|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nočno bujenje
20.10.2008 9:44:55   
jgb
Naš malček bo konec meseca dopolnil 7 mesecev. Zadnji mesec in pol se hranimo na 3 ure čez dan in spimo v povprečju od 20:30 do 6:30. Zadnji teden pa se je začel zbujati tudi vmes, najprej samo ob 1-ih. Nato on 1-ih in recino 5-ih. Zadnji noč celo ob 1-ih, 3-eh in 5-ih. Ni lačen, ker ga je potrebno samo dvigniti, malo pocrkljati (2-3min) in položiti nazaj (spi v svoji sobici). Je to običajno? Je imela katera podobne izkušnje in mi zna povedati za kaj gre? Hvala za vse odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 10:21:35   
Anonimen
Ravno to prebujanje mene muci zadnje case.Pri nas je podobno,s tem da ji dam dudo,vcasih prizgem glas.vrtiljak.Tamala ne joka,samo nekaj jamra,ter brca.Sem ze premisljevala,da bi jo ponoci prvic ko se prebudi nahranila(kaj pa ce je lacna),

(odgovor članu jgb)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 10:23:03   
ninini
mogoče pa ga mučijo zobki saj je veliko takih ki prej pridno spijo ko pa začnejo rast zobki pa se ponoči zbujajo ampak to hitro mine kar naenkrat bo spet spal

(odgovor članu jgb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 10:33:09   
jgb
Tudi sama sem razmišljala da so zobki, samo mi noben ne zna povedat ali je rast zobkov kaj dedna ali ne, da bi se vsaj približno lahko orientirala. Jaz sem jih dobila pri 8mes, mož pa pri 17mes.
Glede na to, da naš dovolj poje čez dan (5 obrokov) mu ponoči ne dajem nič več.
kleopatra28: Koliko je stara vaša dojenčica in ali že ima prve zobke?

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 10:38:12   
Anonimen
Moja bo 21 5m.Zobka sta ji pa prejsnji pon.ven pogledala,torej ce bi bili zobi problem bi sedaj morala praviloma dopbro spati.
Mi pa cez dan tudi zadosti poje.Zbudi se pa res vsako uro,vcasih nikakor ne more nazaj zaspati.

(odgovor članu jgb)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 12:17:33   
mile
Pri nas je isto, je stara že 8,5 mes. pa se je začela ponoči zbujati. Tudi po petkrat joka, ko pa jo dvignem, malo stisnem k sebi, spi naprej. Pa niso zobki, vsaj mislim, da ne. Ker jih ima že precej, pa se prej, ko jih je dobivala ni zbujala ponoči. Mi ni jasno, kaj je zdaj to.

(odgovor članu jgb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 12:29:41   
BUŠICA
pri nas enako-zbujanje na 3h (5m), prej pa je spal celo noč. jaz mu dam jest pol pa zaspi nazaj.

(odgovor članu mile)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 12:40:09   
ZvezdicaZaspanka
Jaz bi rekla da so zobki. Vsaj pri nas je tako. Moja dva sta zdaj stara 7,5. Do 6. meseca smo spali celo noč, to je od 21-6. Potem pa kar naenkrat zbujanje. Prvi ima zdaj 6 zobkov, drugi 4 že zunaj in dva še rasteta. Prvi se je zbujal približno 3 tedne in sicer toliko časa, da so mu zgornji 4 prišli ven in da dlesen ni bila več rdeča. Zdaj spet pridno spi. Drugi se pa zbuja že 1,5 m, se mi zdi da je bolj občutljiv in da mu zboki težje prebijajo ven. Ponoči, ko se zbudita, jima dam vedno flaško, v temi. Spijata in spita naprej. Drugi se zdaj zbuja okrog 3 in 5ih. Smo oz. imamo pa problem samo z zgornjimi zobki, ker zgleda da zgornji bolj bolijo, vsaj naše. Ko so rastli spodnji, sploh ni bil problem.

(odgovor članu jgb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 14:44:24   
jgb
No, me veseli, da nismo edini. Ali so zobki bomo pa še vidli. Glede na to, da čez dan pojemo več kot dovolj ne vem, če bi bilo fino, da ga hranim še ponoči. Edino, če čez dan zmanjšam obroke in dodam enega ponoči. Vem, da se sliši kruto, ampak ali je kdo poskusil preslišati to nočno bujenje? Se po 10-15 min jok umiri ali še okrepi? Jaz sem ga 1x čist ponesreči ponoči preslišala in naslednjič namenoma pa je začel spati celo noč v povprečju po 10ur v kosu.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nočno bujenje
20.10.2008 21:25:23   
mile
Kadar hočem jok preslišati, jo (ponavadi) tako razjezim, da je potem auf 3 ure. Potem bi se igrala, ... jesti ji pa ne dam, ker nikoli ni jedla ponoči, se bojim, da bi se še tega navadila, razen potem po treh urah, ko imamo že vsi vsega dovolj. Potem pa zaspi.

(odgovor članu jgb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nočno bujenje
22.10.2008 8:19:48   
jgb
Danes se je zbudil 15 do 5 in sem malo počakala. V cca 10 minutah je bilo spet vse tiho in je spal do 7, do jutranjega hranjenja.

(odgovor članu mile)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nočno bujenje
22.10.2008 10:38:09   
gruffalo
Se bom kar priključila debati, ker sem ravno hotela odpret novo temo zaradi enakega problema. Naša princesa je stara 3,5m in do prejšnjega tedna je spala kot polh. Ponoči se je 1x zbudila, najedla in zaspala. Ampak te idile je očitno konec. Zdaj se zbuja na 1 do 2 uri, malo bi jedla, malo bi imela družbe, spala pa glih ne bi. Še vedno se samo dojiva in mogoč ji je to premalo? Ker mislim, da zobki še niso, oba ta večja sta jih dobila pri 7m. Je pa res, da si punca non stop tišči pest v usta, dude pa niti pod razno noče.
Jah, welcome to the club. Bo minilo...upam, da čimprej, preden se spotaknem na podočnjakih...

(odgovor članu jgb)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nočno bujenje
22.10.2008 16:41:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gruffalo

Se bom kar priključila debati, ker sem ravno hotela odpret novo temo zaradi enakega problema. Naša princesa je stara 3,5m in do prejšnjega tedna je spala kot polh. Ponoči se je 1x zbudila, najedla in zaspala. Ampak te idile je očitno konec. Zdaj se zbuja na 1 do 2 uri, malo bi jedla, malo bi imela družbe, spala pa glih ne bi. Še vedno se samo dojiva in mogoč ji je to premalo? Ker mislim, da zobki še niso, oba ta večja sta jih dobila pri 7m. Je pa res, da si punca non stop tišči pest v usta, dude pa niti pod razno noče.
Jah, welcome to the club. Bo minilo...upam, da čimprej, preden se spotaknem na podočnjakih...

 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Drugace se pa moja ponavadi ne joka,ji dam hitro dudo,ce bi se pa res jokala in nikakor hotela pomiriti,bi jo pa seveda nahranlia.
Se pa za sedaj tega izogibam,saj me je zadnjic pediater dobesedno nahrulil,naj bi bila predebela,kot da jo jaz pretirano hranimuser posted image .Sem cel mesec zapisovala uro in kolicino hranjenja,poje manj kot naj bi pri teh mesecih.

Je pa danes ponoci spala skoraj 13h skupaj,s tem ,da se je zbudila za dudo samo 1xuser posted image .
Saj bouser posted image .

(odgovor članu gruffalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nočno bujenje
22.10.2008 18:21:18   
andrejkam

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

pri nas enako-zbujanje na 3h (5m), prej pa je spal celo noč. jaz mu dam jest pol pa zaspi nazaj.

Enako, samo da ima naš 6,5 m.
Zobka ima dva in ko sta lezla ven, ni bilo tako. Sem pomislila, da je lakota in mu probam pred spanjem dat kašico, pa je ne mara. Sem se navadila, da se podoji in zaspiva naprej (sicer ne vem, kdo prej zaspi). No, ponavadi pomaga, da ga malo obrnem ... včasih je to dovolj, da zaspi.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nočno bujenje
24.10.2008 14:07:53   
timons
tudi pri nas imamo enake probleme. Timon je bil sedmega star 9 mesecev ampak se že od 5ga meseca naprej zbuja vsa pa ke pol ure ali uro.. malo poje in spet nazaj zaspi user posted image najprej sem misla da so prav tako zobki, ampak jih ima zdaj že osem pa še je vedno enako. do 5h mesecev se je zbujal na 3-4 ure sedaj pa vsake pol ure ali uro.  user posted image mi zna kdo povedat kako ga naj odvadim tega? user posted image

(odgovor članu jgb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nočno bujenje
24.10.2008 14:11:27   
timons
IZVIRNO SPOROČILO: gruffalo

Se bom kar priključila debati, ker sem ravno hotela odpret novo temo zaradi enakega problema. Naša princesa je stara 3,5m in do prejšnjega tedna je spala kot polh. Ponoči se je 1x zbudila, najedla in zaspala. Ampak te idile je očitno konec. Zdaj se zbuja na 1 do 2 uri, malo bi jedla, malo bi imela družbe, spala pa glih ne bi. Še vedno se samo dojiva in mogoč ji je to premalo? Ker mislim, da zobki še niso, oba ta večja sta jih dobila pri 7m. Je pa res, da si punca non stop tišči pest v usta, dude pa niti pod razno noče.
Jah, welcome to the club. Bo minilo...upam, da čimprej, preden se spotaknem na podočnjakih...


moj malček je stra 9 mesecev pa še vedno dojim, poleg vse hrane kar je.. v glavnem ponoči samo dojim .. vsake pol iure oziroma eno uro jeva.. praviš če maš mogoče preslabo mleko.. jaz sem mu probala dat flaško z mlekom prej kot je večer zaspal ampak se je za 1 uro prav tak zbudo in je spet jedo pri meni, tak da mislim da je k večjemu to samo cartanje user posted image ma saj bo upam no user posted image

(odgovor članu gruffalo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nočno bujenje
24.10.2008 20:23:03   
Ketrin
No, pa da se še jaz vkjlučim v debato... Imamo enak problem. Naša je spala do 4 mesece celo noč, zbudila se je samo 2x za jest... mogoče 3x ampak to zelo redko... Naslednji teden bo stara 7 mesecev.... torej že tri mesece se zbujamo... Najprej po 5x na noč... potem cel september na 10, 15, 20 minut... Katastrofa... Jaz sem probala že vse živo (prižkano lučko, glasbo, dvignjeno vzglavje, mrzlo sobo, drugo pokrivalo, vlažilec zraka, solno lučko, kamilice, dudo, kašico, obrnila sem posteljo, eno noč je spala pri nama)... skratka res čist vse kar mi je na pamet padlo razen tega da bi jo pustila da se joka pol noči...no tega tudi ne nameravam. Pa niso zobki...Pa sem ugotovila da ji čisto nič ne fali razen tega da ima sindrom MAMA. Sploh pri dojenih otrocih se to pojavlja. Pač potrebuje pozornost in bližino mame... in to takoj, zdaj, tukaj user posted image Probajte kar pač lahko, drugače pa mislim, da bo samo minilo ko pač bo... upam za vse da čimprej....

Naj pa še povem da se zdaj par dni zbuja na 2 uri in to je zame cel luksus...ko bi le tako ostalouser posted image



(odgovor članu timons)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?