|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tabele in diagrami v 1. razredu
18.4.2007 13:45:26   
lolita_0
Lepo prosim, če mi lahko katera posreduje informacijo, kje dobiti kakšne tabele in diagrame, ki se jih učijo v 1. razredu. Sin je namreč zaradi bolezni zamudil to temo in jo še danes ne zna, na kar me je opozorila njegova učiteljica,
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
18.4.2007 13:52:37   
HHH
ce je ze ugotovila, da tega ne zna, bi bilo prav, da ti tudi pove kako se naj tega lotiš. ampak to je verjetno že preveč zanjo

(odgovor članu lolita_0)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
18.4.2007 13:56:31   
Anonimen
Grozno. Kaj ti ga je zašpecala ali kaj? Ojoj. Ma res sem žalostna ob takih stvareh, ki jih človek prebere. Namesto da bi mu razložila, ta pa je ... da ne rečem kaj.

(odgovor članu HHH)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
18.4.2007 14:05:58   
mala maja
Splišni žal tako je sedaj v šoli. Vsaj pri nas je enako. Skoz so v zaostanku in bog ne daj da kašen dan manjka otrok ker se mora vse sam naučit. Da ne govorim o gori naloge. Naš hodi popoldne k eni študentki 2x na teden in tud ona jamra kolk majo naloge.user posted image  4 r. /9

Kje dobiti grafe, pa žal ne vem. a v DZ nimajo nč. Malo poglej kako so v DZ.

Saj govoriš za 1. razred OŠ?

Pri nas so se učili grafe tako napr:

janez ima
4 hruške
5 jabolk
8 jagod
3 slive......

in narišev v zvezek kvadratke 1 sadež=1 kvadratek in pol barva kvadratke v stolpce.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
18.4.2007 16:59:12   
lolita_0
Tudi jaz sem mislila, da je prvi razred tak, da se učencem ni potrebno doma učiti, pa me je učiteljica včeraj na govorilnih urah kar malo šokirala, ko mi je pokazala njegove teste, ki so se nanašali na razumevanje tabel in grafov, češ da ne dosega cilja in da ne zna reševati teh nalog. Še bolj smešno pa je bilo, ko mi je rekla, da ne dosega cilja pri telovadbi (sonožen poskok na skrinjo ali nekaj podobnega)user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
19.4.2007 14:41:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lolita_0

Še bolj smešno pa je bilo, ko mi je rekla, da ne dosega cilja pri telovadbi (sonožen poskok na skrinjo ali nekaj podobnega)user posted image


NAj ti tole ne bo smešno lolita. Bodi vesela, da te je učiteljica na to opozorila. Otrok v prvem razredu bi ta cilj moral doseči - torej - sonožno skočiti na skrinjo in iz nje. Poskusi, če sploh zna skakati sonožno po ravnem - torej - kot zajček. Vsako leto se v razredu najde nekaj otrok, ki tega ne znajo - eni celo ne zmorejo.

Tabeliranje in diagrame pa imajo v prvem razredu non stop - kar naprej pri SO in MAT in še kje.

Pomagaš mu npr: Stresi na mizo pest lego kock. Naj jih mali razvrsti recimo po barvi (3 modre, 4 rumene, 1 bela, 5 zelenih). Sedaj naj število teh kock prikaže s kvadratki (lahko celo nalepkami,listki), katere riše /lepi v stolpcih. NAto naj ugotovi iz diagrama, katerih kock je najmanj, katerih največ.....

Link : http://www.uciteljska.net/ucit_search.php?mode=search 

(odgovor članu lolita_0)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
19.4.2007 15:45:48   
lolita_0
Absolutno se strinjam s tabo Kristina, toda povej mi kaj me potem čaka šele, ko bo otrok v višjem razredu. Na žalost ali srečo imam zasebno podjetje, tako da je moj delavnik v povprečju 10 ur na dan. Ali bom res morala že v osnovni šoli imeti inštruktorje za učenje?  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
19.4.2007 16:01:09   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: lolita_0
Ali bom res morala že v osnovni šoli imeti inštruktorje za učenje?  


Veliko učencev potrebuje pomoč v OŠ. Velikokrat prav zaradi tega, ker je danes tempo življenja tak, da so starši obremenjeni s službo, z 10 ali več urnim delavnikom, potem so utrujeni.... Učiteljici lahko omeniš, da bi rada, da gre tvoj sin na dopolnilni pouk. Že tam nekajs tvari lahko nadoknadi.user posted image
Malenkostne stvari se da učiti tudi mimogrede : npr. ko se vozite z avtom na izlet, otrok lahko šteje avtomobile, drevesa, kolesarje.....  Ko pospravljate sobo, lahko razvršča stvari - zvezke na en kup, knjige na drug, obleke na tretji....  Ko imate zunaj pikniik, se igrajte igrice - kdo prej pride na cilj sonožno, po eni nogi, naprej, nazaj.....
In je fajn, da te učiteljica že takoj v začetku opozori na te stvari - tako kot je tebe. Vsaj ni nekaj zastarano in zamujeno. In lahko začneš takoj na tem delat. user posted image

(odgovor članu lolita_0)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
19.4.2007 16:03:54   
ALEJINAD
Dobre naloge so tudi na otroci.org, tam jaz za svoji 10 in 8 letnici veliko najdem, učiteljka.net je pa tud super stran, sprobana, sploh pri 10 letnici.

_____________________________

Sonček je in ti si skuštrana...

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
19.4.2007 16:04:18   
ALEJINAD
Sorry, učiteljska.net...

_____________________________

Sonček je in ti si skuštrana...

(odgovor članu ALEJINAD)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tabele in diagrami v 1. razredu
20.4.2007 17:10:05   
Gina
Joj, čisto vse sem ti prepisala iz učnega načrta, pa shranila, pa me je vseeno ven vrglo, niti shranilo mi ni. Zgleda da ni namenjeno. Ne ljubi se mi še enkrat. povej mi, katere učbenike uporabljate, pa če jih imam doma, ti povem na katerih straneh so to delali.

(odgovor članu ALEJINAD)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?