|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 10:20:49   
tincy23
LEp pozdrav!

Zanima me, koliko spijejo vaši otroci pri dveh mesecih po flaški? In katero mleko kaj uporabljate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 10:25:14   
PAJO
nasa je zdej stara dober mesec pa spije 120 ml,uporablajmo
novalac 1


kaj pa vi?koliko vasa spije?

(odgovor članu tincy23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 10:46:03   
cgorjanc

IZVIRNO SPOROČILO: tincy23

LEp pozdrav!

Zanima me, koliko spijejo vaši otroci pri dveh mesecih po flaški? In katero mleko kaj uporabljate?



moj je star 10 tednov,poje pa 150 mml,imava pa baby love hrano iz DM.

(odgovor članu tincy23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 10:51:53   
Anonimen
Šit, kolko pojejo vaše user posted image ! Naša je bila pri 2h mesecih na 120ml vode+AM (Aptamil), 6-7x na dan ... zdaj pri 3h mesecih pa popije po 150ml+AM samo noče več kot 4 obroke na dan ... ji pa zdaj že pripravljam obroke iz 180ml vode, samo popije celo flaško samo med prvim jutranjim obrokom, ko je še napol koma, drugače pa pusti.

(odgovor članu cgorjanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 11:17:09   
Ana Luna
naš spije pri treh mesecih 180 ml vode + 6 meric novalaca. nič ne pusti, verjetno bi spil še več, če bi mu dala ... pravi požerušček. obrokov ma pa 5 na dan. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 12:08:29   
Anja24
Moja je stara 7 tednov in spije 130-140 ml AM 5-6krat dnevno + dober deci čaja.

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 12:09:34   
Anja24
Aja, novalac AC

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 12:15:11   
piule
naša ma 5 tednov spije pa 110ml in to 7 na dan,aptamil

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 13:52:14   
dushka
stara 3 tedne, spije 80 ml pa 7 na dan. Pije pa aptamil

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali katera hrani po flaški?
5.3.2009 13:58:35   
tincy23
Joj kok velik pojejo, no sej prav. Jst pa ne vem do sedaj je jedla na tri ure in je pojedla 100ml, danes pa sem poskusila tako da naredim dvakrat po 70ml in bom videla če bo kaj dlje zdržala. Midve pa imava Hipp. Sam ne vem pa zakaj jo zjutraj okoli 4.ure začne napenjat in nič ne joka ampak zvija se full pa še čez dan večkrat. Je to mogoče mleko?

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali katera hrani po flaški?
8.3.2009 9:20:11   
botrca
Najin je v tem obdobju spil 60-80ml čisto različno. Eni pojejo več, eni manj.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu tincy23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali katera hrani po flaški?
11.3.2009 11:16:43   
yania
Naš user posted image  bo jutri star en mesec, pa mu naredim 90 ml mleka 7x na dan, popije do zadnje kapljice. Sem mu tudi 120 naredila pa ni niti malo pustil in spal 4 ure. Dam mu aptamil 1. Je pa rekla sestra v zdr. domu da na škatlah piše preveč in naj manj dam, da ima 60 dovolj user posted image user posted image user posted image , moj pa joka ker bi še...
Je rekla da je nevarno da se prenažira in se mu razteguje želodček, pa še črvičilo ga bo....
Patronažna je rekla včeraj naj mu kar 90 naredim, no in imamo 3 urce mir, če je po sreči....če spi 4 ure, pa naredim 120 ml....nikoli nič ven ne polije....je pa prej rojen (25 dni), in sva v enem mesecu šla kilo gor. Prvih 14 dni sva se polno dojila....

_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali katera hrani po flaški?
11.3.2009 11:19:59   
yania
Aja, mogoče še izračun ki so mi ga povedali v zdr.domu, koliko naj bi user posted image  v 24 urah pojedel.

Kolikor ima kil (gramov) krat 1.5 in deliš s številom obrokov= koliko naj bi na obrok pojedel

primer

3000 x 1.5 = 450(0)
450 : 7 = 64,2


450 naj bi v 24 urah pojedel, če je na 3 ure,se pravi je obrokov 8, deliš pač z 8 in je to 56,2 na obrok...
No po tem izračunu naš poje veliko več.....ma kaj pa vem,, naj ga stradam? Saj če dojiš in če se dojenček zbudi in hoče jesti, mu tudi ponudiš, kajne? Zakaj bi tu omejevali?

< Sporočilo je popravil yania -- 11.3.2009 11:20:51 >


_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali katera hrani po flaški?
11.3.2009 11:41:47   
dushka
Moja bo jutri tudi stara 1 mesec pa poje že 100 ml na obrok. Pa mi ni nihče rekel, da poje preveč. Ampak, da je to normalno pri otrocih z majhno porodno težo. Rodila se je s porodno težo 2600 g in je shujšala na 2300 g. Sedaj ima pa že 3 kg. Se mi ne zdi, da je predebela glede na to, da je sedaj visoka že 50 cm. Kaka in lula pa veliko.

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali katera hrani po flaški?
15.3.2009 11:58:45   
marusa80
Živjo,

eno vprašanje. Moja je stara 6 tednov in se zvečer ne more in ne more najesti, poje najprej 150 ml nato pa čez uro še cca 60 ml, potem pa pade dol. Ne vem ali je to ok, zdi se mi preveč, če ji ne dam joka in je čmerava. Pridobiva na teži normalno, pri enem mescu je imela 4545, porodja 3310, torej ni debela.
Kaj pa če probam rižolino, da hrano zgostim in da se bo bolj najedla, pojedla pa manj.

Prosim za mnenje.

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali katera hrani po flaški?
15.3.2009 18:23:13   
AnciM
Jaz ne bi šparala z mlekom. Sploh ne pri tej starosti. Naj ga popije kolikor želi. Rižolino sem mu jaz začela dajat, ko se je začel vedno bolj zgodaj zbujat. Kdaj pa jo daješ sicer spat in do kdaj ti spi?

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu marusa80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali katera hrani po flaški?
16.3.2009 16:34:40   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: marusa80
Pridobiva na teži normalno, pri enem mescu je imela 4545, porodja 3310, torej ni debela.


Moj Nal se je rodil s 3310g, pri enem mesecu pa je imel 4140g, pa me je pediatrinja nadrla, da ga preveč hranim!  Da se je preveč zredil in da mu ne smem toliko devat za jestuser posted image
Seveda je nisem upoštevala in je tudi ne bom.

Me je kar strah iti zdaj spet v posvetovalnico. Kaj bo šele zdaj reklauser posted image

Ko je bil star dva meseca, sem mu delala obroke iz 120 ml vode, jedel je strogo na 3 ure, razen ponoči.
Sedaj pri treh mesecih pa mu obrok iz 120 ml vode ni več dovolj, obvezno mu jih delam iz 150 ml vode. Lačen je pa še vedno na 3 ali 4 ure, razen ponoči, ko včasih jemo enkrat, včasih pa noč prespi.

Uporabljamo pa Babylove mleko.

(odgovor članu marusa80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali katera hrani po flaški?
17.3.2009 7:16:03   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: dushka

Moja bo jutri tudi stara 1 mesec pa poje že 100 ml na obrok. Pa mi ni nihče rekel, da poje preveč. Ampak, da je to normalno pri otrocih z majhno porodno težo. Rodila se je s porodno težo 2600 g in je shujšala na 2300 g. Sedaj ima pa že 3 kg. Se mi ne zdi, da je predebela glede na to, da je sedaj visoka že 50 cm. Kaka in lula pa veliko.
imamo isto:danes je stara 1 mesec in poje 100ml na obrok(na 3 ure),včeraj jo je tehtala je imela 3090g(rodila 2490,48cm) in me je patronažna včeraj nap.izdila da preveč poje in da bi jo mogla ustavit pri 70,80ml....moja pupa pa ponori ker hoče še in ker iz dude nič ne priteče.......lula in kaka pa normalno......full me je strah da ji res nebi raztegnila trebuščka,po drugi strani jo pa ne mislim stradat........imate kakšen nasvet zame?

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali katera hrani po flaški?
17.3.2009 7:51:28   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

IZVIRNO SPOROČILO: dushka

Moja bo jutri tudi stara 1 mesec pa poje že 100 ml na obrok. Pa mi ni nihče rekel, da poje preveč. Ampak, da je to normalno pri otrocih z majhno porodno težo. Rodila se je s porodno težo 2600 g in je shujšala na 2300 g. Sedaj ima pa že 3 kg. Se mi ne zdi, da je predebela glede na to, da je sedaj visoka že 50 cm. Kaka in lula pa veliko.
imamo isto:danes je stara 1 mesec in poje 100ml na obrok(na 3 ure),včeraj jo je tehtala je imela 3090g(rodila 2490,48cm) in me je patronažna včeraj nap.izdila da preveč poje in da bi jo mogla ustavit pri 70,80ml....moja pupa pa ponori ker hoče še in ker iz dude nič ne priteče.......lula in kaka pa normalno......full me je strah da ji res nebi raztegnila trebuščka,po drugi strani jo pa ne mislim stradat........imate kakšen nasvet zame?


Ne vem, meni se 100 mll pri enem mesecu ne zdi preveč. Edimo ne vem ... a ponoč tudi jejo na 3 ure?

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali katera hrani po flaški?
17.3.2009 7:59:13   
najcom
naš sinko je sedaj star 5 mesecev in je na flaški že od 1 meseca naprej. Na začetku je tudi naš spil 100 mml prav tako na 2,5 ali 3 ure, malce se je poredi in smo bili tudi malce okregani pri pediatrinji, zato smo mu pri 3 mesecih dajali med obroki, ko je postal tečen da bi rad jedel , čaj (po nasvetu pedijatrinje). No sedaj pri 5 m je prav tako malce bolj baročen samo čisto v mejah normale, pa pe to, sedaj mi poje največ 150 ml - 180mk mleka skozi dan, pred spanjem pa tam 210 ml, čeprav na AM piše daj bi za to staros moral pojesti od 210 ml naprej vedno.
Mislim, da če se bo res preveč redil dojenček da mu lahko dodajaš prekuhano vodo ali čaj.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali katera hrani po flaški?
17.3.2009 9:29:42   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

IZVIRNO SPOROČILO: dushka

Moja bo jutri tudi stara 1 mesec pa poje že 100 ml na obrok. Pa mi ni nihče rekel, da poje preveč. Ampak, da je to normalno pri otrocih z majhno porodno težo. Rodila se je s porodno težo 2600 g in je shujšala na 2300 g. Sedaj ima pa že 3 kg. Se mi ne zdi, da je predebela glede na to, da je sedaj visoka že 50 cm. Kaka in lula pa veliko.
imamo isto:danes je stara 1 mesec in poje 100ml na obrok(na 3 ure),včeraj jo je tehtala je imela 3090g(rodila 2490,48cm) in me je patronažna včeraj nap.izdila da preveč poje in da bi jo mogla ustavit pri 70,80ml....moja pupa pa ponori ker hoče še in ker iz dude nič ne priteče.......lula in kaka pa normalno......full me je strah da ji res nebi raztegnila trebuščka,po drugi strani jo pa ne mislim stradat........imate kakšen nasvet zame?


Ne vem, meni se 100 mll pri enem mesecu ne zdi preveč. Edimo ne vem ... a ponoč tudi jejo na 3 ure?
ponoči mi spi pa 4,5h skupaj(eno rundo,ostalo pa spet na 3)

a da bi dala namesto enega obroka ji samo vodo oz. čaj?pa bo to dovolj?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali katera hrani po flaški?
17.3.2009 10:59:11   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23
a da bi dala namesto enega obroka ji samo vodo oz. čaj?pa bo to dovolj?


Jaz niti slučajno ne bi. Saj s 100 mll si ne more tako raztegniti želodčka. Bolj kritično bi bilo, če bi popil več, telih 100 je pa ravno prav, po moje. Saj v treh urah se žalodec že izprazni. Pa sploh vsi popijejo približno po 100 mll, tako da to ne more biti preveč.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali katera hrani po flaški?
17.3.2009 20:24:54   
simat
dajte jim pit kolikot hočejo pa če je to 200 ml tut prov, tok rabijo halo

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali katera hrani po flaški?
18.3.2009 8:51:08   
AnciM
OK, pretiravat res ni treba. Ampak jaz svojemu vedno dam, kolikor hoče. Rodila sva se z 3070g, pri 6t je imel 4190g, pri 3m  6170g, pri 4,5m 7300, pri 6m 8150g. Torej vsak mesec dobro kilo, pa me še nihče ni nadiral zaradi tega. Pa saj dojenčki zgubijo svoje "klobasice", ko začnejo puzat. A ko bo bolan, bog ne daj, boste pa za vsakim gramom vzdihoval. Bolje kak g več kot pa premalo.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu simat)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?