|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ajdova in prosena kaša
2.7.2009 11:44:54   
Katy78
Naš mali ima obe kaši kar rad, vendar vmes ko je, začne delati tako, kot da bo bruhal. Pa mu dam malo vode, pa je spet nekaj časa ok. Pri krompirju, rižu, polenti teh težav ni. Mislim, da so pri obeh kašah (obe od Zlatega Polja) krive luščine, ki jih je kar nekaj vmes in se pri kuhanju ne zmehčajo. Mogoče katera ve, ali ima kateri drug proizvajalec v kašah manj luščin?

LINK

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 2.7.2009 15:24:55 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ajdova in prosena kaša
2.7.2009 11:45:30   
Katy78
Eh, sem hotla slikice od embalaže nalimat, pa so se linki prilepili. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ajdova in prosena kaša
2.7.2009 15:00:02   
Hope2
Ne vem, kaj tvojga moti, naš jo obožuje in nobenih grimas ne dela zraven, sam jaz mu je sploh nič ne mečkam, pa kupujem mu bio ajdovo kašo (je zelena, ne rjava). Vsi proizvajalci imajo iste kaše, iste luščine, razen če sprobaš kako bio kašo, ki je že na videz drugačna, mogoče ima tudi drugačno luščinouser posted image user posted image . Jaz ne znam ocent, ker me nič ne moti pri nobeniuser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ajdova in prosena kaša
2.7.2009 17:57:38   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ne vem, kaj tvojga moti, naš jo obožuje in nobenih grimas ne dela zraven, sam jaz mu je sploh nič ne mečkam, pa kupujem mu bio ajdovo kašo (je zelena, ne rjava). Vsi proizvajalci imajo iste kaše, iste luščine, razen če sprobaš kako bio kašo, ki je že na videz drugačna, mogoče ima tudi drugačno luščinouser posted image user posted image . Jaz ne znam ocent, ker me nič ne moti pri nobeniuser posted image


Jah ne vem, v tej od Zlatega Polja so luščine. Sem jo potem še jaz probala in po parih žlicah sem tud jaz imela v grlu zrnca in si predstavljam, da tamalega motijo. Ajdova je v bistvu v redu, mi je niti ne bi bilo treba omenjat, ker ko jo zmečkam, je ok, prosena pa ne. Zdaj sem jo kupila od Alnature in je že po videzu bolj drobna in bolj "čista" (brez luščin) izgleda. user posted image

Za zeleno ajdovo kašo pa še nisem slišala. A ni ajdova kaša samo rjava?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ajdova in prosena kaša
2.7.2009 19:11:02   
Hope2
Sem tudi jaz bila prepričana, da obstaja samo rjavauser posted image . Zdaj smo 2 leti živeli v tujini, kjer niso poznali ajdove kaše,potem pa sem tam našla nemški organic shop in ajdovo kašo in me je kap, ko sem videla, da je zelena,sem mislila, da ni zrelauser posted image . No, pa zdaj vidim, da v sloveniji imaš tudi bio ajdovo kašo zeleno. Nevem zakaj je bio zelenauser posted image , je pa okus tudi mal milejši. Pa bio prosena kaša, ki jo kupim je tudi fajn drobčkanauser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ajdova in prosena kaša
2.7.2009 19:29:08   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Sem tudi jaz bila prepričana, da obstaja samo rjavauser posted image . Zdaj smo 2 leti živeli v tujini, kjer niso poznali ajdove kaše,potem pa sem tam našla nemški organic shop in ajdovo kašo in me je kap, ko sem videla, da je zelena,sem mislila, da ni zrelauser posted image . No, pa zdaj vidim, da v sloveniji imaš tudi bio ajdovo kašo zeleno. Nevem zakaj je bio zelenauser posted image , je pa okus tudi mal milejši. Pa bio prosena kaša, ki jo kupim je tudi fajn drobčkanauser posted image


Zanimivo. user posted image  A mi lahko poveš, kje kupuješ to bio zeleno ajdovo kašo oz. kateri proizvajalec jo ima?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ajdova in prosena kaša
2.7.2009 19:49:52   
Hope2
Dobiš jo v kalčku, merkatorju, tušu, šparu.... Imaš več firm, trenutno imam doma od Biotop-a. Jo pa najdeš ponavadi tam, ko so dietne, bio.... zadeve.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ajdova in prosena kaša
2.7.2009 22:58:09   
onur
Ajdova je v bistvu v redu, mi je niti ne bi bilo treba omenjat, ker ko jo zmečkam, je ok, prosena pa ne. Zdaj sem jo kupila od Alnature in je že po videzu bolj drobna in bolj "čista" (brez luščin) izgleda.


pri meni pa je bil problem, ker so pri ajdovi luščine, pa je tudi od zlatega polja. drugače se pa tudi naša včasih med obrokom kao davi, vendar sem ugotovila, da se sama napenja, danes pa je pričela še pljuvati, ker se ji je zdelo super in se je zraven smejala user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ajdova in prosena kaša
3.7.2009 8:38:10   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: onur

pri meni pa je bil problem, ker so pri ajdovi luščine, pa je tudi od zlatega polja. drugače se pa tudi naša včasih med obrokom kao davi, vendar sem ugotovila, da se sama napenja, danes pa je pričela še pljuvati, ker se ji je zdelo super in se je zraven smejala user posted image user posted image user posted image user posted image



Pri nas je bilo tole kao davljenje v bistvu samo pri proseni kaši. Sem včeraj zvečer za foro potem skuhala malo te od Alnature in je super, kot dan in noč v primerjavi s tisto od Z.polja. Se ful lepo skuha in nobene luščine. user posted image

Hope2 - pri debati o spanju si napisala, da tvoj mulči pred spanjem dobi flaško. Torej ima verjetno večerjo potem pa pred spanjem še flaško? Če ja, mi lahko pls poveš, koliko ti spije pred spanjem? Ker tale moj mulc je en tak požeruh. Kašice ob 18.00 poje 180ml (iz 180ml AM), potem pa okoli 20.30 še ca. 120ml AM - pa bi ga še več, če bi mu ga dala, pa se bojim, da si želodčka ne raztegne. user posted image

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ajdova in prosena kaša
3.7.2009 8:47:20   
Hope2
Ob 18.00 dobi mlečen obrok (ajdova kaša, polenta,riž, prosena kaša), kolk poje ne vem, ker mu ne merim. Bi pa rekla, da od 100-200ml. Kupljenih mlečnih kašic ne mara, mu pa včasih dam med kašo ali riž 1 žlico hipove mlečne kašice za lahko noč. POtem pa ob 19.30 dobi flaško iz 210ml vode in 7 meric AM. 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ajdova in prosena kaša
3.7.2009 8:49:51   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ob 18.00 dobi mlečen obrok (ajdova kaša, polenta,riž, prosena kaša), kolk poje ne vem, ker mu ne merim. Bi pa rekla, da od 100-200ml. Kupljenih mlečnih kašic ne mara, mu pa včasih dam med kašo ali riž 1 žlico hipove mlečne kašice za lahko noč. POtem pa ob 19.30 dobi flaško iz 210ml vode in 7 meric AM. 


Uf, potem je tvoj tudi ta pravi lakotnik. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ajdova in prosena kaša
3.7.2009 9:10:16   
Hope2
Vsak dan večjiuser posted image . Ampak se ne sekiram, ker je bil od rojstva drobčkan, zdaj pa velik pokuri s plazenjem in hojo. Pa še popoldanski obrok je samo flaška. Ko bomo tega zamenjali z GH, bo najbrž manj pojedel večerje. 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ajdova in prosena kaša
9.7.2009 14:54:51   
jolly123
Jaz sploh ne vem s čim naj pripravim tole ajdovo kašo. Ima katera kak dober recept? 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ajdova in prosena kaša
9.7.2009 17:36:25   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

Jaz sploh ne vem s čim naj pripravim tole ajdovo kašo. Ima katera kak dober recept? 


Jaz mu jo zmešam s katero koli zelenjavo.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ajdova in prosena kaša
9.7.2009 19:13:20   
jolly123
Ja samo kako? Skuhaš kašo posebej in zelenjavo posebej pa zmešaš? Dodaš kkašno začimbo?  Kompliciram vem...samo to pri nas ni na jedilniku, pa bi rada probala, pa da ne bom ravno kaj zanič naredila user posted image  

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ajdova in prosena kaša
9.7.2009 19:42:10   
Katy78
Ja, skuham jo posebej, zelenjavo pa posebej in potem s paličnim zmešam in dodam še kakšno kapljo olivnega olja. Hope2 je omenila, da se dobi zelena ajdova kaša, ki je bolj blagega okusa. Sem jo kupila in mulči jo rajši poje, ker res ni tako močnega okusa kot rjava ajdova kaša.

Glede začimb - ne vem, koliko je tvoj star, jaz mu jih še ne dodajam.


(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ajdova in prosena kaša
10.7.2009 7:01:23   
jolly123
Moj je 9,5 meseca mu dodam včasih k hrani ščepec origana, bazilike, peteršilja, ma odvisno kaj kuham. Veliko raje poje, če je malo "začinjeno". 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?