|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zanositev po ovulaciji?
2.3.2011 6:52:44   
Anonimen
Pozdravljene,
s partnerjem sva user posted image 1 dan pred O in 3 dni po O. Ali je možno, da pride do zanositve po ovulaciji? (torej tiste tri dni?). Slišala sem namreč, da po Ovulaciji nikakor ne more več priti do zanositve, ampak če malce pomisliš, vseeno jajčece potuje in tudi če po ovulaciji sreča semenčece, bi lahko prišlo do zanositve.. Zanima me vaše mnenje,
hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanositev po ovulaciji?
2.3.2011 8:33:29   
Medea10
To bi pa tudi mene zanimalo... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
2.3.2011 8:49:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanositev po ovulaciji?
2.3.2011 9:36:46   
Anonimen
Merim si BT in vsakič je bilo tako, da ko sem imela O (vpisujem si podatke v Fertile Friend online), je minilo točno 14 dni do M.. tako da nekako temu zaupam.. zato vem, kdaj se imela O.. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanositev po ovulaciji?
2.3.2011 17:42:44   
Najaa
Ah seveda je možno. Ne moreš se zanašat na neke teste... Sicer pa počakaj, da ti bo zamujala M in naredi test pa bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanositev po ovulaciji?
3.3.2011 6:24:37   
Anonimen
Sem že naredila test in sta bili user posted image .. Ampak samo zanima me, če je to možno, da je zanositev možna tudi po O.. Sem prebrala nekje v eni reviji, da jajčece preživi 16 - 24 ur po ovulaciji, spermiji pa 3-5 dni. Tako da lahko sklepamo, da je zanositev možna še nekje 1 dan po O.. Kasneje pa ne več..


(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanositev po ovulaciji?
3.3.2011 11:05:40   
manna
Ovulacija pomeni samo, da se takrat zrelo jajčece izloči iz jajčnika in začne po jajcevodu potovati proti maternici. "Zrelo" je kakšnih 24 ur in če v tem času sreča semenčece, pride do oploditve. Torej če je semenčece že 1 dan pred ovulacijo prišlo tja in je čakalo v pripravljenosti, je do oploditve verjetno prišlo takoj ob ovuaciji. Ni pa tako, da takoj ko mine 24 ur, jajčece propade, sploh ne. Propada lahko en določen čas, dokler ni več nič od njega. Če bi torej zelo pozno, ko bi jajčece že propadalo, prišlo do srečanja jajčeca s semenčecem, potem verjetno do oploditve ne bi prišlo ali pa ne bi bila uspešna. Včasih je to lahko razlog, da celo pride do oploditve, vendar se vse hitro konča, ker se skupek celic potem ne ugnezdi prav, oz. se ne začne lepo deliti naprej, temveč propade. Ženska pa dobi kot običajno menstruacijo in niti ne ve, da je kaj bilo (lahko pa ima malo močnejše krče kot ponavadi). Skratka, stvari niso tako črnobele in nikoli ne moreš prav točno vedeti kako in kaj. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanositev po ovulaciji?
3.3.2011 11:27:18   
Arwenko
Jajčece propade približno 24 ur po ovulaciji, tako da 3 dni po ovulaciji ne moreš zaanosit.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
3.3.2011 16:55:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zanositev po ovulaciji?
3.3.2011 19:54:35   
tassika
Na mojem koledarčku pa piše, da lahko zanosiš še 4 dni po O user posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zanositev po ovulaciji?
4.3.2011 13:07:50   
bibistar
ciao anonimna,

glede na to, kaj vse nam življenje prinaša, jaz pravim, da je vse možno :)
mene so učili, da je jajčece živo 2 dni, spermij pa 3 dni... ob moji zadnji ovulaciji smo mi intenzivno delali otroka nekaj dni prej in še nekaj dni pozneje user posted image za vsak primer, saj veš!

seveda boš morala počakati še nekaj časa, da boš res res prepričana, ampak za vsak primer ti le začni z zdravim življenjem (stop alko in cigarete...)

pa bodi fejst user posted image

_____________________________

nekaj najlepšega je, če lahko podariš življenje

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zanositev po ovulaciji?
4.3.2011 20:22:24   
deveta
Moje mnenje:
Ne poznam sicer prave definicije ovulacije, samo zame ovulacija pomeni obdobje, ko je jajčece godno za oploditev. Torej lahko zanosiš  (s semenčico uspešno oplodiš jajčece) izključno med ovulacijo. Seksaš pa lahko tudi prej. Meni je ginekolog reku, da zelo zdrava in aktivna semenčeca lahko preživijo tudi do 5 dni in čakajo na zdrelo jajčece. Da pa bi zanosila po ovulaciji je malo skregano z logiko. Ko jajčece ni več primerno za oploditev, je ovulacije konec. Torej do uspešne oploditve ne more prit.
V kolikor pa ovulacija pomeni kaj drugega, pa moja teorija ne velja. Ampak zmeraj (še v šoli pri anatomiji) so učili, da je ovulacija čas, ko je jajčece zdrelo in sposobno za oploditev, po njej pa je ze preveč staro in nesposobno za uspešno oploditev. Torej oploditev po ovulaciji odpade, če pa mislimo, da smo zanosile po ovulaciji pa po moje ni tako. Jaz bi temu rekla da smo zanosile ob koncu ovulacije. 

(odgovor članu bibistar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zanositev po ovulaciji?
3.3.2016 21:46:28   
Anonimen
Bi znala katera odovorit kako je potem mozno, da sta tako moja mami kot moja prijateljica zanosili zadnji dan menstruacije? Pri obeh se je prijelo in sta rodili zdrava otrocka user posted image

(odgovor članu deveta)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zanositev po ovulaciji?
3.8.2020 13:04:19   
NodyBoaJack
Seveda je možno. Ovulacije sicer po vsej verjetnosti nista imeli zadnji dan menstruacije... Ampak dan dva po zadnjem dnevu in ker spermiji preživijo do 5dni je prišlo do zanositve


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zanositev po ovulaciji?
28.9.2020 20:38:13   
pupk
Pozdravljene.. Malo sem zmedena... Zadnjo normalno M sem imela 5.8.. Nato sva imela nezaščitene spolne odnose 16.8, 18.8.... Kak teden za tem sem dobila krče 31.8 sem dobila rjav izcedek opazila na spodnjicah. Po navadi imam potem menstruacijo če dobim izcedek a je ni bilo. Krci prisotni nato sem opazila 3.9 roza izcedek samo ko sem se obrisala ,potem nic, drugi dan mal več(vseeno ne kot po navadi) na vložku rdečo-rjavi izcedek z krci ( po navadi za menstruacijo mi fajn lije vsaj prva dva dni) pa po navadi nimam krčev. Trajalo je tam do 6.9 zelo malo rjavega -rdecega izcedka. Naredila sem test bile so res komaj vidne črtice. Krči so več ali manj skozi prisotni.. Skrbi me ker če bi bila nosečnost bi morale črtice že fajn kazati. Nato spet 20.9 zvecer se opazila rjav izcedek ko sem sla na wc. Dala sem si vložek za vsak slučaj ampak drugi dan nič. Nato spet 23.9 zjutraj ko sem si obrisala na papirju sem opazila roza izcedek. Isto je bilo 25.9 ,26.9 in 28.9 ko sem si obrisala in malo na vložku.. In to je to krči vedno prisotni. Naj omenim še v sredo zvecer sem naredila test ponovno First sign duo in je bila druga crtica se vedno komaj vidna ,ponovila sem zjutraj test je bil pa negativen.. Hvala za odgovore. lepo vas pozdravljam

(odgovor članu NodyBoaJack)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zanositev po ovulaciji?
28.9.2020 20:49:23   
pupk
Pozdravljene.. Zadnjo normalno M sem imela 5.8 Nato sva imela nezaščitene spolne odnose 16.8, 18.8.. cez kak teden sem imela krče 31.8 pa se zagledala rjav izcedek na hlačkah. Mislila sem da bo M pa je ni bilo po navadi ko dobim izcedek se m idrugi dan fajn ulije M. potem 3.9 malo na vlozku glih rjavo rdec izedek, krce huje kot pri M trajalo do 6.9. Test sem delala druga crtica je bila vedo komaj vidna.. Vsoboto sem zopet iemla krce in na hlačkah opazila rjav izcedek in nato se v torek pa roza ko sem se obrisala v papir. V sredo sem še enkrat opravila test zvečer ki ej spet pokazal komaj vidno drugo črtico delal sem First sign duo ,orpavila sem ga še drugi dan zjutraj je kazal pa negativno. Hvala za odgovor

(odgovor članu pupk)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zanositev po ovulaciji?
26.10.2020 23:51:45   
LoniRR
Pupk. Lahko da si splavila. Najvec splavov se zgodi ravno cisto na zacetku in marsikatera zanj sploh ne.ve, ker dpbi normalno krvavitev. Lahko pa si noseca in test ni zaznal. Narpci se pri ginekologu kar bo najbolj zihr. Upam da bos imela pozitivne novicke 😉


(odgovor članu pupk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Stres v nosečnosti lahko škoduje otroku
Rezultati najnovejših raziskav so pokazali, da lahko čustvena in psihična napetost v času nosečnosti slabo vpliva na ner...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.