|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolečina na mestu šivov
11.11.2008 19:18:24   
D.anna 76
Imam eno vprašanje.

Od poroda je minilo že 5 mesecev, vendar se mi včasih (odvisno od položaja) med spolnim odnosom še vedno pojavi bolečina na predelu presredka, kjer sem bila šivana po orodu. Bolečina je taka kot bi me zategovalo oz. kot da je vse skupaj ''preveč zašito''.

Bolečina sicer ni huda, me pa moti ker mi zaradi tega nekateri položaji pri spolnih odnosih ne ustrezajo.

Ali je normalno, da bolečina ostaja po 5 mesecih tokem po porodu, ali naj se posvetujem s svojim ginekologom. Ali pa obstaja kaka metoda, mazivo, masaža, keglove vaje do bolečino odpravim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolečina na mestu šivov
11.11.2008 19:40:33   
Anonimen
Jah, ene čutijo celo življenje. Ampak res.user posted image

(odgovor članu D.anna 76)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolečina na mestu šivov
11.11.2008 20:08:40   
abi
Jap, žal res, mene po 3 letih še vedno velikokrat med user posted image  skeli oz. reže tam doli.
Šivana sem bila pa na notranji strani user posted image .
Upam da se zadeva decembra ko imam rok ne ponovi user posted image

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bolečina na mestu šivov
11.11.2008 22:17:26   
lelaval
Žal je res tako, da ene še dolgo čutimo te bolečine. Jaz sem vesela, da niso konstantne bolečine (ki bi trajale vsak dan), pač pa so le občasno. 

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu D.anna 76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolečina na mestu šivov
11.11.2008 22:45:21   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Jah, ene čutijo celo življenje. Ampak res.user posted image


Res je.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolečina na mestu šivov
12.11.2008 8:47:48   
stunfek
katastrofa. nisem vedela, da se tako dolgo lahko cuti bolecine zaradi epiziotomije! pravite da ene celo kar za skoz! user posted image
meni je FUL zal, da ko me je vprasala, ce lahko prereze, ker ima obcutek, da se bom strgala...nisem rekla ne. moji kolegici so postavili identicno vprasanje, pa je rekla, ne, kar naj se strgam...poseldica...ona ni bila ne strgana ne prerezana, jaz pa prerezana. Mislim, da je treba bolj zaupat nasim vaginam in kategoricno reci ne epiziotomijam!!! user posted image


_____________________________

Mamica Anoushke (2002) in Akasha (2008)

Stunfek

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bolečina na mestu šivov
12.11.2008 21:02:14   
tea78
RES JE, DA ENE ČUTIJO TO CELO ŽIVLJENJE, JAZ SEM 11 MESECEV PO PORODU, PA TUDI VČASIH ČUTIM BOLEČINO, PA SPOLNI ODNOSI NISO VEČ TAKŠNI, KOT PRED NOSEČNOSTJOuser posted image

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bolečina na mestu šivov
15.11.2008 18:01:37   
Pupka
Jaz sem se prvič sama začela trgat in so pol hitro vrezali- brez vprašanj.

Na šivanje sem čakala najmanj 20 minut, ker je bil G na kosilu. Očitno se je dobro najedel in potem dobro opravil delo. Skelelo me je 4 dni- res ornk... Ene 2 šiva user posted image  Kasneje je blo okej... Po 5 letih nebi mogla reči da me kaj ekstra kdaj boli! sem pa slišala da znajo tudi preveč zašiti, tako da  tisto kar je pasalo prej sedaj ni več okej

_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bolečina na mestu šivov
18.11.2008 0:20:25   
Zofy
Jaz sem 8m po porodu in tu pa tam še zaskeli. Ampak res tu pa tam. Je pa še par mesecev nazaj bolj skelelo. Meni se je bolečina umirila, nisem bila rezana, ampak samo malo raztrgana za 2 šiva. No, tudi, če bo ostalo kot je, bo ok. 

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bolečina na mestu šivov
20.11.2008 22:42:17   
izgubljena_ovcka
Jaz sem 5m po porodu in ob misli, da bi se vsedla na bicikel še zdaj dobim solzne oči. Moja rit ni videla stola skoraj en mesec po porodu in boli me še danes (ob napenjanju recimo; jaaa, moja prebava je bolj tako-tako haha; ob spolnih odnosih, ob čudnem položaju pri sedenju...). Pač sem se sprijaznila s tem, drugega mi ne ostane, mi gre pa včasih takooo na jetra.

No, hvalabogu nikoli nisem marala kolesarit! user posted image

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bolečina na mestu šivov
22.11.2008 16:10:04   
country
Meni je G rekla, da bo dala dva šiva, potem pa je kar šivala, pa šivala in sem jo že vprašala kako da še šiva. Je rekla, saj bi nehala, pa še krvavite.
No, posledično sem kar nekaj časa (sicer ne vem natančno) govorila možeku, da me je preveč zašila. In pri prvih nekaj odnosih po porodu sem imela občutek, da me je spet razdevičil...

Od poroda je zdaj 15 mesecev in se je stvar večinoma uredila.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bolečina na mestu šivov
22.11.2008 19:33:33   
špelin@
Bom jaz predstavila nasprotno situacijo, da ni nujno, da bolečine ostanejo: pri prvem porodu (medenična vstava) sem bila krepko prerezana (moj mož bi rekel: do sred riti user posted image ), šivov ohoho... Ampak jih po dveh tednih nisem več čutila, po tistem pa me nikoli ni niti najmanj bolelo, skelelo ali zategovalo na mestu šivov user posted image  Od takrat je že 9,5 let, rodila sem potem še 3x (no, 1x v 20. tednu) in nimam nobenih težav.

Vsem želim, da se vam stanje "spodaj" uredi in se boste bolje počutile user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 22.11.2008 19:34:51 >

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?