|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   malancanina in bučkina musaka
4.5.2007 12:56:01   
Julija08
Danes sem v službi v menzi jedla ful dobro musako.
Me pa zanima, če imam katera kakšen dober recept. Pa kako narediš, da postanejo bučke in malancane tako mehke in sočne?
Notri je bilo: bučke, malancana, skuta, malo pelatov in polito z stepenim jajcem.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: malancanina in bučkina musaka
4.5.2007 12:58:03   
mmž
IZVIRNO SPOROČILO: AAndreja

Notri je bilo: bučke, malancana, skuta, malo pelatov in polito z stepenim jajcem.




NE HVALA, MESO JE ŠE VEDNO MESO! user posted image

_____________________________

Dokler ne postaneš mami ali ati, ne poznaš pravega pomena besede LJUBEZEN!

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: malancanina in bučkina musaka
4.5.2007 16:19:12   
Geja
Jaz pred tem bučke povaljam v ostri moki in malce popečem na olivnem olju...

lp,
Geja

(odgovor članu mmž)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: malancanina in bučkina musaka
5.5.2007 8:50:25   
robinzon
Delam podobno in je res zelo okusna. Lahko se uporabi kot priloga k mesu, v vsako jed  pa res ni treba tišati meso.

Jajčevce narežeš na kolobarje  debeline caa 3/4cm,  posoliš, čez pol ure   ožameš, da gre grenkoba ven. Potem jih popečeš, da dobijo lepo barvo, enako bučke. Ker je treba kar nekaj materiala in je peka zamudna tukaj pride v poštev picopek in pečeno je 1,2,3. Še nasvet glede peke jajčevcev. Ti popijejo maščobe, kolikor bi jim jo dal. Sama sem problem rešila tako, da sem olje nalila v plastenko, katera se uporablja za barvanje las. Tako lahko olje zelo natančno doziram. Preden dam jajčevec  v ponvo, brizgnem malo olja in dam gor rezino. Sliši se zamudno. pa ni. Ko so enkrat vse v ponvi, jih malo naoljim še na zgornji ploskvi, preden jih obrnem. Pri takem načinu peke je poraba olja precej manjša kot običajno.

Na dno pekača zložiš na tesno kolobarje pečenih jajčevcev, nato bučke, čez poliješ malo narezane pelate s tekočino vred. Sama naložim čez še malo kuhane cvetače ali brokolov. Stepem dva jajca z dvema žlicama kisle smetane, polijem in izdatno potresem s sirom.

Variacij je več, če hočeš bolj dietno, uporabiš namesto smetane mleko, namesto sira precej manjšo količino parmezana - da zelo dober okus. S skuto še nisem poizkusila, pa ne more biti slabo, jaz bi jo dala kar na pelate, mogoče najbolje grudasto, da se kar potrese. Od začimb pa poleg soli lahko poper, pica začimbe ali mediteranske, pač odvisno od jedcev, kaj imajo najraje.

LP

(odgovor članu Geja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





4 preprosti recepti za zdrav domač sladoled
video
Sladoled obožujemo odrasli, nad njim pa so še posebej navdušeni naši malčki. Poiskali smo nekaj zdravih različic prepros...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?