|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 13:29:09   
anne
zame najlepšega fantka na svetu- Jana. Velik je bil 47 cm in tehtal 2190g. Na žalost še ni imel popolnoma razvitih pljučk, zato je le s težavo dihal. Nato pa ga je pediatrinja v ptujski porodnišnici pustila tako 6 ur,tako da se je Jan skoraj čisto izčrpal in bi bilo skoraj prepozno. Na srečo sta prišla moja starša in videla kako je z Janom, seveda sta zagnala paniko in komaj takrat so se spomnili, da bodo poklicali na pomoč strokovnjake iz maribosrke bolnice. Meni kot mamici ni nihče od bolnišničnega osebja prišel povedati kako in kaj, tako da sem vse zvedela komaj od staršev. Si lahko predstavljate moje solze in strah ter bes na to brezsrčno pediatrinjo, ki lahko tako majceno bitje kar pusti v svojih mukah dolgih 6 ur!!!!!!!.

No, na srečo je z Janom zdaj vse ok in po 1 tednu že popolnima samostojno diha :sloncek:. Naslednji teden bom še jaz sprejeta v bolnico, tako da se bova z Janom dojila (upam, da bo šlo) in previjala in crkljala.

Pojma nimam, kako dolgo bom morala ostati v bolnici, upam pa, da bomo vsi hitro doma.

Kako dolgo pa ste mamice, ki ste to že dale skozi morale čakati na svoje sončke? Meni se čas nenormalno dolgo vleče. Pa tako prazno se počutim, ko nimam Jana ob sebi.

Pobožajte svoje sončke!

anne
Neposredna povezava do sporočila: 1
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 15:19:14   
filipinka
:rozica:Držita se!:rozica: Vse bo O.K.!:sloncek:

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 15:46:00   
Nani-nani
Verjami, da bo vse v redu. Tudi jaz sem rodila nedonošenčka v 35 tednu, pa se je sedaj vse uredilo.
V začetku so težave, potem pa s časom to vse mine.
Boš videla kako boš hitro pozabila na vse težave, ko boš ob svojem sončku. Želim, vama, da se fajn dojita, previjata, cartata in navajata en na drugega. Nedonošenčki rabijo veliko ljubezni, topline in časa.
Držim vama pesti, ko pa se bosta ujela pa še le kaj napiši, kako vama gre.
lp

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 15:57:39   
dory
Drzita se :)..nas tamal je mel v 36.tednu enake mere,ki so mu jih nameril ze v 32.tednu...vse bo ok bos vidla..kmal se boste pa lahko crkljali doma..

Pobozaj malega Jana :)

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 16:16:30   
Janeja
anne,

najprej čestitke za tvojega Jana lepo ime, mi ga imamo tudi doma). Kar pozitivno razmišljaj pa bo vse dobro.

Te čisto razumem, da se ti dnevi brez Jana vlečejo. Jaz imam na intenzivni v LJ punčko Leo, ki sem jo rodila s 24T. Danes je stara 13 dni in se prav dobro drži in napreduje. Brez nje bomo še vsaj tri ali štiri mesece. Pa veš kaj, tudi če več, samo da bo potem vse OK. Se bomo pa pol toliko bolj cartali.

Držite se. Pa uspešno dojenje.

Janeja

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 20:22:37   
petra + zoja
ciao anne,
če bo vse ok, mislim, da bosta hitro doma, jaz sem rodila z 31. tedni, pa je potem nastal en problem, tako da sma z mojo Zojo ostale v bolnici 48 dni!

Ampak mislim, da bosta glede nato, da ni imel tako nizke porodne teže, kar hitro doma.

Kolikor mi je znano iz MB bolnišnice spuščajo, kadar ima otrok 2400g oz. ko začne lepo jesti na dojki ali po steklenički! ( da nima več sondice )!

Zoja je odšla z bolnišnice pri 2035g, rojena pa ni bila v Sloveniji!
Tako da ne vem natančno!

ok lepo bodi in cartkaj svojega dojenčka
:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 20:54:20   
Anonimen
Ojla!


Držim pesti za malega Jana, ki je proti moji punčki pravi velikan!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Sama sem dala skoz to, da Živa ni sama dihala saj je bila rojena v 29.tednu.

Na MB pediatriji je preživela 48 dni in je sedaj stara 4 mesece in 4 dni in tehta cca. 4,6 kg!

Sama sem bila pri njej zadnjih 10 dni pred odhodom. Najina zdravnica je bila dr. Miksičeva 9nebesa!

Držim vama pesti, da bosta ćimprej doma!

Če pa te karkoli zanima ti z veseljem pomagam!

Bojana in Živa

(odgovor članu anne)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   V 33 tednu sem rodila
9.3.2005 22:12:52   
Neški
Nič skrbet vse bo še dobro:angel:! Moja Niki je bila rojena v 35 tednu in odšla domov s 1980g in 45cm. V bolnici sva bili 11 dni, zaradi zlatenice in ni dovolj pila pri meni (dojili sva se po uro in pol, zato ker se je crkljala in sem bila njena duda). Ampak sedaj je vsa divja pri devetih mesecih (danes) (ima 7kg, 66cm) in tudi z Janom bo tako.
lp Neški

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   V 33 tednu sem rodila
11.3.2005 9:20:19   
Pupica
Nič ne skrbi tudi moja prijateljica je rodila punčko s temi merami, pa je danes prav fajn deklica!

Želim vama čimveč čimlepših trenutkov:rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   V 33 tednu sem rodila
21.3.2005 21:47:41   
jana&ema
:)glavo pokonci, še vse bo Ok. Moja Ema se je rodila v 35 tednu in bila po teži in dolžini sicer zelo velika ampak to ni vedno najboljše je takrat rekla njena pediatrinja, malo nama je nagajalo dihanje pa premočna zlatenica, tako da so ji menjali kri, ko je imela 3 dni ampak je takoj ko sva prišli domov (notri sve bili 12 dni) ujela ritem dojenčkov rojenih na rok in celo zelo hitela z rastjo in kilami. No danes veselo čeblja in hitro koraka proti svejemu 2 rojstnemu dnevu, ki bo 13. junija. Mislim pa da res drži da so prezgodaj rojeni otroci nekja zelo posebnega, pozitivno seveda, kot bi hoteli dokazat da res ni nič narobe če so malo pohiteli. Imejte se radi, stiskajte in mečkajte se vsak trenutek in vsak dan povejte svojim malčkom kako zelo jih imamo radi.
:metulj:Jana

(odgovor članu anne)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?