|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali dajem preveč ?
20.1.2010 21:32:30   
zorica


Moj sonček je star 10,5m in njegov jedilnik zglda tak.

zjutraj med 4 in 5 dobi 180ml mleka, nato še spi nekje do 7-8
okrog 10ure mu naredim keksolino,čokolino,.....+ keks
okrog 13ure je kosilo - je že vse in odpira dokler mu dajem
okrog 16ure kakše puding, skuta
okrog 20 ure pa flaško mleka z riževimi kosmiči, da lepo prespi noč

Ima 10,5 kg pri 74cm.Je zelo živahen,gibčen otrok, obvezno na nogah- se sam postavlja in včasih se celo za kakšno sekundo spozabi in se spusti.

Ali mislite da mu dajem preveč mleka ?Mu zvečer dam raje večerjo kaj drugega kot to mleko pred spanjem ?Ker večino krat potem po tej flaški kar zaspi.Bojim se da ne delam dobro in bi bilo boljše da bi to flaško ukinila in mu dajala kaj drugega za večerjo.




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali dajem preveč ?
20.1.2010 21:38:07   
zoja10
pomoje ni tolk kritično,..

sej je še majhen.
user posted image

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali dajem preveč ?
20.1.2010 21:39:33   
zorica


aha, pa pozabila sem napisati da dobi zvečer 240ml tega hippovega mleka z kosmiči



(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali dajem preveč ?
20.1.2010 21:45:25   
Najaa
Po moje, da ne.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali dajem preveč ?
20.1.2010 22:03:52   
zorica


Do kdaj pa mu naj dajem te flaške z mlekom ?Kdaj jih naj opustim, glede na to, da je že vse ?



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali dajem preveč ?
20.1.2010 22:10:38   
PC Baby
Nas je 9 mesecev in ima pri isti visini kot tvoj 1,3kg manj pa nam je ravno vceraj pediatrinja rekla, naj mu ne dajemo zvecer vec rizeve kasice z adaptiranim mlekom, ampak rajsi na vodi ovsene kosmice, polento, otroske muslije ali kaj podobnega pa potem naj ga pred spanjem se podojim. Pa nasploh pravi, naj se vsemu kar se konca na "lino" izgobamo. Baje so boljse kasice od Aleteja, Milupe ipd, kot razni keksolinoti, rizolinoti in cokolinoti. To sem sicer slišala že prej od kolegice, ki ji je isto njen P to rekel.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali dajem preveč ?
20.1.2010 22:13:12   
PC Baby
Kar se pa mleka tice pa mislim, da ni prevec. Je se mali. Bolj so kriticni keksolinoti in pudingi ce jih redno je. Po moje no. Sej vem, da je tezko, jst tudi ne vem kako in kaj in se sproti lovim.
Drugace pa bi mu jst pustila jutranjo in vecerno flaso se kar neki cajta - dokler bo hotel v bistvu. Oz, probala bi jo pocasi zamenjat s kozarckom ali kljunckom, ampak mleko bi mu kar dajala se naprej.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali dajem preveč ?
21.1.2010 8:47:31   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kar se pa mleka tice pa mislim, da ni prevec. Je se mali. Bolj so kriticni keksolinoti in pudingi ce jih redno je. Po moje no. Sej vem, da je tezko, jst tudi ne vem kako in kaj in se sproti lovim.
Drugace pa bi mu jst pustila jutranjo in vecerno flaso se kar neki cajta - dokler bo hotel v bistvu. Oz, probala bi jo pocasi zamenjat s kozarckom ali kljunckom, ampak mleko bi mu kar dajala se naprej.


Se strinjam. Točno to je tudi mene zmotilo. In dejstvo, da na jedilniku ni sadja.

Nas so učili, da mora imeti otrok približno takole sestavljen jedilnik: zjutraj in zvečer mlečno-žitna kaša, 1 sadna malica, 1 mlečna malica (jogurt, skuta) 1 kosilo.

Jaz osebno ne uporabljam raznih linotov, temveč žitarice (Holle, Hipp, Milupa) kot so pira, ovseni kosmiči, proso,..., ki jih zmešam z AM in nastane okusna mlečno-žitna kaša.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali dajem preveč ?
21.1.2010 10:57:38   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: zorica
Moj sonček je star 10,5m in njegov jedilnik zglda tak.

zjutraj med 4 in 5 dobi 180ml mleka, nato še spi nekje do 7-8
okrog 10ure mu naredim keksolino,čokolino,.....+ keks
okrog 13ure je kosilo - je že vse in odpira dokler mu dajem
okrog 16ure kakše puding, skuta
okrog 20 ure pa flaško mleka z riževimi kosmiči, da lepo prespi noč



Ta odebeljeni obrok mu zamenjaj s sadjem... Ali pa popoldanskega.

Zvečer pa ima lahko flašo mleka ali pa mlečno-žitno kašo po žlički.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali dajem preveč ?
21.1.2010 12:05:53   
Katy78
Keksolino ali čokolino pa še keks zraven? user posted image

Če ima šele ob 4h ali 5h flašo mleka, bi mu jaz potem ob 10h dala sadje. Za večerjo mu pa raje sama naredi gres, polento, ovsene kosmiče in podobno, tik pred spanjem pa še mleko - flaša ali dojenje, kar pač ima.

Ko pa bo opustil tisto flašo ob 4h oz. 5h, mu pa daj za zajtrk kakšen kos kruha s sirom, gres, kosmiče ipd. potem pa naprej sadje ob 10h....


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali dajem preveč ?
21.1.2010 14:21:08   
sanelaa
jaz bi ti tudi svetovala da mu zvečer pred spanjem nardiš mlečno kašico in ga hraniš po žlički. Super način da se odvadi večerne flaške.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali dajem preveč ?
21.1.2010 18:20:35   
marjetica8
Naš bo drug teden star 9m pa je tkole:

- med 5 in 7 zjutraj flaška
- okrog 10.00 sadno - žitna kašica
- okrog 13.00 kosilo
- med 4. in 5. skuta ali jogurt s sadjem
- med 7. in 8. riževa kašica in predenj zaspi (okrog 9) še flaša. Pa ponoči včasih zelo zelo razredčeno mleko (ker se mi, če mu dam vodo ali čaj pol zbuja na 15 minut, če mu dam pa razredčeno mleko pa lepo spi naprejuser posted image )

Drugač ma pa nekej čez 9kg in je velik 80cm.
Me pa zanima, a čakate da dojenčki pokažejo da so lačni, al jim date jest ob točno določeni uri?

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali dajem preveč ?
21.1.2010 20:18:18   
PC Baby
Jaz mu dajem ob urah, ki so že nekaj časa postale standardne, če se pa zgodi, da kdaj prej pokaže, da je lačen, mu dam prej. Ali samo en prepečenec ali rižev vafel, da lažje počaka na obrok, če je pa to samo malo pred uro za obrok, mu ga dam kar prej.
Ampak to se redko zgodi.

.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali dajem preveč ?
22.1.2010 18:32:07   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: zorica

Moj sonček je star 10,5m in njegov jedilnik zglda tak.

zjutraj med 4 in 5 dobi 180ml mleka, nato še spi nekje do 7-8
okrog 10ure mu naredim keksolino,čokolino,.....+ keks
okrog 13ure je kosilo - je že vse in odpira dokler mu dajem
okrog 16ure kakše puding, skuta
okrog 20 ure pa flaško mleka z riževimi kosmiči, da lepo prespi noč

Ima 10,5 kg pri 74cm.Je zelo živahen,gibčen otrok, obvezno na nogah- se sam postavlja in včasih se celo za kakšno sekundo spozabi in se spusti.

Ali mislite da mu dajem preveč mleka ?Mu zvečer dam raje večerjo kaj drugega kot to mleko pred spanjem ?Ker večino krat potem po tej flaški kar zaspi.Bojim se da ne delam dobro in bi bilo boljše da bi to flaško ukinila in mu dajala kaj drugega za večerjo.



kaj pa sadje?

Dej mu zvečer kej na kruh al pa po žlic, v flašo pa samo mleko, pa bo tudi boljše, pa spal bo tudi, brez skrbi.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali dajem preveč ?
22.1.2010 18:59:38   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Jaz mu dajem ob urah, ki so že nekaj časa postale standardne, če se pa zgodi, da kdaj prej pokaže, da je lačen, mu dam prej. Ali samo en prepečenec ali rižev vafel, da lažje počaka na obrok, če je pa to samo malo pred uro za obrok, mu ga dam kar prej.
Ampak to se redko zgodi.

.


Js sem tudi začela dajat ob urah, samo se dogaja, da kadar ga kak zobek matra noče odpret ust in takrat pol malo počakam in mu kasneje spet ponudim. Pol včasih je, včasih ne. Se je že tudi zgodilo da je spustu obrokuser posted image . In kadar se to zgodi, gre potem cel ritem falit in se pol par dni matramo da pridemo nazaj na rutinouser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali dajem preveč ?
22.1.2010 20:33:56   
zorica


Najprej se moram opravičiti da sem zadnjič tako površno pisala jedilnik mojega sončeka.Bolj sem se skoncentrirala na ti dve flaški ki mu jih dajem in koliko in sedaj res tak zgleda da je ful nezdravo user posted image

No ti linoti se dogajajo 2krat na teden pa še to če, ker je večinoma z nama zajtrk.Pred kosilom dobi včasih kakšen keks, pa še to on mali iz mullerja v obliki živalice.Za kosilo obvezno juha, zelenjava,...Popoldan pa skoraj obvezno sadje, včasih kakšen puding za posladkat user posted image Ali pa kakšen kruh namazan,...To je potem med 4-5 zadnje.

No in takrat pred spanjem dobi flašo mleka z kosmiči.V bistvu me zanima ali mu dam 240ml preveč za večer, naj mu naredim le kakšnih 180ml ?Oz. če mu bom začela dajati za večerjo kakšen gris in temu podobno, koliko mleka mu pred spanjem naj pripravim če sploh?
Zmedlo me je najbolj to, da mi je P rekla, ko sem prenehala dojiti, da mora zjutraj in zvečer popiti flaško mleka.Zato sedaj s tem tak kompliciram user posted image



(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali dajem preveč ?
22.1.2010 20:44:24   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: zorica
V bistvu me zanima ali mu dam 240ml preveč za večer, naj mu naredim le kakšnih 180ml ?Oz. če mu bom začela dajati za večerjo kakšen gris in temu podobno, koliko mleka mu pred spanjem naj pripravim če sploh?

Po mojem ni preveč. Jaz hrane ne bi omejevala. Sploh pa ne mleka.

Kaj pa če bi probala dati za večerjo samo mlečno-žitno kašo? Naša jo je vsak večer, pa ne dobi za povrh še flaše mleka. In ji povsem zadošča. Naslednji konkretni obrok ima ob 9h zjutraj. No ja, res jo pred spanjem še podojim ampak to je tko na hitrico, minutka, bolj za cartanje.

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali dajem preveč ?
23.1.2010 9:49:07   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: zorica
V bistvu me zanima ali mu dam 240ml preveč za večer, naj mu naredim le kakšnih 180ml ?Oz. če mu bom začela dajati za večerjo kakšen gris in temu podobno, koliko mleka mu pred spanjem naj pripravim če sploh?

Po mojem ni preveč. Jaz hrane ne bi omejevala. Sploh pa ne mleka.

Kaj pa če bi probala dati za večerjo samo mlečno-žitno kašo? Naša jo je vsak večer, pa ne dobi za povrh še flaše mleka. In ji povsem zadošča. Naslednji konkretni obrok ima ob 9h zjutraj. No ja, res jo pred spanjem še podojim ampak to je tko na hitrico, minutka, bolj za cartanje.



Naš isto.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali dajem preveč ?
23.1.2010 9:50:16   
manna
A ve date otročkom večerno kašico preden ga umijete in date v pižamo al že po tem?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali dajem preveč ?
23.1.2010 9:59:12   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: manna

A ve date otročkom večerno kašico preden ga umijete in date v pižamo al že po tem?

Najprej kašica (npr. ob 7h zvečer), potem umivanje.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali dajem preveč ?
23.1.2010 20:14:14   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: manna

A ve date otročkom večerno kašico preden ga umijete in date v pižamo al že po tem?

Najprej kašica (npr. ob 7h zvečer), potem umivanje.


Povsem enako pri nas (itak, a ne Urška? user posted image ... ker če bi še umivanje čakala, pol bi bla šele histerija, ker bi bla še povrhu vsega utrujena in potem niti možev kabare ne bi pomagal, hehe)

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali dajem preveč ?
23.1.2010 20:42:47   
PC Baby
A vi mate tudi kabaret ko je utrujena ali alčna? user posted image
Jst sem že mislila vstopnice prodajat.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali dajem preveč ?
23.1.2010 20:48:12   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

A vi mate tudi kabaret ko je utrujena ali alčna? user posted image
Jst sem že mislila vstopnice prodajat.


Mogoče lahko ustanovimo kakšen Baby Broadway user posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?