|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 11:02:16   
ALEKSA13
Pozdravljene,

zanima me, ali ste svojim otročičkom dodajale kake začimbe in sol pri hrani. Moj fantek je star 5,5 meseca, pa me zanima, ali mu lahko čisto malce solim kuhano zelenjavo, saj mu gre kar na bruhanje, ko mu ponudim npr. spasirano zelenjavno juhico. Naredim jo tako, da zelenjavo samo skuham v malce vode. Ali lahko dodam malce kisle smetane.
Kdaj pa ste začele dajati mlečne izdelke (npr. jogurte, skute za otroke??) Povsod piše drugače....Hvala, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 11:06:21   
blue sky
Jaz sem zelenjavo solila od smega začetka, ampak res samo malo za boljši okus. Od nekje 9. meseca pa je normalno slano hrano (ampak res ne pretiravamo s soljo). Kislo smetano sem začela k zelenjavi dodajati pri 7 mesecih in pol, ko sem uvajala mlečne izdelke (jogurti, skuta, sir).

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 11:10:36   
blue sky
Začimb pa na začetku še nisem dodajala, razen soli, od 6. meseca dalje pa dodajam v juho še luštrek, peteršilj, sčasoma pa  sem še začela dodajatiše česen in čebulo. Samo pazi na ostre začimbe, kot so poper, curry ipd.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 13:45:01   
kaya2007
men je pediater rekel, da lahko malo solim, da je okus boljši. če pa user posted image  otrok je tudi neslano, potem nima smisla.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 13:46:41   
Anonimen
Nisem solila. Tud zdaj ne, razen, če se ekstra spomnim.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 13:53:51   
Paštetka
Probaj zelenjavo res, čisto malo samo podušit. Npr. cca. 3-5 minut. To je čisto dovolj. In takrat res ne rabiš dati soli, ker je zelenjava tako okusna in ostane vse noter probaj. Če pa jo seveda, kuhaš in kuhaš, da spremeni barvo, pa je res za bruhat. Saj zelenjava se lahko je surovo in je res ne rabiš kuhati.

Jaz sem dodala sol takrat, ko smo začeli v juhice dodajati meso. Ampak res samo malo. torej nekje po 6. mesecu.

Od ostalih začimb, pa seveda petršilj, drobnjak, vodna kreša, zelena...lahko komot uporabljaš od začetka. jaz jih prištevam bolj pod zelenjavo. Tudi čebulo.

Kislo smetano lahko dodaš komot po 6. mesecu.

Po 7. mesecu lahko dodaš tudi vse sredozemske začimbe: origano, rožmarin, timijan...ter ostale; baziliko, lovorjev list v juhi...

Izogibala sem se le močnim začimbam: poper, feferon, čili, curry...torej tistim, ki tudi nam povzročajo težave. In to do 1. leta.

Jogurte, pudinge, skuto sem dajala po 6. mesecu.

Vse to oz. tako so mi tudi v posvetovalnici svetovali.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 13:56:02   
taška30
3 tedne sem ji kuhala raznovrstno zelenjavo brez soli. Pojedla ni nič oz. 2 žlički, pa konec.
Potem sem ji enkrat dala za poskusit našo 'normalno' zelenjavno juho (s soljo, z začimbami, česnom in čebulo itd...) je pojedla cel krožniček.
Komentar ni potreben, a ne?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 14:05:44   
lelaval
Jaz sem, ker je drugače tako brezokusna.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
23.1.2008 22:33:21   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Probaj zelenjavo res, čisto malo samo podušit. Npr. cca. 3-5 minut. To je čisto dovolj. In takrat res ne rabiš dati soli, ker je zelenjava tako okusna in ostane vse noter probaj. Če pa jo seveda, kuhaš in kuhaš, da spremeni barvo, pa je res za bruhat. Saj zelenjava se lahko je surovo in je res ne rabiš kuhati.



S tem se pa čisto strinjam. Jaz tudi za naju tako delam in ne solim.

Od začetka ji sploh nisem solila, prvi mesec. Česar otrok ne pozna, ne more pogrešat, tako da vsi odgovori ala "še meni ni bilo dobro, kako bo šele otroku" me niso prepričali. Potem pa sem ji začela solit, ker nekaj soli pač mora dobiti, ko ima že večino hrane GH. Ker jo tudi izgublja, še posebej poleti s potenjem, poleti smo tudi na veliko uvajali GH.
Ostale začimbe sem postopoma dodajala po 7m.
Skute ipd tudi po 7m, KM pa pri 11m.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
24.1.2008 9:00:28   
bačko
Paštetka  mene pa zanima kakšne pudinge si dajala po  6 mesecu?Skuto in jogurt sem ji že dala.Sem ji zraven zmešala banano!Katero sadje se lahko še zmeša s skuto in jogurtom?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
24.1.2008 10:25:12   
mateyka
Katero sadje se lahko še zmeša s skuto in jogurtom?


jabolko, hruška recimo?

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
24.1.2008 23:44:35   
sandra85
meni je patronažna svetovala, nej solim zelenjavo z parmezanom
nisem še začela uvajat GH, tako da še nevem kako se bo obneslo


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
25.1.2008 8:26:08   
Anonimen
jaz sem kr kmal začela solit..ampak res čist malo za okus. pol k sem jima začela pri ene 7h mesecih delat tut kake rižotke sem pa dala not tut petršiljček, origano al pa baziliko.

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
25.1.2008 10:25:20   
rose
Dokler sem ji posebej kuhala, ji nisem čisto nič solila. Mislim, da nekje okol 7,8. mesca, ko pa sem kuhala za kar vse skupaj, sicer malo prilagojeno, sem res zelo malo posolila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
25.1.2008 13:33:14   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: bačko

Paštetka  mene pa zanima kakšne pudinge si dajala po  6 mesecu?Skuto in jogurt sem ji že dala.Sem ji zraven zmešala banano!Katero sadje se lahko še zmeša s skuto in jogurtom?


JAz sem v pretlačeno skuto ali naveden jogurt zmešala prav vse. Izogibala sem se edino malin, kivija, jagod in breskev. Ostalo pa lahko prav vse do enega leta.

MArelice, slive, mango, avokado... kasneje lahko tudi kakšno marmelado.

Pudinge sem pa na začetku skuhala z delno prilagojenim mlekom (Aptamil 2). Potem smo pa jedli od Vindije vanilijev puding, ki je brez glutena.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
27.2.2008 12:17:44   
lunca2
Tudi nam je pediater rekel, da lahko malo solimo. Zaradi boljšega okusa in ker vsebuje nekaj kar tudi otrok potrebuje.

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Začimbe, sol-DA ali NE??
27.2.2008 21:28:11   
saskija
sama sem zdaj začela uporabljat tako kot zavse ostale družinske člane zeliščno zelenjavno mešanico brez soli od BIOTOPA- bo pa naš otrok star 7 mesecev. 

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?