|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko tekočine popiti
23.10.2005 12:04:23   
Anonimen
Zanima me koliko tekočine popijete na dan? In kaj pijete? Vodo sokove?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 12:09:33   
Anonimen
Čimveč oz. najmanj dva litra, da se ti ne zaredijo kakšne bakterije v urinu. Najbolje vodo, seveda pa lahko tudi razredčene sokove, kompote, le gaziranega se bolj izogibaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 12:19:28   
Anonimen
Jaz čez dan spijem komaj kakšen liter vode, potem sem pa zvečer, ko grem spat, žejna. In ker se potem napijem, hodim vsakih 5 min lulat. Pa tudi ponoči moram hodit pit. Čez dan sploh ne čutim potrebe po pitju pa tudi, če se spomnim, komaj spijem kozarec vode.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 12:25:54   
flecker1
Jaz pa 1,5 do 2,5 l na dan,odvisno od žeje, največkrat pijem cedevito, pa vodo. Ostale ne pijem, me ne paše,user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 12:27:44   
Anonimen
Ne smeš pozabit piti. Vedno imej pri sebi plastenko in se nacejaj. Pravijo, da ko začutiš, ti primanjkuje že 8 dcl tekočine ali nekaj podobnega. Torej se potrudi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 12:29:33   
Dejča
Tudi jaz pijem premalo, toda pojem toliko sadja, da očitno dobim vodo tudi preko tega, tako da žeje praktično ne čutim. Vendar - saj veš, kaj pravijo, da ko te zažeja, si že rahlo dehidriran. Moja sestra popije najmanj 4 litre/dan - in verjemite, punce, da je brez odvečne maščobe in o celulitu niti sledu, od kar se tega drži.

(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 13:44:37   
Pajaca
Dejča po moje to ni čist povezan???? Po moje sam voda ne pripomore, da si brez maščobe in celulita, jaz bi bla pol suhica!!!!

Jaz popijem ogromno vode, redko kaj drugega. Skoz neki pijem in skoz sem pri pipi, tko da tistih priporočenih 2.5l vode na dan men ni problem.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 13:47:37   
biba77
No, mene je zacetna zeja malo minila - zdaj spijem med 2 in 2,5 L na dan.
Mleko, vodo, nesladkan kompot, cedevito, mineralno vodo, razredcen sok,... karkoli mi trenutno zadisi si nalijem v 0,5 L plastenko. Tako vem, koliko je slo cez dan.
Ponoci pa nekje eno plastenko vode; vsako noc. In vcasih grem 5x na WC (ce slabse spim), vcasih pa sploh ne rabim. user posted image


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 15:23:35   
KMALU
jaz pa non stop pijem... pa non stop sem na wcju... user posted image  pijem pa tako vodo, kot radensko, kot koka kolo, sprite, sveze sokove.., VSE! Mi pac pase mesano in tudi mehurckom se ne izogibam, ker se jim nisem nikoli v zivljenju.. Sem pa drugace zdrava- v smislu prehranjevanja in mislim, da si en kiks lahko privoscim.. user posted image

A ima katera zaradi prevec pitja tezave z drisko? meni se to dogaja ze nekaj casa in mi gre prav na zivce... vsake toliko letim na wc in kar tece z mene.. nasvet?

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 18:13:16   
wawa
3L vode

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko tekočine popiti
23.10.2005 18:39:28   
Ninica
Med nosečnostjo sem se kar silila piti tako, da sem vsaj 2L spila, zdaj pa komaj kakšen liter spijemuser posted image - enostavno nisem žejnauser posted image

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 7:49:55   
Anonimen
ne štejem oz merim. tolk da nism žejna. če sem žejna grem najraj kr pod pipo se nacejat z vodico :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 8:05:03   
ursa_p
V soli za zgodnjo nosecnost so rekli, da je prevelika kolicina spite vode lahko skodljiva. Sem pozabila sicer zakaj, ampak ce je urin ze skoraj brezbarven (po tem vidis ali si spil premalo ali prevec), lahko skodi plodu. Ce koga zanima ... to je bilo receno v soli v Domzalah ... pa se pozanimajte tam!

Drugace pa jaz popijem bolj malo vode, soka, cajev, ... pa zato toliko vec mleka - skoraj kak liter na dan!

Lp, Ursa

< Sporočilo je popravil ursa_p -- 24.10.2005 8:06:56 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 9:00:23   
puncica
Absolutno premalo, tam do 1 litrauser posted image pa si vsak dan rečem da moram več popit.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 9:10:21   
Anonimen
Punčica kako bova to storile? Meni se voda, kar v grlu zatakne. Sokov pa ne maram. Bom pa probala pojest več sadja.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 9:33:10   
Eviii
jst sm že od vedno navajena dosti pit. imam namreč ledvične kamne in sm bla že skori tik pred dializo (pred 15 leti), ker nism dovolj pila. nasveti mojega urologa in splošne zdravnice in tudi g so naslednji. ledvice morejo non-stop delat, ker se v nasprotnem primeru lahko ulenijo. to je eden najvažnejših organov v telesu. punce, spoštujte jih!!! jst hodim naokoli s plastenko vode ali kake druge pijače. spijem pa okoli 3 litre na dan... to pa že od vedno, tko da se mi ni treba silit. sama vem, kdaj sm dehidrirana. poznam tudi vnetja in vem, da jih lahko marsikdaj preprečim, če pijem dovolj. in zdej v nosečnosti si kej tacga ne smem privoščit... glede vrste pijače pa naslednje. najboljša je voda. ok so tudi sokovi, samo ti redijo (kr poglejte število kalorij na 1 deci). gazirane pijače niso ok, si jih pa lahko vsake tolko privoščite. cedevita tudi ni ok, ker vsebuje koloranse in razne druge dodatke. isto velja za obarvane vode (za-life in podobno). če vam voda ne paše, si stisnite malo limone al pa pomaranče in dodajte vodo in cukr, pa bo... za ledvice so vsekakor najboljši agrumi v vseh oblikah (celi, v pijači,...), ker preprečujejo nastajanje kamnov in pospešujejo delovanje ledvic...

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 10:32:28   
Anonimen
Ja res je voda je the best. Nam je en zdravnik na enem predavanju o zdravem prehranjevanju dejal, da so sokovi navadna, pobarvana voda z raznimi umetniškimi "priveski" oz, dodatki. Kar poglejte si koliko E-jekev in kcal vsebujejo.

(odgovor članu Eviii)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 13:24:38   
sarazan
Mleko ni tekočina, ampak hrana. Verjetno se pozna na kg, ali pa se še bo.
Kava in pravi čaj se tudi ne štejejeta pod tekočine, ker nas dehidrirata, sploh možgane. Zato je priporočljivo poleg kave spiti še kozarec navadne vode.

Najbolje je, da pijemo vodo, ampak se jo verjetno prej ko slej naveličaš.

Tudi sokovi so fajn, če jih razredčite z vodo, sicer so presladki. Žal pa več ali manj vsi vsebujejo E-je, barvila, ki pa niso kul.

Gazirane pijače lahko v prekomernih količinah povzročijo nastanek kamnov, sploh če spijemo še veliko kave in čaja ali pojemo veliko sladoleda.

Priporočljiva količina popite tekočine pa je zelo relativna. Pomembno je tudi, koliko poješ. Če se hraniš zelo malo, se lahko pojavijo težave ob preveliki količini vode. Če pa ogromno poješ, sploh težke in suhe hrane, moraš pa tudi veliko piti, in seveda v primeru večje aktivnosti.


_____________________________

Princeska Sara se je rodila 29.1.2006.
Princeska Maša se je rodila 13.7.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko tekočine popiti
24.10.2005 16:45:19   
Anonimen
Jaz sem tudi nekje prebrala, da preveč pitja tekočine lahko škodi. Baje da nad 3 l na dan ni priporočljivo, pa ne samo za nosečke, na splošno. Samo se ne spomnim razloga.
Sicer pa sama popijem povprečno 2 l vode na dan (Izvir jagoda, navadne ne maram). Večinoma 2 l, včasih samo 1.5 l, včasih tudi 2.5 l.

(odgovor članu sarazan)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?