|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 7:14:15   
petraCBU
Saj vem, da je bilo že obravnavano miljonkrat, pa zdajle ne najdem...
Prejle sem vstala in šla lulat in mi je na papirju ostalo za celo kepo prozorne sluzi. Zagotovo je čep, ker celo nosečnost nisem imela nobenih neuglednih izcedkov, razen malo belega toka, ki absolutno zgleda drugače.
Kaj zdaj to pomeni? A ni nekaj takega kot naznanilec, da se gre prav kmalu rodit? Sicer sem itak v torek naročena na CR, ampak; a bo zdajle naša kompozicija počakala do torka!?
Ne bi panike, če se da tko fino elegantno še toliko počakat...

Zagotovo je bil čep? Kaj lahko pričakujem?

Navzezgodaj; hvala! Aja, pa dobro jutro...
P.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 7:20:40   
SaaS
Kakor sem jaz seznanjena, se ta čepek lahko izloči tudi že dva tedna pred porodom, tako, da to nujno še ne pomeni alarma. Lahko pa gre tudi hitreje. Meni se je to zgodilo neko soboto zjutraj in sem si rekla, da bom v ponedeljek poklicala ginekologa in malo povprašala. Pa ni zneslo, v nedeljo zvečer mi je že odtekla voda in sem šla rodit. Na koncu sem si oddahnila, da je bilo čim prej kakor pa da bi še dva tedna nestrpno čakala.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 7:23:14   
SPORTINA
Dobo jutro...

Tudi jaz cakam pravi dan kot ti (cca.petek), zato sem se ti oglasila.

Čep je menda sicer eden začetnih znakov, a jaz imam ves čas po malu sluzi na "papirju", sp.hlačkah...se pa
najbolje poznaš in veš koliko ga je bilo.

Saj boš videla kaj bo sedaj naprej...

Jaz kar čakam in sploh ne dojemam, da je čas, da počasi kaj bo?

Prvič, pri meni, ni bilo ne čepa, ne voda ni odtekla...jasni popadki cel dan.

Mej se in en hiter porod in zdravega soncka...

lp

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 8:46:42   
Amoss
Meni se je čep dvakrat odluščil, prejšnjo sredo in prejšnjo nedeljo, pa sem še kr doma, zdaj je že en teden od takrat, jaz pa sem še vedno doma in že 23 dni čez rok.
Počakaj in bo videla,...

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 9:21:18   
petraCBU
Aha, nič panike torej :) ... sam videt je bilo pa precej zastrašujoče :zmeden2: , tok enega zdriza na kupu :zmeden:

Upam, da vendarle dočakamo torek v miru :)

Mimogrede, Amoss, a ti si res še doma?!
P.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 9:35:35   
Anonimen
A toliko si ti že čez rok, Amoss? Uf, tega pa nisem vedela. Res ni ni nič prihranjeno v nosečnosti. Upam, da ti bo povrnjeno pri otroku:).
Kaj je fora tega čepa, pa nimam pojma.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 9:57:03   
urši77
Nas so učili da se porod po odluščenju čepa prične max. v 24urah.....v praksi pa zgleda ni tako:)

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 10:17:30   
smrka
ko "pade" ta cep, kaj sploh to pomeni? A ni nobene nevarnosti za malcka? A "posteljica" ostane nedotaknjena takorekoc, dokler ne odtece voda? jest nimam pojma o tem...

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 10:17:51   
Anonimen
A-a, Amoss, pa nisi 23 dni čez rok. Si se mal zatipkala?

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 11:51:37   
Anonimen
Seveda ne, Amoss, jaz mislim, da si 13 dni čez rok. Imam prav?

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 11:58:02   
malika
Smrka brez skrbi. Čep se nahaja zunaj plodovnega ovoja, med materničnim ustjem in tem ovojem-če sem bolj natančna. Dostikrat je znanilec začetka poroda, ko se začne luščiti; izločati. Hkrati z njim lahko odteče voda, ali pa tudi ne.

Nevarnost okužbe za malčka pa bi bila v tem primeru, če ti recimo odteče voda, ti pa ostaneš doma in čakaš na popadke; recimo nekaj takega.

Bo ?:)

Petra, počakaj so torka; 14 je tako lep datum :bravo:9nebesa

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 12:19:47   
Gina
Meni se še 14 dni in več po odluščenju čepa mali ni hotel na svet prikazat. So ga malo spodbudili...:)-:)-

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 12:20:54   
Gina
Aja, še to. Čep pomeni samo to, da si se začela odpirat. Lahko si več kot 14 dni odprta 3-4 prste. Tudi to se mi je zgodilo, tako da to nikakor ne pomeni panike. A veš koliko jih je že prej odprtih. No, seveda pa obstaja možnost, da gre tudi hitro. Nikoli ne veš.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 14:33:37   
smrka
o tack så mycket za info o cepku.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 14:51:45   
marper
Tudi meni se je včeraj zvečer, ko sem se tuširala iz nožnice "izluščila" (ne vem, kako se naj izrazim) ena velika gosta, zdrizasta kepa nekakšne sluzi. Predvidevam, da je to čep, bilo to takšne belo prozorne barve. Me pa že kar nekaj dni boli križ in ful mi dol pritiska, pa lažni popadki se mi vrstijo kot a stavo, na CTG pa nič ne pokaže...:zmeden:

Imam še 15 dni do roka - 27.6.

Jutri 13. grem na CTG pa jim bom povedala, bomo videli, kaj se bo izcimilo:bravo:.

Vse se pripravlja na "D" dan:bravo:.

Upam, da bo kmalu9nebesa, si tako želim imeti bebiko v naročju!!!!!

LP vsem!!!

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 15:34:47   
malika
marper, kot si napisala, bo res kmalu :bravo::bravo::bravo:

Zdaj pa mene nekaj zanima. Sama nisem uspela videt tega čepa v celoti, ker mi je odtekla voda in so me v porodnišnici "privezali" na posteljo. Zanima me, koliko je tega količinsko. A za oreh, teniško žogico,...? tega pa res ne vem.

LP

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 19:23:41   
marper
Pri meni je bilo tega cca za dva oreha. Pa še kasneje, ko sem hodila na WC so mi take strjene kepice šle ven, prav tako se mi danes izločajo taki gosti želejsti večji delčki.

Kaj pa pri ostalih, keko je izgledalo???

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Kaj je že fora tega čepa!?
12.6.2005 21:17:57   
Anonimen
Meni se je izluščilo čisto malo, ravno za konico nohta. Pa mi je g. rekel, da je to pri vsaki različno, pri enih ful dosti, pri drugih manj.

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Kaj je že fora tega čepa!?
13.6.2005 5:37:05   
Amoss
Se opravičujem, sem se zatipkala, nisem 23 dni čez rok ampak 14.

(odgovor članu petraCBU)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Kaj je že fora tega čepa!?
13.6.2005 11:13:42   
Anonimen
Aj, ti pa si zgodnja. Kaj ne moreš spati, kaj??;);) Saj bo vse v redu, nič se sekirat. A gre tvoj :love: s tabo k porodu?

(odgovor članu petraCBU)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?