdravljene,

naša zgodba se je začela pisati ob rojstvu našega drugega prestolonaslednika user posted image
Ekspresno je prišel na svet 26.04. in z njim je bilo vse v najlepšem redu. Dva dni crkljanja na oddelku sta nama dala moči za dogodke, ki jih nismo pričakovali.

28.04. je pediater ugotovil bobneče srce in ga takoj poslal na UZ. Kjer so potrdili sum na vse postavljene diagnoze. Našega miška so takoj uspavali in mu dovajali Prostin za srce - brez katerega ne bi preživel.

29.04. je bil premeščen iz porodnišnice v EIT KOOKIT na Pediatrični kliniki

03.05. ga je dr. Mishaly operiral

10.05. so mu zaprli prsni koš, ki ga je imel odprtega zaradi nestabilnega pritiska

18.05. sva bila premeščena na oddelek

po treh tednih hoje po tankem ledu smo 24.05. končno zaživeli kot družinica v toplem zavetju doma user posted image

Vmes smo preboleli Adenovirusno pljučnico, ki nam je dala vetra na levem pljučnem krilu in ESBL user posted image ampak, sedaj je vse kot mora biti in upam, da tako ostane.

Vse kar nas skrbi; popuščanje aortne zaklopke...upam, da je skrb kardiologov odveč user posted image

Sedaj pri 4. mesecih imava 1.kontrolni pregled pri kardiologu, nato ponovno pri kardiokirurgu... na koliko časa so nato kasnejši pregledi?

Ali moram biti na kaj posebaj pozorna? Drugače je naš sonček čisto običajen otroček, ki marsikakšnega že prekaša v razvoju in tudi v razvojni ambulanti je fiziatrinja zelo zadovoljna z razvojem - brez problema user posted image .

Ali ste imele samo eno operacijo ali kakšno več?

Upam, da je z vašimi sončki sedaj vse v najlepšem redu.



(odgovor članu barby00)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroci z DORV, ASD, VSD in PDA
2.8.2011 22:26:52   
olimia
Pozorna bodi na to, na kar so te opozorili kardiologi oz. kardiokirurg. Običajno dr. Blumauer oz. otrokov kardiolog naroči, če je potrebo biti na kaj pozoren.
Sicer smo mi imeli navodila, da moramo biti pozorni na viroze, morebitna vročina in ob tem dehidracija znata narediti veliko zapletov na naših srčkih.
nam je bilo glede naporov in joka rečeno le toliko, da se bo mala naprezala in jokala le toliko kolikor bo zmogla in da je sposobna to uravnavati sama.
mi smo imeli eno operacijo na pljučih (kot pomagalna), pozneje eno na srcu, sedaj smo v fazi čakanja na drugo operacijo na srcu - čakamo na klic iz KC.
koliko operacij je potrebnih, ponavadi povedo kardiokirurgi po prvi operaciji oz. kardiologi na podlagi rednih spremljanj pri otroku. Glede slednjih je tudi odvisno od napake pri otroku,
ene otroke spremljajo na 3-6 mesecev, druge tudi letno. Običajno pa jih od začetka malo bolj pogosto, pozneje pa če je vse ok, redkeje. Nam je bilo vedno rečeno,
čez npr. 6 mesecev, če bodo težave pa prej

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroci z DORV, ASD, VSD in PDA
7.8.2011 16:12:26   
barby00
Mi smo imeli samo eno operacijo in stanje je super!Bilo nam je rečeno le,da če ima otrok vročino dva dni,naj gremo po antibiotik zaradi zaščite srca .Kontrole imamo 1.krat letno in do zdaj poteka vse super!Samo brez panike in vprašajte kardiologa karkoli vas zanima in on bo znal najbolje razložiti.Če starši ne sprašujemo,si zdravniki mislijo,da že vse vemo...
Veliko sreče in uživajte z vašim malčkom!

_____________________________

barby00

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?