|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mastitis in lekadol
23.12.2008 19:05:47   
JAPE
Ali lahko vzamem lekadol?
Imam mastitis, kuha me vročina, tople odkladke imam, dojim in črpam tudi.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mastitis in lekadol
23.12.2008 19:06:56   
Najaa
Lekadol lahko.

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mastitis in lekadol
23.12.2008 19:09:49   
Petr_a
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4754953,4755271#msg-4755271

lekadol lahko vzameš

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mastitis in lekadol
23.12.2008 19:28:23   
bskrle
Vzemi raje 2, če je pravi mastitis, boš tako in tako rabila kaj močnejšega.


(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mastitis in lekadol
24.12.2008 8:25:06   
analucija
najbolj pomaga topla kopel. meni je kar odleglo.seveda tablete tudi.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mastitis in lekadol
24.12.2008 8:53:59   
zmajaz
Najboljš da greš po antibiotik in bo tega v enem dnevu konc, če ne pa bogve kako dolgo se boš matrala. Sej ti dajo tak antibiotik, da ti ni treba prenehati dojiti.

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mastitis in lekadol
24.12.2008 10:27:08   
suzanica
podji raje k zdravniku. jaz sem po 3 mastitisih zdravljenih z antibiotiki dobila absces.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mastitis in lekadol
24.12.2008 20:38:40   
evi28
Ko sem jaz fasala mastitis, je sestra klicala dežurnega zdr. (bila je sobota), če mi lahko da kaj za zbijanje vročine, ki sem je imela 41°C,je rekel, da lahko lekadol, ni pa povedal, da samo enega. Ko ga je zvečer klicala in povedala, da ni vročina nič padla in da sem jemala lekadol na 4 ure cel dan, je pa v luft skočil, da ne smem dojit in da mora tamala dobit AM. Še sreča, da so imeli pri sosedih dvojčka in je so posodili eno škatlo Aptamila. V ponedeljek sem pa klicala svojo zdravnico, ki mi je dala antibiotik.
Kako in kaj je z lekadolom v takih primerih, še zdaj ne vem čisto točno, ali res nebi smela dojit, ali je dohtar pač preventivno reagiral, ker ne glede, da je bil seznanjen z mojim stanjem, ni predlagal antibiotika. Vem pa zase, če bom imela še kdaj tak mastitis, definitivno najprej pokličem za A, ker pri taki vročini, kot sem jo imela jaz, lekadol ne zaleže.
Pa še več kot 14 dni sem se potem matrala, da sem tisti dodatek lahko čisto ukinila in prešla nazaj na izključno dojenje.

< Sporočilo je popravil evi28 -- 24.12.2008 20:39:07 >

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mastitis in lekadol
24.12.2008 21:45:19   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: evi28
Vem pa zase, če bom imela še kdaj tak mastitis, definitivno najprej pokličem za A, ker pri taki vročini, kot sem jo imela jaz, lekadol ne zaleže.
Pa še več kot 14 dni sem se potem matrala, da sem tisti dodatek lahko čisto ukinila in prešla nazaj na izključno dojenje.


Vidiš jaz sem šla takoj še isti dan k dežurnemu zdravniku, ko sem fasala mastitis (zelo boleča zatrdlina na enem delu dojke in naenkrat sem dobila vročino) - razvil se je v bistvu v par urah. Zdravnik je pogledal in nisem imela še nič rdeče, samo bolečo zatrdlino, in je rekel, da sem prišla še pravi čas. Predpisal mi je antibiotik in naslednji dan sem bila že v redu. Dojiti mi ni bilo treba nehati, antibiotik pa mislim, da sem morala jesti samo 3 dni. Pa rekel mi je, da moram obvezno vsakič, ko dojim, začeti na oboleli dojki, da jo user posted image  čimbolj prazni. Jaz tudi vem, da če se mi bo pri 2. user posted image  slučajno spet pojavil mastitis, bom šla takoj k zdravniku, pa ni važno, kateri dan bo in koliko bo ura.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mastitis in lekadol
25.12.2008 4:18:17   
pikicai
jst sm bla za mastitis v bolnici 1 teden...pa so mi tam predpisal lekadole na 6 ur...seveda jih nisem jemala....vzela sem ga samo takrat ko sm mela res vročino, ki jo je pa itak treba nekako zbit....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mastitis in lekadol
25.12.2008 9:04:53   
majči22
Jest sm ga tudi fasala.user posted image V enem dnevu se mi je vse razvilo od zatrdline do vročine 40,5. Jedla sem antibiotik in normalno dojila naprej. Dokler ni antibiotik prijel sem kar dva lekadola naenkrat vzela (bilo malo boljše). Dežurni mi je rekel, da če je vročina nad 38 ne smem dojiti, ko pa sem govorila z pediatrinjo je pa rekla, da kr normalno dojit, razen v primeru če je mleko rjave barve oziroma krvavo takrat prekinem dojenje in si samo pumpam vn. No pri nas je bilo mleko normalno in je normalno pila naprej.

_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu pikicai)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?