|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kok vas ima akvarij
10.1.2006 13:52:18   
KIRA
punce živjo. zanima me, kolko vas ima akvarij in katere ribice imate v njem.

jaz sem ga namreč imela - sem si ga kupila kot spomin za zadnjo plačo. ampak zaradi selitve itd... sem počasi nehala dokupovat ribice, tistih par, ki jih je ostalo, pa je herbala moja mami.
po selitvi - v doglednem času,  ko bom spet finančno pri močeh, bi si ga pa rada naredila nazaj. pa me zanima, katre ribice imate ve, če ima morda kera tudi rakce ali pa še kaj drugega itd...

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 14:05:28   
Carovnica Mica
3 zlate-tako da prezivijo tudi ce nas ni,imajo pa tudi filter in ogromno vode in rastlinuser posted image

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 14:16:49   
Cikica
mi smo imeli akvarij,vendar so nam vse poginileuser posted image user posted image user posted image .Imeli pa smo neonke.

lp,cikica

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 14:29:13   
smrček
Imamo 350l akvarij v amazonija stilu. Notri imamo skalarke, neonke, plaščarice, mollye, modre rogatce, nitkarice in še in še, saj prostora dovolj. Se pa mož največ ukvarja z akvarijem, oztali smo le "opazovalci"

_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 14:32:58   
artista7
jaz na žalost nimam časa in denarja za toplovodni akvarij, zato imam samo dve zlati ribici v malem 10l akvariju s filtrom in rastlinjem. Drugače, če bi pa imela čas in denar, bi pa imela gupije, neonke, kakega čistilca..

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 14:41:42   
lelaval
Manjši akvarij s 4 zlatimi ribicami.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 14:47:07   
tinka-pepa
Mi imamo 150l akvarij v njem pa 20 neonk, 3 gupije in 3 čistilce, čez čas bomo še dodali eč ribic.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 16:07:11   
Anonimen
Mi imamo akvarij - 150 literskega. Imela sva 3 pajčolke in 4 zlate in 2 čistilca, pa je največji, po imenu Roky, vse skenslal.user posted image  Tako, da osta sam z dvema čistilcema. Zdaj pa uživa. user posted image

(odgovor članu tinka-pepa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 17:09:04   
tascha
Mi imamo 2 akvarija: 1. 60 l  (če bi imeli več placa, bi bil temu primerno večji) imamo pa neonke, čistilce, skalarsko, pajčolanke, pa še nekaj vrst, ki jim ne vem imena user posted image . Pa rastline in kamenčke. Drugega ima pa Jan v sobi, kjer imamo une ta debele zlate ribice in čistilca, imeli smo tudi žabo in polže, pa so jih ribice pojedle.user posted image
Sicer pa mož in Jan navijata za kačo, ki pa je res nagravžna in menda se skoz skriva, je pa pol vseen, če jo sploh imaš al ne.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 19:19:37   
Maxica
Mi imamo manjši akvarij z dvema zlatima ribicama in eno siamsko nevemkaj.user posted image
Moj oče ima pa večji akvarij s filtrom in vsem potrebnim, ima pa neonke, rdečeperko, skalarke, pa še enih par vrst.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 19:23:18   
artista7
maxica, tisto je siamska bojna ribica.. zelo nezahtevna ribauser posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kok vas ima akvarij
10.1.2006 19:32:12   
sa
Mi imamo 120 l akvarij,pa smo prvo imeli notri neonke,gupije,cistilca.....no pa so full crkovale zdaj imamo pa neko veliko zlato ribo,pa neke velike crne ribe(nimam pojma ka so),cistilca.Te pa imamo ze nekaj casa in so fajne ko ne crkujejo tako hitro.Pa notri je se full kamenckov,skoljk,grad,rastline....

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kok vas ima akvarij
11.1.2006 14:33:26   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: artista7

maxica, tisto je siamska bojna ribica.. zelo nezahtevna ribauser posted image


Ja, to jauser posted image Se pa baje med sabo ne morejo-baje se kr pobijejo, če sta dve iste vrste v akvariju.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kok vas ima akvarij
11.1.2006 14:49:54   
il padre
Hojla,

Mi2 pa imava 3 zlate ribice (Polly, Rudolf in Žilbert), za katere moram povedat, da so ZELOOOO trpežne. Večkrat morajo namreč preživeti mojo (najino) raztresenost ob menjavi vode. 1x je Polly kar skočila iz "šefle" direkt v lijakuser posted image ... jaooooo.... ampak je blo zaradi hitrega posredovanja vse OK user posted image !!!

Vsake tolk časa se tud zgodi, da riba skoč v suho posodo pa je s5 potrebno hitro ukrepanje in dotakanje vode...

Skratka, ne bi si mislu, da ti lahko ribe tolk popestrijo življenje, he he...

aja, nekaj posebnega so pa tud za to, ker so POROČNO DARILO!!!

LP



_____________________________

ČE TI ŽIVLJENJE PONUDI LIMONO SE NE KISAJ AMPAK SI NAREDI ODLIČNO LIMONADO

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kok vas ima akvarij
11.1.2006 21:47:14   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: artista7

jaz na žalost nimam časa in denarja za toplovodni akvarij, zato imam samo dve zlati ribici v malem 10l akvariju s filtrom in rastlinjem. Drugače, če bi pa imela čas in denar, bi pa imela gupije, neonke, kakega čistilca..


IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Manjši akvarij s 4 zlatimi ribicami.


Mislim no!

Razna taka sporočila mi pa pritisk dvignejo! Sploh veste, koliko L akavarij potrebuje 1 zlata ribica? Minimalno 50-80 L!! Ena sama! Vse ostalo je mučenje živali.

Seveda da potem zlate ribice dočakajo cca 2-3 leta, če imamo srečo. A veste koliko let lahko mimogrede dočaka zlata ribica? 30 LET, je življenska doba, ki sploh ni presenetljiva. Seveda se to ne more zgodtit če živi v 10x premajhni buči!

Sem pregledala katere ribice ste omenjali, pa si preberite, koliko prostora potrebuje ena taka ribica...upam, da se zavedate, da je to osnovni pogoj, ki jim ga morate zagotoviti:


- siamska bojna ribica - 50 cm = 50 l
- gupiji - 60cm = 70 l
- nitkarice ?- modri nitkar = 100 cm = 120 l
- modre rogatce = 80 cm = 100 l
- mollye - 80 - 100 cm (100 - 120 l)
- plaščarice - 70 cm = 90 l
- pajčolanke - 120 cm = 240 l
- skalarke - 100 x 50 x 55 = 275 l
- neonke - 60 cm = 70 l


Drugače pa toplo priporočam ogled IN BRANJE tele strani  http://www.akvazin.com/ (če že imate živali doma, skrbite za njih tako kot se spodobi!)


LP

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kok vas ima akvarij
12.1.2006 21:03:11   
Anonimen
tudi pri nas ima mož akvarij mislim da je 250 ali 300 l  v njem ima skalarke neonke čistilca in dve oranžni ribi z črnimi progami ki se hranitauser posted image z polži  in še  ene oranžne ribe ki pa žal nevem imena
 za ves akvarij oz napolnitev akvarija z ribami mu svetuje prodajalka
in v akvariju je tudi dovolj rastlinja da se male ribice poskrijejo če so napadene od skalark
imeli smo pa tudi bengalske some ti pa so zal  poginili imeli smo jih zelo dolgo časa
uspešen nakup akvarija ti želim

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kok vas ima akvarij
12.1.2006 23:52:42   
Peter167
Ja, Shania ima prav. Če že imamo živali zaprte zaradi naše nečimrnosti jim poskušajmo dati dostojen dom. Tudi jaz ne bi bil zadovoljen, če bi me za celo življenje zaprl v kakih 20 m2 veliko sobo. Meni se še naš akvarij zdi premajhen. Pa ima 400 litrov. Ampak enkrat bodo sigurno finance za kaj večjega.user posted image Pa precej malo rib imamo notri. Vse pa so južnoameriške.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kok vas ima akvarij
13.1.2006 6:41:56   
CUKRČEK
Jaz imam akvarij velik okoli 70 litrov. In v njem imam 2 zlate ribe + enega velikega čistilca.

Si pa fuul želim ogromnega akvarija. Ko bova svojo hišo naredila bom gotovo kupila vsaj 300 literski agvarij in nakupla tropske ribe. To mi je res fuul lepa zadeva....seveda mora biti primerno oskrbovana in urejena.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kok vas ima akvarij
13.1.2006 7:41:52   
saratanja
!Hola!

Se popolnoma strinjam s Shanio in zdi se mi prav, da se tudi v neobvezni debati omeni, kakšni so minimalni pogoji za gojenje rib...sploh zlatih ribic, ki so itak ribice za ribnik in ne za akvarije.

Se pa da tudi z malo milejšim tonom, saj tudi takega ljudje slišijo, če so pripravljeni slišati user posted image

Nazaj med sporočili sem brala, da je še ena dobila ribice v dar. No mene pa to jezi! haaaaaloooo živali se ne podarja...vsaj ne, če nisi prepričan da si jih ta oseba resnično želi in je sposobna skrbeti za njih.

Tudi jaz sem pred petimi leti dobila od dobrega kolega dve shobunki v neki šestkotni buči. (So trgovci trdili, da jim je tistih 6 litrov vode čisto zadostiuser posted image user posted image user posted image user posted image ) To je tip zlatih ribic z dolgimi plavutmi, ki naj bi zrastli samo 12 cm..... No kot prvo so ti ribici v 100 l akvariju zrastli kar malce več kot tistih 12 cm. Na srečo pa vseeno ne toliko kot zrastejo prave zlate ribice, če jim daš prave pogoje (to da ostanejo majhne je kot tip bonsaj ribe, ki ji pač ne omogočiš pogojev za rast). Se še spomnite, ko je po internetu krožil oglas za bonsaj mačke v stekleni posodici in so se vsi na veliko zgražali, ker je res grozljivo zgledalo...no z zlatimi ribicami v premajhnih akvarijih je tudi nekaj takega, samo ker niso sesalci pri večini ljudi ne vzbudijo tega občutka.

Drugače pa je tudi pri nas akvarij sedaj ena najbolj atraktivnih stvari v stanovanju...Mali je že pri svojih prvih mesecih lahko po ure presedel in se pogovarjal z ribami. Pa tudi sedaj pri letu in pol mu je najljubša beseda in žival polžuser posted image user posted image user posted image  Imamo ogromno jabolčnih polžev (taki veliki lepi rumeni, ki jih zlate ribice ne pojejo..vsaj ne dokler so živi in so primerni za hladno vodo, ker so vsi ostali čistilci več ali manj kolikor je meni znano toplovodni??)

A ja druga otrokova najljubša žival pa je rak user posted image ....no za kaj takega pa imamo premajhen akvarij, premalo prostora in čisto premalo navdušenja ter znanja....

lep pozdravček in brez zamere

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kok vas ima akvarij
16.1.2006 16:35:29   
zlatolasska
Uf.. No, sej mi je blo mal bad zdej to napisat.. K je shania napisala to o litrih vode za posamezne ribice...
No, jaz imam namrec ene 25l akvarij... ali pa mogoce 35l.. ne vem tocno... Pa imam notri 3 ribice... Sem imela stiri pa je ena zlata naredila samomor. Sem pustila odkrit akvarij cez noc - so se mi smilile, ker se je vse skup ful rosilo pa sem misla, da ni dovolj zraka.. khm.. jah se zgodi amaterjem.. user posted image No, tako da imam zdaj le se 3, pa niso lih zlate... Ena je rjavkasta z unimi lepimi plavutmi, druga bela z oranzno piko in tut ful lepimi plavutmi, tretja pa je bela zlata ribica po moje... user posted image


(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
18.1.2006 11:47:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zlatolasska)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kok vas ima akvarij
27.1.2006 7:12:22   
TORTICA
Mi imamo sam še skalarke. Žaluser posted image .

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kok vas ima akvarij
27.1.2006 21:09:58   
ori
mi imamo 100l akvarij in v njem razbore, neonke, molije... to so trenutni prebivalci. imela pa sva še gupije, pa zebrice pa lisičko. Aja pa še en čistilc je ostal. Imamo pa še rože, ki pa ne rastejo najbolj?user posted image  koliko vi gnojite vodo za rastlinje?

(odgovor članu TORTICA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kok vas ima akvarij
23.2.2006 9:48:12   
janjja
Zdaj pa še mene zanima? Imam namreč 20 litrski akvarij in v njem dve Žalovalki(mislim da se jima tako reče), grelec in rastlinco da se skrijejo. Ena ribica je velika pribl.3 cm. To so take male sive z črnimi progami in so poščate. Torej - imajo dovolj prostora? user posted image
Imam pa jih dve leti in do sedaj še ni bilo problema.

(odgovor članu ori)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?