|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slabokrvnost
11.9.2008 21:01:18   
VRTNICA84
Pri zdravniku so mi rekli, da sem slabokrvna in so mi dali sirup z železom.
Mene pa zanima če mi lahko katera pove kako naj nadomestim železo razen z sirupom?



Hvala za odgovore.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 14.9.2008 20:38:02 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SLABOKRVNOST
11.9.2008 21:06:49   
2.2.
Jej rdeče meso, suhe slive, špinačo, sok rdeče pese.....saj je že veliko o tem napisanega malo prebrskaj

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SLABOKRVNOST
11.9.2008 21:07:12   
tanci29
imaš ga v suhih slivah in rdečem mesu pa najbrž še kje to mi je zdele padlo na pamet

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SLABOKRVNOST
11.9.2008 21:23:06   
Anonimen
v nosečnosti ti itak nič ne bo pomagalo zato raje kr legofer pij...jetrca so tud baje fajna za kri...jst sem delala vse živo,jedla vse živo,pa ni blo učinkauser posted image

(odgovor članu VRTNICA84)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SLABOKRVNOST
11.9.2008 21:59:45   
Noel
Jaz sem tudi bila slabokrvna v nosečnosti. Po jemanju Formule IV v kombinaciji z vitaminom C (GNLD International) se mi je stanje zelo izboljšalo. Priporočam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SLABOKRVNOST
12.9.2008 2:07:05   
Hope2
Pri vsaki hrani bogati z železom in pri vseh železovih preparatih je treba vedno upoštevati dejstvo, da se jih nikoli ne jemlje ali je skupaj s kalcijem oz mlečnimi izdelki (vsaj 1-2 uri razlike) in da se zraven hrane ali preparata spije vitamin C oz sveži pomamarnčni sok.  Če se tega ne držiš, je absorbija zelo nizka in zato ne pomaga. 

(odgovor članu Noel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SLABOKRVNOST
12.9.2008 9:03:44   
jajula
legofer je meni zelo pomagal, drugače pa je dobro jesti rdeče meso (rdeča pesa naj niti ne bi tolk pomagala), pa vitamin c za boljšo absorbcijo železa. no so mi pa takrat tud rekl da jetrc ni dobr jest med nosečnostjo, pa se ne spomnim že zakaj, mogoče zarad toksoplazmoze.. 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SLABOKRVNOST
12.9.2008 9:10:24   
Naja30
Če ti predpišejo sirup, si že tako slabokrvna, da samo s prehrano več ne gre. Seveda pa je dobro poleg vitaminov jesti tudi hrano z železom, za pomoč sirupu. user posted image Že tako pravijo, da je železo dobro pojesti v kombinaciji s C vitaminom. Jaz sem imela zadnja dva meseca tablete železa in ko sem jo popila, sem zraven pojedla kakšno mandarino ali pomarančo.
Lahko si delaš tudi sveže stisnjen sok pomaranče + rdeče pese.

< Sporočilo je popravil Naja30 -- 12.9.2008 9:12:05 >

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SLABOKRVNOST
12.9.2008 9:36:52   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

no so mi pa takrat tud rekl da jetrc ni dobr jest med nosečnostjo, pa se ne spomnim že zakaj, mogoče zarad toksoplazmoze.. 


Jetrca imajo veliko vitamina A, ki se kopiči v telesu in slabo vpliva na razvoj ploda. Ampak to v primeru, da bi dlje časa in velik jetrc pojedu, al pa da bi jedu še zraven vitaminske pripravke iz vitamina A (ne v obliki beta karotena, ker ta se izloča).

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SLABOKRVNOST
12.9.2008 9:44:48   
s.
rdeča pesa, Nahrinov naravni borovničev sirup + dodatek c vitamina zaradi boljše absorbcije železa. Ne pomaga, če dodatno uživaš dovolj železa, če se ne veže, če ni dovolj c vitamina.
Torej obvezno z železom še c vitamni.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SLABOKRVNOST
12.9.2008 10:24:57   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: jajula

no so mi pa takrat tud rekl da jetrc ni dobr jest med nosečnostjo, pa se ne spomnim že zakaj, mogoče zarad toksoplazmoze.. 


Jetrca imajo veliko vitamina A, ki se kopiči v telesu in slabo vpliva na razvoj ploda. Ampak to v primeru, da bi dlje časa in velik jetrc pojedu, al pa da bi jedu še zraven vitaminske pripravke iz vitamina A (ne v obliki beta karotena, ker ta se izloča).



ker ne maram jetrc sm si sam zapomnila da jih ni dobr jestuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SLABOKRVNOST
12.9.2008 12:07:38   
Piruri
Meni je sestra zrihtala ene naravne tablete z okusom višnje ali gozdnih sadežev z železom, ker sem bila pred prvo nosečnostjo 10 let vegetarjanka in z hemoglobinom na meji...sicer sem med nosečnostjo pričela jesti meso in te tabletke...tako, da je bila raven mojega hemoglobina čez celo nosečnost cca 140, po porodu pa 127...
Pravijo, da tudi 1/2 kozarčka terana ne škodi user posted image ...ampak tako le pravijo...jaz nisem poizkusila...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SLABOKRVNOST
1.12.2008 10:02:19   
.soncek.
Glede železa vse lepo in prav, ampak jaz sem zamenjala že troje različne tablete železa, četrta stvar je pa sirup in nobenega od tega ne prenašam, ker mi je tako zelo slabo, da samo bruham in ne vem kaj naj naredim, jem rdečo peso, meso itd...pa se železo ne poštima.

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SLABOKRVNOST
1.12.2008 10:10:45   
Anonimen
.soncek. mogoce pa bi poskusila z avstrijskimi zeliscnimi kapljicami aktiferin

(odgovor članu .soncek.)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SLABOKRVNOST
1.12.2008 13:20:10   
.soncek.
hvala za nasvet, probam pa javim če je kaj pomagalo. Upam da bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SLABOKRVNOST
1.12.2008 14:43:25   
titi3
- peteršilj (največ od vse hrane)
-  majaron
- rdeča pesa ali sok rdeče pese
- rdeče meso
- pršuuuuuuuuuuuuut (njam)
- kalamari (mi je reku ribar in ne vem ali res pomaga)
- temna čokolada oziroma kakav
- drobovina
- školjke
- rakci
- timjan
- curry
- oveseni kosmiči
- cimet
- rožmarin
- paprika

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu .soncek.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Je res potrebno že v nosečnosti utrditi br...
Ali se s pravo pripravo bradavic lahko izognemo bolečim, razpokanim in kdaj celo krvavečim bradavicam? Preverite mite in...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?