|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Špinača
20.5.2008 9:26:08   
racka28
Živjo punce,

prosim, povejte mi, ali katera je špinačo in v kakšni obliki. Včeraj sem namreč na med.over pri dr. Pušenjaku zasledila zaskrbljeno nosečko, ker je enkrat jedla 10 min postano špinačo. Vem, da sem že slišala, da ni zdrava stara, ampak za mene je to pomenilo vsaj pol dni, če ne več, postana in pogreta. Sem v 4. mesecu in jo povprečno jem enkrat na teden (da bi le imela dovolj železa user posted image ), poleg tega je seveda iz skrinje (kar je menda pogojno užitno). Seveda se mi pa vedno malo prej skuha kot ostalo, kar pomeni, da jo malo pogrejem. Odsvetovali pa naj bi to zlasti nosečnicam in dojenčkom. Sem to potem tudi sama našla na netu (http://www.gurman.eu/leksikon.php?S=7&Folder=9&Article=208) ... Skratka, zdaj je pa še mene začelo skrbet. No, me pa zanima, ali ste kakšne "veteranke", ki imate doma že kakšnega korenjaka/injo in ste tudi to prakticirale. Ker zdaj pa res ne vem, ali moram res vedno vse prekontrolirat, preden dam v usta.
Aja, pa še to - kako je s pistacijo v nosečnosti (alergije pa to)?

Želim vam lep dan, lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Špinača
20.5.2008 9:32:10   
kofetek2010
A je tak problem pojest, ko je sveže kuhano? user posted image

mah, boljše si je probleme in skrbi delat kjer jih ni user posted image

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Špinača
20.5.2008 9:35:20   
kristinaj
jaz jem vse..... od a do ž......ni ovir..... s tem kaj škodi se ne obremenjujem, ker če ma za škodit ti tako ali tako ali si ali nisi user posted image ....... tamali špinače ne pogrevam, ponavadi jo dam kar v mineštrco in če se prej skuha, pustim na 1, da se greje in dam s krompirčkom...


zakaj bi pa bila med nosečnostjo alergična na pistacijo, če prej nisi bila???

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Špinača
20.5.2008 9:35:39   
racka28
Sem postavlja vpr., tistim, ki so pripravljene normalno odgovorit!. Kot sem že napisala, ni problem v par urah postani hrani (preberi še enkrat). Pa konec koncev - včasih JE problem pojest čist sveže - to pa mislim, da se ne dogaja samo meni.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Špinača
20.5.2008 9:40:07   
caillou
Špinačne skrivnosti 

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Špinača
20.5.2008 9:42:26   
mika
včasih JE problem pojest čist sveže - to pa mislim, da se ne dogaja samo meni.


naj ti prehrana ne bo problem. mogoče bi bil, če bi nevem koliko časa jedla vsak dan pogreto špinačo.

če do sedaj nisi imela alergije na pistacijo, je verjetno tudi sedaj ne boš dobila. jej kar ti paše, ne bo nič hudega.

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Špinača
20.5.2008 9:46:05   
Anonimen
Samo en dobronamerni nasvet bi dala.
da se vse nosečnice odklopite iz RR foruma ali pa bilo katerega drugega.da zaživite nosečnost kot normalno stanje,ki nam ga je ženskam mama narava dodelila.In.če res ni kakšnih patoloških problemov v nosečnosti,da preživite teh devet mesecev čim bol neobremenjene z bilo čim.
Živite,spite hodite jejte normalno brez vsakdanjih strahov,drugače boste do konca nosečnosti le še živčno razrvane razvaline.
Mimogrede,špinača,skuhana ali prej tudi zamrznjena izgubi veliko procentov železa,oziroma,da ga vsebuje je na sploh le star mit.Če bi že hotela kaj železa istisnit iz špinače bi jo morala surovo jest.Tudi pred destimi minutami kuhano,preživele boste.
Jej kar ti srce poželi.

(odgovor članu racka28)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Špinača
20.5.2008 9:51:13   
smrka
user posted image neva to je odgovor!

Mene pa zanima a sem noseca ker me je fant poljubil?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Špinača
20.5.2008 9:54:51   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: smrka

user posted image neva to je odgovor!

Mene pa zanima a sem noseca ker me je fant poljubil?user posted image



Neva, tale tvoj odgovor bi morali napisat na prvo stran materinske knjižice.user posted image
Smrka, men se zdi, da nisi, ampak kljub vsemu bi ti priporočila test.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Špinača
20.5.2008 9:55:24   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: smrka

user posted image neva to je odgovor!

Mene pa zanima a sem noseca ker me je fant poljubil?user posted image



odvisno s čim te je kam poljubil user posted image

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Špinača
20.5.2008 9:55:55   
KATY&TIMMY
IZVIRNO SPOROČILO: smrka

user posted image neva to je odgovor!

Mene pa zanima a sem noseca ker me je fant poljubil?user posted image



čaki no pol jih imam jaz že milijon...sam ne vem kje jih skrivam te boge otrokeuser posted image

_____________________________

-smo v prvem razredu ;)
BIANCA
čaka na kofe....

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Špinača
20.5.2008 9:56:49   
racka28
Joj ženske, sej sem čist dobronamerno vpr., ker mi je zmotilo tisto vpr. na med.over - je pa nekaj resnice tudi na tem, da ni ok.
Smrka - halooo! user posted image  
Sem pa prav žalostna, ko dobivam take reakcije in kar ne morem verjet, kako eni ljudje komunicirajo - sploh v takem lepem stanju!

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Špinača
20.5.2008 9:58:01   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: smrka

user posted image neva to je odgovor!

Mene pa zanima a sem noseca ker me je fant poljubil?user posted image



Smrka ne dvomi v to,ampak hitro test kupit user posted image .user posted image


Uff kaj pa vem,jaz ziher ne bi jedla 10 min postane špinače,ker res ni dobro,rajši ne....pa pistacijo tudi ne,ne ga biksat,ker lahk v par minutah postaneš pikasta.....izogibaj se tem dvem jedem

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Špinača
20.5.2008 9:59:20   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: NRMM
Uff kaj pa vem,jaz ziher ne bi jedla 10 min postane špinače,ker res ni dobro,rajši ne....pa pistacijo tudi ne,ne ga biksat,ker lahk v par minutah postaneš pikasta.....izogibaj se tem dvem jedem


pa Cedevite tud ne user posted image
in kitajske hrane tud ne user posted image

< Sporočilo je popravil jana73 -- 20.5.2008 10:00:13 >

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Špinača
20.5.2008 10:00:41   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: NRMM
Uff kaj pa vem,jaz ziher ne bi jedla 10 min postane špinače,ker res ni dobro,rajši ne....pa pistacijo tudi ne,ne ga biksat,ker lahk v par minutah postaneš pikasta.....izogibaj se tem dvem jedem


pa Cedevite tud ne user posted image
in kitajske hrane tud ne user posted image


definitivno neeee,še slabše

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Špinača
20.5.2008 10:01:28   
Raho
Neva6 - to je res odgovor na mestu. Mislim, da bi ga morale vse nosečnice upoštevati.

racka28 - eno nedolžno in dobronamerno vprašanje - A ješ v restavracijah sedaj, ko si noseča? A veš za vsako živilo v restavraciji poreklo in starost? Odgovori si na to vprašanje.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Špinača
20.5.2008 10:02:20   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: smrka

user posted image neva to je odgovor!

Mene pa zanima a sem noseca ker me je fant poljubil?user posted image



Kupi si ene par nosečniških testov pa vsak dan čekirajuser posted image

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Špinača
20.5.2008 10:02:46   
mika
pa Cedevite tud ne


Jana, a to se hecaš ? 
cedevita je moja pijača od pamtiveka, v nosečnosti sem jo  tudi pila. 

eh, pozabiuser posted image .....sem videla, da je odprta tema na cedevito

< Sporočilo je popravil mika -- 20.5.2008 10:05:25 >

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Špinača
20.5.2008 10:03:56   
Maja T.
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Samo en dobronamerni nasvet bi dala.
da se vse nosečnice odklopite iz RR foruma ali pa bilo katerega drugega.da zaživite nosečnost kot normalno stanje,ki nam ga je ženskam mama narava dodelila.In.če res ni kakšnih patoloških problemov v nosečnosti,da preživite teh devet mesecev čim bol neobremenjene z bilo čim.
Živite,spite hodite jejte normalno brez vsakdanjih strahov,drugače boste do konca nosečnosti le še živčno razrvane razvaline.
Mimogrede,špinača,skuhana ali prej tudi zamrznjena izgubi veliko procentov železa,oziroma,da ga vsebuje je na sploh le star mit.Če bi že hotela kaj železa istisnit iz špinače bi jo morala surovo jest.Tudi pred destimi minutami kuhano,preživele boste.
Jej kar ti srce poželi.


user posted image user posted image user posted image ...


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Špinača
20.5.2008 10:04:58   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: racka28

Joj ženske, sej sem čist dobronamerno vpr., ker mi je zmotilo tisto vpr. na med.over - je pa nekaj resnice tudi na tem, da ni ok.
Smrka - halooo! user posted image  
Sem pa prav žalostna, ko dobivam take reakcije in kar ne morem verjet, kako eni ljudje komunicirajo - sploh v takem lepem stanju!


Draga nosečka, preberi si še enkrat svoje vprašanje in se potem čudi odgovorom.:))
Nosečnost je normalno stanje,tako, da če ti paše lahko ješ tudi pogreto špinačo.


_____________________________

:)

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Špinača
20.5.2008 10:05:33   
racka28
racka28 - eno nedolžno in dobronamerno vprašanje - A ješ v restavracijah sedaj, ko si noseča? A veš za vsako živilo v restavraciji poreklo in starost? Odgovori si na to vprašanje.


Na žalost nimam priložnosti jest v restavracijah, tako da me to ne skrbi! user posted image  

Pa sej nisem napisala, da ne jem špinače, vpr. je bilo, če je škodljivo pregrevanje. Pa sej vseen, ker je tema itak že drugje.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Špinača
20.5.2008 10:08:29   
racka28
Draga nosečka, preberi si še enkrat svoje vprašanje in se potem čudi odgovorom.:))
Nosečnost je normalno stanje,tako, da če ti paše lahko ješ tudi pogreto špinačo.


Vpr. je bilo postavljeno zaradi tega . citiram: "Nikoli ne uživamo postane ali/in pogrete špinače, kar velja tudi za druge jedi, ki jo vsebujejo! Špinačni listi vsebujejo nitrate, ki se med fermentacijo spreminjajo v škodljive nitrite. Ti so še posebej nevarni dojenčkom. Povečano koncentracijo nitritov najdemo v zamrznjeni špinači.
■  Zaradi zapisanih škodljivih sestavin špinačo odsvetujemo dojenčkom, nosečnicam, doječim materam, starejšim (osteoporoza) ter ljudem z revmatičnimi obolenji, z artritisom, s protinom in z ledvičnimi kamni."

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Špinača
20.5.2008 10:12:39   
ElaM
Za železo jej: suhe marelice, rozine in  dateljne. Predvsem slednji ga imajo zelo veliko.user posted image
Uživaj nadaljne mesece nosečnosti in čimmanj se obremenjuj s takimi zadevami. Srečno.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Špinača
20.5.2008 10:23:23   
Volga
Racka 28 popolnoma razumem tvojo skrb. In ja, če se le da, se izogni pogretim jedem, še posebej špinači, ker se med pogrevanjem bojda res tvorijo strupene snovi. Mi je enkrat ena teta rekla tako.

Pistacije so pa kaj? Tega pa ne poznam.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Špinača
20.5.2008 10:29:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Racka 28 popolnoma razumem tvojo skrb. In ja, če se le da, se izogni pogretim jedem, še posebej špinači, ker se med pogrevanjem bojda res tvorijo strupene snovi. Mi je enkrat ena teta rekla tako.

Pistacije so pa kaj? Tega pa ne poznam.


Pogreto ja, je res,sem tudi slišala,ne pa ko je pred desetimi minutami kuhana.
Lepo te prosim pa ja se ne bo sedaj kar s štoparico jedlo.Parv tako pregteo,naprimer od kosila za večerjo,gobe,krompir ni užitno.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?