|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Navadno mleko?
24.1.2005 14:01:59   
janjja
Zsanima me ali naj rižolino, grisolino in podobno hrano za dojenčke naredim z navadnim (alpskim) mlekom? Jaz sem do sedaj z aptamilom pa na škatli piše da s prekuhanim mlekom. zdaj mi pa ni nič več jasno?:zmeden2:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Navadno mleko?
24.1.2005 14:03:38   
KIRA
jaz ji dajem že dobr mesec dni z alpskim, ki ga ima rada. ni čudno, ko pa adaptirano tako čudno smrdi.
stara je pa skoraj 6 m. (še malo manjka)

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Navadno mleko?
24.1.2005 14:17:17   
janjja
Pa saj jaz bi ji tudi dala pa vsi govorijo kako škodljivo je do enega leta, menda zaradi alergij. Meni pas ga je mama že od rojstva dajala pa sem čisto ok. Jaz ji ga bom tudi dala saj apatamila itak ne mara.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Navadno mleko?
24.1.2005 14:18:45   
dory
Mi imamo navadno kravje mleko od 5.meseca dalje..prilagojenega nikol ni sprejel in smo mel borbe da je pojedel tistih 100ml...ko sem mu dala kravjega je adaptirano odpadlo...:pujs:

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Navadno mleko?
24.1.2005 14:23:40   
lutka
jaz sem jima najpraj dala čisto malo Alpskega mleka,za vsak slučaj če bi bila alergična.Namočila sem jima ga v kekse in sta papala sto na uro8).Potem smo počakali in ko smo ugotovili da je vse vredu jima ga sedaj pripravljam s Keksolinom,Čokolinom:bravo:,...
lp

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Navadno mleko?
24.1.2005 14:26:38   
KIRA
veš kaj jaz delam, kadar noče jest - so taki dnevi, da ni ješča. ?

adaptirano mleko ji kar z alpskim zmešam, ne z vodo, da prekrije okus. baje da kravje nitako hranljivo in manjkajo nekateri vitamini in železo. sicer ne vem, v koliko to drži, ampak jaz ji raje dajem mešanico, za vsak slučaj.

drgač pa ko delam adaptirano z vodo, uporabljam IZVIR. z vodo iz pipe včasih je, včasih ne. je taka čudna: včasih bela, ali pa smrdi po kloru. ji ne zaupam.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Navadno mleko?
24.1.2005 17:25:24   
puri
Jaz sem ga sedaj tut začela uporabljat za pripravljanje raznih jedi - pije pa itak še pri meni!
Star je pa 6,5 mesecev!

lp:)

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Navadno mleko?
25.1.2005 8:04:52   
BARBARA R.
Največ alergij na kravje mleko se razvije pri 6-12 mesečnikih.Jaz ga močno odsvetujem,cena naših napak bi bila previsoka.Res so prilagojena mleka malo dražja,vendar so naši sončki naše bogastvo.

:muca:

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Navadno mleko?
25.1.2005 8:08:53   
dory
Jaz bi z veseljem tamalcku dajala adaptirano mleko...pa se pojavi vprasanje kako? Flasa je letela vsepovsod,silila sem ga,da je pojedel bogih 100ml pri petih mesecih...pri tem ni bilo nic drugega kot veliko slabe volje,solz,rezultat pa komaj pojeden obrok,po vecini se to ne...nobena stvar ni pomagala vec...pa sem menjala mleko,zraven hranjenja pela,plesala in animirala...ni slo...pol sem se navelicala otroka silit...sej mu tud navadnega ne bi dajala,ce ga ne bi sprejel...

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Navadno mleko?
25.1.2005 8:44:57   
Anonimen
Kakšni so pa bili otroci včasih, ko se adaptiranega mleka ni dobilo (ko je bil moj oči dojenček, prav vem da je dobival kar navadno mleko)? So bili vsi alergični ali kaj?
Jaz mislim, da je čist vredu če navadno mleko razredčiš z vodo in mu ga daš.
LP
Tasha

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Navadno mleko?
25.1.2005 19:58:27   
barbara12
Če je navadno mleko zakaj pa ne. Začni z malo razredčenim 1:1. Potem pa vse močnejšim. Moja je stara 13 m in ne je drugega mleka kot v prahu z okusom vanilije. Totalno slabo. Neje ne margarine, masla, jogurta. Nič. Prepozno sem začela z uvajanjem alpskega mleka. Sedaj mi je žal.

lp

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Navadno mleko?
26.1.2005 9:25:31   
BARBARA R.
barbara12,naj ti ne bo žal.Mala dojenčica se je prav odločila.:bravo:
Od človeka in organizma,ter seveda od dednih lastnosti je odvisno ali pride do alergij ali ne.Žal nihče prej ne ve,zato je bolj pametno,da se s kravjim mlekom ne hiti.Še zdaleč niso vsi 40-50-60 letniki alergični na mleko.So pa,in ker takrat še tega niso poznali,so bolezenske znake pripisovali mnogim drugim boleznim.Pri 20-letnem človeku so šele dognali v čem je težava.Poznam primer.

:muca:

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Navadno mleko?
26.1.2005 15:10:52   
Mirna
Ce in ko ga bos zacela dajati, bodi pazljiva in ga dodajaj v majhnih kolicinah. Da bos videla reakcije. Imamo precej izkusenj, ker je nasa ta mala imela alergijo na jajca in mleko. Da ne govorim, kaj vse je lahko jedla oz. cesa ni mogla. Ampak na sreco, je to v manj kot 1 letu prerasla in danes je vse.

Pa se to: se kdo naj rece da v frutkih (kasicah) ni nobenih umetnih dodatkov, bom huda...ravno tako smo ugotovili, da nasi punci nekaj ne pase. Jedla je sveže jabolko, korencek...ko pa sem ji pri 6 m.dala nekajkrat frutek, ko smo bili na poti, je postala cisto flekasta. Notri je lecitin, ki ga vsebuje jajcni beljak... Tako da, pazite kaj dajete svojim srckom, naj bo cim bolj naravno. V trgovinah prodajajo vso mozno svinjarijo.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Navadno mleko?
26.1.2005 15:15:37   
Mirna
Moram se to dodat, da je do takrat pila le prijalagojeno mleko, ki sem ga kupovala v lekarni. Tudi pri naslednjem otroku mu pred 1 letom ne mislim dajat kravjega mleka, ker je res to, da se najvec alergij razvije prav med 6-12 mesecem. In najveckrat v kombinaciji jajce + mleko! To je pa potem sranje, vam povem....
Hodis po trgovini, pa z vsakim izdelkom stojis v rokah 10 minut, da preberes, katere snovi vsebuje,a lahko je, a ne...vam recem, ni vredno. Ceprav meni se vedno ni jasno, kako in zakaj oz. kdo je "krivec" za te alergije. Brala sem, da so otroci, ki se rodijo s CR bolj dovzetni za alergije. Mogoce je pa to res.



(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Navadno mleko?
26.1.2005 17:45:42   
KIRA
to ni res. alergije so pogojene z:

1.) dednostjo

2.) okvarami ali napakami v imunskem sistemu

3.) vplivi okolja.

otroci s CR nimajo nobene veze z dovzetnostjo na alergijo. kvečjemu umetna prehrana takih otrok ima vezo. zato ker ima materino mleko določen aprotitelesa, ki ga umetno nima. to je lahko edina povezava med CR ain alergijo - pa še ta posledično, ker nekatere mamice po CR nimajo takoj mleka, oz. ne tvorijo dovolj kolostruma za imunizacijo svojih otrok.

Lp

(moj mož je alergik da ne boš mislila da samo kvasim - vem o čem govorim)

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Navadno mleko?
26.1.2005 20:10:33   
Anonimen
Mene pa zanima ali so vaši malčki takoj sprejeli alpsko mleko.
Moj otrok ne pije tega, se stran obrača, pa ga podojim.
So se vaši takoj navadili na okus?

:rozica:

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Navadno mleko?
26.1.2005 20:20:37   
Seven*
V casu ko je bil tvoj oci dojencek so tudi mak dajali na dude, pa otroke pod posteljo, ker ni bilo muh, od fanta babica se je hvalila, da je fotra kar za nogo k mizi privezala, pa sla delat.. Aja, pa smarnico so dali za pit, da so boljse spali.

Takrat so mogoce imeli drisko in znanost se ni vedela, da gre v bistvu za alergijo na mleko. Zdaj vedo "malenkost" vec.

In se nekaj? Zakaj bi sploh redcil mleko? Itak ni dovolj zeleza in dolocenih rudninskih snovi noter. Pol bi ga pa se razredcili na pol?!? Nekako ni logicno ane?

Sploh ne mislim vec o tem debatirat. Sem ze stokrat pisala o tem.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Navadno mleko?
26.1.2005 20:21:22   
Seven*
Janjja. Pocakaj s kravjim mlekom in pripravljaj z adaptiranim.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Navadno mleko?
26.1.2005 20:40:24   
Primoza
Adaptirano mleko, do kakega leta.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Navadno mleko?
26.1.2005 20:45:38   
KIRA
jaz ga moji dajem že cca. dober mesec, mesec pa pol, kaj pa vem - saj sem pisala na forumu. sem pač probala, če bo kaka reakcija. in ker ni težav, ji en obrok na dan pripravim z alpskim (tako ga ima rada, ampak ima premalo železa za samostojno prehrano).

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Navadno mleko?
26.1.2005 20:55:57   
Primoza
glede na MS uporaba vstekleničene vode niti ni tako nesmiselna...

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Navadno mleko?
26.1.2005 20:58:28   
KIRA
eh saj ma IZVIR. pa vseeno en obrok naredim z alpskim. se ji je tudi kakec obarval nazaj na rumeno, do zdaj je mela zelenega. se vidi da zdaj redno dobiva PRAVO mleko. 9nebesa9nebesa9nebesa

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Navadno mleko?
29.1.2005 0:24:29   
kimi
Jaz sem mu grisolino, rižolino delala z adaptiranim mlekom imela sem aptamil naredila 180 ml adaptiranega po običajnem postopku vsula v šalčko ter dodala rižolino. Šele po 8 mesecu mu delam le zvečer z navadnim mlekom čokolino, ker imava hipp3 z okusom banane in to ne gre skupaj s čokolinotom. Sedaj nama ga zmanjkuje in greva potem na navadno mleko star je 9 mesecev

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?