|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
22.1.2009 11:43:46   
lino
Pozdravljeni.

O tej temi sem našla sicer v forumu že zelo veliko napisanega, ampak večino o tem, katere ribe ali morske sadeže ni dobro jesti, mene pa zanima KATERE RIBE JE PRIPOROČLJIVO JESTI ???
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hvala za odgovore.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
22.1.2009 11:59:13   
Lalica1
Jaz samo vem, da ni dobro jesti rib iz Severnega morja. Nikakršnih!

Drugače pa mislim, da ni problem. Najbolj pa zaupam našemu Delamarisu.

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
22.1.2009 12:50:10   
bjondi
Jz jem rio mare...

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
22.1.2009 14:00:09   
suncicica
za nosecnice so predvsem zdrave sveze globokomorske ribe- (sveze pomeni stare 4 ure).
najboljsi nadomestek pa je herbalifova OMEGA 3, ker je ociscena svinca in narejena popolnoma naravno.


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
23.1.2009 10:18:54   
Belika
IZVIRNO SPOROČILO: Lalica1

Jaz samo vem, da ni dobro jesti rib iz Severnega morja. Nikakršnih!

Drugače pa mislim, da ni problem. Najbolj pa zaupam našemu Delamarisu.



Kaj pa je narobe z ribami iz Severnega morja? Namreč ravno danes jih pripravljam. Sem mislila da sem osliča kupila, zdaj pa berem, da je neko Aljaško čudo user posted image

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
23.1.2009 10:23:45   
Felicita
kao vsebujejo velik živega srebra. ampak to ga vse ribe. in vseeno pozitivni učinki rib pretehtajo negativne učinke živega srebra.

kakorkoli, zelo zdrav naj bi bil losos in sveža tuna, če mene vprašaš mam pa najrajši še vedno orado, brancina, kovača, romba... jadranske ribe pač. sm pa na novo odkrila 'plonk' ribo (v stilu osliča ali ribjih palčk) in sicer se imenuje panga... meni je precej boljša od ostalih podobnih zadev.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
23.1.2009 11:52:20   
lino
Punce, najlepša hvala, sem kupila orado, jo popapcala...mmmmmmmmm.
user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
23.1.2009 12:40:39   
Lalica1
Ribe iz Severnega morja res vsebujejo precej kovin, ki pa niso glih najbolj... Vsaka se pa naj sama odloči in pretehta ali je bolj zdravo jesti ribe zaradi.... ali pa je bolje, da se jih malce ogibamo zaradi posledic, ki jih menda lahko pustijo pri naših otrocih.
Sama sem imela službeno kar precej opravka z eno motnjo, ki bi jo naj povzročalo živo srebro in pazim, iz kje jem ribe, pa tudi zobarja se izogibam, čeprav bi ga še kako potrebovala. Sicer te stvari niso nič dokazane, ampak sem se vseeno odločila da pazim, ker bi si kasneje preveč očitala. Slabo pride itak samo od sebe.

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
23.1.2009 17:26:30   
Anch
Panga je moja (po okusu) najboljša riba! :)
Priporočljive ribe pa so tiste z veliko maščob (losos, morski pes,...), vsebnost maščob pa zelo variira glede na sezono ribolova. Tako so nas učili na faxu.

< Sporočilo je popravil Anch -- 23.1.2009 17:29:25 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
24.1.2009 17:09:41   
MARTINŠČICA
Manjša kot je riba, manj slabih stvari je zaužila. Priporočljivo je torej jesti majhne, cele ribe (sardele, sardine, papoline ...)

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Anch)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
25.1.2009 18:34:09   
Tinko Polovinko iz M
Glede omega 3 mascob je najbolj priporocljivo jesti mastne ribe: losos, tuna tudi pomoje. Po drugi strani pa ti dve vrsti rib dozivita lepo starost in v tem casu posrkata kar veliko kovin. S tega vidika sta skodljivi. In svinca clovesko telo ne izloca, temvec se v njem kopici. Je pa dokazano, da so Islandci (pojejo veliko rib-omega3) zelo inteligenten narod.

Jaz sem pa slisala, da so najbolj problematicne (kar se kovin tice) ribe iz Indijskega ocena. user posted image




(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
27.1.2009 13:34:32   
timy
Zaradi omega 3 maščobnih kislin naj bi bilo priporočljivo jesti lososa, pa tudi sardine.

(odgovor članu Tinko Polovinko iz M)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
30.1.2009 13:57:59   
Ribica 80
Baje ni priporočljivo jesti rib iz Severnega morja in Tržaškega zaliva - železo!!!

Brala sem, da npr. meso morskega psa ni priporočljivo jesti, ker vsebuje pa res preveč železa. Pa tudi tili osliči, ki pridejo do nas...ne vem, še vedno so najboljše jadranske ribe, manjša je, boljša je...poskusite še trilje, to so tiste rdeče ribice, male, vendar zelo okusne, mal sladke, kot škampovo meso. Ne vem, ali so tudi kaj posebej zdravilne, ampak jaz jih imam najraje!

(odgovor članu timy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
5.2.2009 14:55:49   
baby blue
jst rib načeloma ne maram razen tistih iz konzerv (rio mare) in pa pohanega osliča... Aja pa ribja pateta mi gre tudi kar v slast :)

(odgovor članu Ribica 80)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
21.2.2009 10:10:28   
škorpijončica
Kaj pa kakšen losos? Sem ga ravno včeraj naredila za kosilo. Premišljala sem, da je losos taka riba, da gre iz slane vode v sladko in nazaj, torej ga ne moreš gojiti. Problem pri ribogojnicah je, da tiste ribe hranijo z ostanki iz klavnic in ko te ribe to prebavljajo, se proizvajajo težke kovine, ki zastrupljajo naše telo. Tako da ribe sploh niso zdrave, če jih ne dobiš iz morja, pa še to je vprašljivo...

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
21.2.2009 20:39:49   
Anonimen
Svezo plavo ribo.

(odgovor članu lino)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
26.2.2009 12:17:32   
pupika
Jaz sem jedla v času nosečnosti sardine-sveže, sem si pa enkrat pripravila lososa, pa mi je bil tako zanič, da ga nisem mogla pojest.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
26.2.2009 13:02:07   
Felicita
škorpjončica, lososa ravno tko gojijo v ogromnih ribogojnicah (posel vreden približno milijardo $ letno).
in iz ostankov iz klavnice se prov nobene težke kovine ne 'proizvajajo' (sej ribe nimajo sposobnosti alkimije), ampak pridejo težke kovine (predvsem živo srebro) iz industrijskih odplak, ki se izlivajo v vodo (morje).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
28.2.2009 12:56:09   
škorpijončica
Joj Felicita, si me pa prav nasmejala..spos. alkimije.. user posted image
Saj se nism hotla pametne delat, sam tko smo se učili pri biologiji, da če riba je tisto meso iz klavnice, po načelih prehranjevalne verige nekaj ne štima in da ne prebavi v redu, stranski produkt pa so neke škodljive stvari... ne vem ravno dobro razložit, bom pa prof. vprašala, da mi še enkrat pove kako to gre..
Drugače pa nism vedla, da je losos tud v ribogojnicah, torej moje logično razmišljanje ne velja, se bom mogla sprijaznit, da danes ni nobena hrana več naravna pa brez pesticidov..

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
28.2.2009 14:38:07   
nincrli
kaj pa postrvi?

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katere RIBE SO PRIPOROČLJIVE
28.2.2009 19:59:38   
Nončika
jaz sem pa konkretno ratala nora na ribe in vse morske dobrote. najbolj mi gre v slast tuna. pa naj bo to mlečni namaz ali tuna iz konzerve. skratka, ribe njami. zdaj pa jih naj ne bi jedla?????user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?