|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Risanje pri dveh letih
4.4.2006 14:25:46   
muki1
Zanima me če otrok pri dveh letih že mora znati kaj narisati, ker naša mala še nič ne ve.
Sem pa gledala neko knjigico, za dopolnjevanje risbic in barvanje, ki je namenjena za starost od dveh do treh let user posted image . Se mi samo zdi da je pri dveh letih še prezgodaj za dopolnjevanje risbic, ali pa naša mala nikoli ne bo umetnica, ker res še nič ne zna narisat. Svinčnik drži pravilno, pa na veliko riše po papirju, tabli, ampak nariše edino vrvico ko ji jaz narišem balonček, ali pa recimo palčko, ko jaz narišem liziko, pa še to le, če je zelo pri volji. Mamice, vzgojiteljice?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 14:31:57   
Anonimen
moja pri 20 mescih riše samo krice krace in kroge in govori da je narisala muco :) nič še nisva dopolnjevali nič barvali nič..pa je njen fotr umetniško slikarsko nadarjena duša :)

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 14:36:26   
Baby
Mislim, da otroci pri 2 letih še kracajo. Vsaj pri nas je tako.
Tud če ji dam kako slikco za barvat vzame barvice in barva vsepovprek!
Vmes zamenja barvo to je pa tud vse!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 14:41:20   
Jančika_
Matr, Muki, si pa zahtevna. Tvoje dete pesni sonetne vence, ti bi pa rada, da bi bila še Picassouser posted image .

Moj je sicer malo mlajši in kar se risanja tiče, nima pojma. Malo počora po tistem, kar narišem jaz (kao pobarvauser posted image ), sicer pa barvico najraje uporabi tako, da jo zapikuje v špranje v parketu.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 14:59:40   
Gordana-3
moja pa non stop riše kačo, tud pri dveh letih user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 15:09:25   
Cikica
Naš user posted image je star 2 leti in tudi še samo kraca,no pravi da je narisal atija,mamico,dedija....vendar so to samo nekšne čečkeuser posted image user posted image vem pa da imajo pri 3letih sistematskega in da naj bi potem že vedeli narisati krog...zato midva že malo trenirava vendar brez rezultatov,do sedajuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 15:35:05   
Pi-kica 1
Pri dveh letih otroci še samo raziskujejo sledi, ki jih puščajo pisala. Risanje oblik pride kasneje, seveda pa je razvoj pri otrocih različno hiter, kot pri vsaki drugi stvari, tudi pri tem.

LP

Pi-kica

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 16:20:23   
nejcko
Naš je star 4, 5 let in je njegovo risanje zauser posted image user posted image user posted image . Slikar že ne bo.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 16:38:27   
ZARA
Samo abstraktno umetnost obvlada.user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 18:25:55   
bini
naša tud zelo abstraktno user posted image ..
pa še to - če ji narekuješ imena in stvari, potem to vsako stvar ona zaznači po doktorsko z eno kraco... in potem čaka naslednjo stvar ki jo boš izrekel user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 18:43:01   
muki1
O bini, si že nazaj. Zapoznele čestitke.

Ja, saj ne zahtevam od nje naj riše, malo me je zmedla tista slikanca, od 2 do 3 leta. Sicer pa če bo po meni niti pri 28 ne bo znala narisati krave user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 20:21:24   
bskrle
Samo čačke -so pa povsod pri dvoletnici.
Lucija, ki bo poleti štriri pa je do te nedelje le barvala, narisala kakšnega glavonožca v nedeljo pa je narisala princa in princeso iz nič. Nisem dojela! Zelo lepo in prepoznavno (lasje, čevlji roke, nos ...)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 20:30:12   
lex
Otroci do dveh let se IGRAJO z barvicami in barvami (prstne barve, tempare in čopič,..............) njim je važno, da narišejo sled, ki se pozna in da predvsem UŽIVAJO pri svojem početju. Nekje okoli tretjega leta začnejo risati kroge (najenostavnejša oblika), ki ji sledi glavonožec - mamice, atiji, bratci, sestrce,.......... Otrok in mamica sta na teh slikah največja, ker sta najpomembnejša. Krogu sledi trikotnik in le-temu kvadrat, ki je najzahtevnejša oblika za otroka. Pustite jih naj uživajo in rišejo, ne jih mučit s kakšnimi pobarvankami. Povaranke naj bi bile samo tiste, ki si jih otrok sam nariše, ali še slabše dopolnjevanke še posebej pri tako malih otrocih. Pustite jim naj bo trava rdeča, voda črna in oblaki zeleni, so pač pristali na Marsu s svojo domišljijo. Še prej ko slej se bodo okalupili in bodo delali tako kot vsi ostali otroci.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 20:30:41   
ZARA
Pozabla sem še napisat, da najraje riše s kulijem po svojih rokah in potem mi pove, da je to tu-tu. (beri:Tatto)

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 20:40:27   
Marogica
Muki, ne sekiraj se, naš bo konec meseca star 5 let, pa o slikahuser posted image  ali kaj temu podobnega, sploh ne morem govoriti. Sploh, če primerjam z risbicami njegovih vrstnikov. Naš bi samo pisal...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 20:59:22   
Moa
Se strinajam s Pi-kico in Lex...
Pustite otrokom da se igrajo... cimveckrat razlicna pisala.. se bolje krede in debele copice v roko ali pa samo prstke.. pa naj uzivajo..
Pobarvanke in risanje po vzorcih naj pride kasneje...
In dvoletnika se ni potrebno sprasevati kaj je sploh narisal.. on se vendar samo igra.. mogoce bo sam kaj od sebe rekel.. ne pa da mi v enem dezevniku vidimo ne vem kaksne oblike...hehe
En moj je vedno rekel, da on ne rise.. on pise.. tako kot mami in oci..
Pa seveda malce uc vrzt na njih, ko takole ustvarjajo.. nas si je ze dolgo nazaj prav veselo porisal najljubse hlace... bi imel rad take z avtomobili.. ja, ceste po hlacah so mu kar posteno uspele.. predno je mami oci vrgla iz jamic... Taki so...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Risanje pri dveh letih
4.4.2006 21:00:39   
Anonimen
Tibor nima pojma o risanju, še kracat se mu ne da.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Risanje pri dveh letih
5.4.2006 7:15:57   
Anonimen
Naša pa res rada riše, zna narisati krog, kvadrat in trikotnik pa sonce, pajka, črko A, I in O. Očitno bo pleh punca, saj nariše znak za Audi in tudi stokrat pokaže, ko se pelje takšen avto. Pa da ne boste mislile, da smo slučajno mi posvečali kakšno pozornost na to (nama je za takšne zadeve ravno do Beograda), ampak prijateljica ga ima in ko nam je nazaj crknila naša kripa jo je ona peljala v vrtec in od takrat ta manija. Risala bi dan in noč user posted image . Ne zna pa še nobene pesmice, nima  pojma kaj je to lulanje v kahlico in o tem ne želi tudi nič slišati user posted image user posted image user posted image .

Zanima me vaše mnenje, ali otroku pokazati kako se nekaj nariše ali ne. Namreč prebrala in slišala sem že kar nekaj o tem, da otroku ne smeš pokazati kako se npr. nariše avto, hiša, muca, itd., ker da mora narisati tako kot sam vidi. Meni osebno se zdi, da je morda fino, da se mu pove kakšne finte ali se ga usmeri. Enako je bilo pri meni. Ko sem bila majhna sem risala recimo malce nad povprečjem, nato sem dobila novo sosedo, ki je bila izjemno talentirana za risanje in me je zelo veliko naučila o risanju obrazov, simetriji....skratka od takrat naprej se mi zdi, da se mi morda pa res kaj posreči.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?