|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   carski rez tudi drugič?
1.5.2010 14:59:59   
Anonimen
zanima me če ste tiste, ki ste imele prvikrat carski rez tudi imele drugič?
zanima me kako je bilo drugič???enake bolečine, je bilo kajl ažje okrevanje...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: carski rez tudi drugič?
1.5.2010 17:45:36   
Jessy
Prvič sem imela CR, drugič sem rodila normalno. user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: carski rez tudi drugič?
1.5.2010 20:47:06   
krtek 1
Prvič in drugič CR.Drugič sem prej okrevala že zaradi tega,ker sem vedela kako poteka,kaj lahko pričakujem in ker sem bila pripravljena.Pa tudi zaradi anastezije.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: carski rez tudi drugič?
1.5.2010 20:51:21   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zanima me če ste tiste, ki ste imele prvikrat carski rez tudi imele drugič?
zanima me kako je bilo drugič???enake bolečine, je bilo kajl ažje okrevanje...




To zanima tudi mene ... Ker bi se tudi drugič oz. vsakič odločila za cr.

Verjamem pa, da je lažje, kot je napisala krtek, ker veš, kaj lahko pričakuješ ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
1.5.2010 21:20:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu donna22)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: carski rez tudi drugič?
1.5.2010 21:57:57   
Anonimen
čakte mal....odločila še za drugegauser posted image
a se sploh lahko???kolk je men G povedal se ne moreš, če je vse ok rojevaš naravno...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
1.5.2010 23:28:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 10:29:18   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

čakte mal....odločila še za drugegauser posted image
a se sploh lahko???kolk je men G povedal se ne moreš, če je vse ok rojevaš naravno...


Če imaš prvič CR, ti dajo naslednjič avtomatično možnost izbire: ali CR ali naravno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 11:27:48   
emaa
Rodila drugič pred 7 meseci. Več kot pol nosečnosti so mi težili, da mora biti nujno CR tudi drugič, pa ogrožanje otroka, sebe, itd. Jaz sme hotela poskusit vaginalno. Potem se pač sprijaznim, pa oni obrnejo ploščo, da naj poskusim vaginalno. V resnici je pa tako, če je otrok obrnjen glavično, ni pretežek, se porod sam začne in lepo napreduje, je z otrokom vse v redu, lahko rodiš vaginalno. V vsakem primeru imaš 10-14 dni pred rokom poroda priprave na CR, kjer ti dajo datum kdaj priti, če se do takrat ne začne spontano. Ker so pri meni sumili na zastoj rasti, porod se do datuma ni začel spontano, sem imela tudi v drugo CR. Govorim pa za porodnišnico LJ.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 11:28:33   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

čakte mal....odločila še za drugegauser posted image
a se sploh lahko???kolk je men G povedal se ne moreš, če je vse ok rojevaš naravno...


Če imaš prvič CR, ti dajo naslednjič avtomatično možnost izbire: ali CR ali naravno.




Očitno je to odvisno od G,ker pri nas ni tako.Če ni razloga za CR,drugič rodiš naravno.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 11:29:36   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Zakaj pa lažje, ko veš kaj pričakuješ?? Ne razumem, kako ti je to pomagalo?

Jaz sem imela prvič cr in ko bom drugič noseča, se bom najbrž odločila tudi z njega. Malo me je strah rojevanja samega, ker se lahko zakomplicira in se potem v vsakem primeru konča s cr.






Ne razumem,kaj ne razumeš????

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 11:39:36   
piko12
Prvič so mi 10dni po PDP sprožičli porod in sem imela potem urgentni CR, drugič sem hotela normalno rodit, čakali smo do 5 dni po roku, potem sem imela CR. Tako sem se tudi zmenila. Oboje v LJ. Drugič je bilo vse lažje, ni bilo tistega matranja prej in sem bila v enem tednu čist OK. Tudi rana se je prej zacelila, predvsem pa imaš pri drugem otroku izkušnje od prvega in te zato vsak jok ne spravi iz tira in gre vse lažje.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 14:17:31   
Anonimen
krtek,kje imaš G?
namreč tudi meni ni nč rekel glede izbire...če je vse vredu gremo rodit naravnouser posted image
kaj pa vem...po eni strani bi rada poskusila tudi to možnost, po drugi pa meje strah glede nato kaj vse preberem (lahko ogrožaš sebe, otroka...)?! zakaj pa???

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
2.5.2010 14:45:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 15:54:19   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

Prvič so mi 10dni po PDP sprožičli porod in sem imela potem urgentni CR, drugič sem hotela normalno rodit, čakali smo do 5 dni po roku, potem sem imela CR. Tako sem se tudi zmenila. Oboje v LJ. Drugič je bilo vse lažje, ni bilo tistega matranja prej in sem bila v enem tednu čist OK. Tudi rana se je prej zacelila, predvsem pa imaš pri drugem otroku izkušnje od prvega in te zato vsak jok ne spravi iz tira in gre vse lažje.




No,zelo podobno je bilo pri meni.Tudi jaz sem želela drugič normalno rodit,pa sem bila spet čez rok in so mi dali kar datum za CR in povedali,da bi se v vsakem primeru končalo kot prvič.V primeru,da bi dobila svoje popadke,se začela odpirati in če bi kazalo na začetek poroda,bi seveda rodila naravno in ne bi imela kaj izbirati.Ker pa so bili vsi znaki kot pri prvem porodu,so mi naredili CR.Aja,G imam v Slovenj Gradcu.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 16:02:47   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Krtek ne razumem kaj ti lahko v drugo pomaga, če že veš kako prvič zgleda. Prav tako si pod narkozo, te prerežejo in ti počasi okrevaš, kaj je tu lažje? Vidiš tega ne razumem!!!!

Ogrožaš pa sebe zato, ker so ti pač prerezali trebušno steno in vse ostalo pod njo....mah v glavnem sedem plasti in če so popadki prehudi, ko rojevaš naravno se lahko raztrgajo.... menda, govorim kot amater.





Živka,drugič sem lahko izbirala vrsto narkoze,pred tem nisem imela 27 ur umetnih popadkov,ko je narkoza spustila sem vedela kakšna bo bolečina,kako dolgo bo trajala,kdaj bom lahko šla sama na WC,kako najlažje dojiti otroka,kako najlažje vstati,ležati...pa saj si rekla,da si že imela CR,potem pa tako veš kako to gre in ne vem kaj me sploh sprašuješ????

Nihče ni omenjal besede pomaga,ampak je bila debata o hitrejšem okrevanju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
2.5.2010 16:57:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu krtek 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 21:02:30   
PC Baby
Meni je tudi G rekla, da če imaš 1CR, drugič lahko izbiraš. Tudi še v porodnišnici so mi pred odpustom to rekli.

Pa še na MONu sem brala odgovor od Pušenjaka, da je v Sloveniji drugič res na izbiro (ampak zdej ne najdem, ker je blo to že lani enkrat).

< Sporočilo je popravil PC Baby -- 2.5.2010 21:07:37 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: carski rez tudi drugič?
2.5.2010 21:13:56   
ninocka
Jst semmela CR 3x.
Prvic pod popolno narkozo, ker se je naravni porod zakompliciral, drugic sem skoraj do konca nosecnosti razmisljala o vaginalnem porodu, potem pa me je nekja ratalo strah, da mi bo maternica pocla in sem se odlocila za CR. POd spinalno narkozo, moz je bil lahko zraven, odlocitev je bila pa pravilna, ker sem mela izredno stanjsano maternico in verjetno ne bi prenesla popadkov. Tretjic sem mela tud spinalni CR, moz zraven, je blo super, 2 in 3. sem takoj vidla in polupckala mala dva.
Okrevala sem pa najhitreje po 1 CR, pri drugem in tretjem so me bolj sivi matrali. Prvi CR sem mela 05, drugega 07, tretjega pa lani.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: carski rez tudi drugič?
3.5.2010 12:08:03   
Anonimen
haloooo..men ni noben (ne G ne v B) omenil da lahko izbiram, pa da je še lahko mož zravenuser posted image
dajte mimal povedat od kkje ste?
jst sm z okolice celja.

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: carski rez tudi drugič?
3.5.2010 13:22:44   
tix
V Kranju vem je v nekaterih primerih (se je treba bolj pozanimati v katerih) mož lahko zraven pri CR

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: carski rez tudi drugič?
3.5.2010 15:52:08   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

haloooo..men ni noben (ne G ne v B) omenil da lahko izbiram, pa da je še lahko mož zravenuser posted image
dajte mimal povedat od kkje ste?
jst sm z okolice celja.



Ne odločiš se ali je lahko mož zraven user posted image , ampak a želiš imeti tudi drugič CR.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: carski rez tudi drugič?
3.5.2010 17:26:17   
Anonimen
Prvič sem imela urgentni CR, v drugo so mi dali na izbiro in sem se odločila da probamo vaginalno. Ker se na PDP ni še nič dogajalo sem šla še enkrat na CR (si niso upali več čakat). Obakrat v spinalnem bloku, mož je bil obakrat z mano. Je pa bilo to v Postojni.
Okrevanje pa obakrat kak teden. Po dveh mesecih sem začela z body pumpom...

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: carski rez tudi drugič?
3.5.2010 22:32:05   
Jessy
Če imaš prvič CR, lahko drugič izbiraš.

Jaz sem rodila pred dvema mesecema v PO. Tokrat brez CR, prvi je bil zaradi medenične lege. Za tak porod morajo biti izpolnjeni nekateri pogoji: otrok ne sme presegati 3500 g, imeti moraš svoje popadke in se moraš odpirati. Če tega ni, ne boš izbiral, ampak boš šel na CR. Sploh glede popadkov, ker ti umetnih ne smejo dati, oz. ti jih lahko dajo eno mini dozico, da se ti maternica slučajno ne pretrga.

Jaz se nekaj časa po prihodu v porodnišnico nisem odpirala, pa mi je rekla babica, da najbrž nisem pripravljena, da bi rodila in da naj se z ekipo zmenim za CR. Preden je prišla ekipa (pride ob 7h zjutraj), sem bila odprta že 4 cm, zato sem lahko šla rodit, sem pa izbrala EA.
Moram rečt, da imam izredno lepo izkušnjo poroda in če me kdo vpraša, kaj je lažje, je vsekakor bolje roditi kot imeti CR, čeprav sem CR zelo dobro prenesla in tudi samo okrevanje po njem. Pa vseeno mi je bilo lažje roditi, ker sem imela EA.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: carski rez tudi drugič?
4.5.2010 16:47:30   
Anonimen
zanima me kako zgleda v spiralnem blokuuser posted image

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?