|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj jesti ko zmanjka časa
19.5.2008 17:30:55   
CIPRESA
Včasih mi enostavno zmanjka časa, da bi vsak dan jedla topel obrok (babic in mam ni ki bi mi kaj skuhale) sama pa potem grem v hladilnik in pojem spet kaj nezdravega- salama, kruh, sadje, jogurt, sir,....

Zanima me ali vsak dan jeste topel obrok? Zadnjič na pregledu me je moja G okregala, da sem skoraj na koncu trimesečja, zredila se nisem pa nič in da moram jest, ampak mi enostavno ne znese vsak dan kuhati sproti, včasih naredim za 2 dni kako zelenjavnoj juho ali govejo in to je to od mojega toplega obroka na dan potem jem samo še kruh in zadeve iz hladilnika.

Malo sem že pozabila koliko bi naj se sploh morala zrediti do 12t? Kako ve jesteuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
19.5.2008 18:30:25   
Anuška79
Ni nujno da se sploh kaj zrediš. Tudi meni ni vedno uspelo pojesti kaj toplega, sem pa raje kot po sendvičih segla po skledi solate, sadju ipd.

Lahko pa si narediš omako za testenine na zalogo (zamrzneš), testenine so pa itak hitro kuhane.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
19.5.2008 18:30:32   
uršika***
Ne verjamem, da si ne moreš vzeti pol urice časa na dan in si speči puranji zrezek na žaru, ribo, zraven slan krompir, riž, testenine s tuno, ....za večino stvari potrebuješ pol urice časa, za nekatere še manj. Pomisli malo na otroka in čas vedno je, samo vzeti si ga moraš.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
19.5.2008 18:33:19   
Anonimen
Zanima me ali vsak dan jeste topel obrok?


JA!

Pa ne zato, da bi se zredila, ampak ker sem se po toplem obroku veliko bolje pocutila. Vsaj v nosecnosti sem se toliko potrudila. Pa potem med porodnisko tudi, dvakrat na dan. Zdaj se mi pa ne da. Cas pa vedno je, sploh za preproste jedi, ki so najbolj zdrave in ti ne vzamejo veliko minut. Tudi da gres v trgovino in kupis "zadeve za v hladilnik", ti vzame cas. Da jih zmeces v lonec, je to se dodatnih nekaj minut, nic vec.

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
19.5.2008 18:54:46   
jajula
no sej sadje, solata, jogurt je tud zdrava prehrana..ampak jst vsak dan en topel obrok pojem, drgač se ne počutim najboljše.
drgač pa za kakšno preprosto hrano res ne rabiš ful časa v kuhnji preživet,
sej če v službo hodiš pejt takrat jest, če pa ne hodiš pa si le vzemi pol urce za kuhanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
19.5.2008 21:18:04   
mojsoncek
Jaz ponavadi skuham oz pripravim vsaj toliko kolikor se da ze en vecer prej. Ali pa cez vikend skuham "jedi na zlico" v vecjih kolicinah in jih dam v skrinjo. Tako imamo vsak dan na mizi nekaj toplega. Drugace pa se da marsikatero zadevo skuhati zelo na hitro in vzame toliko casa kakor rezanje salame, sira in kruha user posted image .

Pa se kljub temu, do skoraj dopolnjenega 13. tedna nisem skoraj nic zredila.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
19.5.2008 21:44:02   
lelaval
Ni nujno da se sploh kaj zrediš. Tudi meni ni vedno uspelo pojesti kaj toplega, sem pa raje kot po sendvičih segla po skledi solate, sadju ipd.

Lahko pa si narediš omako za testenine na zalogo (zamrzneš), testenine so pa itak hitro kuhane.


Jaz sem tako delala, pa sem v user posted image  kuhala le zase (večja otroka sta jedla v šoli, mož pa v službi). Pa sploh jedi na žlico - sem skuhala za vikend večjo količino, ker smo bili vsi doma, potem pa dala zamrznit male porcije - da sem le zase vzela ven.

Ni pa mus, da vsak dan poješ topel obrok ( v toplejših dneh ti topli obroki itak ne pašejo), važno je, da je vnos hranilnih snovi v telo vsak dan. Lahko pa si narediš solato, pa jajćke, hrenovke ali pohan sir, ali pa mesni sir zraven - vse to je hitro pripravljeno - pa mogoče malo kuhane zelenjave zraven. Ali pa sataraš.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 7:29:25   
srki
Po moji logiki naj bi se človek bolj redil od suhe hrane, kot kuhane. Si očitno tip, ki se ne redi, pa kaj. Saj si komaj na začetku. Kaj bi G rada, da imaš že zdaj 10 kg viška, pol jim pa spet ni prav.

Drugače pa jem vsak dan topel obrok.

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 12:11:57   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: uršika***

Ne verjamem, da si ne moreš vzeti pol urice časa na dan in si speči puranji zrezek na žaru, ribo, zraven slan krompir, riž, testenine s tuno, ....za večino stvari potrebuješ pol urice časa, za nekatere še manj. Pomisli malo na otroka in čas vedno je, samo vzeti si ga moraš.


Glej ursika, včasih imam res natrpan teden do zadnje minute, do 2 imam službo, potem pridem domov in v pol ure pojem nekaj na hitro, letim nazaj po tamalga ker se šele ob treh v vrtcu zbudi ga nemorem vzeti ven ob 2 ko grem domov iz službe. ob treh dobim še nečakinjo ker gre njena mamica v službo popoldan in ob 4h grem v vrtec še po nečaka ker ima poleg vrtca še ostale dodatne dejavnosti. Ko pridemo vsi domov jih ob sončnem vremenu vedno pustim da skupaj uživajo v sončku zunaj in ne slilim da grejo gor ker moram jaz zase nekaj skuhati in tako je ura 6 ko gremo ponavadi gor in 7 ko pride po nečaka in nečakinjo njun ati ki ima službo do 6h. Moj mož dela skoraj vsak dan cel dan, le redko kdaj je ko si lahko popoldne odpočijem ker je doma. Tako da moje želje glede hrane nastopijo šele ob 7h ko tamalga vprašam kaj bo jedel za večerjo. 
Ni vedno tako, zato pravim da si včasih seveda tudi skuham kaj toplega, če si slučajno mislila da ležim na kavču in gledam če bo kaj iz lufta priletelo - tolk se mi še ne bledeuser posted image Je pa večinoma tako da sem za vse sama in otroke  stare 1,5let, 2,5 let in 4 leta ne morem pustiti zunaj naj se igrajo sami jaz pa veselo za štedilnik kuhati svoj obrokuser posted image

Zato sprašujem kako je z toplo hrano ker nekaterim nam res vsak dan enostavno ne znese.
Lahko pa rečem da se mi včasih pa res ob 9h ko Žiga zaspi ne da it kuhat za naslednji dan ampak samo padem na kavč in me zmanjkauser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 12:57:17   
AnciM
Meni tudi včasih ne znese pojest. Skuham že prejšnji dan, vsaj za moža. Moje kosilo pa kar ostane na štedilniku, ker preprosto ne znese. Sploh kadar pridem iz službe zvečer. Nekako cel dan po malem nekaj grickam in mi zvečer sploh ne paše kosilo. Sem pa v teh primerih začela s seboj nosit jabolka, banane.. Predvsem sadje, ki ga lahko pojem kar v pisarni. Zvečer pa še malo jogurta in so tako potešene vse potrebe po zdravi prehrani.

Menim, da je bolj kot topel obrok (če ti pač ne paše ali pa ne znese) uravnotežena prehrana. Do user posted image tako pridejo samo predelane snovi ne pa topla juhica. user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 13:03:39   
Majuska
Sendviči na dolgi rok ne naredijo nič dobrega želodcu ... sicer so pa testenine ali pa riž hitro kuhane stvari, zraven pa kako omako (magari si jo prej pripraviš in jo le odmrzneš) in solato. Ne vzame veliko časa.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 13:09:22   
CIPRESA
Tole z zmrzovanjem bom probala, čeprav so naše mame vedno govorile da zmrznjeno in odtajano ni dobro zato tudi veliko tega zmrznjenega kuhanega nimam doma, bom pa sigurno zdaj probala.




_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 13:14:33   
*zoe*
Poizkusi ne bo ti žal, poleg tega ti res prihrani veliko časa. Sploh če gre za stvari na žlico user posted image . Pri nas to prakticiramo že dolgo časa, ker je tudi dejstvo da se ti golaža (in podobnih stvari) za 2 krožnika niti ne splača kuhat niti ne bi dober ratal.

Je pa tudi tko, da ob nedeljah (oz. kadar je čas) skuhamo cel lonec goveje juhice, pol jo pa zmrznemo, pa lepo med tednom papcamo (seveda ne vsak dan, ampak tko kot nam paše).

Seveda vsak po svoje prakticira in usklajuje svoj čas, ampak moraš se zavedati, da če sama zase ne boš poskrbela, ne bo noben drug zate. Moraš gledat na svoje zdravje, da boš lahko potem tudi druge popidenala.

Srečno

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 13:18:29   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Tole z zmrzovanjem bom probala, čeprav so naše mame vedno govorile da zmrznjeno in odtajano ni dobro zato tudi veliko tega zmrznjenega kuhanega nimam doma, bom pa sigurno zdaj probala.





Ah veš kaj Cipresa, meni je tudi mama vedno govorila, da ne smem pudra uporabljat ker škoduje kože, ampak takih stvari mamam ne gre verjeti. V sodobnem času so pudri drugačni kot nekoč, pa tudi za zamrznitev hrane so strokovnjaki ugotovili, da ni nič narobe. S tem si pač olajšujemo današnje življenje, ko nimamo toliko časa za kuhanje... dobro ni edino to, da odmrznjenih reči ne zamrzujemo nazaj.

Kar pogumno! user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 13:36:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Malo sem že pozabila koliko bi naj se sploh morala zrediti do 12t? Kako ve jesteuser posted image



Do 12t ni nujno da se sploh kaj zrediš.

Veš kaj sem jaz delala, ko ni bilo časa. Naredila sem kakšno zelenjavno omleto, kakšen gres, mlečni riž. Ali pa sem skuhala ogromno goveje juhe in jo zamrznila in potem jo dala ven kakšen dan prej, ko sem vedela, da bo kriza in sem samo še zakuhala notr kaj ali pa zlate kroglice, če je bilo s časom res na knap. Pa kakšne zamrznjene svaljke sem kupila, ki  jih je treba skoraj samo prevret in so že dobri in sirova omakca za čez. Pa polenta+mleko kar je meni njami. Ali pa sem v nedeljo naredila malo več segedina, golaža, ričeta,... da sem imela še za naslednji dan. Pa poleti so bile zakon zelenjavne juhe - pač mix zelenjave sem malo prevrela, s paličnim zmiksala, da je bilo prej vse kuhano in na koncu kakšna žlička kisle smetane. Pa fižolova juha je tud zelo na hitro za naredit, če kupiš kar kuhan fižol v konzervi, ga s paličnim zmiksaš in dodaš začimbe, pa notri sem ponavadi dala ribano kašo, ki je kuhana zelo hitro.

Upam, da sem ti bila kaj v pomoč.

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 14:30:28   
CIPRESA
Hvala punce ste mi dale ideje na katere sploh prej pomislila nisem.

No danes imam dopust in zdajle grem jestuser posted image Sem si skuhala za danes in en teden za naprejuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
20.5.2008 20:29:13   
silvya
Jaz bom dodala samo še tole. Če že sedaj nimaš časa skuhat in pojest en topel obrok na dan, kakšno hrano bo jedel tvoj otrok?
Potrudi se, ker se vse da. user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj jesti ko zmanjka časa
21.5.2008 7:55:15   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: silvya

Jaz bom dodala samo še tole. Če že sedaj nimaš časa skuhat in pojest en topel obrok na dan, kakšno hrano bo jedel tvoj otrok?
Potrudi se, ker se vse da. user posted image



Sem že malo pozabila kako je tale RR lahko zabaven, ko nekaj vprašašpa - zleti nate gora očitkov. Ja silvy grozna sem vem, še dobro da obstajajo mame kot si tiuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
21.5.2008 10:05:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?