|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:08:01   
Anonimen
Verjetno ste o tem že govorile, ampak ker sem nova, bom vseen vprašala. Kaj nosečnice NE SMEJO jesti in piti?
Npr. gazirane pijače, kava:kava:?
Predvsem pa hrana; kaj sploh ni priporočljivo?:racka:
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:12:12   
Natasa-6
Jaz sem pila edino Radensko, mi kaj drugega sploh ni šlo. Od hrane pa se izogibaj surovim jajcem in mesu, pa slabo prekuhanim ali pečenim jedem, drugače pa čim manj kompliciraj. Kar ti paše, le v mejah naj bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:15:35   
Lunca1
ne pij alkohola, ne jej suhih salam in klobas, surovega mesa - lahko boš to jedla, samo če si prebolela toksoplazmo. Zelenjavo in sadje pa vso dobro operi iz istega razloga kot prej - mački lulajo in hodijo vsepovsod.

Od tablet lahko ješ samo lekadol, pa če ti zdravnik predpiše kak antibiotik (jaz sem amoksiklav ko še nisem vedela, pa ni bilo nič narobe)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:17:32   
Anonimen
Kaj pa kava? Ste jo kej pile ali nič?
A zelo škodi?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:17:50   
jazz
Meni se je od mehko kuhane jajčke vnel žolč- boli ko hudič in mi ni bilo jasno kaj je narobe z mano! Drugače so ti pa punce vse povedale! Lepo nosečnost želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:19:12   
jazz
Kave sem spila eno šalčko zjutraj!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:22:09   
Marogica
Jaz sem spila 2-3 kave na dan. Sicer vodene, ker močnih ne maram. V obeh nosečnostih-brez problemov

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:38:15   
Natasa-6
Hothien, kavico lahko, samo ne pretiravaj - se pravi, ne 1 liter kave na dan, 1 šalčka pa ti ne bo škodila, sploh če se boš potem bolje počutila!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 8:45:27   
Anonimen
Sicer me šele :sloncek: in še nisem :nosecka:, vendar me že zdej full stvari zanima. Pa tud :sloncek: še ne dolgo, ampak vse je mogoče, želim si pa da bi bla že včeri :nosecka:.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 9:04:43   
niki5
Meni je celo ginekologinja priporočala, da naj ne opustim kave in naj si eno na dan le privoščim, ker imam nizek pritisk.
Ko se mi je pojavila slabost in kasneje še bruhanje kave nisem smela niti zavohati, tako je trajalo do 4 meseca, potem sem pa spet veselo pila eno kavico na dan :) Po 4 mesecu mi je spet zadišala :kava:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 9:09:12   
tina104
Izogibati se je treba alkohola, jedi, ki vsebujejo surovo meso ali jajca, svežih sirov (v trgovini kupljene lahko), tudi npr. majonezo iz trgovine lahko, ne pa domače. Kavo v majhnih količinah. Izogibaj se gaziranih pijač s sladkorjem - torej donat ali radensko lahko (pa tudi ne v prevelikih količinah - če imaš npr. povečan tlak, še to odsvetujejo), ni pa dobra kaka cola ipd. Veliko piše o tem v vsaki knjigi o nosečnosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 9:35:43   
SaaS
Jaz sem vsak dan spila eno kavo. Pa tudi kozarček rdečega vina si lahko privoščiš vsake kvatre (res samo kozarček, ne se ga napit).
Če nisi prebolela toksoplazmoze, potem se, kot so že napisale, izogibaj surovemu ali premalo pečenemu mesu, dobro operi zelenjavo in sadje. Pa zaradi kakšne salmonele je treba bolj pazit. Ne jest surovih jajc, torej majoneze, pa mogoče je bolš kupljena pasirana skuta kot kakšna domača.
Če imata s partnerjem kakšne alergije, se je mogoče tudi bolje izogibati stvarem, ki so zelo alergene (arašidi, orehi, kivi, jagode), ker je lahko tudi otrok na kaj alergičen.
Drugače pa jej, kar pač ves čas ješ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 11:43:57   
ninab
Kaj pa je zdaj to? Naj se izogiba mleku in ml. izdelkom?!!!! Nikakor! Mogoče ni dobro, da bi pila doma namolženo. Pij čim več mleka in jej veliko ml. izdelkov. Večje blesarije pa še ne no.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 11:45:33   
ninab
Ravno mleko drobnice je zelo zdravo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 14:03:38   
SaaS
Ines ni mislila kravjega mleka in izdelkov. Ovčje in kozje mleko pa sem tudi že jaz slišala, da mogoče raje tudi ne med nosečnostjo, saj drugače je že zdravo. jaz ga itak ne maram, tako, da sploh nikoli nisem bila v tej dilemi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 16:56:55   
megge
Jaz sem jedla vse normalno. V mejah normale, vsakega malo, ne da se ene stvari ful prenaješ. Pikico nič ne zvija. Stara 4 mesece. Edino dvakrat ji je nagajal trebušček ko sem jedla gobe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kaj ni priporočljivo?
4.8.2005 17:00:07   
megge
Sorry, sem že mal naprej. Tudi v nosečnosti nisem komplicirala. Vsega po malem. Tudi kavo, svinjsko... skratka vse kot ponavadi v mejah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?