|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kupujem psička...
12.2.2008 8:35:38   
Liona
Ojla,

nujno bi potrebovali psička manjše rasti (do konca meseca), maltežana, višavca... Ni nujno, da je z rodovnikom. Se komu sanja kje bi se lahko psička dobilo? Sicer sem nekam že vprašala, ampak cena 1200 eur je previsoka. Prosim za pomoč.

Hvala

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 8:36:42   
Strawberrie Cherrie
Vse našteto dobiš v najbližjem zavetišču. In boš rešila eno pasje življenje! 

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 8:39:08   
Anonimen
mali oglasi na netu...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 8:40:12   
Anonimen
http://www.emarket365.com/item.php?id=47876297
http://www.emarket365.com/browse2.php?id=7357

itd

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 8:43:33   
Anonimen
Če želite določeno pasmo se jo pač plača. Višavec pa maltežan sta si drugače zelo različna po karakterju.
Kupovanje psov brez rodovnika od preprodajalcev ne bom komentirala k me bruhat prime k kej tacga preberem. Če imaš rad živali tega ne boš nikoli naredu.
Moja tašča ima "nerodovniškega" maltežančka. Kolk smo zmetal za veterinarja raj nebi.
Če vam je pa vseeno kakšna pasma je, pa kot je že sc napisala. Zavetišča.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 8:48:47   
nuala
Oh, ne, ne tako.
Pojdi na strani Moj pes, pa si poglej prijavljena legla, govori s kakšnim vzrediteljem, tudi klubom. Ono ti bodo znali svetovati in ti pomagali pri nakupu.
Gotovo boš dobila mladiča tudi po nižji ceni, če ni nujno, da je vrhunske kvalitete!

Ne kupuj psov iz Oglasnika in podobnega, kaj vas res še ni srečala pamet!
Potem morda le poglej v zavetišča, če je kaj primernega zate. Bodo vsaj zdravi, sterilizirani, razglisteni,...čeprav bodo morda potrebovali nekaj časa, da jih vzgojiš.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 8:59:40   
Liona
karin24, mi je povsem jasno, da se določeno pasmo plača. Imelo smo že labradorca z rodovnikom, kokra , jaz imam rodovniškega dalmatinca.
Kužka bi kupili za mami, ker je lani izgubila 17 let staro kokeršpanjelko. Bom še preverila. Tudi v zavetiščih...

lp

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 9:05:03   
jolly123
Zakaj pa nujno do konec meseca?? Brez zamere ampak psa se ne kupuje tako. Tudi on je živo bitje, ki te bo potrebovalo nadaljnih 10-15 let. In če si res želiš določene pasme, se pa poveži z vzreditelji in ne preprodajalci, a se sploh zavedaš od kje ti psi prihajajo, ki jih dobiš po super ugodni ceni?
Psi pri vzrediteljih so pregledani, socializirani in predvsem zdravi. Če ti je pa vseeno za pasmo pa pojdi v zavetišče.
Pa še nekaj, če kupujte psa zaradi tega, ker bi ga otrok tako rad imel- to ni igrača! Kaj bo ko se bo te igrače naveličal in boste ugotovili da je treba za to igračo prav tako skrbeti, bo pes pristal na cesti, pri bližnjem društvu za zaščito živali ali v zavetišču?
Prosim premislite.
Se opravičujem, če nekaj posplošujem ampak se ukvarjam s problematiko zavrženih živali in take besede nujno psa takoj zdaj, me spravijo iz tira, čisto preveč slabih izkušenj imam s tem.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 9:07:26   
jolly123
No vidim, da ste že pred mano oddali odgovor.

Vsekakor poglejte po zavetiščih psov je več kot dovolj. Če boste psa vzeli drugje ga vzemite tam kjer jih oddajajo zastonj, nikakor ne pri preprodajalcih.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 9:21:58   
Anonimen
nuala, ni res, da so vsi psi iz oglasnika slabi.. Izogibati se je treba le enih in istih oglasov - Matoša, ljprodajaodkup, sebastjan501... Kupi par oglasnikov in ti bo jasno katerih se je treba izogibat!!!

(odgovor članu jolly123)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 9:27:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Liona

karin24, mi je povsem jasno, da se določeno pasmo plača. Imelo smo že labradorca z rodovnikom, kokra , jaz imam rodovniškega dalmatinca.
Kužka bi kupili za mami, ker je lani izgubila 17 let staro kokeršpanjelko. Bom še preverila. Tudi v zavetiščih...

lp


Za mamo bi jaz osebno maltežančka odsvetovala. Z njim je ogromno dela, pa psiček zna bit kar napadalen na momente.
Od majhnih pasem so meni osebno bolj všečni višavci. Če že izbirate med tema dvema.
Drugače jih je pa v zavetiščih ogromno kužkov. Mami je verjetno itak vseeno kakšen je. Ker rabi samo družbo predvidevam. Tako da verjamem da bi bila tudi bitica iz zavetišča zelo veselauser posted image .

Evo nekaj srčkovuser posted image :

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20587.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20934.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20444.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20066.0.html

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,18704.0.html

(odgovor članu Liona)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 9:56:20   
Anonimen
So ze vse druge napisale, ni vec kaj dodat. Nujno do konca meseca? Jap, pes je itak isto kot kila kruha. user posted image

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1264182 


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 10:12:02   
lara larissa









Pozdravljena. Jaz bi sam povedla da mam maltežančka, pa da je po moje treba kr fajn premislit  ali ga vzet ali ne. Že nasplošno je znano da je  full navezan tak pes na človeka in z našim je skoz bil problem, bog ne daj da bi bil kdaj sam več kot uro, ker  pol cvili pa "joka" kot nor,  noče jest , ves se trese (kot bi dobil nekak živčen napad) da ne omenjam nege od kopanja, krtačenja, striženje "krempljčkov" itd.  Naš kuža gre vsepovsod zraven, tudi na morje doma ali v tujino ker ga dat komu drugemu za par dni bi po moje poginil od žalosti.  Doma je sam le takrat ko res pride kaj takega vmes da ne more bit nihče z njim, drugače pa ne. Torej skrb je velika in apeliram na to da se res premisli ali ga vzamete ali ne, oz ali bo pogosto sam ali v družbi, ker  je za takega psička če je dost ali pa pogosto sam nič drugega kot mučenje oz trpljenje. Občasno so napadalni pa čeprav so taki mičkeni, tud otrok nimajo ponavadi najraje, bostajajo  maltežančki ki jih imajo radi - vsaj slišala sem tako , ampak iz  izkušenj našega maltežančka povem da ne mara otrok niti pod točko razno, me je strah tud kaj bo z našim psičkom meseca maja ko dobimo dojenčka..... upam da nam ga kako uspe navadit in da bo sprejel našega novega člana......
V glavnem je za premislit.......toliko iz moje strani.


< Sporočilo je popravil lara larissa -- 12.2.2008 10:18:19 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 10:30:05   
Liona
ribicaRR, hvala za dobronameren nasvet. Verjetno vam je ušel moj drugi post. Iz njega je namreč razvidno, da se vsi odgovornosti dobro zavedamo. Psa smo imeli kar pomnim. In imeli smo jih lepo kot malokdo. Zdaj imam jaz dalmatinko s katero naredimo od 5-10 km sprehoda dnevno. mami je imela kokeršpanjelko, ki je lansko leto umrla za rakom, stara 17 človeških let. Nanjo je bila res navezana in ker ima konec meseca roj. dan, smo se dogovorili, da ji poskušamo izgubo nadomestit. Je pa mami vitalna ženska, ki je ravno nastopila pokoj in je precej aktivna. In verjemi, da se zavedamo kaj pomeni imeti psa, saj smo se mi psom celo življenje prilagajali (odpovedani in prestavljeni dopusti itd.).
Še enkrat hvala :-)

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu lara larissa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 12:22:04   
Anonimen
Kaj pa kakšnega majšega šnavcarja? Na mojpes.net si poglej malo karakterje teh psov.

(odgovor članu Liona)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 12:25:18   
Anonimen
Kopiranje iz mojpes.net-a ni dovoljeno!

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 12.2.2008 16:13:27 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 14:06:22   
laurago
No mi imamo belega višavskega terierja. Če kopuješ malo pasmo ti res priporočam tega. Verjetno je sicer tudi odvisno od karakterja psa ampak naš ljubi otroke, nisem ga še slišala lajati, prijazen je, ne rabi tako veliko nege kot maltežan. Če želiš imeti lepega, zdravega in poslušnega psa je moje mnenje edino to, da je od tukaj naprej vse odviso od lastnika. Verjamem pa, da bo tvoja mami lepo zgrbela za psička.
Jaz ti res toplo priporočam višavskega terierja. Mi ga imamo sedaj 3 leta in res ga nisem slišala lajati, nikoli. Je pa tak res ljubeznjiv, hvaležen, prijazen, obugljen pes.
In naše otroke ima zelo rad. Pusti se jim božati vse, velikokrat tudi zraven katerega spi, ampak potem ga midva z mojim raje dava v najino spalnico, ker pri psu nikoli ne veš.

No...povej ko se odločiš

LP

_____________________________

Najraje jih imam:
Laura- 26.6.2001
Gorazd- 13.8.2003
Gašper & Gaber- 6.1.2007
ter da seveda ne pozabim najboljšega ter najprijaznejšega moža Klemna.
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 14:10:33   
laurago
Aja in menda, tako sem slišala praviti zadnjič pri veterinarju ko smo našega peljali na pregled, da so čistokrvni maltežani zelo občutljivi. In, da naj bi ta vrsta tudi izumrla, seveda ne takoj ampak sčasoma.
Poznam pa tudi par ljudi, ki ma maltežana in imajo vsi nekakšne probleme. Dva imata z ledvicami nekaj narobe eden je pa bolan. Pa so zelo vredu lastniki, no oglavnem, vem da za njih lepo skrbijo.

Ravno zadnjič mi je moja daljna sorodnica in tudi moja dobra prijateljica rekla, da ima njen maltežan nekaj narobe z ledvicami in da na žalost verjetno ne bo več dolgo. user posted image  Star pa še 1 leto ni.

LP 

_____________________________

Najraje jih imam:
Laura- 26.6.2001
Gorazd- 13.8.2003
Gašper & Gaber- 6.1.2007
ter da seveda ne pozabim najboljšega ter najprijaznejšega moža Klemna.

(odgovor članu laurago)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 14:30:51   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: karin24



Za mamo bi jaz osebno maltežančka odsvetovala. Z njim je ogromno dela, pa psiček zna bit kar napadalen na momente.
Od majhnih pasem so meni osebno bolj všečni višavci. Če že izbirate med tema dvema.


To sploh ni res in je povsem netipično za Maltežana. Maltežan ni napadalen, če že primerjamo z Višavcem je le ta neprimerno bolj "terierski" , saj je navsezadnje terier.





_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 14:32:32   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: laurago

Aja in menda, tako sem slišala praviti zadnjič pri veterinarju ko smo našega peljali na pregled, da so čistokrvni maltežani zelo občutljivi. In, da naj bi ta vrsta tudi izumrla, seveda ne takoj ampak sčasoma.
Poznam pa tudi par ljudi, ki ma maltežana in imajo vsi nekakšne probleme. Dva imata z ledvicami nekaj narobe eden je pa bolan. Pa so zelo vredu lastniki, no oglavnem, vem da za njih lepo skrbijo.


Povsem neresnično! Maltežani so daleč od izumrtja, so ena najstarejših pasem in vse boleznekse težave, ki si jih naštela, niti slučajno niso pasmesko pogojene.

To, da je pa večina NERODOVNIŠKIH maltežanov bolnih, pa ni nič novega - tako je tudi z večino drugih pasem.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu laurago)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 20:17:32   
laurago
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

IZVIRNO SPOROČILO: karin24



Za mamo bi jaz osebno maltežančka odsvetovala. Z njim je ogromno dela, pa psiček zna bit kar napadalen na momente.
Od majhnih pasem so meni osebno bolj všečni višavci. Če že izbirate med tema dvema.


To sploh ni res in je povsem netipično za Maltežana. Maltežan ni napadalen, če že primerjamo z Višavcem je le ta neprimerno bolj "terierski" , saj je navsezadnje terier.






Hja se ne strinjam, ker z maltežanom, vem, da je veliko dela. No razen, če želiš imeti zanemarjenga. user posted image  Verjetno ne.

_____________________________

Najraje jih imam:
Laura- 26.6.2001
Gorazd- 13.8.2003
Gašper & Gaber- 6.1.2007
ter da seveda ne pozabim najboljšega ter najprijaznejšega moža Klemna.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 20:28:12   
laurago
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

IZVIRNO SPOROČILO: laurago

Aja in menda, tako sem slišala praviti zadnjič pri veterinarju ko smo našega peljali na pregled, da so čistokrvni maltežani zelo občutljivi. In, da naj bi ta vrsta tudi izumrla, seveda ne takoj ampak sčasoma.
Poznam pa tudi par ljudi, ki ma maltežana in imajo vsi nekakšne probleme. Dva imata z ledvicami nekaj narobe eden je pa bolan. Pa so zelo vredu lastniki, no oglavnem, vem da za njih lepo skrbijo.


Povsem neresnično! Maltežani so daleč od izumrtja, so ena najstarejših pasem in vse boleznekse težave, ki si jih naštela, niti slučajno niso pasmesko pogojene.

To, da je pa večina NERODOVNIŠKIH maltežanov bolnih, pa ni nič novega - tako je tudi z večino drugih pasem.

No...kaj sem ti pa naredila? user posted image  Povedala sem, kar sem doživela, slišala...
In JA manjša se število maltežanov, ker je vse manj čistokrvnih-z rodovnikom in potem se kakšen čistokren pari z nečistokrvnim in nastane nekaj vmes. To dobro vem in me ne zanima, kaj praviš, sploh s takšnim obnašanjem. user posted image
In ne vem ali je bilo tisto z ledvicami pri maltežanih naključno ali pa se kaj prenaša. So pa od vseh primerov ki jih poznam vsi psi čistokrvni z rodovnikom.

Pa verjetno si že slišala, da ni ravno pametno, da imata npr. sestra in brat spolne odnose, ker če pride do zanostive je lahko pri otroku marsi kaj narobe. Ali misliš, da je pa pri živalih kaj drugače?
Moje mnenje je da zato ker je več mladičkov v leglu in mogoče lastnik ne proda vseh ali karkoli pač in se potem bratec in sestrica sparita in pride ven kakšen psiček z napakami npr. z okvaro ledvic.

To je moje mnenje in prosim, da ne govoriš več, ker govorim iz svojih lastnih izkušenj, dogodkov, ki sem jih doživela in še marsikaj.

Saj nisi stara 15let user posted image

_____________________________

Najraje jih imam:
Laura- 26.6.2001
Gorazd- 13.8.2003
Gašper & Gaber- 6.1.2007
ter da seveda ne pozabim najboljšega ter najprijaznejšega moža Klemna.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 21:05:49   
Anonimen
Držite se teme.

laurago, Shania ima izkusnje z maltezani, ker ima enega doma. In tudi ve, da se bratov in sester ne pari. user posted image

Liona, ce imate ze celo zivljenje pse ob sebi, potem ne razumem, zakaj razmisljas o "cistokrvenm brez rodovnika", saj dvomim, da se ne spoznas vsaj malo na kinologijo.

(odgovor članu laurago)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 22:23:18   
Shania
Tole z ledvicami je res tvoje mnenje, ki pa je samo - mnenje. Pravzaprav sem se oglasila samo zato, da se ne širi napačnega mnenja o pasmah - ki niso dejstva, ampak mnenja in, ko to nekdo 10x prebre se ne sprašuje ali je res ali ne, ampak kar zaključi, da je res in napačno mnenje deli naprej itd. In potem imamo pasme z tisoč in eno pripisano lastnostjo, boleznijo ... katera niti slučajno ne drži. In tako neka pasma dobi opis, ki je daleč od karakterne lastnosti pasme.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kupujem psička...
12.2.2008 23:14:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

IZVIRNO SPOROČILO: karin24



Za mamo bi jaz osebno maltežančka odsvetovala. Z njim je ogromno dela, pa psiček zna bit kar napadalen na momente.
Od majhnih pasem so meni osebno bolj všečni višavci. Če že izbirate med tema dvema.


To sploh ni res in je povsem netipično za Maltežana. Maltežan ni napadalen, če že primerjamo z Višavcem je le ta neprimerno bolj "terierski" , saj je navsezadnje terier.






No ja pol mam pa jaz nesrečo z njimiuser posted image . Ne resno tri poznam pa so ful napadalni. Sam ne vem pa kako je z vzgojo, tko da mogoče res ni to zarad pasme ampak zarad lastnikov. Čist možno.user posted image

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?