|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  161 162 [163] 164 165   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 18:59:22   
Pikica pokica
HEJ!

Zoja je danes dobila 3.pikico. Sicer je malo prehlajena in sem bila prepričana, da je ne bodo cepili, ampak je zdravnica pogledala grlo, ušeske in poslušala pljučka ter srček, pa je bilo vse ok. Za enkrat nima nobene reakcije ( na srečo, saj je prvič dobila vročino), sem pa šok doživela ob tem, ko jo je cepila. Prvič sem gledala, kako jo je piknila in se prav zgrozila. Iglo je celo zapiknila v njeno  bedračko in sem prav gledala, če bo na drugi strani ven pogledala. Zoja je takooooo zacvilila, da jo je po mojem pol zdravstvenega doma slišalo. Doma pa je sledil še en šok, saj je gazico,ki jo je imela čez,  imela čisto krvavo. To se mi še ni zgodilo nikoli, pa sem prestala tudi vsa cepljenja od Nika. Zgleda, da je zadela kakšno žilico, saj je bilo res veliko krvi. Ah, samo da je zdaj vse OK.

MERE: natanko 7 kg in 69 cm. ( se doma nisem prav veliko zmotla user posted image )

Drugače se je pa polulala v vrečko takoj; še 3 min je ni gor imela user posted image .
Pediatrinja ji je dala najprej tri male kocke, da je videla, če jih zna iz roke v roko prestavljati, potem ji je dala majhno rozino, da je videla, če jo zna prijeti, z rdečo volno ji je mahala naokoli, da ji je Zoja sledila, pogledala je, kako se prekotali iz hrbra na  trebuh in obratno in jo posedela. Aja, pa vprašala je, če se že kaj pogovarja, pa ji je prav lepo sama Zoja nazaj odgovorila po njeno auuuuuuu, eeeeeeeeeeee, aoooooo....

Glede GH mi je rekla, da bi morala malo več jesti ( spet sva le na eni ali dveh žličkah, ker SPET noče ust odpirat) in da naj ji glede na to, da nima veliko kg, v sadje umešam kakšen baby piškot, v zelenjavoo pa proseno kašo, da bo bolj kalorično. PA sem jo začudeno vprašala, če ji lahko dam piškote, saj vsebujejo gluten in  je rekla, da je že tako stara 6 mesecev. ( patronažna pa je rekla, naj se mu izogibava vsaj do 10. m) In glede na to, da noče ust odpirat, naj ji ponudim 5x na dan isto stvar, da se navadi na okus user posted image . Torej bova zdaj samo doma visele in čakale na žličko hrane. user posted image

Ja, sem se razpisala, vem..user posted image

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 4051
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 19:26:04   
Anonimen
Matija je danes jedel:
- za kosilo zelenjavno juho zgoščeno z rižekom
- večerja podušena hruška z ovsenimi kosmiči
vsi ostali obroki so dojenje.

Lemavrica, pri poru sem jaz uporabila beli del, dala pa sem ga v zelenjavno juho.

Ravno danes sem kupla seme vrtne kreše in ga bom dala jutri na pivnik z vodo. Potem pa bom začela krešo mešat malčku v zelenjavne jedi. Malček je slabokrven, kreša pa vsebuje veliko železa, A, B, in C vitamin.

(odgovor članu Pikica pokica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4052
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 19:34:18   
Anonimen
Pikica pokica, ta vaša pediatrinja pa je res nežna...user posted image

Pediatri imajo zelo različna navodila glede tega kaj lahko otrok je. Jaz se odločam po svojem občutku. Dam mu zelo veliko raznolikega sadja in zelenjave (tudi suhe slive, suhe marelice in rozine) prav tako sem začela dajat piščančje meso (v glavnem zgornje dele bedre brez kože) in v pirejčke mu dodajam malo kisle smetane. Drugače uporabljam še polento, ovsene kosmiče, griz, riž,... Zelenjavo in meso mu malo solim.

Ne uporabljam začimb kot sta poper in rdeča paprika,  sladkorja, nisem še dajala rib, oreščkov in prav tako ne mlečnih izdelkov (razen pol žličke kisle smetane v pire).
Imam pa to srečo, da je malčku vse dobro in da zelo rad je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4053
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 19:40:46   
helenav
ooo..še naša domač analoga

7h-dojenje
8h-dojenje-
9h-100 ml jogurta
11.30-frutek, mešano sadje
14h-dojenje
16h -mineštrica iz bučke,krompirja in korenčka, ter brokoli
18h-dojenje

pred spanjem je štrajkala ni hotela jestuser posted image user posted image user posted image to je čudno za njo????


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4054
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 20:33:29   
lemavrica
Danes je bil pa res en fajn dan. Lep sprehod, kavica z možem, fajn popoldan z možem in fino kosilo. Pa tud JAka je priden, se mi zdi da ga je začelo manj matrat in da bo to nejbrž učinek Allernove. Tudi prebavo ima za sedaj ok ( razen tiste driske včeraj ). Bomo vidli kako bo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 4055
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 21:12:42   
guppy
Woooohooo, preživeli smo dan :))))))))))

Pa ga imamo!!
Prvi zobek namreč - Marko 19.3.2008
Sandra :)

Sicer se ga še ne vidi ven preveč, se ga pa dobro zatipa :)))

< Sporočilo je popravil guppy -- 19.3.2008 21:13:22 >

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 4056
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 21:14:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: guppy

Woooohooo, preživeli smo dan :))))))))))

Pa ga imamo!!
Prvi zobek namreč - Marko 19.3.2008
Sandra :)

Sicer se ga še ne vidi ven preveč, se ga pa dobro zatipa :)))


user posted image user posted image user posted image  za zobek. Pri nas še ga ni na vidikuuser posted image

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4057
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 21:21:49   
LINA31
BRAVO Marko!user posted image

Prav zanimivo kako imajo P različne prijeme. Npr. mi nimamo pri 6 m sistematskega pregleda, ampak pri 9m. Tako, da kakpnih takih vaj kot so jih delali Zoji moja P še ni probala z Žanom. Mogoče, zato ker že hodiva v RA. user posted image   Tudi vode in krvi nisva dala, razen ko je bil bolan in sva bila v bolnici. Mi pa je rekla, da se ji zdi malo bled.

Glede hrane sva tudi midv bolj na pokušanju. Kot sem že zjutraj pisala, on poje nekaj žlic, ampak to ni nikakor 100 mluser posted image . Še vedno bi bil veliko na ziziuser posted image user posted image . Sem v čakalnici spoznala mamico, ki ima deklico strao 10 m in se še vedno izključno doji....čist nč noče jest od GH. Deklici nič ne manjka, je bolj drobna...že celo hodi...samo malo je slabokrvna.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 4058
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 21:29:05   
lemavrica
Guppy user posted image  user posted image  za prvega zobka.

Pri nas tudi ni delala tega testa z rozino in klobčičem user posted image . Je samo vprašala če se igra in če kaj "govori".

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 4059
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 21:48:35   
guppy
lemavrica, pri nas tudi ne.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 4060
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 21:50:27   
december06
guppy kaj bi bla tolk prijazna in nam pokazala kako zgleda ta pravilni položaj sedenja (mogoče kakšno slikico pripopala) in potem še natančneje opisala kako zgleda tale prehod iz vseh štirih v sedeči položaj (če bo naš sploh kdaj na vseh štirihuser posted image ), da malo vemo kako to pravilno delat. In seveda user posted image user posted image user posted image user posted image za tvoja oba korenjaka. In še user posted image user posted image user posted image user posted image za prvi zobek.

duskamb daj daj sproči recept, da bomo lahko grešili user posted image user posted image

A je to praksa, da pri 6 mesecih jemljejo vodo, ko vidim da se pogovarjate o vrečkah. Pri nas je P rekla, da pri 9. jemljejo kri in vodo.

Naš gospodič pa je začel tako čudno jest. Ko mu dam žličko v usta kar jezik ven tišči in tako čudno poje dol z žličke. Včasih pa tudi zagrabi celo žlico in jo hoče žvečit. Mamo tako fajn mehko žličko. Kaj še kateri tako počne? Za nameček je pa še začel "špukat" in ravno takrat ko ima polna usta. Najprej sem mislila, da to počne ko je sit, pol pa ko mu dam še kr je, če odpre usta.





(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 4061
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 22:19:38   
sandra85
pikica pokica pri nas poteka tut tako (posvetovalnica): kocke, rozina, rdeča volna, posedanje, ležanje, poslušanje srčka,.........
gluten: meni je P rekla, da lahko po 6.m in mu ga že dajem (ni bilo nič narobe)
duska js tut ne kompliciram, dajem kar po občutku. če bi kej bilo, bi se verjetno že pokazalo, ali ne???user posted image
KM zdaj me najprej zanima, zakaj ga odsvetujejo? ker ne vsebuje dovolj vitaminov, B, M,......in nevem kaj še...ma samo zaradi tega ali zakaj???user posted image
če mu KM ne ustreza, kako se to pokaže? na koži, blatu,...?user posted image
guppy user posted image user posted image user posted image
za zobka!!!user posted image

js mislim, da je enje začel jest zaradi tega, ker mu že 3 dni dajam žličko v roke, da se igra z njo in jo žveči (imamo gumjasto-uno ki pobeli, če je hrana prevroča, nimamo plastične) in tako je vzljubil žličko verjetnouser posted image

no mi smo bili v famili in te pamperske se mi ne zdijo kej extrauser posted image se mi zdi, da je spužva ful slabša, mal tanjša in manj jo je, edino elastične pa so bolj kot naše active fit. cena: 8.98€ za 24plenic v DM-u: 14.14€ 46 plenic, tako da se ne spalča-če bi bile kvalitetnejše bi jih kupovala, ma tako pa je vseeno.
nana, nisem kej dosti gledala, ker je bila kr gužva, sam meni se ni zdelo, da so bolj poceni stvari (famila je le navadna trgovina z živili-kot npr mal večji merkator)


punce, pišite menije na uno temo, ki jo je rožica odprla user posted image






_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Pikica pokica)
Neposredna povezava do sporočila: 4062
   RE: septembrke 2007, 2.krog
19.3.2008 23:08:14   
uska
Čer,

Sem hotla včeraj Jureta peljat na kopanje v Laško, kjer imajo nov bazen. Pa je bilo tako zanič vreme. Menda naš čaka še en tak ruker čez vikend. user posted image
Guppy, čestitke za zobka.user posted image  Mi smo še vedno brez.

Pikica pokica, fajn da si napisala kako je bilo pri P. Nas to čaka jutri. Glede cepljenja, se je pa nam to s krvjo zgodilo že pri drugem cepljenju in sem bila tudi precej presenečena, ker pri prvem ni bilo nič. In ja, jaz še tudi nimam user posted image .

Duška šele danes berem..jaz sem bila včeraj tudi čisto uničena, sem kar zraven Jureta na tleh ležala. On pa je imel toliko energije jaz pa čisto uničena. Mogoče je bil tak dan.

Lemavrica, jaz delam pire s svojim mlekom.

NaILa, držim pesti za vse vas!!!

Če katero zanimajo angleške pesmice za otroke je tule en fajn link. Poleg besedil je gor tudi melodija: http://www.kididdles.com/lyrics/alpha.html

Lahko noč.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 4063
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 0:13:59   
nana 27
Dober večer, čveke!  NaiLA, tudi jaz držim pesti za vas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za zobke in uspešno prestane preglede!  Pikica Pokica, je Zoja prijela rozino? Anab, držim pesti, da vam danes (sem mislila napisati jutri user posted image ) uspe z žličko user posted image  Lemavrica, pora še nisem dajala (pa ga že lahko daješ v tej starosti). Za polento pa ne vem.  Naš meni: cvetača in krompir in naučila se je pljuvati tako daleč, da bi rabila brisalce za očala user posted image

(odgovor članu uska)
Neposredna povezava do sporočila: 4064
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 6:20:09   
surya
Dobroj jutro!
Mi smo že dobre pol ure pokonci. Mami kofetka, mali se pa na tleh igra.
Guppy, user posted image user posted image user posted image  za prvi zobek!

Lemavrica, sem vesela, da vam je boljš!

Duskamb, polenta je uspela. Mali je skoraj celo sklečko pojedel. user posted image  
Dopoldne sva jedla frutek breskev, jabolko. Zvečer pa milupino riževo kašico z malo naribanim sadjem notr.

Pikicapokica, imate dobro P. Naš je samo spraševal, a kaj govori, a se obrača... Smo pa dali vodo.

Uska, a ste že bili, kar je nov bazen? Je že vse odprto kot je na tistih maketah? Ka zgleda full dobro!

Lep dan vsem!

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4065
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 7:55:46   
mvzt
dobro jutro vsem user posted image

mi smo danes imeli zopet res dobro noč prejšnje noči pa jok,pa zbujanje ....user posted image user posted image user posted image sva že mislila,da bo zobek,pa nič)-se je prvič prebudil šele ob 2,nato ob 5,ob 6 pa itak vstane user posted image user posted image user posted image  se je mamica lepo naspala user posted image

user posted image vsem za zobeke

duskamb a bi prosim objavila recept za kraljevski kolač???bi rada nekaj spekla,pa zbiram ideje user posted image že vnaprej hvala

nana glede tiste kreme (baker-cink mazilo) je pri nas v lekarni sploh nimajo,moram probat v mb...user posted image

aja,tudi pri nas je kriza glede GH-je vedno brez problema pojedel kašico zvečer,zdaj pa 3 žlice pa v joč+glavo vstran.....pa niti sadja,pa zelenjave ne je toliko kot prej user posted image user posted image

želim vam lep,s sončkom obsijan prvi pomladanski dan user posted image user posted image user posted image  jupiiii,še malo pa bo poletje user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu surya)
Neposredna povezava do sporočila: 4066
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 8:09:43   
lemavrica
Jutro,

midva sva včeraj kar zgodaj šla spat ker enostavno ne zdrživa več da hodiva spat ob 23-00h in vstajava ob 7-8h, jaz se vemes še 2x zbudim ker hoče Jaka jest ali pa pit, no pa mož se tudi zbudi. Tako da Jaka sicer zdaj zaspi okoli 21h ampak pol je ob 22h okoli 2h in še ob 5-6h. Pa še včerajšnji sprehod me je totalno zmatral. Danes pa zgleda da ne bo tako lepo vreme user posted image , jaz sem pa že mislila da bom lohka šla z možem na kavico.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu mvzt)
Neposredna povezava do sporočila: 4067
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 8:11:27   
helenav
jutro še  od nas.....
sandra katerepamperske pa  vsi vzela?Jaz sem vzela baby dryULTRA..to so nove, so pa namenoma tanjše..zato se kličejo ultra..ampak to ne pomeni, da manj držijo....cena pa ja..kot sem že rekla..Famila ni vsekakor cenejša,kot trgovine pri nas...razen če ne kupiš izdelkov v akciji...pol se pozna...imapa dosti bolj kvalilitetne stvari...od praškov in čistil do papic za otroke....sploh Plazmon ima veliko izbiro hrane. jaz vidimi  razliko pri sadnih kašicah..če kupiš slivo od Plazmona ali od fruteka in ji postaviš zraven..že po barvi se vidi razlika..da o okusu sploh ne govorim...

guppy bravo za zobka.....počasi počasi....bodo vsi prišli na take lepe zobate nasmeške...user posted image user posted image user posted image

pri naši še nič ne zgleda....user posted image


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu mvzt)
Neposredna povezava do sporočila: 4068
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 8:16:45   
zvezda71
Dobro jutro še iz naših logov,

Sandra KM odsvetujejo če bi bil user posted image alergičen, isti šmorn kot gluten, ampak če dete ne pokaže alergije na KM mu ga lahko komot daš, no bolj fino je začet s skutkami, jogurti ker tu je že ena faza fermentacije narejena. Mleko naj bi bilo 3,2 maščobe do 2 leta, pa po moje je boljše če je čimbolj naravno "bio mleko" polnomastno imajo v Šparu ali od Planike...Jaz ziher ne bom dajala AM, ker se mi zdi to čist brezveze, user posted image HB nima nobenih znakov alergij. P je rekla, neuradno seveda, da bi ona tudi dajala KM.
Sistematični pregled z Denverjevim testom in pregledom urina in krvi naj bi bil v 6 mesecu.
Kak lep dan, jaz neroda sem si  nogo zvila, tako, da bomo odkrevljali samo do trgovine pa mogoče h Kavalu na kavo.

(odgovor članu mvzt)
Neposredna povezava do sporočila: 4069
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 8:26:11   
aljab
Jutro!
guppy čestitke za zobeka! To je res taka prelomnica ...za mamico seveda. Vsaj zame je bila.
December jaz mam CD od vzajemne, kjer ti to lepo pokažejo. Ne vem, če se ga mogoče dobi na netu (Blink)...mogoče katera ve.... drugače pa ti lahko skopiram in pošljem.
Aja naša tud grize žličko...zagrabi z zobeki kolikor more in jo moram potem prav izpulit. No jeziček je začela pa uporabljat, ko ji zobke čistim. Tišči tisti naprstnik ven in ni šans, da ga spravim do zob.
Pikica Pokica uboga Zoja. Jaz sem stran gledala.... je pa imela J. kar modrico... No pri nas ni blo ne kock, ne cofa,....ob pregledu, pa se je itak jokat začela, ker je ni poznala....
Sandra najpogostejši alergiji pri malih otrocih sta na kravje mleko in jajca. Zato se jih odsvetuje, da bi se preprečilo alergijo.....enako kot ostale alergene... Pokažejo  se s kožnimi spremembami...atopični dermatitis...ali pa s krvavo drisko..oz. nitkami v blatu, pa krči in napenjanjem. Pogosto izveni do 3 leta starosti. Ampak če je recimo mamica na dieti ne sme nobene hrane z mlekom ali sledovi mleka. Že recimo jušna kocka vsebuje mlečne kisline in seveda s tem beljakovine. Ni dovolj le omejit mleko, ampak ga ne sme biti nič.
Helenav kaj ti še vedno vsak dan al si se naveličala...?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pardon ..sem mal dolga k sem spet pamet solila....


(odgovor članu surya)
Neposredna povezava do sporočila: 4070
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 8:31:38   
helenav
Helenav kaj ti še vedno vsak dan al si se naveličala...?


kje si ti mene našlauser posted image user posted image user posted image ..oziroma kje si se ti to mene spomnila...user posted image user posted image user posted image user posted image

ja jaz bi....ma kaj ko moja ta rdeča, je na istem kot pred zanositvijo....eden do dva tedna pred fešto, rjavi izcedki...pol en teden  teče v potokih lava....in pol spet en teden tista majhnega sranja...izračunaj koliko nama ratauser posted image user posted image user posted image ..je pa res tisti teden  akcija kjerkoli kadarkoliuser posted image user posted image
nefretiti tvoja sestra je G ne? Dej če boš imela priliko, vprašaj jo..zakaj prihaja do teh izcedkov in za kaj za vraga se z porodom niso umirili, kot so mi obljubljaliuser posted image user posted image


_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu aljab)
Neposredna povezava do sporočila: 4071
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 8:35:13   
aljab
Saj veš...take informacije si človek zapomni.user posted image user posted image
Jaz sem imela isto kot ti pred porodom..... zdaj sem pa spet na starem tiru.Mozolji in user posted image .

(odgovor članu helenav)
Neposredna povezava do sporočila: 4072
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 8:39:35   
lemavrica
Zvezda user posted image , kje si si pa zvila nogo?

Helena jaz bi tud tvojo voljo in energijo do user posted image

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu aljab)
Neposredna povezava do sporočila: 4073
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 9:13:38   
Anonimen
Dobro jutro.

Pišem recept kot sem obljubila, slikice pa nisem našla nobene. Vam jo prilepim, ko ga bom spekla.

KRALJEVSKI KOLAČ
 
100g  rozin
40g    kandirane limonine lupine         
          kozarček ruma
110g  margarine
200g  sladkorja
          malo naribane limonine lupine
6        jajc
200g  moke
 
sladkor v prahu za posipanje
maslo + drobtine za model
 
Sesekljamo kandirano limonino lupino, primešamo rozine, zalijemo z rumom in pustimo 1 uro počivat.
Margarino zmešamo s sladkorjem, primešamo en po en rumenjak in naribano limonino lupino. Moki dodamo rozine in kandirano limonino lupino, ter vse skupaj vmešamo v maso z margarino. Na koncu primešamo sneg od beljakov.
 
Model namažemo z maslom (ali margarino) potresemo z drobtinami. (jaz uporabljam model za šarkelj)
 
Pečemo cca 50-60minut pri 180 stopinjah.
 
Ko se ohladi ga potresemo s sladkorjem v prahu.
(jaz naredim glazuro iz sladkorja v prahu in malo ruma, potem pa ga okrasim s pisanimi bomboni v obliki jajčk)

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4074
   RE: septembrke 2007, 2.krog
20.3.2008 9:30:25   
surya
Da vidim, če mi bo uspelo slikco skopirat!

http://mail.google.com/mail/?ui=1&realattid=f_fcqd9u4g&attid=0.4&disp=inline&view=att&th=11823078913cf65a

To je naš pobec. Obrnit je pa ne znam user posted image

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 20.3.2008 20:35:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4075
Stran:   <<   < Prejšnja stran  161 162 [163] 164 165   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  161 162 [163] 164 165   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Dotik vpliva na dojenčkov genetski zapis
Objemi, poljubčki, nošenje po rokah in nežnost, ki jih starši nudimo svojim dojenčkom, jim ne daje zgolj občutka varnost...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?