|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Metoda vzgoje z rdečimi in črnimi pikami
22.9.2009 9:35:18   
Raho
Me zanima, kaj pravite na metodo spdobujanja zaželenega vedenja z rdečimi pikami in omejevanja nezaželenega obnašanja s črnimi pikami?
Npr., da se nezaželjeno obnašanje kaznuje s črno piko (10 črnih pik, gre ena igača v arhiv do nadaljnjega), vsako zaželjeno obnašanje pa se nagradi z rdečo piko (10 rdečih pik, igrača se dobi nazaj, če so same rdeče pike, se dan preživi tako kot si želi tisti, ki jih je zbral 10 in ima še vedno vse igrače).


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 22.9.2009 13:23:33 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 9:46:59   
kristinaj
ne pride v poštev imam preveč igrač :=))).... pa tudi saj jih ne zanimajo igrače .. mojim je prav vseeno če katere ni... sploh ne opazijo, ker so premali...

odvisno od starosti otroka... pri mojih to ne pride v poštev.... ko so pa že večji mogoče...namesto pik bi izbrala raje srčke, metuljčke...in nagrada za 10 rdečih ne bi bila kot navedeno ampak npr. obisk bazena, kina, sladoled, ...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 9:49:25   
uškinamama
Hm, za obnašanje ne. Za kakšen poseben dosežek pa ja. 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 9:51:37   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Hm, za obnašanje ne. Za kakšen poseben dosežek pa ja. 


Kaj ti ne bi za obnašanje?
In kaj je zate poseben dosežek? Ne morem še pričakovati, da bo domov prinesel nobelovo za fiziko.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 10:04:59   
bodoča
Meni se zdi to dobra ideja, mogoče bi res namesto pik izbrala kakšen drugi motiv, ampak to niti ni bistveno.

Če mu boš za 10 črnih pik odvzela kakšno priljubljeno igračo, potem mu bo že težko ja. Mojemu je naprimer vseeno, če mu odvzamem celo košorao z igračami (sem 1x poskusla, ko mi je peglal živce cel dan), samo da mu traktor pustim, če gre pa tisti, je pa jok in stok.

Al pa mogoče bi bilo tudi učinkovito, da naprimer z 10 črnimi pikami ne dobi sladice (čokolade, sladoleda,...) tisti dan, ali da se ne sme vozit s kolesom, če se rad vozi,...

Za 10 rdečih pik pa tako ja da dobi igračo nazaj oz. da on pove kja bi rad počel, al pa mu že vnaprej poveč, da ko zbere 10 rdečih pik, ga pelješ v kino, na sladoled, na kakšno otroško predstavo, v cirkus,...ali pa da se bosta šla malo potepat po naravi, spet je seveda odvisno kaj je tvojemu otroko všeč.

Drugač je pa to res dobra ideja.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 10:12:28   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Hm, za obnašanje ne. Za kakšen poseben dosežek pa ja. 


Kaj ti ne bi za obnašanje?
In kaj je zate poseben dosežek? Ne morem še pričakovati, da bo domov prinesel nobelovo za fiziko.


V določeni starosti se pač neko obnašanje pričakuje in za to ga ne bi nagrajevala . Npr. zdržati za mizo v piceriji, se zahvaliti, vprašati s prosim, v trgovini sodelovati in se ne metati na tla, ne sitnariti za goro igrač, razumeti , da je ne - ne, ne tepsti... (recimo za štiriletnika) .

Po drugi strani pa bi nagrajevala npr. da ima štiriletnik še dudo, plenico, grize nohte - tukaj bi ga za vsako suho plenico nagradila s nalepkico in zbir bi pač prinesel nagrado. Ali pa ,da pride do situacije , ko je nenavadna za štiriletnika (npr. da mora it na pogreb, na banko s tabo ) in se takrat posebej izkaže- takrat , ga vsekakor nagradim z "danes si bil še posebej priden, mama je res vesela in ponosno. Kaj bi počel zdaj ti?"



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 10:14:30   
*alja*
Ja midve sve imele plakat zalepljen na vratih, če je bila pridna je dobila rdečo zvezdo (pospravila igrače, pomagala v kuhinji,...) če je bila poredna (se metala po tleh, me ni poslušala,...) je dobila črno piko.

Ko je imela eno vrstico rdečih zvezd smo šli na sladoled.
Moram pa povedat da ko je dobila črno piko jo je prav prizadelo. Zato če je v trgovini na primer sitnarila sem samo rekla da bo dobila črno piko ko pridemo domov in je takoj nehala.
Tako da meni se ne zdi to slabo. Sicer smo mi zdaj plakat odstranili in ga bomo prilepili spet čez en čas (se navadi in več ni zanimivo)


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 10:35:47   
SaaS
Pri nas imamo na omari nalepljen papir (vsak svojega), na katerega rišemo slikce (narišem jima, kar si želita, enkrat tovornjak, drugič gusarja...), če zvečer pridno pospravimo igrače. Ko je list poln dobita vsak enega kinderjajčka. To je kar dobra motivacija. Če ne pospravita, ampak moram jaz sama, pač nič ne narišemo.

Imamo pa še eno zadevo. Zvečer vsak večer pred spanjem pogledamo eno risanko. Če kdo od njiju res ni čisto nič ubogal, gre spat brez risanke. To je lahko enkrat na par mesecev, pa si tako dobro zapomnita..

In še ena stvar. Če recimo legokock ne pospravita in jih moram jaz, jih enostavno pospravim na balkon in ne v njun predal in sta nekaj dni brez. Tudi to zadošča, da jih potem kar dolgo pospravljata sama.. (sicer ne brez besed, haha, pregovarjanje je vedno, ampak potem povem kam jih bom jaz, pa začneta)

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 10:40:52   
SaaS
No, zaradi lepega vedenja za mizo, ali primernega obnašanja v trgovini, pozdravljanja sosede, ipd jih pa ne nagrajujem.
Stara sta pa 3 in 4,5 let.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 11:12:16   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Me zanima, kaj pravite na metodo spdobujanja zaželenega vedenja z rdečimi pikami in omejevanja nezaželenega obnašanja s črnimi pikami?
Npr., da se nezaželjeno obnašanje kaznuje s črno piko (10 črnih pik, gre ena igača v arhiv do nadaljnjega), vsako zaželjeno obnašanje pa se nagradi z rdečo piko (10 rdečih pik, igrača se dobi nazaj, če so same rdeče pike, se dan preživi tako kot si želi tisti, ki jih je zbral 10 in ima še vedno vse igrače).



hja, je-be se mojemu za ikakve pikeuser posted image user posted image user posted image  

zaenkrat....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 11:15:19   
zband
hja, je-be se mojemu za ikakve pike




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to mi delaj

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 11:17:46   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*
Sicer smo mi zdaj plakat odstranili in ga bomo prilepili spet čez en čas (se navadi in več ni zanimivo)



Ja, točno to. vsaka taka stvar nekaj časa deluje, ppotem se pa naveliča ali mama ali otrok. Saj s tem tudi z mamine strani tako zelo malo dela. Se spomnit vsakič za te pike ...

No, mi smo imeli sistem dajanja fižolčkov v lonček, za vsako dobrod elo je dobil enfižolček. Samo potem je bilo zanimivo delati dobra dela samo zaradi teh fižolčkov, pa eno samo pogajanje je bilo, ali je določena stvar že dobro delo ali ne ... V glavnem pri na sva oba z otrokom kaj kmalu nehala s tem, sva se naveličala. Meni je boljše sporti reševati stvari. Če si priden fajn, super, smo veseli, se imamo fino, če si tečen, si nekaj časa pač teče, dokler mati ne popizdijo, če si pa multiečen in teroriziraš že v startu vse okoli sebe, pa pač letiš v sobo za čas, dokler se ne umiriš.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 11:25:47   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Me zanima, kaj pravite na metodo spdobujanja zaželenega vedenja z rdečimi pikami in omejevanja nezaželenega obnašanja s črnimi pikami?
Npr., da se nezaželjeno obnašanje kaznuje s črno piko (10 črnih pik, gre ena igača v arhiv do nadaljnjega), vsako zaželjeno obnašanje pa se nagradi z rdečo piko (10 rdečih pik, igrača se dobi nazaj, če so same rdeče pike, se dan preživi tako kot si želi tisti, ki jih je zbral 10 in ima še vedno vse igrače).



hja, je-be se mojemu za ikakve pikeuser posted image user posted image user posted image  

zaenkrat....


Tvojemu se...

Jaz pa želim, da se mojima dvema ne bo, da ne bom vsak dan pol dneva prosjačila in se pregovarjala in pošiljala na ohlajanje in in in ....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 12:41:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 12:52:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Tvojemu se...

Jaz pa želim, da se mojima dvema ne bo, da ne bom vsak dan pol dneva prosjačila in se pregovarjala in pošiljala na ohlajanje in in in ....


Ah, glih tak bošuser posted image .....na kancu pa kot je splišni napisala,  popizdila in konec heca. Jaz sem enih parkrat, zdaj jo pa samo opozorim. Sicer jo še vedno prime nevolja ubogati, ampak gre....pike nismo uporabljali

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 13:19:26   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Tvojemu se...

Jaz pa želim, da se mojima dvema ne bo, da ne bom vsak dan pol dneva prosjačila in se pregovarjala in pošiljala na ohlajanje in in in ....


Ah, glih tak bošuser posted image .....na kancu pa kot je splišni napisala,  popizdila in konec heca. Jaz sem enih parkrat, zdaj jo pa samo opozorim. Sicer jo še vedno prime nevolja ubogati, ampak gre....pike nismo uporabljali


Pa če bom to počela še 5 let bo se mi khm, khm...

Vi ne veste, s kakšnim karakterjem imam jaz za opravit.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
22.9.2009 13:21:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 13:28:46   
TiaSara
Meni se zdi boljše, če je posledica (kazen ali nagrada) povezana z dejanjem. Pri nas, če noče pospravljati igrač, ali če jih meče na tla, potem romajo igrače v spalnico. Če se grdo (ampak res grdo) obnaša pri mizi, gre hrana stran (itak je takrat ponavadi že sit), če pa se lepo obnaša, dobi včasih še kašen piškot, in  tem stilu. Sicer je včasih težko najti ustrezno posledico, ampak z malo mozganja gre...

Mi je pa zabavno, da je zvečer, če se noče umiti zob, najhujša kazen to, da bo šel z umazanimi zobki spat. Do zdaj se je to zgodilo samo enkrat, ker sicer že samo grožnja zadostuje. Upam samo, da bo do pubertete to že prišlo toliko v navado, da takrat ne bo več podobnih situacij, ker takrat bi si pa verjetno nalašč po cel teden ne umil zob user posted image .

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Metoda vzgoje z rdečimi in črnimi pikami
22.9.2009 13:41:45   
nuala
Mi smo imeli eno obdobje nagrajevanje lepega obnasanja z lepljenjem nalep. 5 nalepk je prineslo drobno darilce. Npr. lep svincnik, radirko, ... v glavnem stvari, ki jih itak potrebujeta, sem se pa potrudila in poiskala res lepe ali jih sama okrasila.
Crnih pik pa jaz nekako nisem uvedla. Kazen se mi zdi ucinkovita samo, ce sledi TAKOJ po grdem obnasanju. Npr. nekajminutni Time Out na hodniku.
Morda je to primernejse za vecje otroke.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 13:43:48   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Aja, pa še to, jaz prav občudujem svakinjo. Niti enkrat ne povzdigne glasu in vedno doseže svoje, včasih sicer čaka tudi po uro, da tamala opravi kar mora, ampak doseže pa le. Res prav občudujem jo in velikokrat jo mam za vzgled (kadar meni živčki popuščajo) in me s tem "reši"


Tako bom rekla: najverjetneje nima drugih obveznosti in ima ves čas tega sveta. Če bi jaz imela tako možnost, bi najverjetneje tudi čakala... Vendar žal vsi nimamo take sreče.

Pa ne gre se za čakanje, da otrok nekaj naredi. To je najmanj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 13:56:27   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Tvojemu se...

Jaz pa želim, da se mojima dvema ne bo, da ne bom vsak dan pol dneva prosjačila in se pregovarjala in pošiljala na ohlajanje in in in ....


Ah, glih tak bošuser posted image .....na kancu pa kot je splišni napisala,  popizdila in konec heca. Jaz sem enih parkrat, zdaj jo pa samo opozorim. Sicer jo še vedno prime nevolja ubogati, ampak gre....pike nismo uporabljali


Pa če bom to počela še 5 let bo se mi khm, khm...

Vi ne veste, s kakšnim karakterjem imam jaz za opravit.user posted image


Ja, kaj me pa vlečeš za jezik user posted image . Jabolko ne pade daleč od drevesa user posted image . Poglej malo uš kakšna milina od otroka je, ISTA MAMA user posted image .

Raho, mali Raho je krasen fant . Boš videla , da bo vse še okej.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 14:30:08   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Tvojemu se...

Jaz pa želim, da se mojima dvema ne bo, da ne bom vsak dan pol dneva prosjačila in se pregovarjala in pošiljala na ohlajanje in in in ....


Ah, glih tak bošuser posted image .....na kancu pa kot je splišni napisala,  popizdila in konec heca. Jaz sem enih parkrat, zdaj jo pa samo opozorim. Sicer jo še vedno prime nevolja ubogati, ampak gre....pike nismo uporabljali


Pa če bom to počela še 5 let bo se mi khm, khm...

Vi ne veste, s kakšnim karakterjem imam jaz za opravit.user posted image


Ja, kaj me pa vlečeš za jezik user posted image . Jabolko ne pade daleč od drevesa user posted image . Poglej malo uš kakšna milina od otroka je, ISTA MAMA user posted image .

Raho, mali Raho je krasen fant . Boš videla , da bo vse še okej.


A ti mogoče ciljaš na to, da je naš gospodič enakega karakterja kot njegova mati????

Le čakaj, da mi prideš pod roke.user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 14:37:28   
uškinamama
A ti mogoče ciljaš na to, da je naš gospodič enakega karakterja kot njegova mati????

raho, not easy to handle user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 14:40:14   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

A ti mogoče ciljaš na to, da je naš gospodič enakega karakterja kot njegova mati????

raho, not easy to handle user posted image


Pa da bi vam bio život ljep?user posted image user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Metoda vzgoje
22.9.2009 16:13:57   
honey
Jaz sem lansko leto (pri 3,5 leta) uvedlo metodo črnih pik in zvezdic. Ampak nisem tako popustljiva, da bi prišli do 10 pik - pri nas je za eno črno piko kazen brez pravljice zvečer, za 2 piki pa brez risank tisti dan. Da bi mu jemala igrače - boli njega, bi jih lahko imel 100 vsak dan, pa ga ne bi ganilo user posted image . S tem, da preštejem do 3, preden dobi piko. Se pravi, da mu dam malo fore, da se skulira user posted image . Črno piko dobi za vsako priložnost - za grdo obnašanje, če ne uboga... v glavnem, nimamo nič določenega, zakaj. Zvezdico pa dobi ponavadi takrat, kadar v miru pojemo celotno kosilo - brez pregovarjanja, da naj sedi za mizo in lepo je (moram reči, da nima obstanka pri hrani, ker je njemu že to dovolj velika kazen, da mora jesti user posted image ). Drugače ga tudi zvezdice ne ganejo prav posebno user posted image . Ampak kar se tiče pik, je pa zelo natančen - bog ne daj, da jo dobi. Se mu kar malo odpuli - dobesedno user posted image Tako da ponavadi preštejem samo do 2 in je mir.

Pri nas se ta metoda obnese super.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?