|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:54:04   
ledenaa
Kerensa žal ,če si ne moreš privoščit  tako drago hrano ,potem sploh ne moreš imeti psa,saj veš da je edino takšna kvalitetna hrana edino dobra zanjuser posted image

Ja halo če kupuješ brikete cenejše seveda pes ne dobi vsega kar potrebuje user posted image ,moraš kupovat hrano ,ki je najdražja user posted image

malo šale...
Ampak to so neumnosti


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:55:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Kerensa žal ,če si ne moreš privoščit  tako drago hrano ,potem sploh ne moreš imeti psa,saj veš da je edino takšna kvalitetna hrana edino dobra zanjuser posted image
Ja halo če kupuješ brikete cenejše seveda pes ne dobi vsega kar potrebuje user posted image ,moraš kupovat hrano ,ki je najdražja user posted image

malo šale...
Ampak to so neumnosti

Potem pa s polovico lastnikov slovenskih psov kar direkt na sodišče zaradi mučenja živali. user posted image
Drugače pa - niti ni to, da se ne bi mogla privoščiti te hrane, ampak se mi jo zdi nesmiselno kupovati. Ker v 50-ih % plačaš samo ime znamke. Kakor pri vsem ostalem.


< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 24.9.2009 13:56:45 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:58:46   
Arwenko
Jaz nobene psu ne bi dala te svinjarije za jest, tudi mešancu ne, še potepuški mački ne, vsak pa po svoje pač. Eni mislijo tudi da je otrokom super, če se celo življenje prehranjuje v McDonaldsu, drugi pa pač ne. In na policah trgovin je polno svinjarije, pa zato še ni vredu, ker je na policah.

Zakaj pa imajo to svinjarijo psi tak radi - zato ker je zelo slana in polna umetnih arom, posledično seveda okusna, kot je večini (no vsaj meni) okusen tudi McDonalds, pa to ne pomeni, da je zdrav in zame dober. Je pa res, da jaz se sama odločam, pes pa se ne more, zato vsaj psom dajem tisto kar mislim da je za njih vredu.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:59:32   
water lily
Plačaš znamkouser posted image

No sej če sebe futrate z mcdonaldsom je težko pričakovat da bi psu privoščili kaj boljšega.

In ne za nikogar ni dobra ta junk hrana. Ne za mešance ne za rodovniške. Nima to sploh veze.

O tem da zakaj prodajajo če ni dobro pa sam....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:05:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Jaz nobene psu ne bi dala te svinjarije za jest, tudi mešancu ne, še potepuški mački ne, vsak pa po svoje pač. Eni mislijo tudi da je otrokom super, če se celo življenje prehranjuje v McDonaldsu, drugi pa pač ne. In na policah trgovin je polno svinjarije, pa zato še ni vredu, ker je na policah.
Zakaj pa imajo to svinjarijo psi tak radi - zato ker je zelo slana in polna umetnih arom, posledično seveda okusna, kot je večini (no vsaj meni) okusen tudi McDonalds, pa to ne pomeni, da je zdrav in zame dober. Je pa res, da jaz se sama odločam, pes pa se ne more, zato vsaj psom dajem tisto kar mislim da je za njih vredu.

Dobro - vsak po svoje. Pa vendar - iz napisanega bi se dalo sklepati (vsaj jaz tako sklepam), da si človek, ki si ne more privoščiti (ali ki noče plačati, četudi bi lahko) Hills-a ali podobnega, ne bi smel omisliti psa. Torej lahko zapremo večino zavetišč in večino ljudi obtožimo mučenja živali (ali pa vsaj škodljivega ravnanja z njimi).
Ne vem, no... Zame je spodoben lastnik psa tisti, ki psu nudi varno streho nad glavo, zadostno količino hrane in pijače, primerno gibanje, socializacijo in seveda ljubezen, ne pa tisti, ki pokaže račun z vrtoglavo vsoto. Pa ne, da bi bilo to merilo, ampak še vedno - psa ne zanima, koliko stane konzerva. Lastnika naj bi sicer zanimala zdrava prehrana psa, ampak tudi staršev, ki svoje otroke hranijo izključno z zdravo prehrano, je bore malo. Pa zato še niso slabi starši.
Včasih se stvari pač ne izidejo. Če nimaš za Boogaboo, to še ne pomeni, da ne smeš postati starš.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:06:50   
water lily
Saj kakovostna hrani ni dražja v končni fazi kot junk.
Ker jo živali pojedo manj. Pa še določene probleme prepreči.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:08:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Saj kakovostna hrani ni dražja v končni fazi kot junk. Ker jo živali pojedo manj. Pa še določene probleme prepreči.

Deloma drži, seveda. Ampak ko imaš pred sabo dve 1.250 gramski konzervi in ena stane 0,79€, druga pa cca. 5€ in ko si ti popolnoma povprečen slovenski državljan (s povprečno plačo, s kreditom za stanovanje, leasingom za avto in dvema otrokoma), boš vzel prvo. In zato nisi slab lastnik psa.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:11:27   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Saj kakovostna hrani ni dražja v končni fazi kot junk. Ker jo živali pojedo manj. Pa še določene probleme prepreči.

Deloma drži, seveda. Ampak ko imaš pred sabo dve 1.250 gramski konzervi in ena stane 0,79€, druga pa cca. 5€ in ko si ti popolnoma povprečen slovenski državljan (s povprečno plačo, s kreditom za stanovanje, leasingom za avto in dvema otrokoma), boš vzel prvo. In zato nisi slab lastnik psa.


Konzerve nobene niso dobre.
Tako da raje kupi brikete. Pa kdaj sama skuhaj(saj vem da si zdaj iz stola ruklnauser posted image ).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:15:26   
Arwenko
Saj nihče ne reče, da bo pes umrl če bo pojedel kakšno tako hrano. Je pa tako, da je dosti manjša verjetnost da pojavijo zdravstvene težave, predvsem z ledvicami, da se podaljša psu življenje in zmanjšajo veterinarski stroški. Tudi moji psi dobijo kdaj kakšno takšno žnj konzervo, ampak ne pa da se samo s tem prehranjujejo in ostanki od kosila, kot to marsikdo počne. In ja, osebno mislim da nekdo, ki psu ne more privoščit kvalitetne prehrane, naj si ga raje ne omisli. Ker če nekdo ne more dat 50 eur na mesec za prehrano, me prav zanima kaj bo naredil, če se pes poškuduje in bo treba dat za kakšno operacijo, 300, 500 ali še več evrov? A takrat ga bo pa dal uspavat, ker ne bo mogel plačat? Nažalost je današnja realnost, da marsikdo to res naredi in takšni ljudje po moje nebi smeli imet psa, resnično ne.

Kerensa, pa ni mišljeno, da moraš kupovat najdražjo hrano, ena solidna povsem zadostuje, ne pa tega škarta ali pedigree. Pa tako kot je water lily napisala, kvalitetna hrana je bolj kalorična, posledično je psi pojejo manj in na koncu sploh ni take razlike v ceni. Recimo en 15kg žakelj koliko bi ga pojedel takšen doberman lahko stane 20, 40, 60 ali pa celo 100 eur, ampak recimo takšni v rangu okrog 40 eur so že čisto ok. Tudi med kvalitetnimi hranami zna bit namreč velika razlika plačat znamko ali pa plačat kvaliteto. Ampak tak kot ste napisale, vsak po svoje, upam pa da predvsem v dobro psov, ne samo v dobro lastnika.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:18:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Pa kdaj sama skuhaj(saj vem da si zdaj iz stola ruklnauser posted image ).

Ne seri - odkar ne hodim v službo, kuham 300% več, kakor prej. user posted image
OK, še vedno pa najbrž 75% manj od povprečne Slovenke. user posted image

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:24:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Ker če nekdo ne more dat 50 eur na mesec za prehrano, me prav zanima kaj bo naredil, če se pes poškuduje in bo treba dat za kakšno operacijo, 300, 500 ali še več evrov?

Moja ga. Pes se prehranjuje z nizkoproračunskimi konzervami in briketi. Čeprav je majhna, poje na dan eno tisto Scotty konzervo z brutto težo 1,250g, katere cena je (mislim, da) 0,93€. Samo konzerve torej znesejo slabih 30€ na mesec. Če prištejem še vrečo ali dve briketov, nekaj priboljškov (tiste palčke in kosti) in ostalo, kar se kupi mimogrede, sem na 50-ih €.
Za Hills pa sva prav pred kratkim primerjali s kolegico. Jaz sem torej za 1.250 gramsko konzervo Scotty-ja dala 0,93€, ona pa je za (mislim, da) 370 gramsko konzervo Hills-a dala cca. 2,3€ (se mi zdi).

Zdravnik je pa nujna stvar. Pri hrani lahko še izbiraš, ko je pa treba na operacijo, je pa pač treba na operacijo. In jo plačaš, kolikor pač stane.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:45:51   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi



Jaz imam rodovniškega psa, starega 8 mesecev. Skupaj s hrano, opremo, cepljenji, rentgenom zaradi šepanja, naju je pes prišel že cca. 1500€!!!! (v osmih mesecih! + nabavna cena!!)



In v čem jo potem razlika, če imaš rodovniškega ali ne. V ničemer. Plačala si 3x več za psa, s katerim moraš ravnotako hodit k veterinarju zaradi šepanja, kar se naj rodovniškim psom ne bi dogajalo....naj bi bili zdravi psi, a ne...ker so pregledani pri veterinarju....tvoj pa ima že pri 8ih mes. težave

In ja, tud mi smo imeli rodovniškega nem. ovčarja za katerega smo ogromno denarja pustili pri veterinarju. Sedaj imamo španskega mastifa, psičko brez rodovnika, ker nam je bil enostavno predrag. Smo je takoj peljali k vet. na pregled in je bilo vse bp. Sedaj je stara leto in pol, pa nima nobenih težav...trkam. Res pa je, da ti psi niso degenerirani in je naša psička iz prvega slovenskega legla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:46:19   
Arwenko
Hja, npr. 2,5 kg vrečka briketov Eukanuba stane med 16-18 eur, odvisno katero verzijo imaš, cela vrečka zadošča odraslemu psu teže 8-10 kg za cel mesec. Ne vem koliko je tvoja psička težka, ampak ker predvidevam da je manjša, da je to do 10kg. Kaj je pol ceneje? No pa tudi če ima 20kg psička, kar je že srednje velik pes, je to manj kot daš ti za tvoje konzerve, ker potem drugega kot briketov ne rabi. Ajde, pustimo priboljše, tiste se tako kupuje v vsakem primeru. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 14:53:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Hja, npr. 2,5 kg vrečka briketov Eukanuba stane med 16-18 eur, odvisno katero verzijo imaš,

Sparova stane pa 3€. user posted image In jo imam za slabih 14 dni. Ajde, recimo, da gresta 2 na mesec. Torej 6 €. In to POLEG konzerv, prej omenjenih.
Ga. Pes tehta slabih 10 kg, ja, vendar je vražje požrešna in glede na to, da je lena kakor jaz, začuda nima niti grama odvečna teže in niti ene težave z zdravjem. Odkar jo imam, še ni bila pri veterinarju zaradi bolezni ali poškodbe.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 15:02:45   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi



Jaz imam rodovniškega psa, starega 8 mesecev. Skupaj s hrano, opremo, cepljenji, rentgenom zaradi šepanja, naju je pes prišel že cca. 1500€!!!! (v osmih mesecih! + nabavna cena!!)



In v čem jo potem razlika, če imaš rodovniškega ali ne. V ničemer. Plačala si 3x več za psa, s katerim moraš ravnotako hodit k veterinarju zaradi šepanja, kar se naj rodovniškim psom ne bi dogajalo....naj bi bili zdravi psi, a ne...ker so pregledani pri veterinarju....tvoj pa ima že pri 8ih mes. težave

In ja, tud mi smo imeli rodovniškega nem. ovčarja za katerega smo ogromno denarja pustili pri veterinarju. Sedaj imamo španskega mastifa, psičko brez rodovnika, ker nam je bil enostavno predrag. Smo je takoj peljali k vet. na pregled in je bilo vse bp. Sedaj je stara leto in pol, pa nima nobenih težav...trkam. Res pa je, da ti psi niso degenerirani in je naša psička iz prvega slovenskega legla.


Hja, to je zdaj posplošeno čisto preveč ne. Ne vemo zakaj je pes od skuštrane suzi šepal, če je nerodno padel ali si natrgal vez to nima zveze z rodovnikom, šepanje je tudi glavni znak klopno prenosljivih bolezni, za kar tudi ni kriv rodovnik, bi pa bilo krivo, če pes šepa zato ker ima fuč kolke ali komolce.

To kar si pa ti napisala, pa je tako, lahko imaš z rodovniškim smolo in z nerodovniškim srečo. Na žalost pa jaz poznam veliko več nerodovniških z veliko smolo, kot takšnih, ki so imeli srečo, vsaj za mojo pasmo velja to. Recimo pri nas je problem z alergijami - tudi kakšen rodovniški z alergijo se najde, seveda, ampak veliko veliko več je tega pri nerodovniških, nerodovniški imajo naenkrat probleme s kolki, česar pri rodovniških praktično ni (višavec je majhen pes in problemi s kolki res niso vsakdanji), naenkrat imajo težave z agresivnostjo psov...hmmm, pa začuda tudi sami nerodovniški, in tak bi lahko še naprej naštevala. Tako da, dejstvo je, da rodovniški ne more izključit vseh bolezni, je pa veliko majhna možnost. Pa še nekaj, tudi med rodovniškimi obstaja razlike, vendar je za laičnega kupca to težko ocenit. Jaz pa vsekakor vsakemu psu privoščim, da je zdrav.
Ampak povejte mi tole, pridejo na vzrejni pregled s psičko, ki ji manjka 2x toliko zob kot je dovoljeno, to pomeni, da je čeljust na pol prazna, ne da manjka zob ali dva. Lastnikom se pove, da s psičko ne morejo dobit vzrejnega dovoljenja, ker je pač zdravstveno problematična in se to prenaša naprej na potomce. In kaj ti odgovorijo lastniki, da mi bomo tako ali tako parili, da njim je čisto vseeno, da bodo oni pač imeli nerodovniške. Aham in kdo je zdaj na slabšem? A so lastniki teh mladičev res toliko profitirali za tistih par evrov, kupijo pa mladiče od zdravstveno problematične psice? Ne vem, jaz res ne vem no. Lastniki te psice pa itak že razlagajo naokrog, da niso dobili vzrejnega dovoljenja, ker jih komisija ne mara in bodo enako povedali naprej novim lastnikom, v to sem sigurna in tako se nadaljuje mit o čistokrvnih psih brez rodovnika. Nadaljeval se bo pa tako dolgo, dokler ne bodo kupci začeli razmišljat z glavo namesto z denarnico in tega kroga prekinili. Ker to je strašno fajn ne, poznam eno gospo, ki je ugotovila, da je pa fajn met nerodovniške, zato ker te nihče ne kontrolira, ker lahko imaš mladiče 2x letno (čeprav je to prepovedano tudi z zakonom), pa ti nihče ne more dokazat, ker nikjer niso zabeleženi, ker pariš s sosedovim fifijev, pa vsem razlagaš s kakšnim oh in ah lepim psom si paril, dokazat ti itak nihče ne more, ker nimaš nobenega potrdila, psica pa ko jo j***, parila jo dokler bo hodila na vseh štirih in dokler ne bo čisto izčrpana, pol si bo pa nabavila novo. Aja, psica je rodovniška in celo ima vzrejno dovoljenje, a si je to res zaslužila, psička mislim, takšno izkoriščanje?

Aja, pa še zakaj to pišem, zato ker ljudje ne vejo, pa tudi nočejo vedet, kaj vse nerodovniški mladič potegne za seboj, vsak gleda samo na tistih par evrov, ki jih bo privarčeval in to je žalostno, zelo žalostno, da nam je za živa bitja tako vseeno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 15:05:15   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Hja, npr. 2,5 kg vrečka briketov Eukanuba stane med 16-18 eur, odvisno katero verzijo imaš,

Sparova stane pa 3€. user posted image In jo imam za slabih 14 dni. Ajde, recimo, da gresta 2 na mesec. Torej 6 €. In to POLEG konzerv, prej omenjenih.
Ga. Pes tehta slabih 10 kg, ja, vendar je vražje požrešna in glede na to, da je lena kakor jaz, začuda nima niti grama odvečna teže in niti ene težave z zdravjem. Odkar jo imam, še ni bila pri veterinarju zaradi bolezni ali poškodbe.



Ja, samo kot jaz razumem, jo ti hraniš z obojim, ali ne? In skupaj daš zato cca 30 eur na mesec. A nebi raje dala 20 za kvalitetne brikete, kjer ne rabi nič drugega? Ne razumem te logike, a je to samo iz principa ali v čem je fora?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 15:07:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Aja, pa še zakaj to pišem, zato ker ljudje ne vejo, pa tudi nočejo vedet, kaj vse nerodovniški mladič potegne za seboj, vsak gleda samo na tistih par evrov, ki jih bo privarčeval in to je žalostno, zelo žalostno, da nam je za živa bitja tako vseeno.

Jaz nikoli namerno ne šparam na psu. Imam pa pri določenih stvareh drugačno razmišljanje. Zame je, vsaj kar se hrane tiče, na prvem mestu to, da je pes sit in ne to, od česa je sit. Logično, da ne od ostankov (ker si pač zasluži več), ampak še vedno mi je pa vseeno, ali je sit od Scottyja ali od Hillsa. In smatram, da če je stvar na prodajnih policah, da ustreza nekim standardom. Strupeno zagotovo ni, iskati 100%-no zdravo stvar je pa že za človeka nesmiselno, kaj šele za žival. Imam 2,3€ za Hillsovo konzervo, ampak se mi pač ne zdi smiselno. Ne glede na prednost Hillsa in pomanjkljivosti Scottyja.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 15:09:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Ja, samo kot jaz razumem, jo ti hraniš z obojim, ali ne? In skupaj daš zato cca 30 eur na mesec. A nebi raje dala 20 za kvalitetne brikete, kjer ne rabi nič drugega? Ne razumem te logike, a je to samo iz principa ali v čem je fora?

Ja, oboje dobiva. Da ni tako enolično za po ustih valjat. user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 15:12:40   
Pikec
Naš tata je bil bolj ponosen, ko je pes dobil odlično oceno za vzrejno dovoljenje (upam, da se to ocenjuje, ker nekje je bil odličen) kakor je bil ponosen ob diplomah in ostalih akademskih dosežkih otrok user posted image user posted image user posted image ...

Tko da nekaj je na tem vzrejnem dovoljenju..

Sem pa mal s teme zašla.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 15:19:31   
Arwenko
Hillsa se moji psi niti ne pritaknejo mimogrede, enim pa je ful všeč, ampak Hills je meni ravno tisto, nabita zraven znamka, noter pa nič več kot v Eukanubi, Boschu, Technikalu ali podobnim hranam, ki stanejo 30% manj.

Saj to me ravno zanima, od kod takšno razmišljanje, ga skušam razumet pač. O 100% zdravem pa itak ni za razmišljat, to je tak vprašljivo pri katerikoli hrani, še pri tisti bio.

Recimo glede konzerv, pa jaz vsem kupcem svetujem, da ne hranijo z njimi, so briketo enostavni boljši po sestavi, konzerva je pri nas recimo priboljšek, vsake toliko, ne pa redna prehrana.

Glede enoličnosti, to pa je čisto človeška kaprica, ker mislijo da zato ker ljudje ne maramo enolične hrane, da je tudi psom tako boljše. Dejanska resnica pa je, da večina psov (spet ne vsi) ob menjavi hrane dobi drisko, ker njihov sistem prebave ni narejen za menjavanje hrane oziroma bi menjave morale biti postopne. Je tudi ena gospa, ki vozi svojega psa stričt k meni, pa mi razlaga kako ona da svojemu vsaki dan drugačno konzervico in briketke, da se ne naveliča, pa 1x ribico, drugih piščanca, tretjič govedino. Pa pravim, ja a vaša ima skoz tak pokakano ritko, pa pravi, da ja, da skoz mehko kaka oziroma ima drisko in to je bilo ravno od menjavanja, ko si je pustila dopovedat, da naj izbere tisto kar njeni psici paše in jo naj hrani samo z eno stvarjo se je vse skupaj umirilo. Pa psička je mešanka, da nebo kdo spet o občutljivosti kakšnih rodovniških psov skakal v zrak.

Aja, v Zavetišču horjul hranijo samo s kvalitetno hrano, drugih ne poznam osebno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Iščem dobermana
25.9.2009 11:13:56   
Anonimen
kerensa, ne vem, lej, jaz ti ne bom pameti solila. Vsak se odloča po svoje, glede na svoje potrebe, želje, zmožnosti... Jaz osebno ne bi psu nikoli dajala Scooty-ja, Pedigreja in podobnega sranja. To je pač moje mnenje. PRvo kot prvo so te hrane veliko manj kvalitetne in jih mora pes pojesti veliko več, da dobi potrebne sestavine, kot če je eno dražjo hrano. Če že tu potegnemo črto, je razlika že precej manjša. Če pogledamo sestavo nekaterih hran: npr. pedigree ima veliko preveč sestavin rastlinskega izvora, kar je pa "mesa" so pa to odpadni deli. Prav tako moraš pri hrani gledati npr. prvih par sestavin ki so napisani na etiketi: če je na prvem mestu riž, koruza ali kaj podobnega, je to SLABA hrana. Na prvem mestu mora biti obvezno meso - še boljše je, če je na prvih dveh ali treh mestih. Problem je tudi v koruzi, ki jo ne sme biti preveč in pa npr. pri maščobah: vredu je če je piščančja maščoba, slabo pa če je svinjska mast.... Skratka, takšne stvari.. To je tako kot pri ljudeh: verjetno raje ješ puranje zrezke, kot pa purana in zmlete kosti (puranja - kostna moka). Pa verjetno veš, da je rjavi riž bolj zdrav kot bel, in da so polnozrnate testenine boljše kot bele.

Saj pravim, vsak se odloči po svoje, ampak meni niti na misel ne pade, da bi ga hranila s kakšno slabo hrano, pa čeprav mi hrana predstavlja precej velik strošek.

To je eden od linkov, pa si ga malo preberite:

http://www.sen.si/za_pse_in_macke/kako_izbrati.htm

Ledenaa, normalno, da psi jedo rajši hrano iz hoferja in podobno - tudi moj se pri tašči zažene v posodo, kot da ne bi jedel že en teden. A veš zakaj? Ker je v tisti hrani ful ojačevalcev okusa, ful soli in ostalih dodatkov.

Kar se tiče rodovniškega ali nerodovniškega psa.  NE gre se zato, da potem razlagaš okoli, da je rodovniški. Gre se predvsem zato, da lahko preveriš starše, potomce staršev in tako naprej. Vidiš, če se ponavaljajo kakšne napake, kakšna bolezenska stanja.. Seveda ni rečeno, da bo rodovniški pes bolj zdrav, čeprav je ponavadi tako.

mika, ni točno tako, kot si napisala. Šepal je zaradi poškodbe - ker je preveč divjal in se udaril v nogo, ne pa zaradi tega, ker je rodovniški in ima to dedno. Tako, da to bi se lahko zgodilo rodovniškemu psu ali pa mešancu. Vse ostalo nima veze. Plus tega sem s tem hotela povedati to, da s psom SO stroški. In nakupna cena je najmanjši strošek!!! Tudi mi imamo še enega nerodovniškega psa doma, ki so nagnjeni k dispalziji, ampak - trkam na les - nismo imeli nobenih problemov!!! Pes je bil zdrav, k veterinarju smo se šli samo cepit. In normalno, da ni 100%, da so rodovniški bolj zdravi kot nerodovniški.

Sicer se pa 100% podpišem pod Arwenko!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   In ja, tudi jaz se strinjam s tem, da če psu ne nameravaš kupovati kvalitetno hrano, potem je boljše, da ga sploh nimaš!!



< Sporočilo je popravil skuštrana suzi -- 25.9.2009 11:14:44 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Iščem dobermana
25.9.2009 11:18:27   
Anonimen
Aja pa še to: normalno je, da ima pes raje konzerve, domačo kuhano hrano, kot pa brikete. Ampak to je spet ista fora: lahko mu ti kuhaš doma meso, testenine, zelenjavo.. Pa nikoli ne boš zadel tiste prave "mešanice", ki jo pes potrebuje. Zato so najboljši briketi. Včasih seveda lahko dobi tudi kakšno konzervo, tuno, skuto.. ampak zelo malo, ker drugače se bo kmalu začel zmrdovati nad briketi.
Pa isto kot je napisala Arwenko, psu ne smemo vsak mesec menjavati briketov. Naj jih je 3-4 mesece, če mu ne odgovarjajo (driska, slaba dlaka.. ), poiščemo druge. Če mu bomo ponudili druge brikete, takoj, ko se kak dan ali teden ne bo dotaknil starih, potem bomo dosegli le to, da mu bomo lahko vsak mesec dali nove brikete in nad vsemi se bo zmrdoval. Dobili bomo samo zbirčenga, driskastega psa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Iščem dobermana
26.9.2009 9:41:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
kerensa, ne vem, lej, jaz ti ne bom pameti solila. Vsak se odloča po svoje, glede na svoje potrebe, želje, zmožnosti... Jaz osebno ne bi psu nikoli dajala Scooty-ja, Pedigreja in podobnega sranja. To je pač moje mnenje. PRvo kot prvo so te hrane veliko manj kvalitetne in jih mora pes pojesti veliko več, da dobi potrebne sestavine, kot če je eno dražjo hrano. Če že tu potegnemo črto, je razlika že precej manjša. Če pogledamo sestavo nekaterih hran: npr. pedigree ima veliko preveč sestavin rastlinskega izvora, kar je pa "mesa" so pa to odpadni deli. Prav tako moraš pri hrani gledati npr. prvih par sestavin ki so napisani na etiketi: če je na prvem mestu riž, koruza ali kaj podobnega, je to SLABA hrana. Na prvem mestu mora biti obvezno meso - še boljše je, če je na prvih dveh ali treh mestih. Problem je tudi v koruzi, ki jo ne sme biti preveč in pa npr. pri maščobah: vredu je če je piščančja maščoba, slabo pa če je svinjska mast.... Skratka, takšne stvari.. To je tako kot pri ljudeh: verjetno raje ješ puranje zrezke, kot pa purana in zmlete kosti (puranja - kostna moka). Pa verjetno veš, da je rjavi riž bolj zdrav kot bel, in da so polnozrnate testenine boljše kot bele.

Vse to mi je jasno, ampak vseeno tukaj ne bomo prišli skupaj. Sorry. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Iščem dobermana
26.9.2009 14:16:25   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Otika, to vsekakor ni res, da ne dobijo rodovnika. Očitno se lastnikom ni dalo urejati papirjev in voziti psa na vzrejni pregled in so jih sparili kar tako. In ti mladiči, tudi če so čistokrvni, so uradno mešanci, ker nimajo rodovnika.



Ja ok ... saj pravim ... čisto možno ... samo če pa tako pogledaš pa to SO čistokrvni psi, brez rodovnika.



čistokrvnih psov ni. Madona no. So rodovniški psi in nerodovniški psi, torej mešanci, križanci in vse ostalo. Če pes nima rodovnika, mi nihče ne bo pameti solil, da je pes čistokrvni. Pes je mešanec, lahko smo 100% kdo je mama, ampak za očeta nikakor ne. Zaradi mene je lahko tudi sosedov višavc, če mu je kdo pručko nastavil. In takšnih psov v zavetiščih kar mrgoli. Tudi takšni, ki so na las podobni dobermanom, rotijem, višavcem, 100% najdemo še kakšnega, ki je ekstremno podoben kitajskemu golemu psu.
Pa tudi, če že posvojite tele mešančke podobne določeni pasmi, potem to ne pomeni, da za te pse ni treba skrbeti kot za rodovniške. enako jih je potrebno cepiti, enako jih je potrebno hraniti s kvalitetno hrano, uporabljat kvalitetne šampone primerne psom, jim nuditi enako kvalitetno življenje, ne pa Mercatorjeve konzerve, domačo hrano iz mize in sprehod 1x dnevno. Ko si sešteješ vse stroške (tudi tiste 'nepotrebne', do katerih pa vsaj 1x v pasjem življenju pride do njih - raznonrazna šivanja, antibiotiki, obveze, pa do česa večjega tudi) - ugotoviš, da je cena 700, 800€ za mladiča dobermana, s super rodovnikom, zanemarljivo majhna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Iščem dobermana
26.9.2009 14:24:32   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
kerensa, ne vem, lej, jaz ti ne bom pameti solila. Vsak se odloča po svoje, glede na svoje potrebe, želje, zmožnosti... Jaz osebno ne bi psu nikoli dajala Scooty-ja, Pedigreja in podobnega sranja. To je pač moje mnenje. PRvo kot prvo so te hrane veliko manj kvalitetne in jih mora pes pojesti veliko več, da dobi potrebne sestavine, kot če je eno dražjo hrano. Če že tu potegnemo črto, je razlika že precej manjša. Če pogledamo sestavo nekaterih hran: npr. pedigree ima veliko preveč sestavin rastlinskega izvora, kar je pa "mesa" so pa to odpadni deli. Prav tako moraš pri hrani gledati npr. prvih par sestavin ki so napisani na etiketi: če je na prvem mestu riž, koruza ali kaj podobnega, je to SLABA hrana. Na prvem mestu mora biti obvezno meso - še boljše je, če je na prvih dveh ali treh mestih. Problem je tudi v koruzi, ki jo ne sme biti preveč in pa npr. pri maščobah: vredu je če je piščančja maščoba, slabo pa če je svinjska mast.... Skratka, takšne stvari.. To je tako kot pri ljudeh: verjetno raje ješ puranje zrezke, kot pa purana in zmlete kosti (puranja - kostna moka). Pa verjetno veš, da je rjavi riž bolj zdrav kot bel, in da so polnozrnate testenine boljše kot bele.

Vse to mi je jasno, ampak vseeno tukaj ne bomo prišli skupaj. Sorry. user posted image


Če ti je jasno, in če si, kot se kažeš navzven normalna, celo pametna ženska, potem bi to dojela. Pasja hrana tipa Mercator, Hofer je obično sranje. Vsebuje definitivno preveč soli, preveč konzervansov in ostalega sranja, kot hrana, ki je primerna za določen tip psa.
Drugače pa, suzi ti je lepo napisala, jaz bom dodala še samo eno računico:
Pes tipa doberman mesečno poje cca 12kg kvalitetne hrane (Belcando, Royal Canin itd), katera mu zadostuje za normalne dnevne potrebe, v primeru večje aktivnosti se kupi hrana Active, ki ima dodane stvari, ki jih aktiven pes porabi več. To te mesečno pride cca 40 - 45€. Žakelj kvalitetne pasje hrane.
Mercator, Špar, Pedigree, Hofer in ostalo sranje - ker hrana ni toliko posušena, skrčena in hranilno polna, pes avtomatsko poje več te hrane. Torej, če poje kvalitetne hrane okoli 12kg, bo pojedel te hrane vsaj 15kg. 500g vrečka Pedigreja pride okoli evro in pol. Torej 3€ na kg. Če zadevo mesečno seštejemo, pridemo na ceno kvalitetne in hranilne hrane, katere obrok dnevno (tudi če psa hranimi samo z briketi in mu ne kuhamo posebaj - torej po pravilih pasje hrane, ne naše) zadostuje vsem potrebam psa.
Torej definitivno nima smisla, da kupujem jankfud za pse, če ni cenejši, trgovine s kvalitetno pasjo hrano pa so tudi že na vsakem vogalu oziroma v vsakem večjem nakupovalnem centru.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?