|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški dodatek
22.9.2007 10:16:06   
KIKI****
Prosim če mi lahko pomagate pri dveh stvareh:

-a se denarna socialna pomoč šteje v dohodek za izdajo otroškega dodatka (meni so ji šteli)
-Preden sva se z možem poročila sem bila prijaljena kot samohranilka, vendar še vedno nisva dala na sodišče preklica za preživnino
v odločbi za otr. dod mi piše da sta tamaledva prijela tolk in tolk preživnine, nikjer pa ni zavedeno da je mož to preživnino plačeval ( a se lahko pritožim?) ker mi ravno dvigne en razred.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški dodatek
22.9.2007 10:27:22   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Prosim če mi lahko pomagate pri dveh stvareh:

-a se denarna socialna pomoč šteje v dohodek za izdajo otroškega dodatka (meni so ji šteli) - Zakaj se ne bi štela?
-Preden sva se z možem poročila sem bila prijaljena kot samohranilka, vendar še vedno nisva dala na sodišče preklica za preživnino - Potem to storita sedaj
v odločbi za otr. dod mi piše da sta tamaledva prijela tolk in tolk preživnine, nikjer pa ni zavedeno da je mož to preživnino plačeval ( a se lahko pritožim?) ker mi ravno dvigne en razred. - ne razumem? a prejšni dve leti al kako je bilo pa ok, ker si dobivala večje otroške na račun samohranilstva? Boš mogla že prebolet...

Hvala



(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški dodatek
22.9.2007 12:54:07   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris


IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Prosim če mi lahko pomagate pri dveh stvareh:

-a se denarna socialna pomoč šteje v dohodek za izdajo otroškega dodatka (meni so ji šteli) - Zakaj se ne bi štela? Ker to ni nikjer napisano, zato in ker se mi še nikoli niuser posted image
-Preden sva se z možem poročila sem bila prijaljena kot samohranilka, vendar še vedno nisva dala na sodišče preklica za preživnino - Potem to storita sedaj ja bova to storila že v ponedeljek
v odločbi za otr. dod mi piše da sta tamaledva prijela tolk in tolk preživnine, nikjer pa ni zavedeno da je mož to preživnino plačeval ( a se lahko pritožim?) ker mi ravno dvigne en razred. - ne razumem? a prejšni dve leti al kako je bilo pa ok, ker si dobivala večje otroške na račun samohranilstva? Boš mogla že prebolet... ja prejšnji dve leti je blo pa superuser posted image
...Hm ja kok so nekateri ozkogledniuser posted image
 
Samohranilka sem bila iz enega samega razloga-kar obsojajte meuser posted image
Urejala sva si stanovanje ker sta naju tast in tašča dobesedno porinla na cesto, jaz sem bila brez vsakega dohodka in sva šla živet k meni v 12m2 veliko sobico. imela sem minimalno DSP in otroške za 3. razred ker sem bila prej zaposlena.
Ne zdi se mi fer da se šteje preživnina v dohodek, sej je itak nisem prejemala. Od moža  kao plačana preživnina pa se ne šteje kot odhodek-in potem je tu nulauser posted image


Hvala




(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški dodatek
22.9.2007 12:59:31   
Strawberrie Cherrie
V dohodnini se mu šteje kot odhodek, kajne? In posledično on manj plačuje/oz dobi več vrnjene dohodnine. Seveda če ne uveljavlja otrok skozi vse leto, pač posledično dobi višjo plačo.

Ne bom se mešala v te 'mutne posle', vsak zase ve, vem pa da, če si lahko takrat pobirala višje otroške, boš pa sedaj preživela (ko imate zadeve urejene, imaš službo itd) z manjšimi otroškimi, kajne?

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški dodatek
22.9.2007 17:55:01   
*pepelka*
Ja je že tako. Ko si imela na račun lažnega samohranilstva višji otroški je bilo pa ok.
Vedeti morađ, da se ti vsi dohodki šetejejo v izračun višine, ni kaj. Treba se bo pač sprijazniti s tem, da so sedaj otroški nižji in bo treba s tem preživeti.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški dodatek
22.9.2007 18:01:07   
Anonimen
DSP se šteje kot dohodek.

Na odločbo za otroški dodatek se lahko pritožiš kot na vsako drugo odločbo v za to navedenem roku. Pa vprašaj se, če se za "en razred" splača spet lagati.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški dodatek
23.9.2007 7:17:08   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

V dohodnini se mu šteje kot odhodek, kajne? In posledično on manj plačuje/oz dobi več vrnjene dohodnine. Seveda če ne uveljavlja otrok skozi vse leto, pač posledično dobi višjo plačo.
Ni uveljavljal v dohodnini ker nisva vedela da je treba s sodiščem preklicat sklep in ne da ga izniči sama poroka.

Ne bom se mešala v te 'mutne posle', to niso nikakršni mutni posli vsak zase ve, vem pa da, če si lahko takrat pobirala višje otroške,nisem imela višjih otroških kot zdaj boš pa sedaj preživelaja bom preživela, ampak samo vprašala semuser posted image  (ko imate zadeve urejene, imaš službo itd) z manjšimi otroškimi, kajne?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški dodatek
23.9.2007 7:18:55   
KIKI****
Hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški dodatek
23.9.2007 22:57:19   
Anonimen
Vsi skupaj "malce" preberite, kateri "dohodki" se štejejo kot DOHODEK pri uveljavitvah socialno-varstvenih pravic, kamor "na žalost" spada tudi otroški dodatek, prav? user posted image

Denarna socialna pomoč NI obdavčen "dohodek" in se NE šteje kot dohodek pri odmeri višine otroškega dodatka. Enako velja za enkratne pomoči CSD-ja, enkratne pomoči občine, vse ostale "dohodke" od MDDSZ in še nekaj drugih dohodkov. Če ne drugače, to lahko poenostavite tako, da vsi "dohodki", ki vam jih DURS ne more zarubiti na TRR-ju, niso pomembni za višino otroškega dodatka. Saj DSP dobiš samo, če si brez dohodka, kajne? Torej DSP ni dohodek, ampak nadomestilo dohodka za osnovno preživetje - in to se NE šteje v dohodek.

Drek, zdaj sem pa že jaz zakomplicirala. user posted image  V moralo se pa ne bom spuščala. user posted image

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?