|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dopust po porodniški
15.8.2006 15:23:36   
Anonimen
Zaposena sem v eni firmi, kjer veljajo posebna pravila, zato se obračam na vas s prošno za pomoč.
15.novembra mi poteče porodniška, imam 21dni dopusta, vendar se bojim, da mi ga v firmi ne bodo hoteli dati. Bojim se, da se bodo sklicevali na sorazmerne deleže porabe dopusta čez celo leto ( 30%-1.četrtletje,40%-2.četrtletje,30%-3.četrtletje). Naj povem, da v naši firmi ves dopust, ki ti ostane preko 31.12., propade.
Zanima me, če mi je firma dolžna  dati dopust (21 dni) še letos, ali mi bo propadel.

Zelo vam bom hvaležna za odgovore!
Se opravičujem za anonimnost, vendar me lahko kdo prepozna...
LP, Anonimna
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dopust po porodniški
15.8.2006 16:11:57   
Rok_LM
1. Čeprav si na porodniški ti pripada celoten letni dopust. Po 1/12 dopusta za vsak mesec dobiš le če imaš pogodbo o zaposlitvi sklenjeno za krajši čas od 6 mesecev. Če imaš sklenjeno pogodbo za celo leto ti pripada cel dopust ne glede na to če si na porodniški.

2. Delodajalec je po zakonu dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna dopusta, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.

3. Po zakonu ima delavec pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu v katerem mu je bil odmerjen dopust delal vsaj 6 mesecev. Če je delavec delal manj kot 6 mesecev velja prejšnji odstavek ( točka 2).

4. Izjava s katero bi se delavec odpovedal dopustu je neveljavna. Neveljaven po zakonu je tudi sporazum s katerim bi se delavec in delodajalec dogovorila o odškodnini za neizrabljen dopust, razen ob prenehanju delovnega razmerja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dopust po porodniški
15.8.2006 20:36:16   
Anonimen
Hvala lepa za odgovor!!!

Lep pozdrav!

(odgovor članu Rok_LM)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dopust po porodniški
16.8.2006 11:40:15   
Anonimen
Kaj pa je v tem primeru z regresom? Verjetno mi ne pripada ali pač? Hvala za odgovore že vnaprej!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dopust po porodniški
16.8.2006 12:16:39   
ameli
Jaz začem z delom 1.9. in so me že obvestili, da so mi 1/2 dopusta zbrisaliuser posted image , pa kaj naj!? V rit se lahko vgriznem.
Sem pa dobila normalno cel regres.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dopust po porodniški
16.8.2006 12:31:30   
Rok_LM
Delodajalec je po zakonu dolžan delavcu, ki ima pravico do letnega dopusta, izplačati regres za letni dopust.

Če ima delavec pravico le do sorazmernega dela letnega dopusta ima tudi pravico do sorazmernega dela regresa.

Se pravi dopust in regres gresta skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dopust po porodniški
16.8.2006 14:02:24   
Anonimen
Punce zakon ste! Vprašala bi samo še do kdaj so mi po zakonu dolžni regres tudi izplačati? Še enkrat hvala!

(odgovor članu Rok_LM)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dopust po porodniški
16.8.2006 14:18:28   
Rok_LM

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce zakon ste!


Kaj pa mi fantje? user posted image user posted image user posted image


Ameli pri tebi nekaj ne bo v redu. Ne moreš dobiti cel regres, dopusta pa samo pol.

Kar se dopusta tiče, jim lahko poveš kako je to po zakonu. Pri moji ženi so tudi komplicirali z dopustom po porodniški, ko pa jim je povedala kako je to po zakonu so ji hitro omogočili, da izkoristi dopust. Včasih pač probajo če bo šlo, ker mislijo, da delavci ne poznajo zakona, ko pa vidijo, da imaš malo pojma ti pa dajo kar ti pripada.

Če ne popustijo jih lahko tožiš, vendar je v praksi to malo težje. Kar se tiče dopusta bi ga že iztožila, vprašanje pa je kako bi lahko še delala v firmi kjer pride do zamer in tožarjenj, ker ti lahko potem kako drugače grenijo življenje v službi.

Glede roka za izplačilo regresa pa mora delodajalec izplačati regres najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta.

S kolektivno pogodbo se lahko v primeru nelikvidnosti podjetja določi kasnejši rok izplačila, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega leta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dopust po porodniški
17.8.2006 10:53:14   
Anonimen
Se oproščam, ampak da ste fantje zakon je itak samo po sebi umevno in še enkrat hvala! ! ! user posted image

(odgovor članu Rok_LM)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?