|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RH pozitivna, coombsov test pozitiven- kaj ve...
20.9.2007 16:15:04   
Azzurra
Kot vidite iz naslova...sem rh pozitivna. to je moja druga nosečnost. v prvi nosečnosti je bil ICT (indirektni coombsov test) negativen, v tej nosečnosti pa je pozitiven, prvič v 12. tednu in tokrat v 16. tednu tudi pozitiven. to vem, nimam pa še razlage, ker nisem še imela prilike govorit z ginekologom. vem samo, da ga bom morala ponavljat ves čas nosečnosti.

nekaj sem prebrala na internetu o tem, vendar me zanimajo tudi vaše izkušnje, če jih katera ima.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 20.9.2007 16:23:59 >


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
20.9.2007 17:13:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Azzurra)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
20.9.2007 17:31:36   
Azzurra
ja...sem si malo prebrala na internetu in mi je žal, da sem to storila. sicer bo pač ginekolog povedal še svoje, vendar si nisem mislila, da so zapleti lahko tako hudi.


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
20.9.2007 18:48:02   
san
jst sm slišala samo to, da je treba nosečnost nosečnice s poz. Coombsovim testom intenzivno spremljat, po potrebi tudi zdravit, da ne pride do zapletov. nevarno je, ker bi lahko tvoja protitelesa povzročila nekakšne hemolitične anomalije oz. bolezni na plodu.
Imam en članek na to temo, pa ti ga ne bi dala za prebrat, ker se boš preveč sekirala (če nisi rvno tistega z neta prebrala). Misli pozitivno, bodi optimistična, zdej so že tako napredovali, da znajo pomagat tudi v takšnih primerih. Kdaj maš pa pregled pri G?

Srečnouser posted image

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
20.9.2007 21:09:29   
meryy
to pa je zanimivo!ker je moja G meni rekla da v drugo nosečnost c. test ni treba ponavljati naj bi bil enak( seveda če je oče enak)! kako je zdaj s tem?

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
20.9.2007 23:42:01   
san
coombsov test se dela v vsaki nosečnosti

(odgovor članu meryy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
21.9.2007 12:53:29   
pupika27
v katerem tednu pa se dela ta test???????

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
21.9.2007 13:13:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pupika27)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
21.9.2007 15:02:31   
Azzurra
injekcijo lahko dobijo samo tiste, ki so rh NEGATIVNE.

za rh pozitivne pa ni tako preprosto.

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
21.9.2007 18:52:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Azzurra)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
21.9.2007 19:04:29   
san
ja je potrebno, sam se še bolj zakomplicira cele stvar, ker coombsov test mora biti negativen, da je rezultat ok. pri njej pa je pozitiven in lahko pride ob nezdravljenju do resnejših zapletov z otročkom - to zdej ni isto kot rh neg. faktor. ker coombsov test se dela pri vseh nosečnicah, rh poz. in rh. negativnih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
21.9.2007 19:06:33   
san
Coombosov test

Nadvse pomemben je tudi indirektni Coombsov test (ICT), ki nam pokaže prisotnost protiteles proti rdečim krvničkam. Nekatera teh protiteles lahko napadejo rdeče krvničke ploda in ga okvarijo ali celo ubijejo. Vsak pozitiven ICT zato jemljemo zelo resno, s transfuziologi se posvetujemo o verjetnosti zapletov. Na srečo velika večina žensk takih protiteles nima.

kopirano iz neta

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
21.9.2007 19:32:17   
san
Azzura, a si ti mogoče kaj krvavela na začetku in dobila kakšno injekcijo, ker sem se spomnila, da je davno nazaj ena tukaj pisala, da ji je g rekla, da je test poz., ker je dobila neko injekcijo v 6. tednu nosečnosti, da so ji zaustavili krvavitve.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
21.9.2007 19:33:21   
Pia77
'Injekcija', o kateri govorite, so zaščitna protitelesa protiRhD antigenu, ki jo RhD negativna nosečnica dobi po porodu ali splavu, da se ta protitelesa (ki izvirajo iz injekcije) vežejo na morebitne otrokove RhD pozitivne eritrocite, ki bi vstopili v materin krvni obtok. Ker se ta zaščitna protitelesa iz injekcije vežejo na otrokove eritrocite (če so RhD+), mama proti tem eritrocitom ne tvori svojih protiteles in tako v naslednji nosečnosti nima SVOJIH protiteles proti RhD+, torej ne pride do RhD senzibilizacije.

Sicer redko pa so problem druge, običajno manj pomembne krvne skupine(M, N, Kell, Duffy... - to so molekule, ki so lahko prisotne na naših eritrocitih). Če ženska nima ene izmed teh krvnih skupin, pa v njeno kri pridejo eritrociti z ravno to krvno skupino (ob porodu, transfuziji), potem proti njej ženska lahko tvori protitelesa (in ima zato pozitiven ICT, čeprav je npr. Rh+). Če ima ženska protitelesa proti npr. krvni skupini Kell, in ima otrok v njeni maternici to krvno skupino, potem lahko materina anti-Kell protitelesa prestopajo skozi posteljico v otrokov krvni obtok in napadajo njegove eritrocite.

Injekcij protiteles, ki bi podobno kot pred RhD senzibilizacijo lahko ščitile pred senzibilizacijami na druge krvne skupine, zaenkrat ni v klinični praksi.
Stvar je sicer zapletena, upam pa, da nisem preveč komplicirano razložila.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
21.9.2007 20:04:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pia77)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
22.9.2007 10:10:32   
Azzurra
Jaz se še vedno spravljam k sebi po tej novici. Nimam še vseh potrebnih informacij in ne vem, kako bomo prišli do konca te nosečnosti, da vam pa razložim laično, kar sedaj vem.

Torej, za rh negativne obstaja tista injekcija.

Jaz pa sem RH POZITIVNA in imam POZITIVEN COOMBSOV TEST, ki kaže na prisotnost protiteles. v vsakem primeru je v nosečnosti zaželjen negativen coombsovt test.

ta protitelesa lahko napadejo plodove eritrocite in povzročijo pri njem slabokrvnost. to se pred 20. tednom ne da ugotavljati, pač pa šele kasneje z ultrazvokom tako, da merijo pretoke skozi možgane. lahko mu tudi vzamejo vzorec krvi (skozi popkovnico,če prav razumem) in vidijo, do kolikšne stopnje je slabokrven. v kolikor je slabokrvnost huda, lahko pride do resnejših zapletov. lahko se odločijo in mu še v maternici dajo transfuzijo. če je stanje resno in če vidijo, da se bi mu boljše godilo, lahko sprožijo prezgodnji porod (cca v 32. tednu). Lahko je potrebna tudi transfuzija po rojstvu.

to je moja druga nosečnost. v prvi je bil coombsov test negativen. nimam pojma kaj je zdaj, vem samo, da sedaj brskajo po moji zdravstveni zgodovini in hočejo vse podatke o preteklih nosečnostih, porodih, transfuzijah.
In eno transfuzijo sem imela. me prav zanima, če je zaradi tega.

poleg vsega pa smo se po dolgem tehtanju odločili, da gremo na amniocintezo, no, pa niti ni sigurno, če jo bom lahko opravljala, kajti s takimi izvidi je menda vsak invazivni pregled odsvetovan.

to je vse, kar vem. skratka, upam, da je čimmanj takih primerov. nekje sem zasledila, da je to letno 1% nosečnic.

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
22.9.2007 12:42:32   
malamedika
Azzura naj te potolažimtudi sama sem bila na aminocintezi kljub pozitivnemu coombosovem testu pa se je vse srečno končalo so pa mi in mi še vedno pogostejejemljejo kri na pregled zato ne obupaj. Sama sem prestala aminocintezo in sem bla tud vsa panična kako bo pa sem sedaj v  25 tednu nosečnosti,zato bodi pogumna in optimistična .

lp

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
22.9.2007 13:41:14   
pupika27
jaz sedaj pri drugi nosečnosti tega testa sploh nisem imela je to možno
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malamedika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
23.9.2007 20:19:41   
Azzurra
ne pupika, možno je samo, da imaš izvide v kartonu pri ginekologu in da je z njimi vse v najlepšem redu. pravim, jaz za ta test v prvi nosečnosti nisem sploh vedela, kajti bil je o.k. in moj ginekolog je take sorte, da s stvarmi ki štimajo niti ne izgublja besed. ko pa pride kaj ki ni ok, pa pove. tako da ga imaš sigurno narejenega, ker je to rutinski pregled v nosečnosti.

hvala za vzpodbudo vsem, jo bom potrebovala.

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu pupika27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
3.5.2011 13:02:46   
Nevihta123
Oživljam tole staro temo, glede na to da imam čisto enak primer kot kot Azzurra.

Ker sem o tem že pisala pri Oktobrkah, samo kopiram post:

---
''Sama še kar čakam na krvne izvide iz Ljubljane. (Sem A+, a pozitivna na Coombsovem testu-moja kri vsebuje protitelesca Anti-N) Že teden pred prazniki sem morala ponovno dati kri, pa ati tudi....rezultatov pa še kar ni ! To para živce
Trenutno sem doma, direktor pa me kliče, ker bi rad vedel kako za naprej... ''

'' Ravnokar me je m.sestra klicala, izvidi so prišli, v ponedeljek moram na ultrazvok, kjer mi bo zdravnik baje vse razložu. Je rekla da trenutno nič ni zaskrbljujočega, da bodo nosečnost bolj podrobno spremljali in naj lepo počivam. Ali ima katera podoben primer? G je rekel, da so to redki primeri, prva nosečnost o.k., zdaj pa..no grem še na splošen forum mal poizvedovat.  Lepo mi bodite ''
---

Zanima me če je še katera s podobnim primerom. Rada bi vedela kaj naj pričakujem.
Vem, da bodo mojo nosečnost podrobneje spremljali (in molim, da bi bilo vse vredu). Ali lahko sama kako vplivam na to? Ali naj normalno hodim v službo, ali se priporoča počivanje?

Ne želim da bi našla še kakšno s to težavo, mogoče samo katero, ki je malo bolj podkovana v tem, ali pa ve za kakšen primer? 

Hvala v naprej in lep dan vsem user posted image in mamicam.


(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
4.5.2011 0:55:50   
san
živjo,

mogoče te malo potolaži to, da se je pri pri azzurri potem vse ok razpletlo in je z njeno punčico vse ok. pa, če se dobro spomnim je ona delala in ni bila na bolniški. smo klepetale skupaj takrat pri marčevkah.

srečno

(odgovor članu Nevihta123)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
8.5.2011 16:51:58   
Nevihta123
IZVIRNO SPOROČILO: san

živjo,

mogoče te malo potolaži to, da se je pri pri azzurri potem vse ok razpletlo in je z njeno punčico vse ok. pa, če se dobro spomnim je ona delala in ni bila na bolniški. smo klepetale skupaj takrat pri marčevkah.

srečno


O, to je pa lepa novica, sem zelo vesela da se je vse v redu razpletlo. Me je zelo zanimalo kako se je izšlo.
Hvala ti San:)

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
8.5.2011 17:44:41   
sami0804
Sama sem v približno istem času kot Azzura "bila enako bitko".

Prva nosečnost normalna (sicer rizična,ampak povsem druge težaveuser posted image ),
v drugi pa šok...Coombsov test pozitiven,sama pa popolnoma nepoučena,kaj v bistvu sploh to pomeni...moja kri je tvorila protitelesa Anti-E.
Bistvenega pomena je redna kontrola krvi in spremljanje vrednosti protiteles.Kolikor so meni razložili,se vrednosti dvignejo ponavadi med 28. in 35.tednom.
Sama sem imela srečo v nesreči...nesrečo zato,ker so izvid,kjer se je vrednost protiteles dejansko precej zvišala,zdravniki spregledali,srečo pa zato,ker je bilo kljub urgentnemu porodu v 36.tednu z mojo deklico v glavnem vse v redu...sicer so ji kasneje še malo bolj podrobno spremljali rast Hb,ampak večjih težav pa ni bilo.

Kar se tiče poteka nosečnosti,sama sem šla v bolniško v 6.mesecu zaradi krčnih žil...drugače bi lahko komot delala še naprejuser posted image

Optimistično glej naprej,pogoste kontrole pri zdravniku so marsikateri nosečnici malo zoprne (vsaj jaz sem bila med takimi) ampak posledice so lahko zelo hude,zato bodi kar trmasta pri svojih vprašanjih.
Pa veliko sreče in lepo zaključeno user posted image ,čeprav verjamem,da bo vse vredu.

Če pa te zanima kaj,kar sem pozabila,pa kar vprašaj-tukaj ali na zsuser posted image

(odgovor članu Nevihta123)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
14.5.2011 11:07:23   
Nevihta123
Draga Sami804,

Najlepša hvala da si delila svojo izkušnjo, in sem zelo vesela da ste dobili zdravo punčko:) Vsaka srečno končana zgodba se mi zdi da prav dan polepša človeku.

Lepo se imej in seveda tvoja družinica tudi:)


(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: RH pozitivna, coombsov test pozitiven- ka...
16.5.2011 21:29:39   
comika
No, pravkar doživljam enako situacijo. B-, Combosov test pozitiven. To so mi ugotovili v 28.tednu, sedaj sem konec 33.tedna in hodim na redne kontrole. Zaradi tega ne rabiš počivat, saj to nič gre ne pomaga, saj gre za dogajanje v krvi. Jaz sicer sem v bolniški, ampak ne zaradi tega, res pa je, da je toliko tekanja okioli zdravnikih zaradi tega, da ne vem, če bi lahko normalno delala. Pri meni je potekala in še bo poltekalo tako:
- Takoj, ko so dobili izvide so mi ponovno odvzeli kri, kjer so preverjali titre in če se vrednost spreminja
- Nato sem bila napotena v našo porodnišnico na oddelek za patološko nosečnost,jer so izmerili otroka ( ponavadi se tak otrok slabše razvija ) ter plodovnico. Prav tako so merili pretoke krvi v otorkovih možganih ( če je prehitre pomeni, da postaja anemičen ). Na srečo je bilo zaenkrat vse OK
- Čez teden dni je sledila kontrola, kjer je bila izmerjena hitrost pretokov povečana ter me takoj napotili v Ljubljano, saj so le tam najbolj zanesljivi strokovanjaki za to. Ponovno sem tudi dala kri
- V Ljubljano sedaj hodim vsaka dva tedna, vsaka dva tedna dajem kri. Naredili so mi tudi ADCC, kjer ugotavljalo kako agresivna so ta protitelesa. Pri meni na srečo ni tako hudo.
- No, danes sem prispela iz Ljubljane, kjer so ugotovili, da otrok že kaže blažje znake anemije ter da bo potrebno roditi čez dobre dva tedna.
Po porodu na žalost ne vem še kako bo, lahko pa pričaukejmo blage hemolitično bolezen.
Verjetno te čaka podobno, mogoče ti bodo naredili še dodatne krvne preiskave pri tebi, otroku ter očetu. Pripravi se na povečane obiske pri zdravnikih ter kar nekaj neprespanih noči. Za otorka kaj naj pričakujem nihče nič ne želi reči, saj lahko pričakuješ nič ali vse. Jaz ti svetujem, da čim manj beri interneta, poišči dobrega ginekologa ( mene vodi Pušnjak, ki je res strokovnjak na tem področju ) ter mu zaupaj, da dela prav in najboljše. drugega ne moreš naredti. Počivanje pa tu sploh ni relevantno, saj nič ne pomaga.
Držim pesti, da bo vse OK !

(odgovor članu Nevihta123)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?