|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodna soba v Postojni
7.8.2009 14:01:51   
Aniiita
Živjo,

imam vprašanje za tiste, ki ste rodile v Postojni. Zanima me, čeporodnica v porodni sobi lahko ima MP3? Nekaj je bilo govora, da lahko kao sam glasbo izbereš, vendar se mi zdi to malo tako- če si tam v dveh, zna biti potem problem.

Kaj se torej v porodno sobo sme nositi in kaj ne?

Hvala ;)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodna soba v Postojni
7.8.2009 17:37:43   
hubi
Predvidevam, da boš prvič rodila. Dokler si na odelku, mp3 ni ovira. Ko pa te enkrat dajo v porodno, to pomeni, da porod napreduje. In imaš popadke. Med popadki je fino, da sodeluješ z osebjem, poslušaš navodila in nasvete. Tega z mp3 na ušesih ne boš mogla. Jaz sem imela nadstandardno sobo (sicer v Kr) z radiem in nek sproščujočo glasbo, pa verjemi mi, da je bila glasba zadnja, ki sem jo slišala. Pa tudi proti bolečinsko ne deluje.user posted image

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodna soba v Postojni
7.8.2009 18:46:27   
Aniiita
hubi, prav predvidevaš, prvič bom ja. Kaj ne že prideš tja z popadki in te torej dajo takoj v porodno ali kako? Ker ta čas stopnjevanja popadkov še vedno lahko traja, baje da gre osebje tudi stran vmes..drugače pa seveda da med porodom moraš sledit. Torej lahko imaš (kar se tiče sterilnosti ni problem?), le priporočljivo in praktično ni v vseh fazah poroda?

Hvala ti za odgovor user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodna soba v Postojni
8.8.2009 5:55:11   
hubi
Predvsem se meni ne zdi praktično. Bolj je praktičen partner zraven. Kar se pa tiče prihoda v por. in popadkov, lahko jih imaš, lahko voda odteče, skratka veliko možnosti, ki različno dolgo trajajo. Mislim, da te bo mp3 prej motil, ker boš imela kar veliko dela. Pa dvomim, da se boš lahko sredi popadkov koncentrirala na glasbo. Jaz radia še slišala nisem. In me tudi malo ni zanimal. user posted image

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodna soba v Postojni
10.8.2009 16:27:21   
Aniiita
hubi hvala.. No, sej partner bo zraven. Morda veš od kdaj naprej je lahko zraven oz. koliko časa? Vem, da jih nekaj domov pošljejo, če predolgo traja- vendar če želi je lahko tam kolikor hoče?

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodna soba v Postojni
11.8.2009 14:43:57   
Perunika
Tudi jaz sem rodila v Postojni in sicer sem se zmenila za porod v vodi. V tej porodni sobi sem bila tako ali tako sama. Sem imela celo radio s CDji s seboj. Na začetku, ko smo čakali popadke (ko je odtekla voda), kakšne tri ure in so naju po uvodnih procedurah pustili z možem sama, sva res poslušala glasbo (Deorine: ADIEMUS) in mi je bilo fajn, kasneje, ko so mi dali umetne popadke in je šlo bolj zares pa tudi nisem več sledila, tako kot je napisala Huba. Padeš v svoj svet in se ne pustiš motiti, se koncentriraš na dihanje, ki je v mojem primeru zelo pomagalo. Sta mi dva popadka pobegnila in zato vem, kaka je razlika. Vsekakor vzemi glasbo s seboj, potem boš pa sproti videla, kako se bo vse skupaj odvijalo. Sama sem imela zelo fajn ekipo (babica Sonja, dr. Likar) in so bili odprti za marsikatero željo. Le dr. Likar se ni maral slikat, komaj smo ga prepričali za eno sliko za spomin. Mogoče se je prestrašil moževega profeisonalnega fotoaparata z večjim objektivom.user posted image

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodna soba v Postojni
11.8.2009 14:45:04   
Perunika
Se opravičujem Hubi za narobe napisano ime.

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodna soba v Postojni
13.8.2009 9:13:52   
Aniiita
Perunika, hvala :)



(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodna soba v Postojni
21.8.2009 10:47:26   
jagnje
IZVIRNO SPOROČILO: Perunika

Tudi jaz sem rodila v Postojni in sicer sem se zmenila za porod v vodi. V tej porodni sobi sem bila tako ali tako sama. Sem imela celo radio s CDji s seboj. Na začetku, ko smo čakali popadke (ko je odtekla voda), kakšne tri ure in so naju po uvodnih procedurah pustili z možem sama, sva res poslušala glasbo (Deorine: ADIEMUS) in mi je bilo fajn, kasneje, ko so mi dali umetne popadke in je šlo bolj zares pa tudi nisem več sledila, tako kot je napisala Huba. Padeš v svoj svet in se ne pustiš motiti, se koncentriraš na dihanje, ki je v mojem primeru zelo pomagalo. Sta mi dva popadka pobegnila in zato vem, kaka je razlika. Vsekakor vzemi glasbo s seboj, potem boš pa sproti videla, kako se bo vse skupaj odvijalo. Sama sem imela zelo fajn ekipo (babica Sonja, dr. Likar) in so bili odprti za marsikatero željo. Le dr. Likar se ni maral slikat, komaj smo ga prepričali za eno sliko za spomin. Mogoče se je prestrašil moževega profeisonalnega fotoaparata z večjim objektivom.user posted image


Oj, upam, da še slediš temi...
Zanima me, če si potem res rodila v vodi in kako je bilo.
Hvala!

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodna soba v Postojni
22.8.2009 21:57:23   
Perunika
Že ko sva šla z možem prvič v Postojno, kak mesec in pol pred rokom, nama je babica s katero sva se pogovarjala, povedala, da je najbolje, da si v vodi v prvi fazi, ob iztisu pa je bolje, da si zunaj, ker moraš bit potem, ko pride ven še posteljica obvezno zunaj. Lahko da so kakšne izjeme, vendar sem se sama odločila za to možnost. Če si do konca v vodi, babica težje vidi, kaj se dogaja. Pomembno mi je bilo, da sem v vodi, ko bi se začeli bolj resni popadki.
Potem v praksi je izgledalo takole: najprej uvodna procedura, ki je več ali manj povsod enaka, ker je najprej odteklo malo vode in popadkov še ni bilo, smo se dogovorili, da počakamo kakšne tri ure, ko pride druga izmena, če popadkov do takrat ne bo, bi mi dali umetne popadke. Dokler smo čakali popadke, so mi namestili prenosni CTG in sem se lahko sprehajala po hodniku, kasneje po porodni sobi, v tej fazi sem tudi poslušala glasbo, z možem sva se pogovarjala, fotografirala in bila vsa navdušena, da končno gre zares. Ker so bili tudi po treh urah moji popadki prešibki, sem res dobila umetne in potem je šlo zares, že po 15 min se je kar konkretno dogajalo in medtem sta babici pripravili kad in mi pomagali it vanjo. Voda mi je res pomagala ublažit popadke,, toda vmes so crknile baterije v prenosnem CTGju (to smo kasneje ugotovili) in niso bili prepričani ali je s sinom vse v redu. Tako sem morala it ven na posteljo, da so me priklopili na navadni CTG. Ko so ugotovili, da je vse v redu in zamenjali baterije na prenosnem CTG, sem šla spet v banjo. Me je pa kmalu začelo zebsti in tudi dotakanje tople vode ni pomagalo. Zato sem šla ven in ugotovila, da mi bolj paše ležat na postelji na desnem boku in sem ostala na lastno željo zunaj do konca. Ves čas sem dihala, kasneje, je babica pokazala možu, kako naj mi masira križ in oboje skupaj je zelo pomagalo. Problem je bil le v tem, da si umetni popadki sledijo hitro en za drugim in ne moreš toliko počivat. Rodila sem potem v tretjem poskusu potiskanja, malo so me vseeno prerezali, ker je bil naš fant kar velik (4110 g, 54cm). Rodila sem v petih urah (štejem čas od trenutka, ko so mi dali umetne popadke). Zadovoljna sem bila z vsem, ekipa je bila sijajna, vse smo se sproti dogovorili, nihče od nas pa ni trmasto vztrajal na svojem. Razen zapletov s CTG ampak to je še najmanj, kar te lahko skrbi.
Če te še kaj zanima mi lahko pišeš na ZS.

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodna soba v Postojni
23.8.2009 11:17:09   
Azzurra
Rodila v Postojni, mp3 ne vem, če lahko imaš, najbolje je, da vprašaš, zanimivo pa je, da se sama zelo dobro spomnem glasbe, ki sem jo v porodni sobi poslušala in kako mi je šlo na smeh, ko so predvajali pesmi, na katere sem v študentskih časih žurala ko nora, še zdaj vem, da so vrteli Amsterdam od Riblje čorbe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porodna soba v Postojni
23.8.2009 13:33:37   
jagnje
Perunika, najlepša hvala za informacije in prijaznost!
Če nimaš nič proti, bi te še malo izkoristila in ti postavila še nekaj vprašanj.

Če bi tako želela, ali bi ti vseeno dovolili roditi v vodo - torej da bi ostala do konca v vodi - ne glede na njihove nasvete?
Ali bi bilo v primeru, ko si šla ven iz vode, možno roditi tudi v kakšnem drugačnem položaju, torej ne leže? Npr. na pručki, blazini...?
Si imela zraven porodni načrt - in če ja, kako so ga sprejeli?
Ali si imela občutek, da so dovolj odprti za želje porodnice?
Koliko časa pred porodom si se dogovorila za porod v vodi?
Koliko minut/ur imaš do porodnišnice?
Pa še to: kdaj in kje opraviš preiskave za porod v vodi (za HIV in hepatitis) in koliko stanejo?

Ojej, upam da te nisem preveč obremenila s toliko vprašanji. Ti bom pa zelo hvaležna za odgovore!!
Hvala in LP!

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porodna soba v Postojni
26.8.2009 14:19:53   
Žaži
Rodila sem v Postojni, partnerja sem klicala naj pride takoj, ko sem šla že na priprave, ker je imel kar precej poti za priti do tja, pa tudi rekli so mi, naj ga kar pokličem, tako da ko si enkrat v porodni je lahko takoj zraven in vse do konca, nič ga niso pošiljali ven ali domov, pa sem bila v porodni 8ur in potem je bil še zraven pri CR, ker naravno ni šlo.
Za glasbo me je babica vprašala če imam kaj zraven, sem rekla da ne in me je vprašala, če imam kakšne želje, sem povedala da mi je čisto vseeno (dejansko ti je tam v porodni čisto ravno za vso glasbo, razmišljaš samo potem kdo bo vsega skupaj konecuser posted image ) in je dala njihove CD, se nič ne spomnim kaj je bilo, je pa bila kar sproščujoče, ne vem če ni bil en čas celo radio prižganuser posted image . In v operacijski je tudi bila glasba, so jo ugasnili tik preden so user posted image vzeli ven in spet pojačali, ko so ga odnesli in me šivali.
MP3 pa skoraj ne verjemem da ti bo pasal imeti v ušesih, ker ti bo tam šlo vse okoli tebe na jetra in boš poslušala utrip otroka na aparatih, ne verjemem, da si želiš to z glasbo prekritiuser posted image

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porodna soba v Postojni
27.8.2009 11:04:10   
Perunika
Malce zamujam z odgovorom, toda upam, da vseeno še pravi čas. Če razmišljaš o porodu v vodi, bi bilo najbolje, da greš en dan tja pogledat in ti bodo vse pokazali, povedali; predhodna najava ni potrebna. Od mojega poroda je minilo že leto in pol, tako da jemlji vse informacije z rezervo, ker je lahko kaj drugače. Vse potrebne preiskave krvi (HIV, hepatitis C) so mi naredili na Zavodu za transfuzijo v Ljubljani, ker imam ginekologinjo v Lj in me je pač poslala tja, ko sem ji omenila, da grem rodit v vodi. Od Postojne smo oddaljeni 80-90 km (približna ocena). Zame to ni bil problem, ker je najbližja porodnišnica v Lj oddaljena 60km.

(odgovor članu jagnje)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porodna soba v Postojni
27.8.2009 11:11:34   
Perunika
Še to: porod v vodi je mogoč le v primeru, da si zdrava in  da poteka nosečnost normalno. Sama sem vedela, če bi mi odtekla voda že doma, ali da bi bilo karkoli drugače, bi šla v Lj, pa tudi napotnica za rešilca je veljala samo za Lj. Tako pa sem na dan roka šla na pregled k svoji zdravnici. Popadkov še ni bilo, odprta sem bila 3-4 cm in me  je zdravnica mirne duše poslala v Postojno, kjer so me po pregledih obdržali in sem potem čez tri dni rodila.

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?