|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gluten ???
6.12.2004 14:45:10   
bini
hm.. meni pa zdaj ni nič jasno - sem pač bolj slaba kar se teh stvari tiče... katera hrana pa sploh vsebuje gluten?? in ali se je te hrane pri naših malčkih res treba izogibati kar do 12. meseca?? meni se zdi to zelo dolgo in pa pri pripravljeni hrani sem zasledila, da tista, ki je namenjena za po 6. mesecu, večinoma vsebuje gluten..zdaj pa ne vem več kako.. a lahko skuham navaden riž, pa gre, pa polento??? stara bo pa moja mala kmalu 6 mesecev :bravo:
pa hvala vam za nasvete drage mamice:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   gluten ???
6.12.2004 15:05:53   
Anonimen
Jaz ne vem, ali smo imeli srečo ali kaj, ampak jaz še danes ne vem, kaj sploh je to gluten. Moj otrok je star dve leti in pol, pri šestih mesecih je jedel vse to, kar si ti naštela.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   gluten ???
6.12.2004 15:16:47   
Blink1
Na splošno lahko dojenčki gluten jejo po 6. mesecu. To se tudi opazi na pripravljeni hrani od Hippa, na Frutkih itd... Pred 6. mesecem pa ne. Lahko pa počakaš tudi dlje...To je čisto tvoja izbira... Mislim pa, da je Willma enkrat pisala o posledicah...celiakija ipd...

Jaz po 6.mesecu ne bom komplicirala...:)

Čau9nebesa

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   gluten ???
6.12.2004 15:20:00   
Anonimen
jaz sem ji tam nekje po 6. m,esecu začela dajat hrano z glutenom.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   gluten ???
6.12.2004 15:26:04   
bini
imate prav... tud jest ne bom komplicirala po 6. mesecu... hehe, sicer pa tud jest ne vem čist točno kaj je to gluten...uf kolk moramo mamice vedt v 21.stoletju :zmeden:..

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   gluten ???
6.12.2004 15:39:17   
analizapola
Meni je zdravnica rekla da dojenčki do 6 meseca se nimajo razvitega encima, ki bi razgradil gluten.

riž, koruza proso ne vsebuje glutena, vse kar je iz pšenice pa vsebuje gluten.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   gluten ???
6.12.2004 19:14:03   
sašaš
Gluten je sestavni del beljakovin, ki se nahajajo v pšenici, rži, ovsu in ječmenu. Če katero zanima še kaj o tem, me lahko vpraša. Trenutno pišem diplomsko nalogo na to temo in sem čist na tekočem!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   gluten ???
6.12.2004 20:13:31   
malika
Do 6 meseca se moraš tem živilom izogibat, potem pa kar v akcijo.
Riž in polenta pa sta edini živili, ki ne vsebujeta glutena in ju lahko daš dojenčku že pred dopolnjenim 6 mesecem.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   gluten ???
6.12.2004 21:30:08   
Anonimen
Bini gluten je beljakovina ki se nahaja v vsh žitaricah:oves, pšenica ,rž,ajda.Netoleranca organizma na to beljakovino je bolezen imenovana Celijakija.Bolniki z celijakijo lahko uživajo riž,ta nima glutena.Koruza ni omenjena.
Lp Neva

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   gluten ???
6.12.2004 21:39:40   
Anonimen
sašaš sori nisem te brebrala.:)-

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?