|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 14:34:19   
julieb

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Sama si ne upam komentirati postov mamic, ki imaj tri otroke....ne vem, imam enega in še za tega me prekleto skrbi...Novorojenček res da rabi mleko, pleničke in ljubezen...kaj pa , ko bodo trije osnovnošolci, srednješolci.... Ne vem....


Podpis.

Mi imamo tri in stroški niso vsak dan manjši, ampak vsak dan večji.

Ma, sedaj je kar je, zvoniti po toči je itak prepozno. Ne razumem pa te neodgovornosti, da veš da nimaš s čim preživet otroka če se zgodi, ampak zaščitili se pa tudi ne bi. user posted image




Prav to sem sama hotela napisati.


_____________________________

Moj fantič Lionel 10.02.2010
Moja pupa Aura 31.7.2012

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 16:52:36   
ThinkPink
Lahko se gleda na stvar negativno, lahko pa sprejmeš novega otroka kot nov izziv, da si izboljšate življenjski standard. Npr. mož naj nemudoma poišče delo, kakršnokoli - je ena lepo napisala, kaj vse je delala s VII. stopnjo (ko sem bila jaz na tleh in brez službe, sem sprva tudi iskala samo VII. in VI. stopnjo - in bi recimo takoj dobila delo v proizvodnji za V. st ali manj, pa takrat še ni bilo tako nujno. Vzela sem službo za V. st., nato se je ponudilo napredovanje za VI. st - kar opravljam še danes in verjamem, da bo nekoč tudi povišanje v delo za VII. st.). Ko otroka rodiš - probaš ravnati po nasvetih Ronje in svoje stroške zminimalizirati. Ko ti poteče porodniška oziroma starševski dodatek, pa takoj še ti v akcijo za službo. Za dva izobražena človeka se bo pa ja našlo nekaj, pa magari začneš kot čistila v bloku (imam kolegico, ki je začela kot čistilka, ki je čistila več blokov, sedaj ima kar uspešen s.p.). Ko se vam odpre s službami, prodate majhno stanovanje, kupite večje, na mogoče "slabši" lokaciji, tako da za majhen finančni dodatek dobite več prostora in dobijo otroci svojo sobo. Včasih je treba biti pogumen in optimist kot pa že vnaprej biti pripravljen na neuspeh. Sreča je na strani pogumnih!

(odgovor članu julieb)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 17:38:54   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Jooj...oprosti...ampak kako lahko takole živite...Praviš da sta izobražena, vendar ne dobita službe v svoji stroki...ja koliko je še takih,...pa se vseeno  malo ponižajo, pa zagrabijo za kakšno drugo delo, če je pač to potrebno...veliko raje, kot pa prejemati socialno podporo ali pa ožemati že tako bolj kot ne revne starše...vem, da to nima veze , samo...zagotovo tega otroka ne bosta mogla sama živeti, če ne mislita spremeniti svojega načina življenja...mož izobražen, pa doma...ti izobražena pa tudi že tri leta doma...vsak mesec čakata na  to da vama pade denar iz različnih smeri, ki ga sploh ne prislužita...ne...definitivno nimata pogojev za tega otroka...definitivno nimata pogojev še za te dva, ki jih že imata...to pa še ne pomeni, da moraš delati splav...to pomeni, da se skupaj z možem zbrihtajta, pa spravita k sebi in začnita sebe in otroke živeti sama...verjetno nista invalida ( če sta, se seveda opravičujem) in lahko kljub sedanji krizi zagrabita za kakšno delo...ko bosta to storila in se ne zanašala na vse druge le nase ne...bosta imela lahko poleg teh otrok, ki jih že imata in tega , ki je na poti, še kakšnega...



Podpis.

IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77
Jaz tudi porodniške ne bi dobila, ker sem že 3 leta doma, pa zdaj če bomo še ob soc. pomoč. Kaj storiti?


Najdi si službo.
Jaz sem podpisla novo pogodbo 14 dni po tistem, ko sem zagledala user posted image , delala potem še 7 mesecev in dobila porodniško!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 18:58:22   
Anonimen
A kaj naj zdaj, ko boste ob socialno? Ja, kaj neki? Še kakega otroka naklepljite, pa bo. Saj so ti ženske razložile, kaj vse država podarja neodgovornim ljudem.

Anonimka na prejšnji strani sicer res ni ravno izbirala besed in ni bila preveč prijazna, je pa povedala dejstva. Starši vama dajejo po 200 € mesečno od svojih penzij, za katere vidva točno vesta, da so nizke, pa še imata fris, da dva mlada skubita stare, ki so svojo penzijo trdo zaslužili. Zakaj pa? A sta vidva brez rok, brez nog, sta gibalno ovirana ali kaj? Resnično ne razumem silne ignorance mlade generacije! Samo 6 mes sem bila na zavodu in tam sem se napsolušala enih in istih izgovorov - to ni moja stroka, to ni moja stopnja izobrazbe! Pač ni in dokler ne bo nekaj iz tvoje stroke, boš delal pač nekaj drugega! Jaz sem po izobrazbi učiteljica fizike in matematike, pa dokler nisem dobila zapolsitve na šoli, sem tudi kelnarila, delala v trgovini, kopirala v fotokopirnici. Jaz nimam te sreče, da bi mi kdorkoli podaril po 200 € na mesec!

Pri vama ni vprašanje otrok da ali ne, pri vama je vprašanje, kdaj mislita začet preživljat svoje otroke in kaj jima mislita nudit, ko bodo stari 10, 12, 14 let. Jim mislita vse življenej plozat, da sta že x let brez službe in da nimata nič, kar bi jim lahko nudila?!?! Pa s tem ne mislim nekih bedarij v stilu firma cote ipd oslarije, ampak tisto, da otroku lahko privoščiš tečaj jezika, glasbeno šolo, neko športno dejavnost - ne pa golo životarjenje ob najcenejši in najbolj pofl hrani iz eurospina in tuša!

Mlada sta, a vaju ni sram, da fehtarita za socialno pri 2 zdravih parih rok, 2 zdravih parih nog, zdravih glava? A res nimata nobenega ponosa in dostojanstva v sebi?? Tistega, najbolj osnovno-človeškega?

Moj oče je preživljal 6 glav. Ko sem šla jaz kot zadnja v internat, so v šoli rekli, naj le gre in vpraša "na socialni za štipendijo in subvencioniran internat!" Pa je rekel "ni govora! Zame je stvar časti, da za svoj zarod sam poskrbim!" In je poskrbel, četudi je kdaj garal po dve "smeni" skup, da smo imeli vse tisto, kar smo rabili! Tega vama - pa ne samo vama, še mnogim, premnogim! - danes manjka!

(odgovor članu lily32)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 19:16:52   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Nenačrtovano sem zanosila, imam pa že dva otroka, prvi je star 6 let, drugi pa 4 leta. Sem doma pri otrocih, mož pa je tuid že skoraj pol leta brez službe. Oba sva izobražena, vendar imava bolj take poklice, ki so težje zaposlivi, sploh v teh časih. Trenutno prejemamo socialno pomoč, ki je zaradi novega zakona ne bomo več prejemali, saj je mož odločno proti temu, da se označi zabeležba v zemljiški knjigi na naše stanovanje, katerega lastnik je on (stanovanje je podedoval po svojih starših, ki so žal že pokojni). Moji pa imajo nizko pokojnino in nama dajo na mesec cca. 200 EUR. Resno razmišljam, če je v tem primeru sploh dopustno obdržati tretjega otroka, saj ne bomo imeli denarja za preživljanje. Po drugi strani pa si otroka želimo. Jaz tudi porodniške ne bi dobila, ker sem že 3 leta doma, pa zdaj če bomo še ob soc. pomoč. Kaj storiti? Že zdaj smo bili zelo skromni, pa smo komaj prišli čez mesec.


Meni sta vidva z možem popolnoma neodgovorna človeka. In zakaj si ti doma z otroki? 6l star otrok je v šoli oz. gre letos v šolo. 4l star otrok je lahko v vrtcu. Kljub temu, da sta visoko izobražena bi si lahko poiskala službo. Pač ne za vajino izobrazbo, ampak dela lahko vsak, ki želi.

Totalno neodgovorno, da sta na svet že spravila dva otroka, sedaj bi pa še tretjega? Kontracepcija je zastonj in bi z malo pameti lahko poskrbela zanjo.

Starši vama vsak mesec dajejo 200€? Torej zaradi vaju živijo na pragu revščine vajini otroci ter še tvoji starši? Ne razumem kako ste lahko nekateri tako egoistični, neodgovorni.


< Sporočilo je popravil Lianna -- 16.2.2012 19:17:23 >

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 19:26:23   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Nenačrtovano sem zanosila, imam pa že dva otroka, prvi je star 6 let, drugi pa 4 leta. Sem doma pri otrocih, mož pa je tuid že skoraj pol leta brez službe. Oba sva izobražena, vendar imava bolj take poklice, ki so težje zaposlivi, sploh v teh časih. Trenutno prejemamo socialno pomoč, ki je zaradi novega zakona ne bomo več prejemali, saj je mož odločno proti temu, da se označi zabeležba v zemljiški knjigi na naše stanovanje, katerega lastnik je on (stanovanje je podedoval po svojih starših, ki so žal že pokojni). Moji pa imajo nizko pokojnino in nama dajo na mesec cca. 200 EUR. Resno razmišljam, če je v tem primeru sploh dopustno obdržati tretjega otroka, saj ne bomo imeli denarja za preživljanje. Po drugi strani pa si otroka želimo. Jaz tudi porodniške ne bi dobila, ker sem že 3 leta doma, pa zdaj če bomo še ob soc. pomoč. Kaj storiti? Že zdaj smo bili zelo skromni, pa smo komaj prišli čez mesec.


Meni sta vidva z možem popolnoma neodgovorna človeka. In zakaj si ti doma z otroki? 6l star otrok je v šoli oz. gre letos v šolo. 4l star otrok je lahko v vrtcu. Kljub temu, da sta visoko izobražena bi si lahko poiskala službo. Pač ne za vajino izobrazbo, ampak dela lahko vsak, ki želi.

Totalno neodgovorno, da sta na svet že spravila dva otroka, sedaj bi pa še tretjega? Kontracepcija je zastonj in bi z malo pameti lahko poskrbela zanjo.

Starši vama vsak mesec dajejo 200€? Torej zaradi vaju živijo na pragu revščine vajini otroci ter še tvoji starši? Ne razumem kako ste lahko nekateri tako egoistični, neodgovorni.




podpis...boljše ne bi mogla napisatuser posted image

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 20:14:58   
josephine27
mislim, da s temi kritikami kar malo pretiravate.
- starši jima dajejo denar po svoji volji. nihče jih ne sili v to...
- imata še vse možnosti da se zmigata. nosečnice vsaj po mojih izkušnjah zelo težko najdejo zaposlitev razen če koga okrog prinesejo. ima pa mož vse možnosti. še skoraj 9 mesecev ne bo otroka tako, da ni vrag da v tem času ne bo česa našel, če bo intenzivno iskal. no saj službo tako ali tako "mora" najti da bojo sploh preživeli tudi če se še za enega ne bi bilo.
- kaj bo pa čez 6 let ko bo šel otrok v šolo? ja kdo pa lahhko v današnjih časih da roko v ogenj, da bo še vedno imel to službo, ki jo ima sedaj in to plačo... ne vem no. tako, da računat kaj bo čez 10 let je meni malo mimo. saj vsi nekako računamo na to, da bomo takrat imeli vsaj toliko kot zdaj ampak če dobro premisliš sploh ni nujno da bo tako.
- jaz bi na njunem mestu otroka obdržala pa čimprej službo našla. kakršnokoli že.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 20:44:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Nenačrtovano sem zanosila, imam pa že dva otroka, prvi je star 6 let, drugi pa 4 leta. Sem doma pri otrocih, mož pa je tuid že skoraj pol leta brez službe. Oba sva izobražena, vendar imava bolj take poklice, ki so težje zaposlivi, sploh v teh časih. Trenutno prejemamo socialno pomoč, ki je zaradi novega zakona ne bomo več prejemali, saj je mož odločno proti temu, da se označi zabeležba v zemljiški knjigi na naše stanovanje, katerega lastnik je on (stanovanje je podedoval po svojih starših, ki so žal že pokojni). Moji pa imajo nizko pokojnino in nama dajo na mesec cca. 200 EUR. Resno razmišljam, če je v tem primeru sploh dopustno obdržati tretjega otroka, saj ne bomo imeli denarja za preživljanje. Po drugi strani pa si otroka želimo. Jaz tudi porodniške ne bi dobila, ker sem že 3 leta doma, pa zdaj če bomo še ob soc. pomoč. Kaj storiti? Že zdaj smo bili zelo skromni, pa smo komaj prišli čez mesec.


Meni sta vidva z možem popolnoma neodgovorna človeka. In zakaj si ti doma z otroki? 6l star otrok je v šoli oz. gre letos v šolo. 4l star otrok je lahko v vrtcu. Kljub temu, da sta visoko izobražena bi si lahko poiskala službo. Pač ne za vajino izobrazbo, ampak dela lahko vsak, ki želi.

Totalno neodgovorno, da sta na svet že spravila dva otroka, sedaj bi pa še tretjega? Kontracepcija je zastonj in bi z malo pameti lahko poskrbela zanjo.

Starši vama vsak mesec dajejo 200€? Torej zaradi vaju živijo na pragu revščine vajini otroci ter še tvoji starši? Ne razumem kako ste lahko nekateri tako egoistični, neodgovorni.




podpis...boljše ne bi mogla napisatuser posted image



Očitno je recesija prinesla vsaj eno dobro stvar - streznitev v glavah.

Otroci ne stanejo celega bogastva - a tudi samo od zraka ne živijo.

Mene bolj skrbi slab zgled, ki ga mladi, izobraženi (!) starši s svojim nedelom takim otrokom dajejo, sploh oče. Včasih so po vaseh postopali samo najbolj zavoženi vaški pijanci, danes pa že kao izobraženi ljudje. Žalostno.

(odgovor članu katy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 20:53:24   
čambi
Moja stara mama je vedno rekla če si preveč pameten ti škodi.
Pa ni to splošno mišleno za vse. Ampak za take kot sta vidva ki imata tako izobrazbo da vam je vse drugo delo podčast.Res sram naj vas bo da se ponašata s tako izobrazbo a za svoje otroke ne znata poskrbet kar so znali že v kameni dobi brez kake izobrazbe. Starši pri odraslem otroku so zato da uživajo s svojimi vnuku ne da morajo preživljati še vnuke. Resno me zanima koliko sta stara.

(odgovor članu julieb)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 22:44:57   
chezAnA
Drage moje, mislim, da bi se morale malo ustaviti. Ja, prosila nas je za mnenja in nasvete, ni pa prosila za žaljivke in poniževanja. Niste v njeni situaciji in ne veste, zakaj je njihovo življenje takšno, kot je. In nobena od vas nima pravice žaliti nekoga kar tako, ker se pač ne strinja z njim.
katarincatinca, še vedno mislim, da se splača. Sama živim (no, midva živiva) s tremi otroki in eno povprečno plačo. Ja, zavestno sem se odločila, da jaz ostanem doma, pri otrocih in ne, ni mi žal. Res je, otroci niso oblečeni v Benettonove obleke in res je, ne hodimo na smučanje, pa nimam 50-ih parov čevljev ali pa vsak teden nove obleke. Vendar pa to ni bistvo življenja. Vsaj zame ne. In naj se mi nihče ne drzne reči, da sem zaradi tega neodgovorna.
Verjamem, da bosta svojo zaposlitveno situacijo poštimala, da se trudita po najboljših močeh. Včasih se pač rešitev ne pokaže takoj, je treba malo stisniti zobe. Ampak če vztrajno iščeš, boš tudi našel. Samo zaradi tega, ker trenutno mož nima službe, pa res ni treba iti delat splava. Saj ne namerava ostati brezposelen, kajne. (Mislim, da si to želi le malokdo)
Jao, babe.user posted image


(odgovor članu čambi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 22:54:57   
khurde
podpis pod chezzano

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
16.2.2012 23:10:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu chezAnA)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: obdržati tretjega otroka?
16.2.2012 23:21:28   
Anonimen
Seveda, chezAna, najbolje, da smo vsi doma, živimo od socialne pomoči in pokojnine staršev. Res, zdrava družina za zdravo družbo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 6:26:47   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Drage moje, mislim, da bi se morale malo ustaviti. Ja, prosila nas je za mnenja in nasvete, ni pa prosila za žaljivke in poniževanja. Niste v njeni situaciji in ne veste, zakaj je njihovo življenje takšno, kot je. In nobena od vas nima pravice žaliti nekoga kar tako, ker se pač ne strinja z njim.
katarincatinca, še vedno mislim, da se splača. Sama živim (no, midva živiva) s tremi otroki in eno povprečno plačo. Ja, zavestno sem se odločila, da jaz ostanem doma, pri otrocih in ne, ni mi žal. Res je, otroci niso oblečeni v Benettonove obleke in res je, ne hodimo na smučanje, pa nimam 50-ih parov čevljev ali pa vsak teden nove obleke. Vendar pa to ni bistvo življenja. Vsaj zame ne. In naj se mi nihče ne drzne reči, da sem zaradi tega neodgovorna.
Verjamem, da bosta svojo zaposlitveno situacijo poštimala, da se trudita po najboljših močeh. Včasih se pač rešitev ne pokaže takoj, je treba malo stisniti zobe. Ampak če vztrajno iščeš, boš tudi našel. Samo zaradi tega, ker trenutno mož nima službe, pa res ni treba iti delat splava. Saj ne namerava ostati brezposelen, kajne. (Mislim, da si to želi le malokdo)
Jao, babe.user posted image


Lepo napisano. Ni kaj dodat.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 7:02:48   
butt3rfly
ene so se pa na avtorico posta spravile ko lačne hijene na kadaver user posted image ne bom rekla, da ni upravičeno, sam stopite pa lahko vseen mal na bremzo. poleg tega dvomim, da avtorica tole še sploh bere, tak da mal umirite svoje živceuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 9:20:57   
lily32
Mislim, da se avtorica te teme malo dela norca iz nas. user posted image

Sem malo pobrskala, kaj še piše in je v minulih mesecih odprla še te teme. Kopiram njene poste.

februarja lani:
A je imela katera podobno situacijo? Namreč imam že dva otroka, stara 6 in 4 leta. Skrbi me, kam naj dam otroka medtem, ko bom šla rodit. Mož bi jih seveda lahko pazil, vendar si zelo želim, da bi bil z mano pri porodu, kot je bil že pri prejšnjih dveh porodih. Pri drugem porodu je na večjega otroka pazila moja mami, ki pa je žal zdaj pokojna. Očeta tudi nimam več. Tudi mož je brez staršev. Sosedov ne želim obremenjevati s tem, saj jih niti dobro ne poznam v tem novem bloku, kamor smo se preselili pred nekaj časa. Problem je tudi v tem, ker ne morem vedet, kdaj časovno bo rodila, zgodaj zjutraj, ponoči, zvečer in koliko hitro. Prva dva poroda sta sicer trajala cca. 2 uri vsak. Prijateljice imam izven Lj, saj smo tu šele nekaj mesecev. Sem že tudi pomislila, da bi oba otroka vzela k porodu, ampak ne vem če pustijo. A mi lahko katera kaj svetuje glede tega?

aprila lani:
Zdravo! Zanima me, če katera ve, kakšna je kazen za dajanje neprevilnih podatkov Centru za socialno delo? Namreč moja šefica, katere mož je lastnik podjetja, v katerem delam, mi kadar ji ni kaj prav omeni , da me lahko kadarkoli se ji zahoče odpusti. Se je pa že zagovorila, da je ona prijavljena na drugem naslovu kot mož in iz CSD-ja dobiva pomoč, pa še stanovanje, kjer ima prijavljeno stalno bivališče, oddaja v najem. A katera ve, kakšno kazen bi plačala, če bi jo prijavla Centru za socialno delo? Torej, da bi jo vsaj mal prestrašla s kaznijo kadar bi ona mene spet z odpustitvijo.

Komentar? user posted image

< Sporočilo je popravil lily32 -- 17.2.2012 9:22:38 >

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 9:21:06   
chezAnA
oh, daj no, milijonarka.
Obstaja tudi stvar, ki se ji reče bonton/vljudnost/osnovno spoštovanje.
Saj ne rečem, da morate vse enako misliti. Ampak svojega mišljenja pa ja ni treba podpirati z žalitvami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 9:23:18   
chezAnA
Če je tako, potem pa samouser posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 9:45:04   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Mislim, da se avtorica te teme malo dela norca iz nas. user posted image

Sem malo pobrskala, kaj še piše in je v minulih mesecih odprla še te teme. Kopiram njene poste.

februarja lani:
A je imela katera podobno situacijo? Namreč imam že dva otroka, stara 6 in 4 leta. Skrbi me, kam naj dam otroka medtem, ko bom šla rodit. Mož bi jih seveda lahko pazil, vendar si zelo želim, da bi bil z mano pri porodu, kot je bil že pri prejšnjih dveh porodih. Pri drugem porodu je na večjega otroka pazila moja mami, ki pa je žal zdaj pokojna. Očeta tudi nimam več. Tudi mož je brez staršev. Sosedov ne želim obremenjevati s tem, saj jih niti dobro ne poznam v tem novem bloku, kamor smo se preselili pred nekaj časa. Problem je tudi v tem, ker ne morem vedet, kdaj časovno bo rodila, zgodaj zjutraj, ponoči, zvečer in koliko hitro. Prva dva poroda sta sicer trajala cca. 2 uri vsak. Prijateljice imam izven Lj, saj smo tu šele nekaj mesecev. Sem že tudi pomislila, da bi oba otroka vzela k porodu, ampak ne vem če pustijo. A mi lahko katera kaj svetuje glede tega?

aprila lani:
Zdravo! Zanima me, če katera ve, kakšna je kazen za dajanje neprevilnih podatkov Centru za socialno delo? Namreč moja šefica, katere mož je lastnik podjetja, v katerem delam, mi kadar ji ni kaj prav omeni , da me lahko kadarkoli se ji zahoče odpusti. Se je pa že zagovorila, da je ona prijavljena na drugem naslovu kot mož in iz CSD-ja dobiva pomoč, pa še stanovanje, kjer ima prijavljeno stalno bivališče, oddaja v najem. A katera ve, kakšno kazen bi plačala, če bi jo prijavla Centru za socialno delo? Torej, da bi jo vsaj mal prestrašla s kaznijo kadar bi ona mene spet z odpustitvijo.

Komentar? user posted image


hmmm, me pa res zanima kaj je res user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 10:46:31   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Mislim, da se avtorica te teme malo dela norca iz nas. user posted image

Sem malo pobrskala, kaj še piše in je v minulih mesecih odprla še te teme. Kopiram njene poste.

februarja lani:
A je imela katera podobno situacijo? Namreč imam že dva otroka, stara 6 in 4 leta. Skrbi me, kam naj dam otroka medtem, ko bom šla rodit. Mož bi jih seveda lahko pazil, vendar si zelo želim, da bi bil z mano pri porodu, kot je bil že pri prejšnjih dveh porodih. Pri drugem porodu je na večjega otroka pazila moja mami, ki pa je žal zdaj pokojna. Očeta tudi nimam več. Tudi mož je brez staršev. Sosedov ne želim obremenjevati s tem, saj jih niti dobro ne poznam v tem novem bloku, kamor smo se preselili pred nekaj časa. Problem je tudi v tem, ker ne morem vedet, kdaj časovno bo rodila, zgodaj zjutraj, ponoči, zvečer in koliko hitro. Prva dva poroda sta sicer trajala cca. 2 uri vsak. Prijateljice imam izven Lj, saj smo tu šele nekaj mesecev. Sem že tudi pomislila, da bi oba otroka vzela k porodu, ampak ne vem če pustijo. A mi lahko katera kaj svetuje glede tega?

aprila lani:
Zdravo! Zanima me, če katera ve, kakšna je kazen za dajanje neprevilnih podatkov Centru za socialno delo? Namreč moja šefica, katere mož je lastnik podjetja, v katerem delam, mi kadar ji ni kaj prav omeni , da me lahko kadarkoli se ji zahoče odpusti. Se je pa že zagovorila, da je ona prijavljena na drugem naslovu kot mož in iz CSD-ja dobiva pomoč, pa še stanovanje, kjer ima prijavljeno stalno bivališče, oddaja v najem. A katera ve, kakšno kazen bi plačala, če bi jo prijavla Centru za socialno delo? Torej, da bi jo vsaj mal prestrašla s kaznijo kadar bi ona mene spet z odpustitvijo.

Komentar? user posted image



haha, BUSTED user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 14:51:42   
katarincatinca77
Hvala tistim, ki ste spodbudne in razumete situacijo. Z možem sva se pogovorila in se odločila, da otroka obdrživa, ker bi si potem vedno očitala, če bi naredila splav. Čeprav, me še vedno obhajajo dvomi, ali delam prav. Je pa tako, da tistim, ki pišete, da kako to, da smo brez službe, lahko pojasnim. Mož je vseh 6 mesecev in še sedaj intenzivno iskal delo, ne samo na svojem področju, vzel bi tudi delo prodajalca. Vendar je tako, da te malokje vzamejo za prodajalca, če imaš preveč izobrazbe. Delodajalci se v tem primeru bojijo, da bi bil tam le kratkoročno in tako raj evzamejo nekoga, ki ima trgovsko izobrazbo in že izkušnje na takem delovnem mestu. Tudi jaz iščem službo, sem pa prevajalka za ruski jezik in imam tako bolj malo možnosti za zaposlitev. Sem pa tja je kakšno prevajanje, drugega pa ne. Žal. Tako, da tiste, ki imate službo, bodite bolj razumevajoče do tistih, ki bi jo tudi radi imeli, pa je ne dobijo. Socialne pomoči pa mož noče več prejemati, ker je potem obremenjena nepremičnina, ki jo ima v lasti (stanovanje, v katerem živimo).

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 14:57:33   
Anonimen
kaj niti ti že lani februarja rojevala ?! in sta bila otroka že lani stara 4 in 6 let? pa staršev ja nimaš več?

(odgovor članu katarincatinca77)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 15:17:14   
Anonimen
tebe bi bilo treba prijaviti adminu, ker je več kot očitno, da gre tule za eno veliko zajebancijo. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 16:03:38   
Katy78
Itak, da je zajebancija. Sicer sem pa že nekaj časa ugotovila, da tale oseba nastopa na RR z še vsaj nekaj nicki, kar mene osebno ne moti, ampak hecno se mi pa zdi, ko potem sama sebi odgovarja. user posted image  Sploh če pogledaš teme o imenih otrok, tam je z različnimi nicki najbolj aktivna. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: obdržati tretjega otroka?
17.2.2012 16:53:34   
lily32
Priznam, da je mene pošteno pogrelo, ko sem ugotovila, da se zeza z nami.user posted image

Škoda mi je predvsem zaradi tistih, ki ste se trudile z dobrimi nasveti. Še posebej mi je žal, ker je ronja zbrala toliko dobrih idej. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi se pod Finančne dileme starševstva odprla nova tema Kako skozi mesec kaj privarčevati in bi tam še enkrat objavili omenjene nasvete in bi še kakšen kaj dodal. V teh kriznih časih pride prav.  user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?