|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod v vodi
24.7.2008 14:19:36   
m333
?

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 24.7.2008 18:53:23 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Porod v vodi
24.7.2008 14:20:26   
m333
Ali ima mogoče katera izkušnje s tem? Mene namreč to zanima in kje ga izvajajo.


______________________________________

Prosim, da v bodoče uporabljate majhne črke, velike namreč pomenijo kričanje in težjo berljivost. V nasprotnem bodo vaše objave brisane.

Hvala in lp,
bonnie


< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 24.7.2008 18:42:14 >

(odgovor članu m333)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POROD V VODI
24.7.2008 15:12:29   
fragola
Jaz sicer nimam izkušenj, ker nisem še rodila, vendar vem, da ga izvajajo v porodnišnici Postojna

_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu m333)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POROD V VODI
24.7.2008 17:04:06   
m333
hvala rada bi vedela čim več o tem posebej kakšne so izkušnje

tako da punce če ka veste prosim za informacije

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POROD V VODI
24.7.2008 20:24:56   
Majuska
Izvajajo ga le v Postojni, treba se je predhodno dogovoriti. Tudi sama sem hotela iti rodit v vodo, ampak sem si premislila, ker je treba doplačati, pa še moja G. je nasprotovala temu načinu.

Sicer smo o tem že govorili user posted image

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2390411&mpage=1

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=385785&mpage=1&key=porod%2Cvodi&#389131

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1177816&mpage=1&key=porod%2Cvodi&#1177871




(odgovor članu m333)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POROD V VODI
24.7.2008 20:43:19   
blaža
Moja kolegica se je zmenla, da bo rodila v vodi in pol so jo tik pred zdajci spravli ven in je rodila zunaj. Po moje imajo babice vseeno boljši nadzor, če vidijo neposredno dogajanje. Sama sem pri prvem otroku želela rodit na pručki, pa še dobro, da se nisem zmenla, ki ko so me primli popadki, sem se hotla takoj uležt. Prej razmišljaš vse sorte, pol, ko se pa začne se lahko obrne drugače.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POROD V VODI
24.7.2008 20:53:30   
mirelca
Ojla!
Tudi mene zanima porod v vodi, zato sem prebrala kar nekaj člankov o tem. To vrsto poroda opravljajo razen Postojne še v Murski Soboti, Mariboru, nekje sem zasledila, da celo v Šempetru pri Gorici...

Sama bi zelo rada rodila v vodi.user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POROD V VODI
24.7.2008 20:55:37   
mirelca
Ja porod v vodi lahko izpeljejo le, če porod poteka brez zapletov. V Postojni imajo radi, da se posteljica porodi na suhem, tak da nisi ves čas v vodi...

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POROD V VODI
25.7.2008 13:01:19   
m333
punce ful ste prijazne hvala zaenkrat če pa še katera kaj napiše ne bom nč jezna


lp

(odgovor članu mirelca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POROD V VODI
25.7.2008 15:00:31   
TinaUros
Ne kritiziram....samo....
Kaj pa NARAVNA pot porodauser posted image

(odgovor članu m333)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POROD V VODI
25.7.2008 23:05:46   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

Ne kritiziram....samo....
Kaj pa NARAVNA pot porodauser posted image


predvsem je naravno ležati ko krava in potiskati user posted image

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POROD V VODI
26.7.2008 8:40:18   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

Ne kritiziram....samo....
Kaj pa NARAVNA pot porodauser posted image


predvsem je naravno ležati ko krava in potiskati user posted image


Ne vem, zakaj je to smešno, in ne vem, zakaj bi bil porod leže manj naraven, kot porod na nevemkakih fensi stolčkih, pručkah, bazenih, blazinahuser posted image ...sploh pa ne vem, zakaj asociacija s kravouser posted image user posted image ?
In ali misliš, da ti v vodi ali na stolčku ni treba pritiskati?
Ok, gravitacija naredi svoje...., ampak ni vse v gravitaciji...

Meni osebno je pri porodu bolj pasalo ležati, čeprav so me ''terali'', naj hodim in  čepim med popadki, da bo boljše in hitreje... pa sem ravno tako rodila v 2 urah - leže - kao nenaravnouser posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POROD V VODI
26.7.2008 9:40:45   
*tajda*
Sicer čist ven iz teme ampak jaz bi vse naredila da bi rodila sede ali kleče,meni je bilo leže muka....sem pa baje mogla ležat ker sem imela epiduralno.

O porodu v vodi pa žal nimam izkušenj.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POROD V VODI
26.7.2008 21:28:24   
TinaUros
...in tud krave še nisem vidla, da bi šla kotit v potokuser posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porod v vodi
28.7.2008 20:50:51   
Anonimen
Pa kje ste zdaj našle krave in potoke?

Jaz sem sicer rodila v polsedečem položaju in mi je čisto ustrezalo, edino med tistimi konketnimi hudimi popadki pred potiskanjem sem imela eno hudo željo, da bi se dala na vse 4, ampak sem se raje skoncentrirala na popadke kot da bi se utrujala še z obračanjem.
Sicer pa, če se nekomu zdi fajn, da bi rodil v vodi, zakaj ne? Nekatere ljudi voda zelo pomirja. Eni smo se fiksali s smejalnim plinom, drugim pa voda dela podobne učinke - zmanjšuje bolečino. Torej ne vidim pomislekov, zakaj se neka bodoča mamica ne bi odločila za porod v vodi, če meni, da ji bo to najbolj ustrezalo in če porod seveda poteka po planih.

Verjetno je pravi naslov kar porodnišnica Postojna za kakšne obširnejše nasvete, žal nimam konkretnejših izkušenj.

(odgovor članu m333)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POROD V VODI
19.8.2008 18:34:33   
uršika***
IZVIRNO SPOROČILO: TinaUros

...in tud krave še nisem vidla, da bi šla kotit v potokuser posted image


Če ima katera željo, da rodi kot krava, bo morala pa stat, drage punce- tako namreč rodi krava. Stoji na vseh štirih. Samo za info.

Drugače pa bi morala vsaka nosečnica gledati na to, katera porodnišnica je bližje njenemu domu, kot  pa na kakšen način bo rodila. Če pa v bližnji porodnišnici nudijo tudi raznorazne usluge, pa toliko boljše. Jaz se pa ne mislim peljat čez celo slovenijo s popadki samo zato, da bom rodila v vodi. Se bom morala zadovoljit pač s tem, kar nudijo v Brežicah- to je pa po mojih info postelja.

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: POROD V VODI
19.8.2008 21:40:12   
Anonimen
jst pa ne razumem, kok sploh lohk maš filing ležat v vodi, pa polno krvi, urina in blatauser posted image po možnosti še izraziš željo, da nebi klistirjauser posted image

ker močno dvomim, da ti vsakič, ko kaj priteče iz tebe, zamenjajo vodouser posted image

men se zdi ideja navzgravžna ( pa sej, če poleg vsega, kar je v vodi še bruhaš zraven, se niti ne opaziuser posted image )

(odgovor članu uršika***)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: POROD V VODI
19.8.2008 21:56:49   
Medeja75
No, tale zadnji komentar pa je bil malo na pamet, kaj? Za vodo se sploh ne mores odlociti in hkrati zavrniti klistir. Torej, samo eno z drugim. Poleg tega  (tole pa je z moje strani nepreverjeno) predvidevam, da ta glavno pride iz tebe sele na koncu. Torej, ob iztisu. Kri in vse to... Ali nimam prav? Torej, ko so samo popadki in verjetno je to najvec casa, se ne namakas na ure v "svinjariji". Ko pa je grand finale mimo, je pa itak za ven it, ne pa, da se malo notri polezis user posted image  Ne vem no... Se bom bolj delala pametno, ko bo zadeva cez tri tedne za mano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: POROD V VODI
19.8.2008 22:02:26   
Anonimen
ja no, jst vem kako je zadeva potekala na suhem, pa sem to v vodo prestavla in mi ne diši glihuser posted image
in lahko verjameš da je krvavo in umazano že dost pred grande finalomuser posted image ne računaj na kaj drugega...

(odgovor članu Medeja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: POROD V VODI
20.8.2008 8:18:21   
Katjusa
sej vse pride iz tvojega telesa kar pride.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mi smo prvič rodili v celju na tej mizi namenjeni za to.... in  v drugo bomo tud če bi pa mela možnost v vodi bi pa poskusla zakaj pa ne.... name voda deluje vedno zelo umirjajoče in ko me najbolj šravfa, al pa ko se slabo počutim si vedno nardim kopel..... raje rodim v vodi kot pa z EA al pa CR...user posted image user posted image user posted image user posted image sploh slednjega se bojim kot hudič križa in pr prvem porodu bojda nisme bla daleč od tega kakr mi je G reku je mislu da ne bo šlo po naravni poti ker je bojda bil velik.... jst pa sem rodila brez protibolečinskih sredstev v 3 urahuser posted image user posted image user posted image samo prerezali so me.....
Je pa v tujini (Švica) bojda porod v vodi nekaj običajnega kako točno gre ne vem vem pa da je moja sestrična rodila 4 otroke in vse v vodi in da je njen ata bil zelo začuden, ko sem rekla da nisem v vodi rodilauser posted image user posted image
Lepo bi blo da bi vse porodnišnice ponujale enake možnosti za vse ker resnično je enim daleč it v postojno rodit... četudi bi želela zaradi osebnih razlogov in želja rodit v vodi.... pa če te že možek pelje rodtit tja kak te nej še pol hodi vsak dan obiskat? men je že MB daleč kar se tega tiče pa je tja okol 60km.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: POROD V VODI
20.8.2008 8:31:40   
Anonimen
seveda je res, da vse pride iz mojega telesa, sam kake ekstra želje v tem se namakat pa nimam ker pol bi si lohk tud tko to privoščla, nebi rabla na porod čakatuser posted image user posted image

pač stvar okusa, kaj vem, jaz na porod gledam pač kot na dejstvo, ki more bit, greš in rodiš, tko je to. nimaš kaj. in logično je, da gre ven težje kot notri in da boli in kar pač gre zraven. tale porod v vodi in podobne zadeve se mi pač zdi kar neki, se mi zdi da se preveč ukvarjajo s tem, če enostavno sprejmeš stvari kot so, je velik lažje in ne rabiš iskat miljon stvari, ki bi ti olajšale en čisto naraven dogodek. če pa iz tega želiš naredit en romantičen, ezoteričen, poduhovljen in ne vem kak še dogodek, pol je pa dejansko lahko realnost kar kruta, ko pristaneš tam na porodni in se matraš in umiraš od bolečin in kr ne gre in ne gre...

in ko ste gor pisale primerjave s kravouser posted image se mi zdi da tko kot krava sploh nobena ne zna več rodit....krava pač povrže, brez kompliciranja in tega, ko pride moment...pa brezskrbi da se tudi matra, tud tele kar samo ne pade ven...user posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 20.8.2008 8:32:17 >

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: POROD V VODI
20.8.2008 8:57:15   
Katjusa
tista k še ni vidla kako krava povrže lahko govori karkoliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jst sem tud mnenja da je porod nekaj normalnega in prej ali slej bo vsak otrok prišel ven (hočeš-nočeš) nimam nič proti za kak porod se katera odloči sam je pa res nekaj v porodno je treba it brez strahu sproščen in sploh ne boli tolk k se govori sicer je res da je vsaka ženska drugačna in drugače to doživlja mi smo se v porodni (mož, jaz in babica) do konca smejali hecali in me resnično ni bolelo komaj sem čakala da bom dobla otroka pol bi pa okol najbolj naravne stvari kot je porod delala cele študije in ne vem kake klobase...... sam da smo dobli zdravega otročička in ko je g rekla da gremo rodit sem bla tak vesela da nisem niti pomisla na kej drugega, kot to da bom kmalu spoznala svoje srčece malo in še spola nisem vedla tak da sem se še bolj veselila k sem bla radovedna.... poznam nekaj primerov ko so punce šle cele prestrašene v porodno in so potem dejansko imele "težak" porod si tam omedlevale se drle na babice in bruhale..... halo mal bolj z veseljem pa vse gre vse se da če se hoče.... vse kar me je bolelo je blo šivanje vse ostalo pa je bil del veselja in navdušenja da bom končno mama in da končno dobim tako težko pričakovanega otroka

mislim da je tale tema zašla iz temeuser posted image user posted image user posted image user posted image ja no to se rado dogaja na tem forumu in sploh med tako količino uporabnikov ker iamamo vsak drugačen pogled in mnenje....

sem pa vsekakor za to da se nekaj preizkusi če je že na voljo in vse za boljše počutje porodniceuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: POROD V VODI
20.8.2008 8:58:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katjusa

tista k še ni vidla kako krava povrže lahko govori karkoliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




sem preštela zdej na roke - sedemkrat sem bila zraven, enkrat pa tri minute zamudilauser posted image

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: POROD V VODI
20.8.2008 11:48:43   
Medeja75
Jaz bi tukaj zelela samo se nekaj povedat. Je sigurno najbolje, da gres rodit sproscen pa ves vesel. Ampak na zalost ni pri vseh tako. Jaz recimo precej tezko prenasam bolecine in bolnisnice pa zdravnike. Ne vem, mogoce zato, ker sem bila ze od malega skoz neki bolna pa bo bolnisnicah (ja, bi se mogla navadit, pa je slo zgleda glih v kontra). No in drugace nisem mona, sploh ne. Se lotim cesar koli in nisem komplikator. Ampak bolecina me pa nekako sesuje. Predvsem tisti feeling nemoci, da ne ves, kaj se dogaja, kaj se bo, pa da si odvisen od drugih. Cista psiha, res je. Meni je mama govorila, da ze ko sem bila majhna in so me prinesli k zdravniku, sem se vsa tresla, da so me kar cudno gledali. Pa se sedaj je tako. Pa seveda NOCEM, da tako odreagiram in sem vsa v krcu. Kdo bi si pa to zelel. In si govorim, da bo vse dobro in ne vem se kaj, ampak to gre dokler mi nic ni.
Torej, porod v vodi sem izbrala zato, ker mi je definitivno boljsa alternativa EA ali pa ultivi. Poleg tega tudi vsa ta umetna sredstva zelo slabo prenasam. Ne vem no... Ja, lahko recete, da sem komplikator. Ampak, ce lahko vsaj malo pripomorem k temu, da bo lazje, ne vem, zakaj ne. Sigurno bolje, kot pa da sem tam vsa v krcu, pa da ne bi bilo kaj dosti od mene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: POROD V VODI
20.8.2008 12:47:03   
zana21
Medeja,jaz pa te razumem,saj sem tudi sama proti EA in ULTIVI.
Vso srečo pri porodu in čimmanj bolečin

(odgovor članu Medeja75)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?