|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   allernova ali pregomin
14.5.2008 14:14:29   
racman2
Lep pozdrav!
Mene pa zanima, če je Pregomin po okusu kaj boljši od allernove?
A ste imele kakšne probleme z dodajanjem alernove poleg dojenja.
Zvečer bi mogla malo dodat, pa ne vem kako, ker noče flaše, pa še zanič okus je. Stara bo pa v nedeljo 4 mesece.
Aja kaj naj jem, če ne smem jajc in mleka?user posted image user posted image user posted image user posted image
Zaenkrat bolj korenje, riž, bučke, krompir, meso.
Katere piškote lahko?
Se mi bo zmešalo od te prehrane, včasih pomislim, da bi kar nehala dojit (ampak hitro odvrnem te misli, mi je mala bolj pomembna kot jaz)user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 15:05:31   
biga
Tudi jaz sem razmišljala kot ti v zadnjem stavku, ker sem bila od 6. tedna do 4. meseca mojega user posted image  na strogi dieti brez mleka in jajc, a sem zdržala. Že fino se mi je zdelo, ko so mi v bolnišnici rekli, da sem res prava mamica, ki dela v dobro otroka, ter da marsikatera ne zdrži diete in preneha dojit. Tudi meni se je zdelo, da nimam kaj jest, potem pa ugotoviš, da je toliko hrane, ki je prej nisi nikoli jedel. Pa še bolj zdrava je. Nenazadnje je tudi večina sladkarij prepovedana, razen kokic in mogoče čipsa. Piškotov jaz nisem jedla, ker nisem našla takih brez jajc in mleka. Bodisi so bili brez jajca, bodisi brez mleka, ne pa oboje. Enkrat sem spekla take brez doma. Jedla sem veliko zelenjave, sadja (razen prepovedanega), malo mesa, proseno, ajdovo kašo, polento z golažem, rižote, zelenjavni riž, fižolovo juho, testenine in piščančji paprikaš, ... skratka kosilo ni bilo problem, bolj zjutraj in malica. Namazala sem domačo slivovo marmelado in dovoljeno margarino Geo, bio paštete za vegetariance, sojine namaze, koruzne kosmuče sem jedla z riževim mlekom, zvečer pa kdaj palačinke brez jajc, sojin ali rižev desert, kompot, kašice za otroke brez mleka, močnik. Smo preživeli in moram reči, da še zdaj, ko je moj user posted image  star že skoraj eno leto, jemo bolj zdravo. Pa še alergija je minila in lahkozačnemo uvajati mlečne izdelke.

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 15:07:11   
biga
Aja, glede Allernove ali Pregomina: moj sin je že takoj v bolnici zavrnil Allernovo, hkrati pa takoj sprejel Pregomin, ki ga je rad pil vse leto. Meni je Pregomin veliko boljšega okusa. Poskusi, če noče pit, pa vmešaj kako žličko rjavega sladkorja ali javorjevega sirupa, da bo bolj sladko.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 15:28:24   
racman2
Ja hvala za predloge. Si bom šla takoj koruzne kosmiče z riževim mlekom pojest.
Bolj problem je, da malo še vedno občasno krčki dajejo oz. jo napenja, sploh če ji dam D3 kapljice, zato ne vem kaj ji bo pasalo.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 16:12:56   
izabella1
Tudi jaz sem mnenja, da je Pregomin boljši.user posted image

Glede prehrane si pa lahko pogledaš še v kaki drugi temi, recimo v "jedilniki" ali "dieta". So punce napisale že kar precej dobrih predlogov. Čeprav se ti trenutno mogoče zdi, da ješ enolično... Ko malo začneš preizkušati, dodajati kakšna nova živila, ki jih prej še nisi jedla, stvar sploh ni tako slaba user posted image
Je pa zagotovo vsako od nas, ki smo bile na podobni dieti, na začetku "zvijalo" tako da... Smo tu, če rabiš pomoč.



< Sporočilo je popravil izabella1 -- 14.5.2008 16:13:14 >


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 16:15:00   
Lunc_a
racman a ti jaz na ZS napišem kaj smeš in česa ne.ker meni so dali en list,kjer mi piše

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 16:16:03   
racman2
Lunca bi te prosila ja.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 16:20:49   
racman2
Sej v bistvu sem že na dieti 3 mesece, ampak sem se s siri pregrešila, pa tudi torteline in to, ker niso rekli, da ne smem nič. Ampak danes, ko so mi pa rekli, da ne smem mleka in jajc, sem pa čist žalostna, ker bi jedla ful pico...
Trenutno sem lačna pa imam nore ideje, pa še mož ni šel v trgovino, ker je malega na sistematski pregled za zobe peljal.
Si bom eno obilno večerjo naredila, če mi bo kaj prinesel.
Pa sej vem, da bo boljš. Pa še kilogrami mi grejo kar dol, mi že pravijo: si spet tako suha...Ja zase se naj brigajo...
Pa še glava me boli... skratkauser posted image user posted image user posted image   bo že!!user posted image user posted image

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 17:01:19   
racman2
Sem ji pa hotla zdej alernovo po flaški dat, pa niti požirka ni hotla, jo je kar streslo.
Mi jo je težko posiljevat, ker je tako ogabno.
Kako jo naj pripravim da bo potegnila

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 18:30:12   
thumbelina
Pa ženske cukrajte. Kdo bo pa to pil, če so bli prej vajeni vašega hudo sladkega mleka. Jaz sem našemu dala na 1,5 dl eno žličko sladkorja in potem postopoma manjšala sladkor, tako da sva v roku 1 tedna prišla na allernovo brez sladkorja. Zdaj jo ima nesladkano tako rad, da se strma če ne dobi takoj, ko vidi flašo...

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 19:01:12   
racman2
Pa če pravijo, da sladkor ni fajn dajat dojenčkom, če bo treba bomo vse probal

(odgovor članu thumbelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 19:14:15   
izabella1
Pri nas je šlo z lahkoto, ko smo namazali cucelj z daktarin oralnim gelom. Potem bo pa že...

_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 19:15:36   
racman2
a je boljš beli, trsni sladkor ali javorjev sirup?

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 21:21:23   
trdozimc
Živijo!

Mene je tudi zanimalo kako je s to alernovo in ko sem po četrtem mesecu začela naši mali dodajat, sem poskusila z njo (starejši je alergik, zato preventivno hipoalergeno mleko). Je niti ni marala, pa še zelo napenjalo jo je po njej. Čez par dni je dobila še blato čudno (sivozeleno, smrdeče) in sem takoj zamenjala za pregomin. Tega prenaša brez težav in tudi jedla ga je takoj.

Glede pitja iz flaške, bi pa jaz najprej poskusila z izabellino idejo, šele potem s sladkorjem, če ne bo šlo drugače.

Dieta pa na koncu res ni tako strašna (sem jo pri Janu dala skozi) in res ugotoviš, da obstaja zelo veliko sort hrane, za katero še prej slišal nisi user posted image . Drži se!

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 22:08:00   
thumbelina
Kaj pa misliš da ima daktarin gel, da je sladek?

Ne vem no tok komplicirajo s tem cukrom, potem pa probaš svoje mleko in je tok sladko da ti usta skup potegne... Ne vem no, jaz sem dajala sladkor noter samo tok da je vzljubil in se navadil na okus, potem pa začela zmanjševat. In moram rečt da po pol leta ni nič večji sladkosned, kot je bil.... Še vedno mu pri enem letu največ cukra kar mu dam je vanilijev puding doma narejen ali kakšen keks...

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: allernova ali pregomin
14.5.2008 22:19:24   
Lunc_a
Racman poslanouser posted image

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 6:46:53   
racman2
Hvala lunca.
Vse tisto je prepovedano kar imam najrajši. user posted image  Pa bomo potrpeli, samo, da bo otrok na boljšem.
Bom danes klicala na pediatrično kl., če mi lahko recept za Pregomin napišejo. Bomo vidli.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 9:02:50   
mamica 1
Racman2 naj še jaz par besed dodam, jaz sem sedaj na dieti že 5 mesece brez velikih pregreh (jaz jemljem za pregreho že malo svinjine ki je na listi prepovedanih stvari), kar se tiče pa jajc in mleka pa ni šans da grešim. Na začetku sem jedla sam Geo pa kruh ker sploh nisem vedla da še kaj druzga obstaja potem si pa v trgovini vzameš čas in malo prebrskaš pa imam sedaj še en kup stvari. Veliko so ti že druge napisale jaz pa ti naj še napišem za kekse. Kupim si Glutano krhke piškote, ki so brez mleka, jajc, holesterola, glutena in ne vem kaj še vse pa so super okusa, sedaj jih pa tudi že moj user posted image 7,5 mesečnik kdaj dobi. Kupim jih pa v Biotopic ali pa Planet Tuš.

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 11:31:08   
racman2
Sej sem šla ravno v mercator,da si kaj nabavim, pa sem našla tudi ene sojine, samo sojo še nisem jedla odkar dojim, bomo vidli, če ji bo pasalo.
Drugač sem si pa ravno za kosilo naredila riževe testenine s koščki piščanca in kolobarčki korenja na olivnem olju in mejčken soli. Ful dobr.user posted image user posted image

Sem pa zdej klicala na pediatrijo kaj naj, ker noče alernove, da bi ji popoldan malo dodala in ne bi zvečer eno uro vlekla in je bolj bogo. Je rekla zdravnica, da naj še mal probavam in da zraven ne smem probavat jaz, ker potem prehitro obupamo starši, ker je tolk zanič. Je rekla, da naj probava Beba HA, če bo to sprejela in pol zamenjam na alernovo (to je velik ČE).
Če bo imela po Bebi HA ful probleme, jo naj pa v bolnico pripeljem, da so še vsakega navadli na alernovo in pol nočejo drugega pit. Po vsem tem upam, da mi sploh ne bo treba dodajat, sam se mi zdi, da zvečer je res lačna, pa še dudo cuca, ki jo nikoli tko.
Naj čimprej mineta 2 meseca, da ji začnem zelenjavo dajat, pol pa bo mleko, če bova 1-2 obroka spustili. Ona se čez dan še vedno hrani 8x, pa nikakor ne morem zmanjšat.

Hvala mamica1 za predlog za kekse, najbolj mi je hudo za mojimi napolitankamiuser posted image user posted image user posted image , ker jaz obožujem sladkarije.

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 11:32:57   
racman2
Aja za pregomin mi je pa rekla, da jo je brezveze navajat, ker bo šel itak iz polic.

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 11:35:59   
racman2
Jaz bom šla si nabavit v vegansko trgovino(ker oni ne jejo jajc in mleka) in je ful lažje izbrat, ker vse kar primeš lahk poješ.
Je pa Živa center na Kurilniški ul. v Lj, samo nisem še ugotovila kje je to.
A katera ve?

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 13:44:18   
izabella1
Ja, v bolnišnicah jih tudi navajajo na ta mleka s sladkanjem. Samo meni je to malo mimo... Res je, da je materino mleko tudi sladko, vendar to so drugačni sladkorji... Poskusi malenkost daktarina dat gor , toliko da potegne cucelj...
Pregomin gre pa baje res s polic, priporočali bodo sedaj neocat (€€€!!!) in pa neko aptamilovo HA mleko.  

_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu racman2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 14:44:49   
trdozimc
thumbelina: V materinem mleku je sladkor LAKTOZA in ne saharoza ali glukoza. Če pogledaš kemijsko sestavo je to OGROMNA razlika, če pogledaš potem metabolizem pa še večja.

Ne trdim, da če mu daš malo sladkorja v mleko, da se bo kar zredil ali razvadil ali kaj jaz vem kaj. To itak nima veze. Tudi kamilice npr. sladkaš, če hočeš, da malo pospešiš prebavo. Vic je bolj v tem, da imajo po mojem alergiki že itak težave z ravnotežjem (med drugim tudi z mikrofloro) in ni treba glivic še na ta način vzpodbujat. SAMO iz tega razloga bi jaz čimbolj omejila vnos sladkorja. Če pa ti user posted image  dodaš v vsako flaško žličko sladkorja, otrok pa poje cca. 6 obrokov dnevno in to preračunaš na teden..... - ne rabim razlagat, ne?

Sicer si pa vsak po svoje pomaga, tu se samo pogovarjamo. Pa ven na sončka pojte!user posted image


(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 14:50:47   
trdozimc
Pregomin: kdaj ga bodo pa umaknili? A neocat je kao podobna varianta? Samo menda je ful drag, koliko pa stane? Ne vem no, meni je to ful čudno. Saj HA je pa spet samo hipoalergeno mleko narejeno na podlagi KM - ali se motim glede tega? Ali katera z alergijo na KM daje HA?

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: allernova ali pregomin
15.5.2008 14:56:25   
racman2
Meni je rekla, da če noče alernove naj najprej dam BebaHA, ki je na kravjem ml. Neocat pa ful stane, mislim da 400g vrečka 60eur, ne vem točno nekje sem ta podatek zasledila.
Ssladkorji se pa strinjam, da ni pametno dajat.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?