|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Puščanje barve za tekstil in nosečnost
29.11.2009 17:38:07   
ZoyaEva
Hojla punce!

Vem, da je tole bolj vprašanje za kakšnega zdravnika (sem mu že postavila vprašanje , a še čakam odgovor), pa me vseeno zanima, če katera od vas ve. Danes sem šla na daljši sprehod (45 min) in ker je full pihalo sem imela čez usta in nos ruto. Ko sem prišla domov sem ugotovila, da je le ta spustila  barvo. Malo sem jo očitno zaužila, sem jo pa tudi ves čas vdihavala. Ruto imam že full časa in sme jo enkrat na roke že oprala, a sem pozabila , da pušča barvo. Ko sem jo danes sprala je spustila full barve.

Ali mislite, da sem s tem kaj škodila svojemu user posted image ?  Sem full v skrbeh, saj sme opazila, da sem bila tudi malo omotična po sprehodu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
29.11.2009 19:07:39   
divans1
Mislim, da ni panike.... Brez skrbi....user posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 0:05:17   
pegi1
Ojeeeej tole me je pa nasmejalo:-)! S cim se ene ukvarjate!!!
Ampak ocitno mislis resno... no s tvojim plodom ne bo nic narobe

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 8:25:33   
nincrli
Ene delajo v takšnem okolju, kjer so ves čas hlapi in seveda tudi noseče, ker npr. še ne vejo, da so noseče itd. pa je tudi z user posted image vse ok. Verjamem, da te skrbi, samo to so res majhne količine, druga bi bilo, če bi bila izpostavljena čemu takšnemu dlje časa... če ne pa si user posted image tak ne bi smeli nohtov lakirat al pa kaj barvat itd.
Vse bo ok user posted image boš videla.

< Sporočilo je popravil nincrli -- 30.11.2009 8:26:13 >


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 9:27:20   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: pegi1

Ojeeeej tole me je pa nasmejalo:-)! S cim se ene ukvarjate!!!
Ampak ocitno mislis resno... no s tvojim plodom ne bo nic narobe


mene je tudi nsmejalo.s čim se pa ukvarjate???kaj pa barvanje las??pedikura,razkužila,čistila??pa miljon drugih snovi???
ah daj no.nič ne bo narobe.user posted image

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 9:31:12   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: nincrli

Ene delajo v takšnem okolju, kjer so ves čas hlapi in seveda tudi noseče, ker npr. še ne vejo, da so noseče itd. pa je tudi z user posted image vse ok. Verjamem, da te skrbi, samo to so res majhne količine, druga bi bilo, če bi bila izpostavljena čemu takšnemu dlje časa... če ne pa si user posted image tak ne bi smeli nohtov lakirat al pa kaj barvat itd.
Vse bo ok user posted image boš videla.


ojej ojej.

zakaj pa ne barvat?? pa nohtov lakirat??ma ne me basat.user posted image user posted image
še na rtg greš lahk noseč seveda ob primernih zaščitah,ki se ga vsi bojijo.

nič se ne posmehujem da ne bo pomote,ampak punce vzamte se k sebi no.ne take klobasat.kaj pa bote pol delale z dojenčkom.? bile v izolaciji?? no taki so zeloooooooooo bolni in kaserajo vse,še tečnobo.user posted image

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 9:46:37   
nincrli
Ja saj pravim, da če bi bilo tolk škodljivo si še nohtov ne bi smele lakirat in kaj barvat...ne pa da tega ne smemo počet user posted image

_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 9:51:09   
Gwendolen
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

IZVIRNO SPOROČILO: nincrli

Ene delajo v takšnem okolju, kjer so ves čas hlapi in seveda tudi noseče, ker npr. še ne vejo, da so noseče itd. pa je tudi z user posted image vse ok. Verjamem, da te skrbi, samo to so res majhne količine, druga bi bilo, če bi bila izpostavljena čemu takšnemu dlje časa... če ne pa si user posted image tak ne bi smeli nohtov lakirat al pa kaj barvat itd.
Vse bo ok user posted image boš videla.


ojej ojej.

zakaj pa ne barvat?? pa nohtov lakirat??ma ne me basat.user posted image user posted image
še na rtg greš lahk noseč seveda ob primernih zaščitah,ki se ga vsi bojijo.

nič se ne posmehujem da ne bo pomote,ampak punce vzamte se k sebi no.ne take klobasat.kaj pa bote pol delale z dojenčkom.? bile v izolaciji?? no taki so zeloooooooooo bolni in kaserajo vse,še tečnobo.user posted image


Ti pa nisi čisto dobro razumela, kaj je nincrli hotela reči... Preberi še enkrat. user posted image


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 10:09:35   
naja78
ok se oproščam.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ampak vseeno se pa tu gor kdaj to pojavi.mogoče pa katera prebere,ki se boji barvat.user posted image user posted image user posted image
sorči.

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 14:28:21   
ZoyaEva

Ok, mi je jasno, da vas to zabava. Ampak naj bi bile barve za tekstil, če jih vdihavaš in zaužiješ strupene.  Obstajajo izdelki, ki so jih ravno zaradi tega umaknili iz prodaje , ker se je v barvi nahajala spojina, ki je rakotvorna, če jo zaužiješ.

Vem pa, da je bilo to pri meni v majhnih količinah in ne na dolgi rok. A je mogoče malo bolj razumljivo, da me vse bolj skrbi , saj imam za sabo že dva ss in zelo dolgo sva čakala na user posted image .

Verjamem pa, da laka in barve za lase ne nosite v usta in tudi do neposrednega in dolgoročnega vdihavanja ne prihaja.



(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
30.11.2009 17:56:40   
naja78
prehajajo pa snovi skozi sluznico,kožo,mikroskopskih malih ranic na koži,z dihanjem,skratka ...na tavžnt načinov v telo.

jaz se ne zabavam in hočem samo pomiriti in povedat da se ne ukvarjajte s temi smešnimi zadevami.mene bi bilo sram še vprašat G.sory no.imam poklic,ki je zelo vpliva na dednost in nasploh na naše telo,tako da mi je zarad tega to smešno.
kaj pa ko ti mali spije wanish ali celo okusi varekino???eh pa to se dogaja.pa nisem rekla da je meni.pa ko cuzajo vse živo.
mislim da je tole z barvo zanemarljivo.
kar pogumno.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
1.12.2009 17:46:20   
ZoyaEva
Najprej napišeš , da se ne zabavaš, nakar napišeš, da bi te bilo sram vprašati dr. in da ti je smešno, češ, da si ti itak izpostavljena poklicu , ki vpliva na dednost ?!

Jasno mi je , da včasih pretiravam s strahom, a to bi mi lahko povedala tudi drugače.





(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
1.12.2009 17:51:09   
divans1
Ah zoyaeva pusti jih, naj imajo veselje....user posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
1.12.2009 19:14:21   
ZoyaEva
Hvala za podporo . Ma, v bistvu se res ne splača neki sekirat. Vsak ima svoje mnenje. 

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
2.12.2009 11:09:08   
naja78
hotla sem povedat samo to o mojem poklicu,da to kar pišejo nekatere,ne govorim samo zate,ni nič  primerjavi s sevanjem.ok?? in mi je zato smešno.moje mnenje pač.
smešno tudi zato,ker pr nas nosečke normalno delajo na del.mestu,kjer je sevanje.itak z zaščito,pa saj vemo kako sevanje deluje,ne?gre izza vogla.user posted image

ja mene bi bilo sram vprašat,ker dohtarji vejo kako je s tem,no pa itak saj se vedno nekaj novega naučimo.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
2.12.2009 14:46:42   
ZoyaEva
Glej nisi edina na delovnem mestu izpostavljena sevanju. Sevajo  lahko različne naprave. Predvidevam pa , da delaš na kakšnem rentgenu, kjer je sevanje še posebej močno, saj ga skoz omenjaš . 

Valda, da dohterji vejo in njihovo delo je da odgovorijo na takšna vprašanja. Nisem neka ''tupa'' babnca, priznam pa da se nikoli nisem poglabljala v škodljivost barv za tekstil. In če nekega področja ne poznaš dovolj dober in zaslediš, da so nekatere izdelke umaknili ravno zaradi škodljivosti te barve, se pač ustrašiš , sploh če se v tebi razvija plod, ki mu lahko strupene stvari škodijo pri razvoju!  In če imaš za sabo slabe izkušnje. Jaz sem se obrnila na vas in očitno naredila napako, saj si se me fajn privoščila.

Jaz se nikoli ne delam norca iz ljudi, ki nimajo znanja iz področja na katerem delam, saj razumem da ne more vsak vsega vedeti.  In mislim, da nobeno vprašanje ni sramotno, saj kot si sama napisala se vedno nekaj novega naučimo.

Evo tukaj se moja debata s tabo konča , ker se ne mislim več spuščati na tvojo raven.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Puščanje barve za tekstil in nosečnost
2.12.2009 17:29:29   
naja78
nikar se ne razburjaj.mene osveščenje vedno veseli,pa kot vidiš se ni nobena javila da bi tudi "meni" svetovala o barvah .
sem pa te brala pri pušenjaku. in vidiš da ni panike.
no vso srečo ti želim.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?